بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات آویز هشدار کودک

آویز هشدار کودک

آویز هشدار کودک یک علامت کوچک است که در پشت شیشه خودرو نصب می‌شود و به سایر رانندگان اطلاع می‌دهد که شما در حین رانندگی با نوزاد هستید.

آویز هشدار کودک

همچنین در صورت بروز سوانح و تصادفات جاده‌ای، در صورت نصب این علامت نیروهای اورژانس و پلیس متوجه حضور نوزاد در داخل خودرو شده و تدابیر ویژه حفاظت از نوزاد را رعایت خواهند کرد. اما ممکن است برای شما جالب باشد که چه مدل‌هایی از آویز هشدار کودک در بازار وجود دارند و در هنگام خرید علامت هشدار کودک به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ برای آشنایی با مدل‌های مختلف علامت هشدار کودک و نکات مهم در انتخاب مدل مناسب با ما همراه باشید.

معنی baby on board

این عبارت بصورت جهانی به معنای حضور کودک در ماشین است. معنی های مختلفی با یک مضمون به نحو پیشرو برای این عبارت در نظر می‌گیرند. معانی چون: بچه سوار ماشین است، تو ماشین بچه است، بچه همراهم است و بچه با ماست.

برچسب حضور کودک در ماشین

در ادامه به انواع برچسب حضور کودک در ماشین می‌پردازیم.

انواع آویز هشدار کودک

آویزهای هشدار کودک با قلاب مکنده که روی شیشه خودرو چسبانده می‌شوند رایج‌ترین و کاربردی‌ترین حالت برای نصب علامت حمل کودک محسوب می‌شوند. با این مدل‌های دیگری همچون استکیرهای چسبی و آویزهای آهنربایی نیز در بازار وجود دارند که ممکن است بر حسب نیاز و سلیقه مورد توجه قرار بگیرند.

آویز با قلاب مکنده

قلاب مکنده شیشه، ساکشن کاپ (Suction cup) یا به اصطلاح چسبونک شیشه یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم برای آویزان کردن انواع علامت‌ها، المان‌های دکوری و عروسک‌ها از شیشه خودرو است. استفاده از این وسیله در تولید آویزهای هشدار کودک نیز بسیار رایج است.

طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی از این نوع آویز در بازار وجود دارند که می‌توانند بر حسب سلیقه و موقعیت انتخاب شوند. یکی از مزایای بزرگ این مدل‌ها آسان بودن چسباندن و جدا کردن آنها از شیشه است. با این حال، در صورت استفاده مکرر ممکن است آویزها قدرت مکش خود را از دست بدهند و نیاز به تعویض بخش قلاب داشته باشید.

استیکرهای چسبی

یک مدل رایج و محبوب علامت هشدار کودک، استیکرهای چسبی هستند که با طراحی‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند. مزیت این مدل‌ها نسبت به سایر مدل‌ها آن است که هیچ محدودیتی برای نصب کردن آنها ندارید. شما می‌توانید این استیکرها را در قسمت‌های مختلف خودرو بچسبانید.

با این حال دوام این مدل‌ها کمتر است و در برابر تابش نور آفتاب به سرعت کیفیت رنگ خود را از دست می‌دهند. محدودیت دیگر این مدل‌ها آن است که نمی‌توانید پس از چسباندن برچسب، به راحتی آن را جدا کرده و مجدداً بچسبانید. با توجه به اهمیت جدا کردن علامت هشدار کودک در زمان‌هایی که بچه‌ها در داخل خودرو حضور ندارند، این ویژگی نقطع ضعف بزرگی محسوب می‌شود.

آویزهای آهنربایی

آویزهای آهنربایی اندکی نسبت به سایر مدل‌های آویز هشدار کودک گرانتر هستند. با این حال محکم‌تر بوده و دوام بیشتری دارند. این مدل‌ها باید به بدنه خودرو متصل شوند و امکان چسباندن آنها به شیشه و پنجره‌ها وجود ندارد.

ویژگی‌های آویز هشدار کودک

مهمترین ویژگی که در انتخاب و خرید آویز هشدار کودک مورد توجه قرار می‌گیرد قابلیت دیده شدن آسان آن توسط راننده‌های دیگر است. در عین حال بهتر است از مسائل دیگری همچون جدا شدن آسان، کیفیت ساخت، منع قانونی، و عدم آسیب رساندن به خودرو نیز غافل نشوید.

