بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات شیردوش دستی

شیردوش دستی

شیردوش از جمله لوازم کاربردی در فهرست سیسمونی نوزاد است که مزیت‌های متعددی برای راحتی مادر و فرزند به همراه دارد. والدین در هنگام انتخاب و خرید شیردوش سؤالات مختلفی دارند. شیردوش دستی چه مزیت‌هایی نسبت به شیردوش برقی دارد؟

راهنمای خرید شیردوش دستی

مدل‌های مختلف شیردوش دستی چه فرقی با هم دارند؟ بهترین مارک خارجی شیردوش دستی کدام است؟ در هنگام خرید شیردوش دستی به چه نکاتی توجه کنیم؟ برای پاسخ به این سؤالات لازم است از انواع مدل‌های شیردوش دستی موجود در بازار مطلع بوده و با ویژگی‌های یک شیردوش دستی خوب آشنایی داشته باشید.

انواع شیردوش دستی

به طور کلی مدل‌های مختلف شیردوش دستی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند: شیردوش دستی (اهرمی)، شیردوش پمپی، شیردوش سیلیکونی. مدل‌های شیردوش پمپی شباهت بیشتری به شیردوش برقی دارند. نگهداری مدل‌های سیلیکونی ساده‌تر بوده و البته قیمت مناسب‌تری دارند. یک مدل رایج دیگر، مدل‌های دوکاره شیردوش دستی و برقی است که امکان بهره‌مندی از مزایای هر دو محصول را فراهم می‌سازد.

شیردوش دستی (اهرمی)

در حال حاضر این مدل‌ها رایج‌ترین مدل شیردوش دستی محسوب می‌شوند. شیردوش دستی از یک بطری تشکیل شده است که در یک طرف سری آن شیلد سینه و در سمت دیگر دستگیره مخصوص شیردوش تعبیه می‌شود. با قرار دادن شیلد سینه بر روی سینه مادر و فشار دادن دستگیره فشار منفی در داخل شیلد ایجاد می‌شود که به مکیدن شیر کمک می‌کند. بسیاری از مادران به خاطر عملکرد ساده به راحتی با این مدل‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

بعضی از مدل‌های شیردوش دستی به قابلیت مکش دو مرحله‌ای مجهز هستند که کمک زیادی به مادر می‌کند. در این مدل‌ها یک سمت اهرم کوتاه و سمت دیگر آن بلند است. در ابتدا با فشار دادن سمت کوتاه اهرم مکش‌های سریع صورت می‌گیرد که به ایجاد جریان شیر کمک می‌کند. پس از جریان یافتن شیر با فشار دادن سمت بلند اهرم فرآیند مکش آهسته‌تر صورت گرفته و مقدار خروجی شیر در هر بار اهرم زدن افزایش پیدا می‌کند.

شیردوش پمپی

این مدل‌ها در حال حاضر رواج کمتری نسبت به مدل‌های اهرمی دارند. شیردوش‌های پمپی از نظر ظاهری شباهت زیادی به فشارسنج‌های قدیمی دارند؛ بدین صورت که یک پمپ هوا به کمک شلنگ رابط به سری شیردوش متصل شده و سمت دیگر سری به کمک شیلد مخصوص به سینه متصل می‌شود. با فشار دادن پمپ هوا در درون بطری فشار منفی ایجاد شده و عمل مکیدن شیر اتفاق می‌افتد.

این مدل‌ها از نظر عملکرد شباهت زیادی به مدل‌های الکتریکی دارند با این تفاوت که انرژی مورد نیاز برای مکش شیر به جای موتور برقی از طریق فشار دادن پمپ هوا توسط دست تأمین می‌شود. یکی از معایب این مدل‌ها آن است که در هنگام استفاده هر دو دست درگیر خواهند بود. یک دست برای نگه داشتن شیلد سینه و دست دیگر برای کنترل پمپ هوا.

