بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات پیجر و دوربین اتاق کودک

پیجر و دوربین اتاق کودک

زیر دسته را انتخاب کنید

در هنگام خرید پیجر و دوربین اتاق کودک سوالات متنوعی برای شما پیش خواهد آمد. مدل‌های مختلف  پیجر تصویری و یا مانیتور و دوربین اتاق کودک چه تفاوتی با هم دارند و بهترین مانیتور اتاق کودک کدام است؟ واکی تاکی و پیجر صوتی اتاق کودک چه فرقی با هم دارند و کدام بهتر است؟

دوربین وای‌فای اتاق کودک چه مزایا و محدودیت‌هایی دارد؟ برای انتخاب بهترین مدل دوربین و مانیتور کودک لازم است با تفاوت‌های دستگاه‌های موجود در بازار آشنایی داشته و نکات مهم برای خرید پیجر و مانیتور اتاق کودک را مد نظر قرار دهید.

انواع پیجر و دوربین اتاق کودک

انواع پیجر و مانیتور اتاق کودک به طور کلی به دو دستهٔ پیجر تصویری و پیجر صوتی تقسیم می‌شوند. با این حال، هر یک از این دو گروه بر اساس فناوری‌های ساخت می‌توانند به چند دستهٔ دیگر تقسیم شوند. مدل‌های صوتی میان به دو دستهٔ پیجر صوتی و واکی تاکی تقسیم می‌شوند. مدل‌های تصویری نیز ممکن است از نوع دوربین و مانیتور با اتصال بی‌سیم، دوربین با اتصال وای‌فای به گوشی همراه یا دوربین و مانیتور با امکان اتصال به گوشی همراه باشند.

دوربین و پیجر تصویری اتاق کودک

پیجر تصویری از دو قطعهٔ اصلی دوربین و مانیتور تشکیل می‌شود. دوربین در اتاق کودک نصب شده و مانیتور برای مشاهده کودک توسط والدین به کار می‌رود. در برخی مدل‌ها امکان خریداری دوربین اضافه برای نصب در فضاهای مختلف یا مراقبت از دو کودک وجود دارد. در برخی مدل‌ها نیز امکان دریافت تصاویر دوربین از دو یا چند مانیتور وجود دارد که به والدین اجازه می‌دهد به طور جداگانه مراقب بچه‌ها باشند.

دوربین اتاق کودک با اتصال وای فای

یکی از جدیدترین مدل‌های مانیتور تصویری اتاق کودک مدل‌هایی است که تنها دارای دوربین هستند و تصاویر دریافتی به جای مانیتور در کامپیوتر، تبلت یا گوشی همراه هوشمند والدین نمایش داده می‌شود. با این قابلیت دریافت تصاویر در هر مکان و زمانی برای والدین بسیار ساده‌تر خواهد بود و نیاز به حمل مانیتور وجود ندارد. با این حال استفاده از مدل‌های وای‌فای محدودیت‌های خاصی همچون قطع ارتباط در زمان قطعی اینترنت و مصرف بیش از حد ترافیک اینترنت را دارد.

پیجر تصویری با قابلیت اتصال به گوشی همراه

بعضی از کمپانی‌ها برای جلوگیری از محدودیت‌های دوربین کودک وای‌فای، مدل‌هایی را عرضه می‌کنند که همچون یک پیجر تصویری معمولی از دو قطعهٔ دوربین و مانیتور تشکیل می‌شود. در عین حال در مواقع ضروری، امکان دریافت تصاویر بر روی گوشی همراه و تبلت نیز وجود دارد. این مدل‌ها یک انتخاب ایده‌آل با حداکثر کارایی محسوب می‌شوند هر چند که ممکن است قیمتی بالاتر از مدل‌های مشابه داشته باشند.

پیجر صوتی اتاق کودک

پیجر صوتی از دو بخش یونیت نوزاد و پنل والدین تشکیل می‌شود. پنل والدین همان طور که از اسمش پیداست در اختیار والدین قرار داشته و اطلاعات کودک را در اختیار والدین قرار می‌دهد. یونیت نوزاد نیز به میکروفون، سنسور صوتی، سنسور حرکتی و چراغ خواب مجهز بوده و در اتاق نوزاد قرار می‌گیرد.

