بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

نکات ایمنی صندلی ماشین کودک

نکات ایمنی صندلی ماشین کودک

ایمنی صندلی ماشین کودک به چه معناست؟
آیا می‌دانید در هنگام استفاده از صندلی ماشین برای کودک باید به چه نکات و مواردی توجه کرد؟
همانطور که می‌دانید استفاده از صندلی ماشین برای کودکان بسیار ضروری و مهم است. از این رو می‌بایست والدین حتما این وسیله را خریداری کنند و مطابق استانداردهای تعریف شده از آن برای کودکشان استفاده کنند. گاهی اوقات خرید صندلی ماشین کودک مرغوب و استاندارد تنها راه چاره نیست. به همین علت می‌بایست به یک سری نکات و موارد مهم در خصوص استفاده از صندلی ماشین برای کودک توجه داشت. در این بخش می‌خواهیم شما را با نکات ایمنی صندلی ماشین کودک مطرح است، آشنا کنیم. با ما تا پایان همراه باشید.

 


اهمیت و ضرورت استفاده از صندلی ماشین کودک

قبل از اینکه به بررسی موارد برای بالا بردن ایمنی صندلی ماشین کودک بپردازیم، خوب است تا شما را با اهمیت و ضرورت استفاده از این صندلی آشنا کنیم. صندلی ماشین کودک از بدو تولد تا 9 سالگی برای کودکان قابل استفاده است. همانطور که می‌دانید رانندگی خطرات بسیار زیادی را به همراه دارد. از این رو برای حفظ امنیت و جان کودک نیاز است تا از صندلی ماشین کودک استفاده شود.

این صندلی مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید شده است. همچنین باید بگوییم صندلی ماشین کودک روی صندلی خودرو نصب شده و به خوبی در جای خود فیکس می‌شود. در نتیجه از تکان خوردن و جابجایی کودک جلوگیری می‌شود. متاسفانه هر ساله کودکان بسیار زیادی به دلیل عدم استفاده از این صندلی در تصادفات رانندگی جان خودشان را از دست می‌دهند. به همین خاطر نیاز است تا برای جلوگیری از وقوع خطرات و اتفاقات ناگوار، حتما از این صندلی برای کودکان استفاده شود.

 

   
صندلی ماشین چیکو مدل NextFit iX Zip صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Sport صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Max


نکات ایمنی صندلی ماشین کودک چیست؟

همانطور که متوجه شدید، تنها خرید صندلی ماشین کودک کافی نیست. شما می‌بایست نکات و موارد مهمی که برای بالا بردن ایمنی کودک مطرح شده است را نیز رعایت کنید. در اینجا به یک سری نکات مهم برای حفظ ایمنی صندلی ماشین کودک اشاره خواهیم داشت.

  • از صندلی ماشین کودک به طور مداوم استفاده کنید

یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص بالا بردن ایمنی صندلی ماشین کودک باید رعایت کنید، استفاده مداوم از این صندلی است. گاهی اوقات ممکن است والدین بنا به دلایل مختلفی کودک را داخل صندلی قرار ندهند. این موضوع باعث می‌شود تا به مرور زمان استفاده از صندلی ماشین کودک به طور کامل فراموش شود. در نتیجه لازم است تا حتما برای مسافت‌های کوتاه و مسافت‌های طولانی کودک را داخل صندلی مخصوصش قرار دهید.

  • صندلی مناسب و استاندارد خریداری کنید

یکی دیگر از موارد مطرح در خصوص ایمنی صندلی ماشین کودک این است که حتما صندلی استاندارد و مناسب خریداری کنید. در صورتی که قصد دارید صندلی ماشین کودک دست دوم خریداری کنید، از سلامت محصول اطمینان کامل حاصل کنید. همچنین استانداردهای مطرح در خصوص صندلی را بررسی کنید. هرگونه شکستگی و یا آسیب‌های غیرقابل رویت در صندلی می‌تواند ایمنی صندلی ماشین کودک را پایین بیاورد.

