بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات صندلی ماشین چیکو

صندلی ماشین چیکو

چیکو (Chicco) یکی از برندهای خوشنام در عرضه محصولات ایمن برای کودک و نوزاد است. بسیاری از والدین در سراسر دنیا به اعتبار سابقه درخشان این برند در تولید محصولات باکیفیت، به صندلی ماشین چیکو برای تضمین ایمنی فرزندان خود در حین رانندگی اعتماد می‌کنند.

صندلی ماشین چیکو

شاید برای شما سوال باشد که چرا اکثر خانواده‌ها صندلی ماشین کودک چیکو را انتخاب می‌کنند و بهترین مدل صندلی ماشین چیکو برای شما کدام است. با مطالعه توضیحات ارائه شده در این مطلب در خصوص مزیت‌های صندلی ماشین چیکو و راهنمای کامل مدل‌های مختلف، تصمیم‌گیری در این زمینه برای شما بسیار ساده‌تر خواهد بود.

چرا صندلی ماشین چیکو محبوب است؟

برند ایتالیایی چیکو از محبوب‌ترین مارک‌های خارجی صندلی ماشین است و مدل‌های مختلف صندلی ماشین چیکو معمولا امتیاز بالایی در نظرسنجی‌ها دریافت می‌کنند. اما دلایل محبوبیت صندلی ماشین چیکو در بین خانواده‌ها چیست؟ راز پرطرفدار بودن صندلی ماشین چیکو را می‌توان در طراحی شیک و کیفیت ساخت بالا، ایمنی و راحتی فوق‌العاده برای نوزاد، و در نهایت سهولت استفاده برای والدین خلاصه کرد.

بچه‌ها عاشق آن می‌شوند

در مدل‌های مختلف صندلی ماشین چیکو، از هیچ تدبیری در فراهم کردن راحت‌ترین فضا برای نشستن بچه‌ها در داخل صندلی ماشین دریغ نشده است. از رویه‌های نرم و قابل تنفس گرفته تا قابلیت تنظیم زاویه تکیه‌گاه و تغییر ارتفاع محافظ پشت‌سری، دست پدر و مادر برای تنظیم راحت‌ترین وضعیت برای کودک کاملا باز است.

اغلب والدین در ثبت نظرات خود برای محصولات این برند به این نکته اشاره می‌کنند که فرزندشان عاشق نشستن در داخل این صندلی ماشین است و خانواده‌هایی که قبلا مدل‌های دیگری را تهیه کرده‌اند، می‌گویند بچه‌هایشان صندلی ماشین چیکو را بیشتر از مدل‌های قبلی دوست دارند.

خیال پدر و مادر از ایمنی کودک راحت است

فرقی ندارد چه مدلی از صندلی ماشین چیکو را انتخاب کنید، تمامی مدل‌ها در همان نگاه اول حس یک محصول خوش‌ساخت و باکیفیت را به شما القا خواهند کرد. علی‌رغم تفاوت در جزئیات، تک تک مدل‌ها از استانداردهای ساخت سختگیرانه چیکو پیروی می‌کنند.

استفاده از قاب فولادی در داخل بدنه، فوم جاذب EPS، حفاظت در برابر شوک‌های جانبی، و کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای با روکش‌های پددار حکم امضای برند چیکو را دارند که پای تک تک محصولات آن مهر می‌شوند تا محصولی بادوام، شیک و ایمن تحویل خانواده‌ها داده شود.

استفاده از آن آسان است

یکی از نکات پرتکرار در نظرات والدین در مورد صندلی ماشین چیکو، سهولت استفاده از آن است. تمامی مدل‌ها به فناوری‌های SuperCinch و LockSure اختصاصی این برند مجهز هستند که نصب سریع، آسان و ایمن آن خانواده‌ها را شگفت‌زده می‌کند.

نگهداری و پاکسازی از صندلی ماشین چیکو نیز بسیار آسان است و تمامی محصولات به راحتی لکه‌گیری و تمیز می‌شوند. بعضی مدل‌ها همچون مدل‌های Zip پا را از این نیز فراتر گذاشته و امکان جداسازی سریع کاور با کمک زیپ و شستشوی آسان با ماشین لباسشویی را فراهم می‌آورند.