با پیجر صوتی امکان دریافت تصاویر وجود ندارد و والدین فقط می‌توانند از طریق شنیدن صدای گریهٔ نوزاد از وضعیت او با خبر شوند. در برخی مدل‌ها امکان پخش صدای والدین برای کودک نیز وجود دارد که در مواقع ضروری می‌تواند کاربردی باشد. مزیت این مدل‌ها نسبت به پیجر تصویری قیمت مناسب‌تر آن است در حالی که همچنان به شکل مؤثر در جریان وضعیت کودک قرار خواهید گرفت.

واکی تاکی

واکی تاکی از نظر عملکرد شباهت زیادی به پیجر صوتی اتاق نوزاد و کودک دارد. هر دو وسیله از طریق انتقال صدا والدین را در جریان وضعیت کودک قرار می‌دهند. تفاوت این دو دستگاه در فناوری استفاده شده برای انتقال صداست. واکی تاکی در اصل رادیوی همراه دو طرفه برای انتقال صدا میان افراد مختلف است که بعضی شرکت‌ها نوع مخصوصی از آن را برای مراقبت از کودک تولید می‌کنند. تفاوت ماهیت و ساختار دستگاه‌ها باعث می‌شود واکی تاکی برخی مزایا و برخی محدودیت‌ها نسبت به پیجر صوتی داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

چگونه بهترین مدل پیجر تصویری و یا مانیتور و دوربین اتاق کودک را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین مدل پیجر و دوربین اتاق کودک، ابتدا باید با توجه به بودجه و نیازهای خود چند نکتهٔ اساسی را مشخص کنید:

 • در مورد انتخاب از میان مدل‌های صوتی و تصویری تصمیم‌گیری کنید.
 • در صورت انتخاب مدل‌های تصویری، مزایا و معایب اتصال وای‌فای در مقابل مدل‌های بی‌سیم را بررسی کنید.
 • در صورت انتخاب مدل‌های صوتی، مزایا و معایب واکی تاکی در مقابل پیجر صوتی را در نظر بگیرید.
 • فناوری‌های اتصال بی‌سیم را با یکدیگر مقایسه کرده و تصمیم‌گیری کنید.
 • نکات مهم در خصوص انتخاب انواع پیجر و مانیتور اتاق کودک (فارغ از نوع صوتی و تصویری) را در نظر بگیرید.
 • نکات مهم اختصاصی در انتخاب پیجرهای تصویری را بررسی کنید.

پیجر صوتی یا پیجر تصویری؟

یکی از اولین تصمیماتی در هنگام خرید پیجر و مانیتور اتاق کودک انتخاب نوع پیجر از نظر قابلیت پخش تصاویر است. پیجرهای صوتی قیمت مناسب‌تری دارند و نصب و استفاده از آنها دردسر زیادی ندارد. با این حال پیجرهای تصویری مزایایی دارند که قابل چشم‌پوشی نیست.

 • اگر صدای تنفس صدای نوزاد در حین خواب زیاد باشد، تشخیص وضعیت خواب و بیداری بچه‌ها از روی صدا دشوار خواهد بود. پیجرهای تصویری با فراهم ساختن امکان مشاهدهٔ بچه‌ها، تشخیص خواب و بیداری و راحتی بچه‌ها را برای والدین آسان‌تر می‌کنند. البته برخی مدل‌های پیجرهای صوتی نیز به صفحه‌های سنسور حرکتی مجهز هستند که می‌تواند برای حل این مشکل کمک کننده باشد.
 • با بزرگتر شدن بچه‌ها و افزایش جنب‌وجوش آنها در محل خواب، داشتن یک پیجر تصویری می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از خطرات کند. همچنین تماشای بازی کردن بچه‌ها در محل خواب و اتاق‌شان برای والدین لذت‌بخش است. در عین اینکه بچه‌ها مدت زمانی را به طور مستقل به بازی کردن می‌پردازند، والدین می‌توانند دورادور مراقب آنها بوده و به استراحت بپردازند.

