بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو

پدران و مادران در هنگام خرید صندلی ماشین کودک سوالات متنوعی دارند. بهترین مدل صندلی ماشین کودک کدام است؟ ویژگی‌های یک صندلی ماشین کودک خوب چیست و چگونه ایمنی یک صندلی ماشین را تشخیص دهیم؟

چه عواملی بر روی قیمت صندلی ماشین کودک تاثیر می‌گذارند. برای پاسخ به این سوالات ابتدا باید با انواع مدل‌های موجود در بازار و تفاوت‌های آنها با یکدیگر آشنا باشید. همچنین لازم است نکات مهم در ایمنی صندلی ماشین بچه، راحتی کودک و راحتی والدین را به طور مجزا مد نظر قرار داده و در نهایت بهترین صندلی ماشین کودک را بر اساس نیازهای خود خریداری کنید.

انواع صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک نقش کمربند ایمنی بچه‌ها در داخل خودرو را دارد و استفاده از آن از روز اول تولد تا حدود ۱۰ سالگی کودک ضروری است. این بازهٔ زمانی طولانی باعث می‌شود محصولات موجود در بازار تنوع زیادی داشته باشند. برخی از مدل‌های صندلی ماشین کودک و نوزاد به صورت اختصاصی برای یک ردهٔ سنی خاص طراحی و عرضه می‌شوند. برخی مدل‌ها نیز چندکاره هستند و می‌توانند از روز اول تولد تا ۸ الی ۱۲ سالگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صندلی ماشین کودک دو جهته

مدل‌های صندلی ماشین کودک دو جهته (Convertible Car Seat) را می‌توان رایج‌ترین نوع صندلی ماشین کودک دانست. این مدل‌ها قابلیت نصب در دو حالت رو به عقب (Rear Facing) و رو به جلو (Forward Facing) را دارند. در انتخاب این مدل‌ها ۳ نکته حائز اهمیت است: امکان استفاده از روز اول تولد، ظرفیت نصب در حالت رو به عقب و ظرفیت نصب در حالت رو به جلو.

قابلیت استفاده از روز اول تولد

بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند در ماه‌های اول تولد از کریر برای نشاندن بچه‌ها در داخل خودرو استفاده کنند، زیرا حمل این وسیله آسان‌تر بوده و نوزاد داخل آن راحت‌تر است. در صورتی که قصد خرید کریر را نداشته باشید، باید در هنگام خرید صندلی ماشین مدل‌هایی را انتخاب کنید که امکان استفاده از روز اول تولد را داشته باشند. این مدل‌ها به پد مخصوص نوزادی مجهز بوده و حداقل ظرفیت وزنی آنها ۱.۸ الی ۲ کیلوگرم است. برخی مدل‌ها این قابلیت را ندارند و تنها برای بچه‌های بالای ۵ کیلوگرم مناسب هستند.

ظرفیت نصب در حالت رو به عقب

نصب رو به عقب ایمن‌ترین حالت نصب صندلی ماشین کودک در داخل خودرو است و به والدین توصیه می‌شود تا حد ممکن از این حالت برای نشاندن بچه‌ها استفاده کنند. اغلب مدل‌های صندلی ماشین حداکثر تا وزن ۱۸ کیلوگرم قابلیت نصب رو به عقب را دارند. در بعضی مدل‌ها از برندهای سرشناس همچون گراکو، با طراحی خاص و ایجاد فضای خالی بیشتر برای قرارگیری پای بچه‌ها، ظرفیت نصب در حالت رو به عقب به ۲۲ کیلوگرم ارتقا‌ء داده می‌شود. بدین ترتیب به مدت طولانی‌تری خواهید توانست از این حالت نصب بهره بگیرید که از نظر ایمنی مزیت قابل توجهی برای این مدل‌ها محسوب می‌شود.