انواع صندلی ماشین چیکو

برای برطرف کردن نیازهای والدین در مراحل مختلف رشد بچه‌ها، چیکو مدل‌های متنوعی از صندلی ماشین را عرضه می‌کند. مهمترین محصولات صندلی ماشین چیکو بر اساس رده سنی به پنج دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • کریر و صندلی ماشین نوزاد چیکو (از زمان تولد تا ۹ ماهگی الی ۲ سالگی)
 • صندلی ماشین دوجهته چیکو (از یک سالگی تا ۶ سالگی)
 • بوستر صندلی کودک چیکو (از ۶ سالگی تا ۱۰ سالگی)
 • صندلی ماشین و بوستر کودک چیکو (از ۲ سالگی تا ۱۰ سالگی)
 • صندلی ماشین چندکاره چیکو (از زمان تولد تا ۱۰ سالگی)

با توجه به تفاوت در ظرفیت وزنی مدل‌های مختلف، و تفاوت سرعت رشد بچه‌ها، اعداد ذکر شده تقریبی هستند و برای انتخاب دقیق‌تر لازم است توضیحات هر مدل به دقت مطالعه شود. در بخش‌های بعدی به ترتیب با هر یک از محصولات صندلی ماشین چیکو به صورت مجزا آشنا خواهیم شد.

آشنایی کامل با کریر چیکو

کریر چیکو اولین سری از محصولات این برند برای جابه‌جایی ایمن بچه‌ها در داخل خودرو است که به طور اختصاصی برای نوزادان طراحی و عرضه می‌شود. کریر نوزاد چیکو،‌ بر حسب مدل انتخابی از روز اول تولد تا حدود ۶ ماهگی تا ۲ سالگی می‌تواند برای جابه‌جایی نوزاد مورد استفاده قرار گیرد و بزرگ‌ترین مزیت آن نسبت به مدل‌های صندلی ماشین چیکو وزن سبک‌تر، جابه‌جایی آسان‌تر و امکان نصب روی کالسکه کودک است.

کریر چیکو KeyFit با Fit2 چه فرقی دارد؟

سری‌هایKeyFit  و Fit2 دو خط تولید اصلی مدل‌های کریر چیکو هستند. مدل‌هایKeyFit  ابعاد کوچکتر و وزن سبک‌تری دارند و تا حدود ۹ ماهگی فضای امن و مطمئن برای نشستن نوزاد در داخل خودرو یا کالسکه کودک را فراهم می‌کند

مدل‌های Fit2 ابعاد بزرگتری دارند و می‌توانند تا حدود ۲ سالگی برای جابه‌جایی بچه‌ها مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، این مدل‌ها سنگین‌تر هستند و قابلیت نصب روی بسیاری از مدل‌های کالسکه کودک را ندارند.

مدل‌های مختلف KeyFit چه تفاوتی با هم دارند؟

هر یک از سری‌های KeyFit و Fit2، مدل‌های متنوعی دارند که علاوه بر تمامی امکانات مدل اصلی، از برخی امکانات اضافه برای راحتی بیشتر کودک و والدین بهره می‌گیرند. به عنوان مثال در مدل KeyFit 30 Zip کاور رویه با اتصالات زیپی به راحتی و سهولت از کریر جدا شده و قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارد.

تفاوت دیگر مدل‌های مختلف کریر چیکو در ظرفیت وزنی آنهاست. ظرفیت وزنی مدل KeyFit حدود ۱۱ کیلوگرم (۲۲ پوند) است. در مدل‌هایی که ظرفیت بالاتری دارند حداکثر ظرفیت وزنی در کنار نام مدل به صورت اعداد با واحد پوند ذکر می‌شود. به عنوان مثال:

 • ظرفیت مدل KeyFit 30 تقریبا ۱۵ کیلوگرم (۳۰ پوند) است.
 • ظرفیت مدل KeyFit 35 حدود ۱۷.۵ کیلوگرم (۳۵ پوند) است.

آشنایی کامل با مدل‌های دوطرفه صندلی ماشین چیکو

این مدل‌های صندلی ماشین چیکو همان طور که از اسمشان پیداست قابلیت نصب در دو جهت را دارند و می‌توانند به صورت رو به عقب یا رو به جلو نصب شوند. اکثر مدل‌های دوکاره صندلی ماشین چیکو برای رده سنی یک ساله تا حدود ۶ ساله طراحی می‌شوند و می‌توانند بعد از کریرهای چیکو مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، بعضی مدل‌ها امکان استفاده از روز اول تولد را هم دارند که شما را از خرید کریر معاف می‌کند.