پیجر تصویری با اتصال بی‌سیم یا وای‌فای؟

مدل‌های بی‌سیم رایج آنتن‌دهی محدودی داشته و تنها در داخل خانه قابل استفاده هستند. امکان اتصال وای‌فای به والدین اجازه می‌دهد حتی در بیرون از خانه مراقب کودک باشند. این قابلیت برای انجام خریدهای کوچک، گردش با یکی بچه‌ها وقتی دیگری خواب است و سایر کارهای ضروری والدین در خارج از خانه کاربردی خواهد بود. اما برای انتخاب این دوربین و پیجر تصویری وای فای باید به چند نکتهٔ مهم توجه کنید.

کیفیت اتصال اینترنت

کیفیت تصاویر در مدل‌های جدید دوربین اتاق کودک بسیار بالاست. به همین دلیل برای دریافت تصاویر به اینترنت پرسرعت نیاز خواهید داشت. دوربین باید به شبکهٔ وای‌فای مطمئن متصل باشد و گوشی والدین نیز باید به اینترنت پرسرعت مجهز باشد. در غیر این صورت با کندی و قطعی مکرر تصویر مواجه خواهید شد. در برخی مدل‌ها امکان کاهش کیفیت تصاویر وجود دارد که اجازه می‌دهد حتی در صورت پایین بودن سرعت اینترنت، بتوانید تصاویر را با اندکی افت کیفیت مشاهده کنید.

ترافیک نامحدود

زمانی که از اتصال وای‌فای برای دریافت تصاویر مانیتور کودک استفاده می‌کنید مصرف ترافیک اینترنت شما به شدت افزایش خواهد یافت. اگر از بسته‌های اینترنت همراه 3G یا 4G استفاده می‌کنید، سرعت تمام شدن بسته شما را شگفت‌زده خواهد کرد. در صورت خرید دوربین اتاق کودک وای‌فای بهتر است به فکر خرید اشتراک اینترنتی با ترافیک نامحدود نیز باشید.

شارژ گوشی همراه والدین

مشاهدهٔ تصاویر دریافتی از اتاق کودک با اتصال اینترنتی و وای‌فای می‌تواند به سرعت شارژ گوشی شما را مصرف و تمام کند. این موضوع نکته مهم دیگری است که در هنگام خرید مدل‌های وای‌فای و استفاده از آنها باید مورد توجه قرار دهید.

با توجه به محدودیت‌های اشاره شده، انتخاب این مدل‌ها به خانواده‌هایی توصیه می‌شود که چند فرزند دارند و یا هر دو والدین شاغل هستند و به طور مکرر مجبور هستند از بیرون از خانه مراقبت بچه‌ها باشند.

واکی تاکی یا پیجر صوتی؟

در صورتی که قصد خرید مدل‌های صوتی را داشته باشید ممکن است تفاوت‌های پیجر صوتی با واکی تاکی برای شما جای سؤال باشد. همان طور که گفته شد واکی تاکی در اصل یک رادیوی دوطرفه است و بعضی شرکت‌ها مدل‌های مخصوصی از آن را برای مراقبت از نوزاد تولید می‌کنند. این دستگاه‌ها مزایا و معایبی نسبت به پیجر صوتی استاندارد دارند. 

واکی تاکی آنتن‌دهی بهتری دارد

باز یا بسته بودن محیط تاثیر چندانی بر روی آنتن‌دهی مفید واکی تاکی ندارد. شما حتی در خانه همسایه نیز می‌توانید صدای نوزاد را بشنوید یا اگر در هتلی اقامت دارید، بچه‌ها را در اتاق خوابانده و به راحتی در چندین طبقه پایین‌تر، در رستوران هتل به صرف غذا بپردازید. این در حالی است که برد صدا در پیجرهای صوتی تحت تاثیر محیط پیرامون قرار دارد و در محیط‌های بسته تا حد زیادی افت پیدا می‌کند. معمولاً شما تنها در داخل خانه و مسافت‌های کوتاه می‌توانید از پیجر صوتی استفاده کنید.