ظرفیت نصب در حالت رو به جلو

حداکثر ظرفیت نصب رو به جلو در مدل‌های مختلف صندلی ماشین دو جهته، بین ۲۲ الی ۲۹ کیلوگرم متغیر است. ظرفیت وزنی نصب در حالت رو به جلو، حداکثر زمانی را که می‌توانید از این وسیله استفاده کنید مشخص می‌کند. به طور طبیعی هر چه ظرفیت بیشتر باشد، طول عمر محصول نیز بیشتر است و انتخاب چنین مدل‌هایی در طولانی‌مدت اقتصادی‌تر خواهد بود. اکثر مدل‌ها از زمان رسیدن بچه‌ها به وزن ۱۰ کیلوگرم قابلیت نصب رو به جلو را دارند. هر چند که توصیه می‌شود تا حد امکان از نصب رو به عقب استفاده شود.

صندلی ماشین کودک چندکاره

مدل‌های صندلی کودک چندکاره به اصطلاح همزمان با نوزاد رشد می‌کنند و امکانات آنها متناسب با هر سن قابلیت تغییر دارد. این مدل‌ها با اینکه گران‌ترین نوع صندلی ماشین کودک در بازار هستند اما در نهایت یک انتخاب اقتصادی محسوب می‌شوند. زیرا به جای خرید چند محصول مختلف، تنها یک وسیله خریداری شده و به مدت طولانی‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای صندلی ماشین کودک چندکاره

حداکثر ظرفیت وزنی این مدل‌ها ۴۵ کیلوگرم است. در ماه‌های اولیهٔ تولد ابعاد داخلی صندلی ماشین با پدهای محافظ اضافی برای نشاندن نوزاد تنظیم می‌شود. با بزرگتر شدن بچه‌ها پدهای اضافی جدا شده و فضای کافی برای نشستن بچهٔ خردسال فراهم می‌شود. به مرور کمربند ۵ نقطه‌ای باز شده و بچه‌ها از کمربند ایمنی داخل خودرو برای نشستن استفاده می‌کنند. در نهایت، پشتی صندلی نیز باز شده و این وسیله به صورت بوستر صندلی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محدودیت‌های صندلی ماشین کودک چندکاره

طراحی این مدل‌ها بسیار هوشمندانه بوده و از خرید چندین وسیلهٔ بزرگ و جاگیر جلوگیری می‌کند. اما باید توجه کرد که مدل‌های تولید شده برای یک ردهٔ سنی خاص، تطابق بیشتری با ارگونومی بدن کودک در آن ردهٔ سنی دارند و نسبت به مدل‌های چندکاره راحت‌تر هستند. همچنین صندلی ماشین چندکاره با توجه به عمر طولانی آن تنها برای یک بچه قابل استفاده است و نمی‌توان آن را برای فرزند بعدی نگه داشت.

بوستر کودک صندلی خودرو

در صورت خرید صندلی ماشین کودک دو جهته، پس از رسیدن بچه‌ها به حداکثر ظرفیت وزنی، خانواده‌ها نیاز به خرید یک بوستر صندلی خودرو خواهند داشت. بوسترها از نظر طراحی ساده‌تر و سبک‌تر از صندلی ماشین هستند و کاربرد آنها، تنظیم قد بچه‌ها برای استفاده از کمربند ایمنی داخل خودرو است. با این حال، برخی مدل‌ها امکانات بیشتری عرضه می‌کنند. قابلیت تنظیم طول کمربند ایمنی خودرو و داشتن یک قفل مجزا برای اتصال کمربند ایمنی از جمله امکاناتی هستند که ضریب اطمینان یک بوستر سیت را افزایش می‌دهند.

انواع بوستر کودک صندلی خودرو

صندلی بوستر کودک می‌تواند دارای پشتی یا بدون پشتی باشد. مدل‌های دارای پشتی ایمنی بیشتری داشته و در برخی موارد سیستم اتصال Top Tether نیز دارند که از واژگونی بوستر جلوگیری می‌کند. بعضی مدل‌های نیز تا یک سن خاص به صورت دارای پشتی مورد استفاده قرار گرفته و سپس پشتی آنها باز شده و به صورت بوستر بدون پشتی نصب می‌شوند. این مدل‌ها را می‌توان کاربردی‌ترین حالت بوستر سیت دانست.