شیردوش دستی سیلیکونی

این مدل‌ها از یک قطعه یکپارچه سیلیکونی تشکیل شده‌اند و شکلی شبیه کوزه دارند. سمت بالای شیردوش به شکل کاپ سینه و سمت پایین به صورت یک بطری برای جمع‌آوری شیر طراحی شده است. نحوه کار با این شیردوش بسیار ساده بوده و تنها با یک دست صورت می‌گیرد. شیلد سیلیکونی آن به دور سینه قرار گرفته و با فشار دادن گلویی از قسمت پایین عمل مکش به طور طبیعی صورت می‌گیرد. طراحی ساده و کاربردی باعث می‌شود شستشو، نگهداری و حمل این مدل بسیار آسان باشد.

یکی از مزایای این مدل‌ها آن است که به دلیل قابلیت کار با یک دست، امکان استفاده در حین شیردهی را نیز دارند. یعنی مادران می‌توانند در حین شیر دادن به نوزاد از شیردوش برای ذخیره شیر در سمت دیگر سینه استفاده کنند. همچنین بعضی از مادران از این شیردوش‌ها برای ایجاد جریان اولیه شیر در سینه‌ها استفاده می‌کنند تا مکیدن شیر برای نوزاد آسان‌تر شود. یکی از محدودیت‌های این مدل‌ها آن است که به یک بطری برای نگهداری شیر جمع‌آوری شده لازم خواهید داشت. البته بعضی مدل‌ها دارای یک درپوش پلاستیکی نیز هستند با این حال همچنان به اندازه یک بطری شیر با درپوش محکم قابل اطمینان نیستند.

شیردوش بوقی

این مدل‌ها از لحاظ عملکرد شبیه شیردوش پمپی می‌باشد و از نظر ظاهری شبیه بوق و یا شیردوش سیلیکونی هستند، شلنگ رابط از این مدل حذف شده و امکان مکش شیر با یک دست فراهم هست، اما مقدار شیری که ذخیره می‌کند بسیار کم هست  و در هربار دوشیدن برای یک شیشه شیر چندین بار نیاز به تخلیه دارد.

شیردوش سیلیکونی پوشیدنی

این مدل‌ها نیز از جنس سیلیکون هستند و به شکل کاپ سینه طراحی می‌شوند که در داخل سوتین قرار می‌گیرد. بدین صورت که در قسمت پشتی کاپ یه حفره برای قرارگیری سینه قرار داشته و شیردوش کاملا به دور سینه قرار گرفته و در جای خود باقی می‌ماند. پس از قرار دادن شیردوش در محل مناسب، با یک فشار ساده مکش انجام شده و جریان شیر به صورت طبیعی اتفاق می‌افتد. این موضوع باعث می شود دست مادران در هنگام استفاده از این وسیله آزاد باشد و راحتی بیشتری را تجربه کنند. ظرفیت این مدل‌ها برای نگهداری شیر حدود ۱۲۰ میلی‌لیتر است و البته به دلیل طراحی خاص قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌های سیلیکونی دارند.

 

شیردوش دوکاره دستی و برقی

بعضی از مدل‌های شیردوش به صورت دوکاره دستی و برقی طراحی می‌شوند. این مدل‌ها بهترین انتخاب برای خانواده‌هایی هستند که به طور مرتب از شیردوش برقی استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی برخی اتفاقات پیش‌بینی نشده همچون قطعی برق می‌تواند والدین را برای تأمین شیر مورد نیاز نوزاد دچار مشکل کند. تبدیل شیردوش برقی به شیردوش دستی در شرایط اضطراری از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند.

کاربرد دیگر مدل‌های دوکاره امکان استفاده آسان در خارج از منزل همچون مهمانی و محل کار است. زیرا موتور برقی دستگاه معمولاً سنگین بوده و حمل آن برای مادر دست‌وپاگیر است. همچنین سر و صدای شیردوش برقی می‌تواند برای دیگران آزار دهنده باشد. والدین به راحتی می‌توانند اجزای ضروری شیردوش دستی را به همراه داشته و بدون نیاز به روشن کردن موتور برقی از آن استفاده کنند.

بهترین مدل شیردوش دستی چه مدلی است؟

هدف شما از خرید شیردوش اهمیت زیادی در انتخاب مدل مناسب دارد. آیا معمولاً از شیردهی مستقیم برای تغذیه نوزاد استفاده می‌کنید و شیردوش را به عنوان وسیله جانبی برای موقعیت‌های خاص مد نظر قرار خواهید داد؟ یا اینکه هدف شما از خرید شیردوش تخلیه شیر اضافی و جلوگیری از کثیف شدن لباس‌هایتان است؟ همچنین ممکن است به یک وسیله دم دستی برای امور روزمره نیاز داشته باشید.