واکی تاکی ها به فناوری VOX مجهز هستند

تفاوت مهم دیگر واکی تاکی با پیجرهای معمولی این است که این وسیله به طور ممتد صدای نوزاد را منتقل نمی‌کند. مدل‌های مختلف واکی تاکی به سنسور تشخیص بلندی صدا مجهز بوده و تنها در مواقعی که بچه‌ها در حال گریه کردن باشند فعال شده و صدای آنها را منتقل می‌کند. برای قابلیت تشخیص صدا و فعالسازی خودکار، مدل انتخابی باید به فناوری VOX مجهز باشد. تمامی مدل‌های مخصوص نگهداری و مراقبت از نوزاد از این فناوری بهره‌گیری می‌کنند.

امکان استفاده پس از بزرگ شدن بچه‌ها 

یکی از مزایای دیگر واکی تاکی این است که بر خلاف مانیتورها، پس از بزرگ شدن بچه‌ها نیز می‌توانند به عنوان یک وسیله ارتباطی یا حتی اسباب‌بازی برای برقراری تماس بین اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرند. همچنین امکان تهیهٔ مدل‌هایی با بیش از دو عدد دستگاه برای بچه‌های مختلف و پدر و مادر وجود دارد. واکی تاکی‌ها علاوه بر ست ۲ تایی، در ست‌های ۳ تایی، ۴ تایی و حتی ۸ تایی نیز عرضه می‌شوند.

محدودیت‌ها و مشکلات واکی‌تاکی کودک

علی رغم مزایای ذکر شده دستگاه‌های واکی تاکی برخی محدودیت‌هایی دارند که ممکن است باعث شود پیجرهای صوتی استاندارد را به این دستگاه‌ها ترجیح دهید.

 • اولین موضوع دشواری تنظیم فرکانس دستگاه‌های فرستنده و گیرنده برای افراد آماتور است. در برخی مدل‌های مخصوص مراقبت از نوزاد این مشکل حل شده و دستگاه‌ها به طور خودکار بهترین کانال ارتباطی را انتخاب می‌کنند.
 • مشکل دیگر واکی تاکی بستر ارتباط رادیویی است. اگر در نزدیکی محل زندگی‌تان، افرادی دستگاهی مشابه با دستگاه شما داشته باشند احتمال شنیده شدن صدای آنها توسط نوزاد و بیدار شدن یا ترسیدن بچه‌ها وجود خواهد داشت. برای جلوگیری از این مشکل باید رایج بودن استفاده از دستگاه‌های رادیویی بی‌سیم در محدوده زندگی خود را بررسی کنید.

انواع فناوری اتصال بی‌سیم در مانیتور اتاق کودک

مدل‌های مختلف پیجر صوتی و پیجر تصویری از فناوری‌های متنوعی برای برقراری اتصال بی‌سیم بین یونیت نوزاد و پنل والدین بهره می‌گیرند. نوع فناوری مورد استفاده نقش پررنگی در بُرد و آنتن‌دهی دستگاه داشته و شفافیت صدا را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

فناوری DECT

سیستم اتصال DECT از فرکانس ۱.۹ گیگاهرتز برای برقراری ارتباط میان دو تکهٔ دستگاه بهره‌گیری می‌کند. این فرکانس به طور اختصاصی به دستگاه‌های رادیویی و تلفنی اختصاص دارد. به همین دلیل احتمال تداخل امواج با سایر دستگاه‌های موجود در منزل به حداقل رسیده و شفافیت صدا افزایش پیدا می‌کند که باعث محبوبیت این دستگاه‌ها می‌شود. اتصال DECT ذاتاً ضد هک نیست. اما به دلیل برد کوتاه دستگاه احتمال هک شدن تقریباً صفر بوده و از جمله اتصالات امن محسوب می‌شود.