صندلی ماشین 360 درجه یا چرخشی

صندلی ماشین 360 درجه یا صندلی ماشین چرخشی کودک همانطور که از اسم ان مشخص است، امکان چرخش 360 درجه دارد، از مزایای این نوع صندلی این است که تفاوتی در نصب رو به جلو و عقب ندارد، همچنین قراردادن و بلند کردن نوزاد در صندلی ماشین کودک را آسان می‌کند و شما به راحتی امکان چرخش صندلی به سمت درب خودرو و در آغوش کشیدن نوزاد را دارید.

برای خرید صندلی ماشین 360 درجه بهتر هست که خودرو دارای ایزوفیکس باشد و با ایزوفیکس نصب گردد. در غیر این صورت اگر با کمربند خودرو نصب شود، قابلیت چرخش 360 درجه را از دست داده و تفاوتی با صندلی‌های معمولی نمی‌کند.

بهترین نوع صندلی ماشین کودک

بهترین مدل صندلی ماشین برای خانواده‌ها مدلی است که بیشترین تطابق را با سبک زندگی و مناسبات خانوادگی داشته باشد. 

 • برای خانواده‌هایی که تنها یک فرزند خواهند داشت و فضای زیادی برای نگهداری لوازم متعدد ندارند، خرید یک مدل چند کاره از روز اول تولد می‌تواند یک تصمیم اقتصادی و کاربردی باشد.
 • برای خانواده‌هایی که چند فرزند کوچک با فاصله‌های سنی نزدیک به هم دارند، خرید کریر و صندلی ماشین دوجهته می‌تواند کاربردی باشد. زیرا هر وسیله تنها یک الی دو سال مورد استفاده قرار گرفته و نو باقی می‌ماند. بدین ترتیب، امکان استفاده از آن برای بچه‌های بعدی وجود خواهد داشت.
 • خانواده‌هایی که به طور مرتب بچه‌ها را جابه‌جا می‌توانند از یک مدل چندکاره به همراه یک کریر برای جابه‌جایی آسان نوزاد در ماه‌های اولیه تولد استفاده کنند. 

ویژگی‌های یک صندلی ماشین کودک خوب برای راحتی کودک 

شما ممکن است برای ساعت‌های طولانی رانندگی کنید و در تمام این مدت، راحتی کودک در داخل صندلی ماشین اهمیت زیادی خواهد داشت. اما یک صندلی ماشین کودک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ به طور کلی می‌توان گفت قابلیت تنظیم تکیه‌گاه، محافظ پشت‌سری، پدهای نرم و راحت و قابلیت تنفس، حداقل ویژگی‌های مورد انتظار در این زمینه هستند.

محافظ پشت سری با قابلیت تنظیم ارتفاع

محافظ پشت‌سری نواحی سر و گردن کودک را از دو طرف در بر گرفته و از حرکت گردن در دست‌اندازها جلوگیری می‌کند. با قابلیت تنظیم ارتفاع می‌توانید همزمان با رشد بچه‌ها محافظ را مناسب‌ترین وضعیت نسبت به سر و گردن کودک تنظیم کنید. در بعضی مدل‌ها از فوم‌های حافظه‌دار (مموری فوم) بهره گرفته می‌شود که باعث می‌شود محافظ پشت سری شکل خود را با ابعاد سر کودک تطبیق داده و راحتی بیشتری بیشتری فراهم آورد.

قابلیت تنظیم زاویهٔ تکیه‌گاه

زاویهٔ مناسب برای نشاندن کودک در داخل صندلی ماشین در حالت‌های روبه جلو و رو به عقب متفاوت است. همچنین زاویه مناسب تکیه‌گاه در سنین مختلف متفاوت است. با انتخاب مدل‌هایی که قابلیت تنظیم در زوایای مختلف را دارند دست شما برای انتخاب مناسب‌ترین وضعیت باز خواهد بود.