این موضوعات و هدف از خرید شیردوش تأثیر زیادی روی انتخاب مدل مناسب دارند. به طور کلی اگر هر چند وقت یک بار یا حداکثر یک بار در روز به استفاده از شیردوش نیاز دارید، یک شیردوش دستی با امکانات ساده به خوبی می‌تواند نیازهای شما را برطرف سازد.

بهترین شیردوش دستی ارزان

اگر شما نیاز جزئی به استفاده از شیردوش دارید یک مدل سیلیکونی باکیفیت برایتان کافیست. این مدل‌ها ارزان‌ترین مدل شیردوش محسوب می‌شوند و برای تخلیه شیر اضافی مادر یا ایجاد جریان شیر قبل از شیر دادن به نوزاد عملکرد مناسبی دارند. همچنین در صورتی که از شیردوش برقی استفاده می‌کنید می‌توانید روی این مدل‌ها برای مواقع اضطراری حساب کنید. اما اگر بخواهید از شیردوش به طور روزانه استفاده کنید این مدل‌ها به دلیل سرعت پایین و عملکرد ضعیف می‌توانند برای شما خسته کننده باشند.

بهترین شیردوش دستی برای استفاده روزانه

اگر می‌خواهید از شیردوش دستی به طور منظم و روزانه استفاده کنید باید مدل‌های قوی‌تری را مد نظر قرار دهید. این مدل‌ها اگرچه کمی گرانتر هستند اما همچنان نسبت به مدل‌های برقی قیمت مناسبی دارند. در مورد شیردوش‌های دستی هیچ عدد دقیقی برای اندازه‌گیری قدرت مکش شیردوش وجود ندارد. اما جمع‌بندی نظرات کاربران و تست‌های حرفه‌ای نشان می‌دهد که برندهایی همچون مدلا، چیکو و اونت از سایر برندها محبوب‌تر بوده و مدل‌های قدرتمندی را تولید می‌کنند.

بهترین شیردوش برای استفاده طولانی مدت

در صورتی که میزان استفاده شما از شیردوش بیشتر از یک بار در روز باشد بهتر است مدل‌های شیردوش برقی را مد نظر قرار دهید. همچنین مدل‌های دوکاره شیردوش دستی و برقی می‌توانند انتخاب بهتری برای این منظور محسوب شوند. در پایان این مطلب، به بررسی مزایا و معایب شیردوش دستی نسبت به شیردوش برقی خواهیم پرداخت که می‌تواند راهنمای خوبی برای تصمیم‌گیری در این زمینه باشد.

در هنگام خرید شیردوش دستی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب و خرید بهترین مدل شیردوش دستی لازم است به نکات متعددی نظیر راحتی مادر در حین استفاده از شیردوش، استفاده و شستشوی آسان، قابلیت‌های کاربردی اضافی، سادگی باز و بسته کردن، سهولت جابه‌جایی و نگهداری توجه کنید. در کنار این موارد لازم است مسائل بهداشتی، استاندارد ساخت و استفاده از مواد غیرسمی نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد. در ادامه با جزئیات بیشتری به هر یک از نکات مهم در هنگام خرید شیردوش دستی می‌پردازیم

جنس و سایز مناسب سر شیردوش

منظور از سر شیردوش، کاپی است که به دور سینه قرار می‌گیرد و شیر را به سمت بطری هدایت می‌کند. جنس و ابعاد آن تأثیر چشمگیری در احساس راحتی مادر در حین استفاده از شیردوش دارد. برندهای معتبر در تولید محصولات خود از لبه‌های نرم و با کیفیت استفاده می‌کنند تا بهترین تجربه را برای مادران رقم بزنند.

در بعضی از مدل‌های شیردوش، دو سایز متفاوت عرضه می‌شود که دست بانوان را برای انتخاب سایز مناسب باز می‌گذارد. با این حال در اکثر مدل‌ها تنها یک سایز وجود دارد و اگر ابعاد آن برای شما مناسب نباشد، باید در مدل انتخابی خود تجدید نظر کنید.