رنگ

اگر علامت هشدار کودک توسط سایر رانندگان مشاهده نشود، نصب کردن آن هیچ دلیلی ندارد. قانون ثابتی در تعیین رنگ آویز وجود ندارد و هر رنگی که بتواند از فاصله دور به خوبی تشخیص داده شود انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. رنگ‌های زنده و شفاف همچون قرمز، زرد، نارنجی و سبز از جمله رنگ‌های رایج هستند که به خوبی توجه را به خود جلب می‌کنند.

موضوع مهم دیگر در انتخاب رنگ آویز هشدار کودک تضاد آن با رنگ خودروی شماست. به عنوان مثال اگر خودروی شما قرمز است، بهتر است از آویز زرد رنگ استفاده کنید که تضاد رنگی واضحی با رنگ قرمز دارد. اگر رنگ آویز با رنگ ماشین ست شود، احتمال کمتری دارد که سایر رانندگان متوجه آن شوند.

ابعاد

عامل مؤثر دیگر در قابلیت مشاهده آویز هشدار کودک، ابعاد و سایز آن است. اگر آویز کوچک باشد، پلیس و رانندگان به سادگی متوجه آن نخواهند شد. از طرفی دیگر آویزهای بسیار بزرگ ممکن است نامتناسب و ناموزون جلوه کنند. بهترین اندازه که برای خرید آویز هشدار کودک توضیه می‌شود، ابعاد ۱۵ در ۱۵ سانتی‌متر است. در صورت دلخواه، می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که اندکی بزرگتر باشند. اما علامت‌های کوچکتر از این به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

طراحی گویا

یکی از مهمترین ویژگی‌های آویز هشدار کودک آن است که رانندگان دیگر با مشاهده علامت، به سرعت متوجه مفهوم آن شوند. بسیاری از مدل‌ها با طرح‌های عروسکی و بچگانه طراحی می‌شوند که به خودی خود می‌تواند علامتی از حضور کودکان در داخل خودرو باشد. با این حال، مدل‌های ساده‌تر با عبارت مشکی Baby On Board روی زمینه زرد نیز وجود دارند که می‌تواند از حواس‌پرتی سایر راننده‌ها جلوگیری کند.

دوام و قابلیت شستشو

نصب علامت هشدار کودک به معنی قرارگیری این علامت در معرض نور آفتاب و سایر شرایط جوی است. در صورت انتخاب مدل‌های بی‌دوام و بی‌کیفیت، تابش آفتاب باعث تغییر رنگ، کج شدن و محو شدن نوشته‌های روی آویز خواهد شد. بنابراین مهم است که مدل انتخابی دوام و کیفیت ساخت مناسبی داشته باشد و بتوانید به طور مرتب آن را بشویید.

جدا شدن آسان

علامت هشدار کودک فقط زمان‌هایی نصب می‌شود که بچه‌ها در داخل خودرو نشسته باشند. در صورت بروز سانحه و وجود آویز هشدار کودک در خودرو، پلیس و نیروهای اورژانس ممکن است مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن نوزاد تلف کنند در حالیکه کودکی در داخل خودرو حضور ندارد. بنابراین مهم است که بتوانید در سایر اوقات و در زمان‌های عدم حضور کودک، آویز را از خودرو جدا کنید.

عدم منع قانونی

در بسیاری از کشورهای قوانین راهنمایی و رانندگی متعددی در خصوص نصب علائم و نوشته‌ها در بخش‌های خاصی از خودرو تصویب می‌شود. هدف از وضع این قوانین، جلوگیری حواس‌پرتی در حین رانندگی و تصادفات خیابانی و جاده‌ای است. در هنگام خرید آویز و علائم هشدار کودک لازم است قوانین را مطالعه کرده و مدل‌هایی را انتخاب کنید که مشکلی برای نصب آنها وجود نداشته باشد.

آسیب نرساندن به خودرو

به طور کلی آویزهای آهنربایی و آویز با قلاب‌های مکنده که روی شیشه نصب می‌شوند خطر خاصی برای خودرو ندارند. اما در صورت انتخاب استیکرهای چسبی و چسباندن آنها در بدنه خودرو، احتمال به جا ماندن آثار چسب و خش برداشتن بدنه خودرو وجود خواهد داشت. بنابراین مهم است که این استیکرها را از برندهای معتبر و سرشناس تهیه کرده و پیش از چسباندن، از کیفیت ساخت آنها مطمئن شوید.

Baby on Board خرید استیکر

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

آویز baby on board نینو

آویز هشدار کودک در ماشین
118,000 تومان

آویز هشدار کودک Nattou مدل BOB

آویز هشدار کودک خودرو(baby on board) نتو
357,000 تومان
Close