امکان تنظیم تکیه‌گاه در وضعیت خوابیده

حداکثر زاویهٔ نیمه خوابیدهٔ قابل قبول برای نشاندن نوزاد زیر ۶ ماهه در داخل صندلی ماشین ۱۵۰ درجه است و هر چه این زاویه به ۱۸۰ درجه نزدیک‌تر باشد بهتر است. بنابراین اگر قصد استفاده از صندلی ماشین نوزاد از روز اول تولد را دارید، باید به امکان تنظیم صندلی در این وضعیت توجه کنید.

پدهای باکیفیت و رویه با قابلیت تنفس

کاورهای رویه ترموتکس (Thermotex) با فراهم کردن قابلیت تنفس از گرم یا سرد شدن بیش از حد رویهٔ صندلی جلوگیری کرده و محیط مطلوبی از نظر دمایی برای نشستن کودک فراهم می‌آورند.

 • قابلیت جذب رطوبت و جلوگیری از تعریق نکتهٔ دیگری است باید در بررسی پوشش‌های رویه به آن توجه کنید
 • بالشتک‌های اضافی قابل جدا شدن به شما کمک می‌کنند تا ابعاد داخلی صندلی را متناسب با جثهٔ کودک تنظیم کنید تا بچه‌ها در راحت‌ترین وضعیت ممکن بنشینند.

شاسی قابل تنفس

در بعضی از مدل‌ها علاوه بر اینکه رویهٔ صندلی از پارچه‌های قابل تنفس ساخته می‌شود، پایهٔ صندلی نیز به صورت مشبک طراحی می‌شود که گردش هوا در محیط صندلی را افزایش داده و از گرم شدن صندلی و ناراحتی کودک جلوگیری می‌کند.

چرخش ۳۶۰ درجه

در بعضی مدل‌های صندلی ماشین کودک، امکان چرخش بدنهٔ صندلی بر روی پایهٔ آن وجود دارد. این قابلیت باعث می‌شود گذاشتن و برداشتن بچه‌ها در داخل صندلی برای والدین آسان‌تر باشد. همچنین به دلیل افزایش کنترل والدین، احتمال اذیت شدن بچه‌ها در حین رفت و آمد کاهش پیدا می‌کند. برای خانواده‌هایی که قصد خرید کریر نداشته باشند، این مدل‌ها به خصوص در ماه‌های اولیه تولد بسیار کاربردی خواهند بود، قابل ذکر هست صندلی ماشین‌ ۳۶۰ درجه در تمامی برند‌های معتبر مانند چیکو، گراکو، نونا و ... فقط قابل نصب با ایزوفیکس هست و به دلیل قابلیت چرخش، امکان نصب با کمربند خودرو را ندارند.

سایر امکانات کاربردی

محافظ زیر پایی با قابلیت تنظیم زاویه، دسته‌های کناری برای قرار دادن دست کودک و بالشتک‌های کناری در دو طرف صندلی ماشین از جمله امکاناتی هستند که در برخی از مدل‌های صندلی ماشین تعبیه می‌شوند و می‌توانند راحتی بیشتری برای کودک فراهم آورند. با این حال، این موارد از جمله امکانات ضروری مورد نیاز محسوب نمی‌شوند.

ویژگی‌های بهترین صندلی ماشین کودک برای والدین

صندلی ماشین کودک از جمله لوازم گردش و سفر محسوب می‌شود و والدین در حین استفاده از این وسیله دغدغه‌های بسیاری برای جابه‌جایی و امنیت بچه‌ها خواهند داشت. سهولت استفاده از صندلی ماشین اهمیت زیادی در کم شدن این دغدغه‌ها برای والدین دارد. نصب آسان، قابلیت جداسازی و پاکسازی کاور و قابلیت استفاده از موقعیت‌های مختلف از نکات مهمی هستند که در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرند.