صندلی ماشین چیکو NextFit چه ویژگی‌هایی دارد؟

مدل‌های دوجهته صندلی ماشین چیکو با عنوان NextFit عرضه می‌شوند. مدل NextFit، مدل پایه صندلی‌های ماشین دوکاره چیکو است که یکی از بهترین مدل‌های صندلی ماشین موجود در بازار بوده و با ویژگی‌هایی همچون قابلیت تنظیم تکیه‌گاه در ۹ زاویه مختلف شاخص می‌شود.

ظرفیت مدل NextFit از وزن ۶ کیلوگرم تا حدود ۳۲ کیلوگرم است و نمی‌تواند برای نوزاد تازه متولد شده مورد استفاده قرار گیرد. این مدل برای خانواده‌هایی ایده‌آل است که برای ماه‌های آغازین تولد یک کریر تهیه کرده‌اند.

صندلی ماشین NextFit Sport چه ویژگی‌هایی دارد؟

صندلی ماشین چیکو NextFit Sport، دقیقا مشابه مدل NextFit است با این تفاوت که طراحی بعضی از قسمت‌ها همچون محافظ پشت‌سری، قفل محافظ سینه، و مسیر نصب صندلی ماشین با کمک کمربند ایمنی خودرو اندکی تغییر کرده و بهتر شده است. در بعضی از کشورها تولید مدل NextFit متوقف شده و مدل NextFit Sport به عنوان ساده‌ترین مدل از سری NextFit جایگزین آن شده است.

مدل‌های مختلف سری NextFit چه فرقی با هم دارند؟

تمامی مدل‌های NextFit از امکانات و ویژگی‌های پایه این سری از جمله طراحی اسلیم برای حداقل اشغال فضا برخوردار هستند اما برخی مدل‌ها قابلیت‌های مضاعفی دارند که تا حدی بر کارایی محصول اضافه می‌کند. برند چیکو برای مشخص کردن قابلیت‌های هر مدل از علائمی همچون Max، Zip و Air استفاده می‌کند که در ادامه با هر یک به صورت مختصر آشنا می‌شویم.

صندلی ماشین چیکو NextFit Zip

عبارت زیپ در عنوان مدل‌های صندلی ماشین چیکو، به معنی کاور زیپی است که به آسانی از صندلی ماشین جدا شده و قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارد. مدل‌های NextFit Zip همچنین به محافظ مخصوص نوزادی مجهز هستند و از روز اول تولد برای نشاندن نوزاد در داخل خودرو کاربرد دارند.

صندلی ماشین چیکو NextFit Air

عنوان اِیر در صندلی ماشین چیکو به معنی مجهز بودن به روکش سه‌بعدی با قابلیت تنفس بیشتر است که از گرم شدن صندلی جلوگیری می‌کند و فضای راحت‌تر و آسایش بیشتری برای کودک رقم می‌زند. مدل‌های دارای این قابلیت برای سفرهای طولانی به خصوص در مناطق با آب و هوای گرم انتخاب ایده‌آل محسوب می‌شوند.

صندلی ماشین چیکو NextFit Max

ایمن‌ترین وضعیت نشستن بچه‌ها در داخل صندلی ماشین، در حالت نصب رو به عقب است. اما به دلیل رشد سریع بچه‌ها، مدت استفاده از این حالت نصب محدود است. در مدل‌های صندلی ماشین چیکو ماکس، فضای بیشتری برای قرار گرفتن پای بچه‌ها در حالت نصب رو به عقب فراهم شده است که اجازه می‌دهد خانواده‌ها برای مدت طولانی‌تری از این حالت نصب صندلی ماشین بهره بگیرند.

همچنین حداقل ظرفیت وزنی مدل ماکس تا حدود ۲ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. این ویژگی مدل‌های نکست‌فیت ماکس را به یک انتخاب ایمن برای بچه‌هایی تبدیل می‌کند که در هنگام تولد جثه کوچکتر و وزن کمتری دارند.

صندلی ماشین چیکو ClearTex

در تولید مدل‌های کلیِرتکس صندلی ماشین چیکو، از روکش‌های مخصوص این برند با عنوان ClearTex استفاده شده است که عاری از هر گونه مواد شیمیایی است. این مدل‌ها راحتی و سلامتی بیشتر بچه‌ها به خصوص کودکانی را که دچار حساسیت‌های پوستی و آلرژی هستند در داخل صندلی ماشین تضمین می‌کنند.