قدرت مکش و قابلیت مکش دومرحله‌ای

همان طور که گفته شد عدد مشخصی برای تعیین قدرت مکش مدل‌های مختلف شیردوش دستی وجود ندارد و برای بررسی این موضوع باید اعتبار برند در تولید شیردوش‌های قدرتمند را مد نظر قرار دهید. موضوع دیگری که در انتخاب شیردوش مورد توجه قرار می‌گیرد قابلیت مکش دومرحله‌ای است که بیشترین شباهت را به مکیدن طبیعی شیر توسط نوزاد دارد.

بچه‌ها در هنگام شیر خوردن ابتدا با مک‌های سریع و کوتاه برای ایجاد جریان شیر تلاش می‌کنند و پس از ایجاد جریان روان شیر، مکیدن شیر به صورت آرام و طولانی صورت می‌گیرد. بهترین مدل‌های شیردوش دستی نیز این نکته را مد نظر قرار داده و با طراحی اهرم‌های دوطرفه به مادران اجازه می‌دهند که ابتدا از سمت کوتاه اهرم برای ایجاد جریان شیر بهره گرفته و سپس از سمت بلند اهرم که راحت‌تر است استفاده کنند.

کیفیت دستگیره شیردوش

در صورتی که انتخاب شما مدل‌های اهرم‌دار یا پمپی باشد کیفیت دستگیره یا پمپ هوا موضوع دیگری است که باید مد نظر قرار دهید. عملکرد دستگیره در بعضی از مدل‌ها روان‌تر و راحت‌تر از سایر مدل‌هاست. در حالی که در برخی مدل‌ها حرکت دادن دستگیره به نیروی بیشتری نیاز دارد. این موضوع در خصوص کنترل پمپ هوا در مدل‌های شیردوش پمپی نیز صادق است.

البته این نکته مهم را نیز مد نظر قرار داشته باشید که معمولاً مدل‌هایی با دستگیره روان‌تر قدرت مکش کمتری هم ایجاد می‌کنند. بهترین برندها همچون چیکو و اونت در طراحی و تولید محصولات خود تلاش می‌کنند حد تعادل را رعایت کرده و بیشترین کارایی را در برابر عملکرد آسان عرضه کنند.

سهولت استفاده

سهولت استفاده از شیردوش دستی را به دو بخش می‌توان تقسیم کرد: استفاده آسان، شستشو و نگهداری آسان. تجربه استفاده از مدل‌های مختلف شیردوش دستی می‌تواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد. به این معنی که ممکن است استفاده از بعضی مدل‌ها برای شما آسان‌تر از سایر مدل‌ها باشد. بنابراین در صورتی که کار با یک مدل خاص برای شما سخت است ناامید نشوید و مدل‌هایی با طراحی متفاوت را امتحان کنید.

به طور کلی یادگیری کار با مدل‌های اهرمی و پمپی آسان‌تر است. استفاده از مدل‌های سیلیکونی به مهارت بیشتری نیاز دارد و ممکن است در ابتدا برای شما دشوار باشد. در مقابل، نگهداری و شستن مدل‌های یک‌تکه سیلیکونی به مراتب ساده‌تر از مدل‌های دیگر است. بنابراین می‌توان گفت با صرف اندکی زمان برای یادگیری کار با شیردوش‌های دستی سیلیکونی، این مدل‌ها بسیار ساده‌تر از مدل‌های دیگر خواهند بود. با این حال کاربرد مدل‌های سیلیکونی محدود است و اگر این مدل پاسخگوی نیازهای شما نباشد به ناچار باید سایر مدل‌های شیردوش دستی را انتخاب کنید.

ابعاد و ارگونومی بطری

یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام خرید شیردوش مورد توجه قرار می‌گیرد ابعاد و ارگونومی بطری است. در بیشتر اوقات شما باید در طول مدت شیردوشی بطری را در دست خود نگه دارید. بنابراین مهم است که شکل بطری و ابعاد آن برای دست شما مناسب باشد. در غیر این صورت به سرعت خسته خواهید شد. در بسیاری از مدل‌ها قسمت پایین بطری باریک‌تر از بخش میانی آن طراحی می‌شود که باعث می‌شود نگه داشتن آن برای مادر آسان‌تر باشد. در نهایت انتخاب مدل مناسب به سلیقه شخصی مربوط است.

