بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو

صندلی ماشین چیکو مدل Seat4Fix

تولیدکننده: چیکو
21,000,000 تومان
صندلی ماشین کودک چیکو 360 درجه مدل Seat4Fix
+ -

صندلی ماشین چیکو Seat4Fix

چیکو به عنوان یکی از برندهای پرسابقه در عرصه لوازم ایمنی نوزاد، به تولید ایمن‌ترین مدل‌های صندلی ماشین برای بچه‌ها مشهور است و مدل Seat4Fix هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحان این مدل از صندلی ماشین چیکو، بالاترین ضریب ایمنی را با حداکثر راحتی و سهولت تلفیق کرده‌اند تا بهترین تجربه سفر و گردش با کودک را برای خانواده‌ها رقم بزنند. در این نقد و بررسی، به بررسی مشخصات کلیدی مدل سیت فور فیکس صندلی ماشین چیکو و ویژگی‌های اساسی آن خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی Seat4Fix

مدل Seat4Fix از جمله مدل‌های چهارکاره صندلی ماشین چیکو است و به اصطلاح با نوزاد رشد می‌کند. به این معنی که این صندلی ماشین از روکش‌های تو در تو تشکیل شده است که متناسب با رشد بچه‌ها از صندلی جدا می‌شوند تا فضای بیشتر برای نشستن بچه‌ها در سن بالاتر فراهم شود. مشخصات اصلی محصول را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • ظرفیت وزنی: از زمان تولد تا ۳۶ کیلوگرم
 • ابعاد محصول: ۵۲ * ۴۵ * ۷۰ سانتی‌متر
 • وزن محصول: ۱۶ کیلوگرم


طراحی ظاهری و کیفیت ساخت

همچون تمامی مدل‌های صندلی ماشین چیکو، Seat4Fix نیز در همان نگاه اول حس یک کالای محکم، با دوام و ایمن را به مخاطب منتقل می‌کند و چنین برداشتی بی‌دلیل نیست. بدنه محکم مجهز به قاب محافظ فولادی و فوم ضربه‌گیر EPS، ایمنی کامل نوزاد و کودک در برابر تصادفات شدید را تضمین می‌کند.

در عین حال روکش‌های پددار نرم با رویه‌های قابل تنفس، محیطی کاملا راحت برای نشستن بچه‌ها در داخل صندلی ماشین به مدت طولانی فراهم می‌سازند. با پدهای محافظ روی تسمه‌های کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای احتمال ناراحتی بچه‌ها در مسافت‌های طولانی به حداقل می‌رسد.


چرخش ۳۶۰ درجه

مهمترین ویژگی شاخص این مدل نسبت به سایر مدل‌های صندلی ماشین چهارکاره چیکو، قابلیت چرخش بدنه روی شاسی است. با این قابلیت، برای تغییر جهت نصب صندلی ماشین هیچ نیازی به جداسازی پایه وجود ندارد و جهت نصب رو به عقب یا رو به جلو به راحتی با چرخش صندلی عوض می‌شود.


زاویه ۹۰ درجه نسبت به والدین

مزیت دیگر چرخش صندلی، قابلیت قرار گرفتن بچه‌ها در حالت ۹۰ درجه و رو به پدر و مادر است که گذاشتن و برداشتن بچه‌ها در داخل صندلی را برای والدین بسیار ساده می‌کند. این ویژگی به خصوص در فصل زمستان که خانواده‌ها مجبور هستند موقع بیرون آوردن بچه‌ها از داخل خودرو لباس گرم تن آنها کنند بسیار کاربردی و کلیدی است.


رشد همزمان با کودک

همان طور که اشاره شد، این مدل از روز اول تولد همزمان با بچه‌ها رشد می‌کند و می‌تواند تا ۱۰ الی ۱۲ سالگی در تمامی سفرها و گردش‌ها همراه خانواده باشد. در ادامه به خلاصه‌ای از مراحل استفاده از این مدل صندلی ماشین چیکو می‌پردازیم.

از زمان تولد تا وزن ۱۸ کیلوگرم

این مدل قابلیت استفاده از روز اول تولد را دارد و حداقل ظرفیت وزنی آن صفر است. به این معنی که می‌توانید از آن برای نشاندن کوچکترین بچه‌ها با وزن کم در داخل خودرو نیز استفاده کنید.

در این رده وزنی صندلی ماشین در حالت رو به عقب نصب می‌شود و ابعاد آن با یک لایه محافظ رویه برای نوزاد کوچک قابل تنظیم است. یک بالشتک اضافی کوچک نیز در پشت محافظ رویه تعبیه شده است که زاویه مناسب برای نشستن بچه‌های کوچک را فراهم می‌کند و پس از رسیدن بچه‌ها به وزن ۶ کیلوگرم، می‌توانید آن را جدا کنید.