چگونه مدل‌های مختلف سری NextFit را مقایسه کنیم؟

با توضیحات ارائه شده در بخش‌های قبلی، به راحتی می‌توان حدس زد که مدلNextFit Max Zip Air  به کاور زیپی با روکش سه‌بعدی قابل تنفس مجهز بوده و می‌تواند از روز اول تولد تا زمان رسیدن بچه‌ها به وزن ۲۵ کیلوگرم در وضعیت رو به عقب نصب شود. و یا مدل  NextFit Max ClearTex به روکش عاری از مواد شیمیایی مجهز بوده و به مدت طولانی‌تری در حالت نصب رو به عقب قرار می‌گیرد.

بررسی عبارت‌های کوتاه ذکر شده در عنوان مدل‌های مختلف، حدس زدن قابلیت‌های هر مدل و مقایسه سریع و را بسیار ساده می‌کند. این با این حال، توصیه می‌شود همیشه برای اطمینان از جزئیات، مشخصات محصول را به طور کامل بررسی کنید.

آشنایی با صندلی ماشین چهارکاره چیکو

خلاقانه‌ترین و کامل‌ترین مدل‌های صندلی ماشین چیکو، مدل‌های چهارکاره هستند که می‌توانند از روز اول تولد تا سن ۱۰ سالگی تمامی نیازهای بچه‌ها به ایمنی داخل خودرو را پوشش داده و به اصطلاح همزمان با کودک رشد کنند. این مدل‌ها شما را از خرید مدل‌های مجزای صندلی ماشین بی‌نیاز می‌کنند و یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت محسوب می‌شوند.

مدل‌های صندلی ماشین چندکاره چیکو چه ویژگی‌هایی دارند؟

سری‌های OneFit، Fit4 و Seat4 از سری‌های اصلی صندلی ماشین چندکاره چیکو هستند که علی‌رغم تفاوت در برخی جزئیات، در ویژگی‌های اساسی با هم مشترک هستند. بعضی از ویژگی‌های مشترک مدل‌های مختلف صندلی ماشین چهاره‌کاره چیکو عبارتند از:

 • امکان استفاده از روز اول تولد و نصب در حالت رو به عقب با وزن ۲۰ کیلوگرم
 • امکان نصب در حالت رو به جلو در بازه وزنی حدود ۱۲ تا ۳۲ کیلوگرم
 • امکان استفاده به صورت بوستر صندلی کودک در بازه وزنی حدود ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم
 • تنظیم زاویه تکیه‌گاه در ۹ حالت مختلف
 • تنظیم ارتفاع محافظ پشت‌سری در ۱۰ ارتفاع مختلف
 • طراحی اسلیم برای حداقل اشغال فضا
 • نصب آسان و سریع با کمربند ایمنی خودرو یا سیستم ایزوفیکس

مدل‌های صندلی چندکاره چیکو چه تفاوت‌هایی دارند؟

تفاوت‌های مدل‌های صندلی ماشین چندکاره چیکو بسیار جزئی و سلیقه‌ای است. سیستم نصب و جدا کردن لایه‌های مختلف صندلی ماشین، جنس کاور صندلی، چرخش ۳۶۰ درجه، و حداقل ظرفیت وزنی از جمله نکاتی هستند که تفاوت میان مدل‌های مختلف را مشخص می‌کنند.

صندلی ماشین چیکو مدل OneFit

در مدل OneFit از روکش‌های ClearTex بهره‌گیری می‌شود که عاری از مواد شیمیایی و یکی از بهترین کاورهای موجود در بازار بوده و احتمال بروز ناراحتی و حساسیت در بچه‌ها را به حداقل می‌رساند. این مدل قابلیت استفاده از روز اول تولد را دارد و حداقل ظرفیت وزن آن ۵ پوند (حدود ۲.۵ کیلوگرم) است.

صندلی ماشین چیکو مدل Fit4

در مدل‌های Fit4 از روکش مخصوص با قابلیت جذب سریع رطوبت بهره‌گیری می‌شود. در مدل Fit4 Adapt این قابلیت به تنظیم طبیعی رطوبت ارتقا یافته است. این ویژگی این مدل‌ها را به انتخاب ایده‌آل برای مناطق مرطوب تبدیل می‌کند.