  • کودک را زود از صندلی خارج نکنید

حقیقت این است که اگر شما از همان ابتدا کودک را به داخل صندلی ماشین نشستن تشویق کنید، فرهنگ استفاده از این صندلی برای کودک جا می‌افتد. بنابراین می‌توانید از بدو تولد تا زمانی که وزن کودک به 18 کیلوگرم برسد، او را داخل صندلی ماشین کودک قرار دهید. به خاطر داشته باشید استفاده از صندلی ماشین کودک برای کودکان زیر 3 سال لازم و اجباری است. بعد از 3 سالگی معمولا کودکان پرجنب‌وجوش هستند و شاید روی صندلی خودرو هم به طور کامل ننشینند. پس لازم است که شما فرهنگ استفاده از این صندلی را برای کودکتان جا بیندازید و او را به استفاده از صندلی تشویق کنید.

   
صندلی ماشین گراکو مدل Extend2Fitصندلی ماشین کیکابو مدل 4in1 صندلی ماشین گراکو مدل 4Ever DLX Platinum


اهمیت نصب صحیح صندلی ماشین کودک

برای بالا بردن ایمنی صندلی ماشین کودک لازم است تا از نصب صحیح صندلی ماشین کودک اطمینان حاصل کنید. در صورتی که صندلی به صورت اشتباه نصب شده باشد، ایمنی لازم را ندارد. در نتیجه نه تنها از کودک شما در برابر خطرات محافظت نمی‌کند، بلکه خطر آفرین نیز می‌شود. شما می‌توانید با نحوه نصب صحیح صندلی ماشین کودک از بسیاری از مشکلات و خطرات احتمالی پیشگیری کنید.

صندلی ماشین کودک باید با استفاده از کمربند ایمنی خودرو در سر جای خود فیکس شود. همچنین در حین نصب این صندلی باید دقت داشته باشید که لغزشی در کار نیست و صندلی به هیچ عنوان حرکت نمی‌کند. بسیاری از والدین به این موضوع توجه چندانی ندارند و صندلی را با همان لغزش‌های فراوان نصب می‌کنند. فراموش نکنید هدف از قرار دادن صندلی ماشین کودک، بالا بردن امنیت و ایمنی است. این صندلی صرفا برای نشستن کودک نیست و شما می‌خواهید با استفاده از آن امنیت جانی فرزندتان را بالا ببرید. پس به این موضوع توجه داشته باشید و حتما از نصب اصولی صندلی ماشین کودک اطمینان حاصل کنید.

ایمنی صندلی ماشین کودک در برندهای مختلف، متفاوت است. معمولا اغلب این محصولات دارای کمربند پنج نقطه‌ای هستند. به خاطر داشته باشید در هنگام بستن تسمه‌های صندلی باید اطمینان حاصل کنید که هیچ پیچ و تابی روی تسمه‌ها وجود نداشته باشد. در صورتی که تسمه‌ها به درستی نصب شده باشند، به هیچ عنوان نمی‌توانید پارچه تسمه را با دستتان بلند کنید. همچنین به نحوه قرارگیری چفت‌های نگهدارنده توجه داشته باشید. این چفت‌ها نباید خیلی بالا یا خیلی پایین باشند.

صندلی ماشین گراکو مدل Size4Me 65 صندلی ماشین جیکل مدل Upgoصندلی ماشین گراکو مدل 4Ever DLX

 

چند نکته مهم در خصوص بالا بردن ایمنی صندلی ماشین کودک

برای بالا بردن ایمنی صندلی ماشین کودک لازم است تا به این چند نکته مهم توجه داشته باشید.

هرچقدر هم که ایمنی صندلی ماشین کودک بالا باشد، باز هم باید آن را روی صندلی عقب خودرو نصب کنید. بنابراین از نصب صندلی ماشین کودک روی صندلی جلویی خودرو خودداری کنید. خوب است تا بدانید ایربگ‌هایی که برای سرنشین جلو طراحی شده‌اند، گاهی اوقات می‌توانند آسیب جدی به سر و گردن کودک وارد کنند. البته این مورد در صورتی اتفاق می‌افتد که ایربگ‌ها باز شوند.

هرگز از یک صندلی ماشین کودک برای دو فرزند استفاده نکنید. این کار ایمنی صندلی ماشین کودک را پایین می‌آورد.

در طول رانندگی هرگز کودکتان را از صندلی ماشین کودک بیرون نیاورید و او را در آغوش نگیرید.

حتما کمربند ایمنی کودک را ببندید تا ایمنی او به طور کامل حفظ شود.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close