قابلیت حمل و جابه‌جایی

در ماه‌های اولیه تولد تعداد لوازم ریز و درشت مورد نیاز نوزاد بسیار زیاد است. حمل و جابه‌جایی تمامی این لوازم دردسرهای زیادی برای والدین دارد و انتخاب مدل‌هایی با ابعاد مناسب و کم بودن تعداد قطعات بسیار مهم خواهد بود. شیردوش دستی به طور کلی کوچکتر و کم‌جاتر از مدل‌های برقی است.

در میان مدل‌های شیردوش دستی مدل‌های سیلیکونی معمولاً کوچکتر و ساده‌تر از مدل‌های اهرمی یا پمپی هستند. مدل‌های اهرمی اگرچه تعداد قطعات بیشتری دارند اما تمامی قطعات در یکجا جمع می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود احتمال جا گذاشتن بعضی از قطعات کاهش پیدا کند. مدل‌های پمپی تعداد قطعات بیشتری دارند که باعث می‌شود گاهی بعضی قطعات (مثلا پمپ هوا یا شلنگ رابط) را جا گذاشته و دچار مشکل شوید.

سازگاری با شیشه شیر و سایر مدل‌های شیردوش

یکی دیگر از نکاتی که ممکن است بخواهید مد نظر قرار دهید میزان سازگاری هر یک از مدل‌های شیردوش با سایر مدل‌های بطری و شیردوش است. به عنوان مثال، ممکن است بیشتر اوقات از شیردوش برقی استفاده کنید اما بخواهید یک شیردوش دستی نیز برای مواقع ضروری خریداری کنید و برایتان مهم باشد که بطری این شیردوش، قابلیت استفاده با شیردوش برقی شما را نیز داشته باشد.

مهمترین لوازم جانبی شیردوش دستی

بسیاری از مدل‌های شیردوش دستی به همراه لوازم جانبی متعددی همچون کاپ ماساژ، استند، بطری اضافی، پستانک و کیف حمل عرضه می‌شوند. این گونه لوازم از جمله اجزای مهم و حیاتی برای یک شیردوش محسوب نمی‌شوند اما وجود آنها می‌تواند کار شما را آسان کرده و یا کیفیت کلی محصول را افزایش دهد. در ادامه به معرفی برخی از لوازم جانبی شیردوش دستی و کاربرد هر یک می‌پردازیم.

بالشتک یا کاپ ماساژ

در بعضی از مدل‌ها شیردوش به بالشتک‌های مخصوصی مجهز است که اثر ماساژ دهنده داشته و به احساس راحتی مادر در حین شیرگیری کمک می‌کنند. با این حال باید دقت کنید که ابعاد این کاپ باید برای سایز سینه مادر مناسب باشد. در صورتی که بالشتک ماساژ بیش از اندازه کوچک باشد به جای ایجاد احساس راحتی و ریلکس کردن، می‌تواند به درد و ناراحتی بیشتر منجر شود.

بطری شیر اضافی

در حالت عادی یک بطری برای ذخیره کردن شیر جمع‌آوری شده بر روی شیردوش عرضه می‌شود. در بعضی مدل‌ها یک بطری اضافه نیز بر روی محصول قرار می‌گیرد که در صورت استفاده از بطری اول برای ذخیره شیر، می‌توانید از بطری اضافی برای دوشیدن مجدد شیر استفاده کنید. بعضی مدل‌ها حتی فراتر از این پیش رفته و یک سری مخصوص شیشه شیر نیز بر روی بطری‌های قرار می‌دهند. بنابراین می‌توانید پس از ذخیره کردن شیر در داخل بطری، مستقیماً از آن به عنوان شیشه شیر استفاده کنید.