 فناوری FHSS

فرکانس اتصال بی‌سیم در این فناوری ۲.۴ گیگاهرتز است. این فرکانس در دستگاه‌های دیجیتالی متعددی به کار می‌رود که موجب می‌شود احتمال تداخل امواج میان دستگاه‌های مختلف اندکی افزایش پیدا کند. اما در دستگاه‌هایی که از تکنولوژی FHSS بهره می‌گیرند، با تنوع بخشیدن به طیف فرکانس‌های ارسالی احتمال تداخل به حداقل می‌رسد. فناوری FHSS دو مزیت عمده نسبت به اتصال DECT دارد. اولی امنیت بالاتر و ضد هک بودن این سیستم ارتباطی است. دومین مزیت FHSS پایین‌تر بودن میزان امواج تشعشعی است که برای سلامتی کودک بهتر است.

فناوری VOX

این فناوری بیشتر در مدل‌های مختلف واکی تاکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بزرگترین مزیت این سیستم ارتباطی نسبت به سایر سیستم‌ها آن است که تنها در صورت گریه کردن نوزاد فعال می‌شود. به همین دلیل عمر باتری دستگاه افزایش می‌یابد. همچنین میزان تشعشعات در محیط خواب کودک به حداقل می‌رسد زیرا در اغلب اوقات مخابره امواج دستگاه غیرفعال است.

نکات مهم برای خرید انواع پیجر و دوربین اتاق کودک

فارغ از اینکه چه مدلی از دوربین اتاق کودک، پیجر تصویری، پیجر صوتی یا واکی تاکی را انتخاب می‌کنید برخی امکانات در اغلب دستگاه‌ها مشترک هستند که می‌توانید در هنگام خرید و انتخاب مدل مناسب به آن توجه کنید.

برد و آنتن‌دهی دستگاه

همان طور که پیش از این اشاره شد میزان آنتن‌دهی پیجرهای بی‌سیم در فضای بسته کاهش می‌یابد و اغلب برای مراقبت از بچه‌ها در داخل خانه کاربرد دارند. اگر قصد مراقبت از بچه‌ها از بیرون از خانه را دارید، باید امکاناتی همچون اتصال وای‌فای را در نظر بگیرید. اگر مساحت خانه زیاد باشد اما نیازی به اتصال وای‌فای برای مراقبت از بیرون از خانه نداشته باشید، ممکن است تهیهٔ یک واکی تاکی در کنار پیجر تصویری بی‌سیم گزینهٔ مقرون به صرفه‌تری محسوب شود.

موضوع دیگری که در بررسی برد و آنتن‌دهی دستگاه باید مورد بررسی قرار دهید، عدم تداخل امواج آن با لوازم موجود در خانه شما و همسایه‌هاست. اگر دستگاه‌هایی که از فناوری FHSS بهره‌گیری می‌کنند عملکرد مطلوبی ندارند، می‌توانید مدل‌های DECT را امتحان کنید که از باند فرکانس متفاوتی استفاده می‌کنند. بعضی مدل‌ها به هشدار خروج از منطقهٔ آنتن‌دهی مجهز هستند که می‌توانید از این قابلیت برای تست حداکثر فاصلهٔ آنتن‌دهی دستگاه در هنگام خرید نیز استفاده کنید.

نحوهٔ شارژ و منبع تغذیه دستگاه

پیجرهای صوتی و تصویری از جمله لوازمی هستند که باید به طور پیوسته در حال کار باشند. در اکثر مدل‌ها یونیت نوزاد به برق متصل شده و قابلیت استفاده از باتری‌های قلمی در صورت قطعی برق را دارد. در این مورد باید به میزان مصرف باتری دستگاه توجه کنید تا از هزینه‌های بیش از حد برای خرید باتری جلوگیری شود.

پنل والدین یک وسیلهٔ سیار محسوب شده و به طور مداوم توسط پدر و مادر جابه‌جا می‌شود و نمی‌تواند دائما به برق متصل باشد. در اغلب مدل‌ها امکان شارژ پنل والدین وجود دارد. ظرفیت باتری و میزان نگهداری شارژ نکات مهمی هستند که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید. بعضی مدل‌ها به هشدار اتمام باتری مجهز هستند که به کاربران کمک می‌کند دستگاه خود را به موقع شارژ کنند.