مدل‌های Fit4 همچنین به سیستم FitKit چیکو مجهز هستند که جدا کردن و اضافه کردن لایه‌های مختلف صندلی ماشین (متناسب با رشد بچه‌ها) را بسیار ساده می‌کند.

ویژگی منحصربه‌فرد دیگر مدل‌های Fit4، ظرفیت وزنی ۴ پوند (حدود ۲ کیلوگرم) است که باعث می‌شود این مدل‌ها برای بچه‌هایی که در هنگام تولد وزن کمتر و جثه کوچکتری دارند انتخاب بهتری باشد.

صندلی ماشین چیکو مدل Seat4Fix

مدل Seat4Fix صندلی ماشین ۳۶۰ درجه و چرخان چیکو است. قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از مدل‌های چندکاره را حل می‌کند و آن هم سهولت برداشتن یا گذاشتن بچه‌ها در صندلی ماشین خودرو است.

ویژگی منحصر به فرد دیگر این مدل‌ها حداقل ظرفیت وزنی صفر کیلوگرم است؛ به این معنی که این مدل می‌تواند از روز اول تولد حتی برای نشاندن کوچکترین بچه‌ها در داخل خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

آشنایی با مدل‌های بوستر صندلی خودرو چیکو

اگر از صندلی ماشین سری NextFit را انتخاب کرده باشید، پس از رسیدن بچه‌ها به حدود ۶ سالگی به یک بوستر صندلی خودرو نیاز خواهید داشت. مدل‌های بوستر چیکو پس از وزن ۲۰ کیلوگرم به بالا برای نشاندن بچه‌ها در داخل خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوازم با تنظیم قد بچه‌ها، بستن کمربند ایمنی خودرو را برای کودک را ممکن می‌کنند.

مدل‌های بوستر چیکو چه تفاوتی با هم دارند؟  

مدل‌های بوستر چیکو در دو دسته اصلی KidFit و GoFit عرضه می‌شود. مدل‌های KidFit مهجز به پشتی با قابلیت جدا شدن هستند. اما مدل‌های GoFit فاقد پشتی هستند و فقط به تنظیم قد کودک کمک می‌کنند.

بعضی از مدل‌های KidFit نیز با عناوینی مانند KidFit Air، KidFit ClearTex و KidFit Zip عرضه می‌شوند که به معنی داشتن همان قابلیت‌هایی است که پیش از این در توضیحات محصولات سری NextFit ذکر شد.

صندلی ماشین و بوستر صندلی کودک چیکو

یک گروه دوکاره از محصولات صندلی ماشین چیکو، مدل‌های صندلی ماشین و بوستر است. این مدل‌ها تحت عنوان MyFit عرضه می‌شوند. در این مدل‌ها، صندلی ماشین تنها قابلیت نصب رو به جلو را دارد و زاویه پشتی در ۴ وضعیت مختلف قابل تنظیم است. با بزرگ شدن بچه‌ها، بخش صندلی ماشین جدا شده و تنها بوستر دارای پشتی برای تنظیم قد بچه‌ها و بستن کمربند ایمنی خودرو به کار می‌رود.

مدل‌های MyFit نیز با اسامی مختلفی همچون MyFit Zip، MyFit Zip Air و MyFit ClearTex عرضه می‌شوند که به معنی داشتن امکاناتی همچون روکش سه‌بعدی قابل تنفس و کاورهای زیپی است.

 

همچنین میتوانین تمامی محصولات چیکو رو در یک صفحه مشاهده فرمایید.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Max ClearTex

صندلی ماشین کودک چیکو مدل نکست فیت مکس کلیرتکس
23,500,000 تومان 26,500,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل فیت فور

صندلی خودرو نوزاد و کودک چیکو مدل فیت4
32,000,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل NextFit iX Zip

صندلی ماشین نوزاد و کودک چیکو مدل زیپ NextFit iX Zip
24,000,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل Seat4Fix

صندلی ماشین کودک چیکو 360 درجه مدل Seat4Fix
21,000,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل Xpace

صندلی خودرو کودک چیکو مدل Xpace
4,250,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Max

صندلی ماشین کودک چیکو مدل نکست فیت مکس
27,000,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل نکست فیت اسپرت

صندلی ماشین نوزاد و کودک چیکو مدل نکست فیت اسپرت Sport
19,800,000 تومان
Close