وزن و ابعاد صندلی ماشین کودک

سازگاری ابعاد صندلی با مدل خودروی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که مدل انتخابی به خوبی در داخل خودروی شما جا می‌شود. اگر پدر و مادر خانواده، خودروهای مجزایی دارند و می‌خواهید از یک صندلی ماشین استفاده کنید، وزن و سهولت جابه‌جایی مدل انتخابی نیز اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. 

نصب آسان و بی‌دردسر

هر چقدر مراحل نصب صندلی ماشین ساده‌تر باشد، احتمال بروز اشکال در نصب و به خطر افتادن سلامتی کودک کاهش پیدا می‌کند. علائم راهنما، نشانگرهای مخصوص و روش‌های کنترل در هنگام بستن صندلی ماشین موضوع دیگری است که در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرد. 

 • اتصالات کلیکی صدادار به شما کمک می‌کنند از قفل صحیح بخش‌های مختلف همچون کمربند ایمنی و اتصال LATCH مطمئن شوید.
 • بعضی مدل‌ها چراغ‌های رنگی سبز و قرمز برای اطمینان از بسته شدن درست صندلی ماشین تعبیه می‌کنند که کنترل کردن نصب را برای پدر و مادر آسان می‌کند.
 • بعضی مدل‌ها ترازهای حبابی و نشانگرهای مخصوصی برای تنظیم موقعیت و زاویهٔ صندلی ماشین در هنگام نصب بر روی بدنه درج می‌کنند که کمک می‌کند صندلی را محل مناسب روی صندلی خودرو قرار دهید.

جداسازی و پاکسازی رویه

کاورهای صندلی ماشین باید قابلیت جذب مناسبی داشته باشند تا در صورت خیس شدن والدین را دچار دردسر نکنند. قابلیت جداسازی و شستشوی کاور و رویه‌های محصول از دیگر نکات مهم در هنگام خرید صندلی ماشین کودک محسوب می‌شوند.

 • اقلام قابل شستشو: در بعضی مدل‌ها تنها کاورهای رویی صندلی ماشین قابلیت جداسازی و شستشو با ماشین لباسشویی را دارند. در بعضی مدل‌ها پدها و بالشتک‌های نیز قابلیت شستشو دارند که باعث می‌شود پاکسازی محصول ساده‌تر شود.
 • سهولت جداسازی کاورها: نحوهٔ جداسازی کاورها و رویه‌ها نیز در مدل‌های مختلف با هم فرق دارد. در بعضی مدل‌ها جداسازی رویه‌ها ساده‌تر بوده و تنها با باز کردن یه پوشش زیپی صورت می‌گیرد. در بعضی مدل‌ها، برای جداسازی کاور باید صندلی ماشین را از محل نصب آن باز کرده و پس از شستشو، صندلی ماشین را مجدداً در جای خود نصب کنید.

امکانات اضافی

برخی امکانات و قابلیت‌های اضافی می‌توانند بر حسب نیاز مورد توجه والدین قرار گیرند. 

 • نگهدارندهٔ فنجان یا شیشه شیر برای قرار دادن نوشیدنی و تنقلات کودک از جمله مواردی است که در صورت رفت و آمدهای طولانی می‌تواند کاربردی باشد.
 • بعضی مدل‌ها نیز گیره‌های مخصوصی برای نگهداری تسمه‌های کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای تعبیه می‌کنند که باز و بسته کردن کمربند ایمنی را برای والدین بسیار آسان می‌کند. 

قابلیت استفاده در موقعیت‌های مختلف

بعضی از مدل‌های صندلی ماشین کودک به طور ویژه با قابلیت نصب بر روی صندلی هواپیما تولید می‌شوند. بدین ترتیب امکان استفاده از آنها در مسافرت‌های هوایی نیز وجود خواهد داشت که مزیت قابل توجهی محسوب می‌شود.

اگر مدل انتخابی از نظر ابعاد و اندازه کوچک بوده و قابلیت نصب بر روی مدل‌های مختلف خودروها را داشته باشد، در موقعیت‌های خاص همچون حمل کودک با تاکسی و آژانس یا قرار دادن بچه در خودروی دوستان و آشنایان دچار مشکل نخواهید شد.