از ۱۸ کیلوگرم تا ۳۶ کیلوگرم

در رده وزنی بالاتر از ۱۸ کیلوگرم صندلی ماشین چرخانده شده و به حالت رو به جلو نصب می‌شود. همچنین روکش‌های محافظ نوزادی در این مرحله جدا می‌شوند و ابعاد صندلی برای نشستن بچه‌های بزرگتر تنظیم می‌شود. محافظ پشت‌سری نیز قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با قد کودک را دارد که ارتفاع کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای نیز همزمان با آن تنظیم می‌شود.

در نهایت، زمانی که کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای صندلی ماشین برای بچه‌ها کوچک شود، می‌توانید آن را به طور کامل جدا کرده و از کمربند ایمنی خودرو برای تامین ایمنی بچه‌ها استفاده کنید. گیره‌های مخصوص برای عبور دادن تسمه‌های کمربند ایمنی خودرو، از آسیب دیدن بچه‌ها به دلیل قد کوتاه‌تر جلوگیری می‌کند.


آرامش خیال و حداکثر ایمنی

همچون تمامی مدل‌های چیکو، در این مدل نیز از بالاترین استانداردها برای تضمین ایمنی کودک در حین رانندگی با خودرو بهره‌گیری شده است. از جمله بالشتک‌های محافظ در دو طرف سر بچه‌ها که جذب ضربات از بغل را به حداکثر رسانده و از خم شدن سر بچه‌ها به طرفین در حین خواب جلوگیری می‌کنند.

اما یکی از جدیدترین فناوری‌های به کار رفته برای جذب شوک‌های جانبی، سیستم ضربه‌گیر متراکم شونده آن است که در دو طرف بدنه بیرونی صندلی ماشین تعبیه شده‌اند و استهلاک شوک را به حداکثر می‌رسانند. برای استفاده از این سیستم کافیست دکمه‌هایی را که در وسط حلقه‌های دو طرف تعبیه شده‌اند به سمت داخل فشار دهید تا به صورت فنری به بیرون پرتاب شوند.


نصب و تنظیم آسان

یکی از نقاط قوت این مدل که بسیاری از خانواده‌ها از آن احساس رضایت می‌کنند، سهولت تمامی مراحل نصب و تنظیم صندلی ماشین است. نصب صندلی ماشین از طریق اتصالات ایزوفیکس و Top Tether صورت می‌گیرد و تنظیمات آن نیز شامل تنظیم زاویه تکیه‌گاه، ارتفاع محافظ پشت‌سری و طول تسمه‌های کمربند ایمنی است.

 • اتصالات ایزوفیکس به سادگی و با یک حرکت نصب می‌شوند و یک نشانگر رنگی نیز برای اطمینان از اتصال صحیح روی آنها تعبیه شده است که پس از نصب به رنگ سبز در می‌آرد.
 • تسمه اتصال Top Tether در یک جعبه محافظ در پشت صندلی ماشین تعبیه شده است که به سادگی جدا می‌شود و دو شیار آبی رنگ نیز برای عبور راحت آن در دو طرف قاب پشتی تعبیه شده‌اند.
 • برای تنظیم ارتفاع محافظ پشت سری، یک حلقه کوچک تعبیه شده است که تنظیم سریع و راحت ارتفاع با یک دست را فراهم می‌سازد.
 • امکان تنظیم طول تسمه‌های کمربند ایمنی پنج نقطه‌ای نیز به سادگی با دکمه قرمز رنگی در قسمت جلویی صندلی ماشین صورت می‌گیرد.


پاکسازی و مراقبت ساده

سهولت و راحتی استفاده از این مدل صندلی ماشین چیکو با کاورهای قابل جدا شدن آن کامل می‌شود. شما به سادگی می‌توانید کاورهای صندلی را از روی آن جدا کرده و با ماشین لباسشویی بشویید. سایر قسمت‌های صندلی ماشین نیز قابلیت پاکسازی آسان و سریع با دستمال نم‌دار و شوینده ملایم را دارند که فراهم ساختن محیط تمیز و بهداشتی برای نشستن نوزاد را برای پدر و مادر بسیار ساده می‌کند.


صندلی ماشین Chicco مدل Seat4Fix

 • قابل استفاده از بدو تولد نوزاد تا 36 کیلوگرم (رو به عقب تا 18 کیلوگرم)
 • قابلیت چرخش 360 درجه
 • قابلیت نصب با ایزوفیکس و top tether (قابلیت نصب با کمربند خودرو فقط در حالت رو به جلو)
 • محافظ سر و گردن با قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با رشد کودک
 • تکیه‌گاه قابل تنظیم در 3 حالت
 • کمربند ایمنی 5 نقطه
 • کاور با قابلیت جداسازی و شست و شو
 • دارای سیستم محافظ ضربه جانبی

وزن: 16 کیلوگرم
ابعاد: 52 × 45 × 70 سانتی‌متر

با ثبت نظر و تجربه‌ی خود، انتخاب را برای دیگران آسان کنید. بستن فرم بازبینی
 • برای ثبت نظر، نیاز به ثبت‌نام در سایت می‌باشد.
*
*
بد
عالی
Close