استند شیردوش

شیردوش دستی وسیله سبکی است و سقوط آن روی زمین دور از ذهن نیست. این موضوع می‌تواند به ریخته شدن شیر جمع شده یا کثیف شدن شیلدهای سینه منجر شود. اگر شما در طول روز چندین بار از شیردوش استفاده می‌کنید، جدا کردن مکرر شیلدها از روی بطری برای جلوگیری از کثیف شدن می‌تواند کاری سخت و کسل کننده باشد. مدل‌های دارای استند مخصوص می‌توانند از این مشکلات جلوگیری کرده و نگهداری شیردوش را برای شما آسان کنند.

کیف حمل شیردوش

اهمیت یک کیف مخصوص برای نگهداری لوازم شیردوش نیاز به یادآوری ندارد. اگر بخواهید شیردوش را با خود به محل کار یا سایر محیط‌های عمومی برده یا در مسافرت همراه خود داشته باشید، داشتن یک کیف حمل می‌تواند از کثیف شدن شیردوش یا گم شدن قطعات جلوگیری کند.

پد سینه

پد سینه از جمله لوازم بسیار ضروری برای مادران در دوران شیردهی محسوب می‌شود که از خیس و کثیف شدن لباس‌های شما جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید به طور جداگانه پد سینه مورد نیاز خود را خریداری کنید. با این حال در برخی مدل‌ها تعدادی پد اضافی بر روی شیردوش نیز تعبیه می‌شود که می‌تواند برای برخی مادران کاربردی توجه باشد.

جعبه یا کیسه استریل

استریل کردن قطعات شیردوش اهمیت زیادی در حفظ بهداشت و سلامتی مادر و فرزند دارد. بعضی از برندهای تولید کننده شیردوش برای آسان کردن مراحل استریل یک جعبه یا کیسه مخصوص به همراه محصول عرضه می‌کنند که با آب پر شده و قطعات شیردوش داخل آن قرار می‌گیرند. سپس کیسه داخل دستگاه مایکرویو قرار گرفته و مراحل استریل به سادگی و سرعت صورت می‌گیرد. هر یک از این کیسه‌ها می‌توانند تا ۲۰ بار مورد استفاده قرار گیرند.

شیردوش دستی یا شیردوش برقی؟

انواع مدل‌های شیردوش به دو دسته اصلی شیردوش برقی و شیردوش دستی تقسیم می‌شوند. ممکن است برای انتخاب از بین این دو گزینه دچار تردید باشید و بخواهید بدانید شیردوش دستی بهتر است یا شیردوش برقی. پاسخ این سؤال تا حد زیادی به نیازهای شما بستگی دارد.

  • در هنگام استفاده از شیردوش برقی همه مراحل به صورت خودکار صورت می‌گیرد و شما نیاز به انجام هیچ کاری ندارید. همچنین سرعت این دستگاه‌ها بیشتر از زمانی است که بخواهید از شیردوست دستی استفاده کنید. در صورتی که بخواهید چندین نوبت در روز از شیردوش استفاده کنید بهتر است به سراغ مدل‌های شیردوش برقی بروید. به عنوان مثال اگر نوزاد دچار مشکلاتی همچون گره لب یا شکاف کام باشد شما بیشتر اوقات برای شیردهی مستقیم دچار مشکل خواهید شد و نیاز دارید که مرتبا از شیردوش استفاده کنید.
  • استفاده از شیردوش دستی زحمت بیشتری داشته و سرعت کار کردن با آن کمتر از مدل‌های برقی است. اما در مقابل این وسیله قیمت مناسب‌تر و ساختار ساده‌تری دارد که نگهداری آن را آسان می‌کند. اگر از شیردوش تنها برای موقعیت‌های خاص مثل شیردهی شبانه، شیر دادن به نوزاد در محیط‌های عمومی و مواردی از این قبیل استفاده می‌کنید یک شیردوش دستی می‌تواند نیازهای شما را برآورده سازد. همچنین ممکن است بخواهید از شیردوش دستی به عنوان یک گزینه ساده و قابل جابه‌جایی در موقعیت‌های خاص مانند قطعی برق و مکان‌های عمومی بهره بگیرید.