نکات فنی مهم در خرید صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک از جمله حساس‌ترین لوازم در فهرست سیسمونی نوزاد محسوب شده و اهمیت زیادی در ایمنی کودک دارد. به همین دلیل برخی ملاحظات فنی و ایمنی در بررسی مدل‌های مختلف و انتخاب مدل مناسب اهمیت زیادی خواهند داشت که در این بخش مورد اشاره قرار می‌گیرند.

طبقه‌بندی استاندارد صندلی ماشین کودک

مدل‌های مختلف صندلی ماشین کودک به صورت استاندارد بر اساس ظرفیت وزنی آنها طبقه‌بندی می‌شوند. با مشاهده این علائم در مشخصات مدل مورد نظر، می‌توانید متوجه شوید که مدل انتخابی برای کدام رده‌های سنی مناسب است. هر چند باید دقت کنید که ملاک اصلی، ظرفیت وزنی درج شده بر روی محصول است و اعداد مربوط به سن حدودی هستند.

 • گروه 0 (صفر): از زمان تولد تا ۹ کیلوگرم (حدود ۹ ماهگی)
 • گروه 0+: از زمان تولد تا وزن ۱۳ کیلوگرم (حدود ۱۵ ماهگی)
 • گروه 0+ & 1: از زمان تولد تا وزن ۱۵ کیلوگرم (حدود ۲۴ ماهگی)
 • گروه 1: از وزن ۹ کیلوگرم تا ۱۸ کیلوگرم (۹ ماهگی تا ۴ سالگی)
 • گروه 2: از وزن ۱۵ کیلوگرم تا ۲۵ کیلوگرم (۴ سالگی تا ۶ سالگی)
 • گروه 3: از وزن ۲۲ کیلوگرم تا ۳۶ کیلوگرم (۶ سالگی تا ۱۱ سالگی)

فوم جاذب انرژی

یکی از مهمترین اجزای یک صندلی ماشین کودک فوم جاذب انرژی آن است که با جذب شوک و توزیع یکنواخت آن کودک را در برابر صدمات ناشی از تصادف حفاظت می‌کند. فوم جاذب انرژی مهمترین عنصر ایمنی این وسیله محسوب می‌شود و به همین دلیل پس از تصادف، حتی اگر ظاهر صندلی ماشین سالم باشد باید دور انداخته شود. زیرا فوم جاذب انرژی در اثر جذب شوک مقاومت و کارایی خود را از دست می‌دهد. بهترین برندهای خارجی تولید کننده صندلی ماشین از دو ماده رایج برای ساخت فوم جاذب انرژی استفاده می‌کنند.

 • فوم EPS یا پلی استایرن منبسط شده (Expanded Polystyrene) یکی از مواد رایج در ساخت انواع لوازم ایمنی از جمله کلاه کاسکت است که به طور گسترده در ساخت صندلی ماشین کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فوم‌ها حفاظت مناسبی در برابر نیرو و ضربه فراهم می‌سازند.
 • فوم EPP یا پلی پروپیلن منبسط شده (Expanded Polypropylene) محصول جدیدتری بوده و دوام و انعطاف آن بیشتر از فوم EPS است. در صورتی که قصد خرید صندلی ماشین کودک چند کاره برای استفادهٔ طولانی مدت را داشته باشید، بهتر است مدل‌های ساخته شده با فوم EPP را انتخاب کنید.

کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای

تنها حالت قابل قبول کمربند ایمنی برای صندلی ماشین کودک، کمربند ۵ نقطه‌ای است. نکات مهمی که در مورد کمربند ایمنی باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

 • تسمه‌های با کیفیت و قابلیت طول تسمه‌ها برای اطمینان از کیپ شدن بچه‌ها در داخل صندلی ماشین
 • امکان تنظیم ارتفاع کمربند ایمنی برای کنترل قرارگیری تسمه‌های شانه در فاصلهٔ ایمن از گردن کودک 
 • غلاف‌های پددار برای جلوگیری از ناراحتی کودک در حین بستن کمربند ایمنی و جذب شوک در صورت بروز حادثه
 • کلیپ سینه برای قفل کردن تسمه‌های شانه‌ای به یکدیگر و افزایش ضریب ایمنی