سنسور حرکتی و صوتی با زنگ هشدار والدین

تماشای مداوم تصاویر دریافتی از دوربین کودک برای والدین ممکن نخواهد بود. به همین دلیل اکثر مدل‌های پیجر اتاق کودک به سنسور تشخیص صدا و حرکات کودک مجهز هستند. سنسور حرکتی معمولاً یک صفحهٔ الکترونیکی است که زیر تشک نوزاد قرار گرفته و قابلیت تشخیص حرکات نوزاد را دارد.

در صورت حرکت و تقلای بیش از حد کودک یا عدم حرکت بچه‌ها برای مدت زمان طولانی، والدین هشداری دریافت می‌کنند تا به محل خواب بچه‌ها سرکشی کنند. کاربرد سنسور صوتی تشخیص صدای گریه و تنفس نوزاد برای هشدار دادن والدین است. این سنسور به سکوت طولانی مدت نوزاد نیز حساس بوده و والدین را از این موضوع مطلع می‌کند.  

چراغ LED و قابلیت ویبره پنل والدین

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی برخی از مدل‌های پیجر صوتی یا تصویری، مجهز بودن پنل والدین به چراغ‌های چشمک‌زن است. بدین ترتیب با صدای گریه کودک، دستگاه یا گوشی همراه والدین روشن می‌شود. هر چه صدای گریه بلندتر باشد روشنایی چراغ‌ها افزایش می‌یابد. در بعضی مدل‌ها سطح صدا در مانیتور والدین به صورت بصری نیز نمایش داده می‌شود که تشخیص آن را آسان می‌کند.

با این قابلیت‌ها حتی در صورت شنیده نشدن صدای دستگاه، والدین از طریق روشنایی و دیدن علائم بلندی صدا بر روی مانیتور می‌توانند متوجه گریه و ناراحتی نوزاد شوند. در بعضی مدل‌ها، قابلیت ویبره نیز تعبیه می‌شود که در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا یا در آشپزخانه و هنگام آشپزی بسیار کاربردی خواهد بود.

مکالمه و پخش ملودی و لالایی

یکی از مهمترین امکاناتی که در مدل انتخابی باید مورد توجه قرار دهید، قابلیت مکالمه و پخش صدای والدین برای کودک است. با این قابلیت در صورت گریهٔ کودک می‌توانید تا قبل از رساندن خود به اتاق بچه‌ها آنها را آرام کرده و یا در مورد بچه‌های بزرگتر با آنها صحبت کنید.

بعضی مدل‌ها به قابلیت پخش ملودی و لالایی نیز مجهز هستند که کنترل آن از طریق پنل والدین صورت می‌گیرد. بدین ترتیب زمانی که پدر و مادر درگیر مشغله‌های روزانه باشند، می‌توانند از طریق پخش موسیقی کودک را آرام کنند و نیاز کمتری به مراجعهٔ حضوری برای آرام کردن بچه‌ها داشته باشند. 

چراغ خواب کودک

برای کودکانی که در هنگام خوب و در تاریکی احساس ناراحتی می کنند، یک چراغ خواب می‌تواند قابلیت کاربردی محسوب شود. مزیت دیگر چراغ خواب در پیجرهای تصویری، ایجاد روشنایی برای افزایش وضوح تصاویر شبانه است. تعداد رنگ‌های چراغ خواب و امکان روشن و خاموش کردن آن از طریق پنل والدین از جمله مواردی هستند که در این زمینه می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

سنسور دما و رطوبت

دمای محیط خواب نوزاد اهمیت زیادی در خواب راحت و آرام کودک دارد. در مدل‌های دارای سنسور دما، والدین می‌توانند حداقل و حداکثر دمای اتاق را برای دستگاه تعیین کنند. در صورتی که دمای اتاق بیشتر یا کمتر از دمای تعیین شده باشد والدین هشداری مبنی بر عدم تعادل دمایی محیط دریافت خواهند کرد. بعضی دستگاه‌ها به سنسور رطوبت نیز مجهز هستند که در مناطق بسیار خشک یا مرطوب می‌تواند کاربردی باشد.