مزایای شیردوش دستی

بسیاری از مادران با شیردوش دستی احساس راحتی بیشتری نسبت به مدل‌های برقی دارند. علت این امر آن است که در هنگام استفاده از شیردوش دستی شما می‌توانید با تنظیم سرعت دست، راحت‌ترین حالت را برای خود انتخاب کنید. با اینکه مدل‌های شیردوش برقی قابلیت تنظیم سرعت را دارند اما در نهایت این عمل به صورت ماشینی صورت گرفته و شما کنترل کمتری روی این موضوع دارید.

قیمت مناسب‌تر

مدل‌های مختلف شیردوش دستی به مراتب ارزان‌تر از شیردوش برقی هستند. اگر شما نیاز مبرم به شیردوش برقی ندارید و تنها در موقعیت‌های خاص از شیردوش استفاده خواهید کرد لازم نیست هزینه زیادی را صرف خرید شیردوش برقی کنید.

جابه‌جایی آسان‌تر

انواع شیردوش دستی معمولاً سبک‌تر از شیردوش‌های برقی هستند. همچنین شما برای استفاده از شیردوش دستی به هیچ امکانات اضافه‌ای نیاز ندارید و تقریباً همیشه و در همه جا می‌توانید از شیردوش استفاده کنید. این در حالیست که برای استفاده از شیردوش برقی باید به پریز برق دسترسی داشته یا تعداد کافی باتری به همراه داشته باشید.

سر و صدای کمتر

در مقایسه با شیردوش‌های برقی می‌توان گفت مدل‌های دستی هیچ سر و صدایی ندارند. ممکن است هرازگاهی صدای پمپ کردن را بشنوید اما این صدا چندان برای گوش آزار دهنده نیست. این موضوع به خصوص اگر بچه‌ها در کنار شما خواب باشند اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

استفاده و نگهداری آسان‌تر

تعداد قطعات شیردوش دستی کمتر است و شما مشکلات کمتری برای استفاده، نگهداری و پاکسازی این وسیله خواهید داشت. در صورت خرابی شیردوش دستی، تعمیر و خرید مجدد قطعات خراب شده ساده‌تر است. این در حالیست که در مورد شیردوش برقی همواره باید مراقب قطعات برقی محصول باشید و در صورت خرابی تعمیر وسیله هزینه بیشتری خواهد داشت.

معایب شیردوش دستی

طبیعی است که سرعت دست شما قابلیت مقایسه با موتور برقی را نخواهد داشت و میزان شیر ذخیره شده در مدت زمان مشخص، بسیار کمتر از حالتی است که از شیردوش برقی استفاده کنید. مزیت دیگر برخی از مدل‌های شیردوش برقی این است که امکان استفاده همزمان در هر دو سینه را دارند و در این مدت مادر کار خاصی انجام نمی‌دهد. این در حالیست که در استفاده از شیردوش دستی همیشه مجبور هستید پس از اتمام استفاده از شیردوش برای یک سینه، به سراغ سمت دیگر بروید. این موضوع باعث خستگی بیشتر خواهد شد.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

شیردوش دکتر براونز مدل SoftShape

شیردوش دستی دکتر براونز
2,800,000 تومان

شیردوش دستی Rovco مدل 3600

690,000 تومان

شیردوش دستی بیبی جم مدل 6212

شیردوش دستی پمپی بیبی جم
780,000 تومان

شیردوش دکتر براون مدل سیلیکون bf015

شیردوش دستی و پمپی دکتر براون مدل Silicone
1,150,000 تومان

شیردوش دکتر براونز مدل سیلیکون bf035

شیردوش دستی و پمپی دکتر براون مدل Silicone به همراه شیشه شیر تپل دکتر براونز
1,110,000 تومان

شیردوش Chicco

شیردوش بوقی چیکو
325,000 تومان

سرویس شیردوش دستی Tommee Tippee

ست شیردوش دستی تامی تیپی
328,000 تومان

شیردوش Chicco مدل Classic

شیردوش چیکو مدل کلاسیک
820,000 تومان

شیردوش Rikang

شیردوش پمپی ریکانگ
92,000 تومان

شیردوش پمپی Rikang

شیردوش ریکانگ
85,000 تومان

شیردوش پمپی ریکانگ

شیردوش پمپی ریکانگ
280,000 تومان

شیردوش دستی First Years

شیردوش دستی فرست یرز
198,000 تومان
Close