گارد محافظ جایگزین کمربند ایمنی

در بعضی از مدل‌های جدید صندلی ماشین کودک، کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای با یک گارد محافظ در قسمت جلوی صندلی جایگزین می‌شود. این مدل‌ها به دلیل مساحت بیشتر، عملکرد بهتر در توزیع نیروهای وارد شده دارند و ایمنی آنها اندکی بیشتر از کمربند ۵ نقطه‌ای است که نیرو را تنها در ۵ جهت توزیع می‌کند.

سیستم‌های اتصال ایمن و استاندارد

۳ سیستم استاندارد برای بستن انواع صندلی ماشین کودک به صندلی خودرو وجود دارد. تمامی مدل‌های جدید صندلی ماشین که توسط برندهای سرشناس و معتبر تولید می‌شوند، به هر ۳ سیستم مجهز هستند. با این حال، برخی مدل‌ها به دلیل قابلیت‌های کاربردی ممکن است برخی سیستم‌ها را نداشته باشند. به عنوان مثال، مدل‌های دارای قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه، امکان نصب با کمربند ایمنی را نخواهند داشت.

سیستم LATCH

در این سیستم صندلی ماشین با کمک تسمه و قلاب‌های مخصوص به انکرهای ایزوفیکس در داخل خودرو وصل می‌شود. تفاوت مدل‌های مختلف در سهولت تنظیم طول تسمه‌های اتصال LATCH و تمهیدات ایمنی در نظر گرفته شده برای اطمینان از قفل شدن صحیح آن است.

اتصال با کمربند ایمنی خودرو

مراحل نصب صندلی ماشین با کمربند ایمنی خودرو در بعضی مدل‌ها بسیار ساده‌تر از مدل‌های دیگر است که از نصب اشتباه و بروز خطا جلوگیری می‌کند. همچنین برخی مدل‌ها علائم راهنما و گیره‌های مخصوصی برای اتصال کمربند ایمنی خودرو بر روی بدنهٔ صندلی ماشین تعبیه می‌کنند که ضریب ایمنی را به مراتب افزایش می‌دهد.

اتصال Top Tether

این اتصال در حالت نصب رو به جلو برای ایمنی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و از برخورد سر نوزاد به صندلی جلوی خودرو جلوگیری می‌کند. قابلیت تنظیم آسان طول تسمهٔ Tether و سهولت نصب آن موضوعی است که در این زمینه می‌توانید بررسی کنید.

نکات مهم در قیمت صندلی ماشین کودک

ممکن است برای شما جای سوال باشد که چه مسائلی بر روی قیمت صندلی ماشین تأثیر می‌گذارند و چرا برخی مدل‌ها بسیار گرانتر از مدل‌های دیگر هستند. آشنایی با نکات مؤثر بر روی قیمت صندلی ماشین کمک می‌کند تا بتوانید بر اساس بودجهٔ خود، بهترین صندلی ماشین کودک را انتخاب کنید.

 • ردهٔ سنی: مدل‌های چندکاره غالبا گرانتر از مدل‌هایی هستند که برای یک بازهٔ سنی کوتاه تولید شده‌اند. با این حال، در طولانی مدت این مدل‌ها انتخاب اقتصادی محسوب می‌شوند.
 • مکانیسم ایمنی: فوم جاذب انرژی، محافظ دولایه، حفاظت در برابر نیروهای جانبی، قاب فولادی، پلاستیک‌ها و پارچه‌های عاری از مواد مضر برای کودک از جمله ویژگی‌هایی هستند که موجب بالا رفتن قیمت یک مدل نسبت به سایر مدل‌های موجود در بازار می‌شوند. با این حال، این موارد برای تضمین سلامتی و ایمنی کودک ضروری هستند.
 • امکانات جانبی: تعداد حالت‌های قابل تنظیم تکیه‌گاه، چرخش ۳۶۰ درجه، کاورهای زیپی با جداسازی آسان، نشانگرهای نصب، برند سرشناس و طراحی لوکس از جمله موارد دیگری هستند که می‌توانند باعث افزایش قیمت یک مدل شوند. این ویژگی‌ها، در مقایسه با مکانیسم‌های ایمنی در درجهٔ دوم اولویت قرار دارند و بهتر است والدین در ابتدا بر روی خرید یک محصول استاندارد و ایمن تمرکز کنند.
ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