نکات مهم در خرید دوربین و پیجر تصویری

در هنگام خرید دوربین و پیجر تصویری علاوه بر نکات عمومی که در مورد خرید انواع پیجر مورد توجه قرار می‌گیرند، لازم است به نکات دیگری در خصوص کیفیت و دوربین و قابلیت‌های مانیتور توجه کنید.

نحوهٔ نصب دوربین

یکی از نکات مهم در انتخاب مانیتور اتاق کودک محل نصب دوربین است. به خصوص در صورت اجاره‌نشین بودن و عدم امکان سوراخ‌کاری در دیوارها، نحوهٔ نصب دوربین اهمیت بیشتری خواهد داشت. در بهترین مدل‌های دوربین و مانیتور اتاق کودک، چندین روش نصب برای دوربین در نظر گرفته می‌شود که دست خانواده‌ها را برای انتخاب باز می‌گذارد. 

 • رایج‌ترین نوع دوربین اتاق کودک مدل‌های پایه‌دار است. این دوربین‌ها روی محیط‌های مسطح همچون میز، دراور، سبد تعویض کودک و قاب پنجره قرار می‌گیرند و دید کافی به محل خواب کودک فراهم می‌سازند.
 • نوع دیگر از دوربین کودک، مدل‌های گیره‌دار هستند که بر روی لبهٔ کتابخانه و قفسه‌ها، لبهٔ تخت و پارک یا تخت کنار مادر نصب می‌شوند.
 • مدل‌های دیواری نیز امکان نصب به دیوار را دارند که میدان دید وسیع‌تری ایجاد می‌کند. با این حال فاصلهٔ دوربین با بچه بیشتر می‌شود و مدل انتخابی باید قدرت زوم بهتری داشته باشد.

کیفیت ضبط تصاویر

اغلب مدل‌های جدید کیفیت مناسبی برای ضبط تصاویر در روشنایی دارند. برای اطمینان از وضوح و کیفیت تصاویر می‌توانید به چند نکته توجه کنید.

 • زاویهٔ دید: برخی دوربین‌ها زاویه دید بسته‌تری دارند. در این مدل‌ها باید دوربین را طوری تنظیم کنید که مطمئن شوید بچه‌ها هیچ وقت از فریم خارج نمی‌شوند. مدل‌های مجهز به لنز wide، محدوده بیشتری را پوشش داده و دید بهتری به والدین می‌دهند.
 • قابلیت چرخش دوربین: در بعضی مدل‌ها امکان چرخاندن دوربین از راه دور و از طریق مانیتور والدین وجود دارد. در صورت خواباندن دو کودک در یک اتاق یا مراقبت از بچه‌ها در حین بازی، این مدل‌ها کارایی زیادی خواهند داشت.
 • تعداد دوربین: در بعضی مدل‌ها دو دوربین در نظر گرفته می‌شود که یک دوربین به صورت دیواری و ثابت نصب شده و دیگری به صورت سیار حمل می‌شود. بدین ترتیب، دقت تصاویر دریافتی افزایش پیدا می‌کند.
 • قابلیت زوم خودکار: قدرت زوم 2X برای تشخیص خواب و بیداری کودک و چرخیدن بچه‌ها در محل خواب‌شان کافی است. اگر اتاق بچه‌ها بزرگ است و فاصلهٔ دوربین از محل خواب بچه زیاد است بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که قدرت زوم بهتری داشته باشند.

دوربین مادون قرمز برای دید در شب

برای کارایی بهتر مدل انتخابی باید قابلیت ضبط تصاویر باکیفیت در شب را نیز داشته و دید مناسبی از کودک به والدین بدهد. تصاویر ضبط شده در شب معمولاً به صورت سیاه و سفید هستند و یا درجاتی از هالهٔ خاکستری یا سبز رنگ را دارند که با توجه به فناوری حال حاضر دوربین‌های امنیتی، کاملاً طبیعی است. 