صندلی ماشین کودک ولدون مدل ریسر

صندلی ماشین ولدون مدل ریسر
13,750,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Max ClearTex

صندلی ماشین کودک چیکو مدل نکست فیت مکس کلیرتکس
23,500,000 تومان 26,500,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل Saturn

صندلی ماشین ۳۶۰ درجه نوزاد و کودک جیکل مدل Saturn
17,300,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل Saturn Zip

صندلی ماشین Jikel ۳۶۰ درجه نوزاد و کودک مدل Saturn Zip
18,300,000 تومان

صندلی ماشین چلینو مدل اسپورت لاین

صندلی ماشین نوزاد چلینو مدل اسپرت لاین
17,000,000 تومان

صندلی ماشین کیکابو مدل O'Right

صندلی خودرو نوزاد و کودک کیکابو مدل O'Right
9,900,000 تومان

صندلی ماشین 360 درجه جیکل مدل ونوس

صندلی ماشین کودک جیکل مدل ونوس با قابلیت چرخش 360 درجه
25,800,000 تومان

صندلی ماشین 360 درجه کیکابو مدل Armadillo

صندلی ماشین نوزاد و کودک کیکابو 360 درجه و چرخان مدل Armadillo
13,490,000 تومان

صندلی ماشین 360 درجه کیکابو مدل استارک

صندلی ماشین کودک کیکابو مدل Stark
13,490,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل Upgo

صندلی ماشین کودک جیکل مدل Upgo
15,500,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل رویز

صندلی ماشین نوزاد و کودک جیکل مدل رویز Royz
10,900,000 تومان

صندلی ماشین ولدون مدل تاج دار Atlantis

صندلی ماشین نوزاد و کودک ولدون مدل تاج دار Atlantis
13,200,000 تومان

صندلی ماشین کیکابو مدل 4in1

صندلی خودرو نوزاد و کودک کیکابو مدل 4in1
14,990,000 تومان

صندلی ماشین کیکابو مدل مولتی استیج

صندلی ماشین نوزاد و کودک کیکابو مدل Multistage
14,990,000 تومان

صندلی ماشین چیکو مدل فیت فور

صندلی خودرو نوزاد و کودک چیکو مدل فیت4
32,000,000 تومان

صندلی ماشین کودک مکسی کوزی مدل Titan Pro i-Size

صندلی ماشین مکسی کوزی مدل تیتان پرو
27,500,000 تومان

صندلی ماشین چلینو مدل مونزا

صندلی ماشین کودک چلینو مدل مونزا (Monza)
13,750,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل مارس

صندلی ماشین کودک و بوستر جیکل مدل مارس
7,300,000 تومان

بوستر صندلی ماشین گراکو مدل Junior Maxi

صندلی ماشین گراکو یا بوستر کودک گراکو مدل Junior Maxi
4,700,000 تومان

صندلی ماشین (بوستر) جویی مدل Trillo

صندلی ماشین Joie مدل Trillo
8,400,000 تومان

صندلی ماشین Baby Plus مدل Orbitfix

صندلی خودرو کودک و نوزاد بیبی پلاس با قابلیت چرخش 360 درجه
4,950,000 تومان

صندلی ماشین Be Cool مدل BOX

صندلی خودرو کودک Be Cool مدل BOX
5,260,000 تومان

صندلی ماشین Concord مدل Absorber XT

صندلی خودرو کودک کونکورد مدل Absorber XT
12,850,000 تومان
Close