مانیتور با کیفیت HD

مانیتور نیز باید کیفیت قابل قبولی داشته و امکانات مناسبی برای بررسی تصاویر دریافتی در اختیار والدین قرار دهد. در ساخت مانیتورهای جدید از فناوری‌های مشابه ساخت گوشی‌های هوشمند بهره‌گیری می‌شود و تصاویر با کیفیت HD، تشخیص حرکات و وضعیت نوزاد را برای والدین ساده‌تر می‌کند. نکات دیگری که در بررسی مانیتور مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • ابعاد صفحه نمایش
 • قابلیت تنظیم میزان نور صفحه و میزان بلندی صدا
 • تنظیم خودکار کیفیت تصاویر متناسب با سرعت اینترنت برای جلوگیری از کندی تصاویر دریافتی
ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

دوربین اتاق کودک موتورولا به همراه تگ مدل FOCUS86T

دوربین اتاق کودک موتورولا مدل FOCUS86
5,200,000 تومان

دوربین اتاق کودک سامر مدل Sure Sight 2.0

دوربین کنترل و مانیتور اتاق کودک سامر مدل Sure Sight 2.0
9,900,000 تومان

دوربین اتاق کودک موتورولا مدل MBP481

پیجر تصویری یا دوربین اتاق نوزاد و کودک موتورولا مدل MBP481
8,200,000 تومان

پیجر تصویری Chicco مدل Deluxe

پیجر تصویری اتاق کودک چیکو مدل دلوکس
3,280,000 تومان

پیجر تصویری Chicco مدل Essential

پیجر تصویری و اتاق دوربین نوزاد و کودک چیکو مدل Essential
1,990,000 تومان

پیجر تصویری Chicco مدل Top Digital Video

پیجر تصویری اتاق نوزاد و کودک چیکو مدل تاپ دیجیتال ویدیو
5,540,000 تومان

پیجر تصویری Chicco مدل Video Baby

واکی تاکی تصویری نوزاد چیکو
3,300,000 تومان

پیجر تصویری Summer مدل 2 wide view

پیجر تصویری نوزاد و کودک سامر مدل 2 wide view
6,500,000 تومان

پیجر تصویری Summer مدل Panorama

پیجر تصویری سامر مدل Panorama
2,450,000 تومان 2,580,000 تومان

پیجر تصویری اتاق کودک موتورولا مدل EASE34

دوربین و مانیتور اتاق کودک موتورولا
6,600,000 تومان

پیجر تصویری اونت مدل SCD833

پیجر تصویری و دوربین اتاق کودک اونت مدل SCD833
6,800,000 تومان

پیجر تصویری اونت مدل Smart

دوربین و پیجر تصویری اتاق کودک اونت مدل هوشمند 860
2,700,000 تومان

پیجر تصویری سامر مدل پیکسل

پیجر تصویری اتاق نوزاد و کودک سامر مدل Pixel
7,350,000 تومان

پیجر تصویری نوویتا مدل 3043

پیجر تصویری کودک نوویتا مدل 3043
6,200,000 تومان

پیجر تصویری کیکابو مدل Attento

پیجر تصویری اتاق کودک کیکابو مدل اتنتو
4,550,000 تومان

پیجر صوتی Avent مدل 501

پیجر صوتی کودک اونت مدل 501
1,450,000 تومان

پیجر صوتی Chicco مدل Audio Baby

واکی تاکی صوتی نوزاد چیکو
1,380,000 تومان

پیجر صوتی Chicco مدل Top Digital Audio

پیجر صوتی چیکو
1,500,000 تومان

پیجر صوتی نوویتا مدل 3015

پیجر صوتی اتاق نوزاد و کودک نوویتا مدل 3015
4,700,000 تومان

دوربین اتاق کودک موتورولا مدل EASE30

پیجر تصویری و مانیتور اتاق کودک موتورولا
6,700,000 تومان
Close