بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات صندلی ماشین جیکل

صندلی ماشین جیکل

اگر قصد خرید صندلی ماشین کودک خارجی برای سیسمونی نوزاد را داشته باشید صندلی ماشین جیکل یکی از گزینه‌های شما خواهد بود.

بهترین مدل صندلی ماشین جیکل کدام است؟

 این کمپانی جوان در سال‌های اخیر با محصولات خوش‌ساخت خود محبوبیت زیادی در بین خانواده‌ها در دنیا کسب کرده و بسیاری از والدین تجربه خوشایندی از صندلی‌ ماشین کودک این برند داشته‌اند. شاید شما هم بخواهید با مدل‌های صندلی خودرو کودک جیکل و تفاوت‌های آنها با هم آشنا شوید. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع مدل‌های صندلی ماشین جیکل و کاربرد هر یک بپردازیم. این توضیحات می‌تواند در انتخاب و خریداری بهترین مدل صندلی ماشین برای شما کاربردی باشد.

در انتخاب صندلی ماشین به چه نکاتی توجه کنیم؟

شما در هنگام انتخاب و خرید صندلی ماشین به چه مسائلی توجه می‌کنید؟ بدون شک در درجه اول انتظار دارید که جای فرزندتان در داخل خودرو راحت باشد و ایمنی آنها تضمین شود. در وهله دوم دوست دارید استفاده از مدل انتخابی برایتان آسان باشد. در نهایت با توجه به سال‌های زیادی که قرار است از این وسیله استفاده کنید، حتما می‌خواهید محصولی را انتخاب کنید که دوام و کیفیت ساخت بالایی داشته باشد. با در نظر داشتن این دغدغه‌ها، نکات مهم برای انتخاب صندلی ماشین را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • اعتبار تولید کننده و کیفیت ساخت بالا برای اطمینان از ایمنی و سلامت
 • رده سنی و حالت‌های مختلف استفاده از صندلی ماشین
 • نرم، راحت و قابل تنفس بودن رویه‌ها
 • قابلیت تنظیم صندلی در حالت‌های مختلف و امکان انتخاب راحت‌ترین وضعیت
 • نصب آسان و سریع صندلی در داخل خودرو
 • قابلیت جداسازی و شستشوی کاورها
 • امنیت و تست‌های تصادف

ویژگی‌های مشترک صندلی ماشین کودک جیکل

انواع مدل‌های صندلی ماشین جیکل ممکن است از نظر طراحی و امکانات تفاوت‌های زیادی با هم داشته باشند. اما فارغ از اینکه چه مدلی را انتخاب می‌کنید، برخی از استانداردها و اصول ایمنی به عنوان حداقل‌های مورد انتظار از یک برند معتبر در ساخت آنها رعایت می‌شوند. در ادامه به مهمترین ویژگی‌های صندلی ماشین این برند می‌پردازیم.

 • قابلیت جذب شوک تست شده با استانداردهای اروپایی برای تضمین حداکثر ایمنی کودک
 • محافظت اضافی در دو طرف صندلی ماشین برای افزایش ایمنی در تصادف از بغل
 • کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای با تسمه‌های قابل تنظیم و روکش‌های پددار
 • امکان نصب آسان و سریع با دو روش (اتصالات ایزوفیکس یا کمربند ایمنی خودرو)
 • روکش‌های نرم و قابل تنفس برای حداکثر راحتی کودک
 • عاری از هر گونه مواد مضر برای کودکان مانند فتالات و BPA

آشنایی کلی با مدل‌های مختلف صندلی ماشین جیکل

پیش از پرداختن به جزئیات هر یک از مدل‌های صندلی ماشین جیکل شاید بد نباشد که یک معرفی کلی از تمامی محصولات داشته باشیم. به طور کلی صندلی‌های ماشین جیکل به صورت همه‌کاره، دوجهته و یک جهته عرضه می‌شوند. این برند همچنین کریر برای حمل نوزادان یک ساله عرضه می‌کند. در جدول زیر می‌توانید خلاصه‌ای از مدل‌های موجود در هر دسته‌بندی و ویژگی شاخص هر یک را مشاهده کنید.

سری تولید

مدل

ویژگی‌های شاخص

صندلی ماشین همه‌کاره جیکل

قابلیت استفاده از روز اول تولد تا ۱۲ سالگی

مدل سترن (Saturn)

چرخش ۳۶۰ درجه صندلی

مدل Up Go

وزن سبک و طراحی مدرن

مدل ارایز (Arise)

کیفیت ساخت بالا و امکانات کاربردی

صندلی ماشین دوجهته جیکل

قابلیت استفاده از روز اول تولد تا ۶ سالگی

مدل رویز (Royz)

نیاز به بوستر صندلی کودک بعد از ۶ سالگی

صندلی ماشین یک جهته جیکل

قابلیت استفاده از یک سالگی تا ۱۲ سالگی

مدل اسپر (Asper)

نیاز به کریر قبل از یک سالگی

کریرهای جیکل

قابلیت استفاده در سال اول تولد

مدل رکسا (Rixa)

سازگار با بسیاری از کالسکه‌های جیکل

مدل پلوتو (Pluto)

وزن سبک، ابعاد کشیده و سازگار با کالسکه‌های جیکل


صندلی ماشین جیکل مدل Saturn

مدل سترن مدل صندلی ماشین کودک چرخان جیکل است. مدل‌های ۳۶۰ درجه در اکثر شرکت‌ها از جدیدترین سری‌های تولید محسوب می‌شوند که با قابلیت‌های کاربردی، استفاده از صندلی ماشین را برای والدین ساده می‌کنند. با این مدل‌ها به راحتی می‌توانید در هنگام گذاشتن و برداشتن بچه‌ها در داخل ماشین آنها را به سمت خودتان بچرخانید که کنترل شما نسبت به کودک را افزایش می‌دهد. همچنین برای تنظیم صندلی ماشین از حالت روبه جلو به حالت رو به عقب، نیازی به باز کردن و نصب مجدد صندلی نخواهید داشت.

مدل سترن همچون سایر مدل‌های همه‌کاره همزمان با کودک رشد می‌کند و قابلیت استفاده از روز اول تولد تا ۱۲ سالگی به اشکال مختلف را دارد. وزن این مدل ۱۳ کیلوگرم بوده و ابعاد آن ۴۸ در ۴۲ سانتی‌متر با ارتفاع ۶۱ سانتی‌متر است. یک طرح خاص از این مدل با عنوان زیپ (Saturn Zip) عرضه می‌شود که به معنی روکش زیپی با قابلیت جداسازی و شستشوی آسان است. در مجموع می‌توان این مدل را کامل‌ترین مدل در بین مدل‌های مختلف صندلی ماشین همه‌کاره از برند جیکل به حساب آورد.

صندلی ماشین جیکل مدل Arise

مدل ارایز همچون سترن از جمله مدل‌های همه‌کاره جیکل است و قابلیت استفاده از روز اول تولد تا ۱۲ سالگی را دارد. ابعاد صندلی ماشین در ماه‌های اول تولد با کمک پدهای اضافی برای نوزاد تازه متولد شده تنظیم می‌شود. این پدها که نقش افزایش ایمنی را نیز دارند با بزرگ شدن بچه‌ها از صندلی جدا می‌شوند و فضای کافی برای نشستن کودک در سنین بالاتر فراهم می‌شود.

این مدل در ابتدا رو به عقب نصب می‌شود و پس از رسیدن بچه‌ها به وزن حدود ۱۳ کیلوگرم باید آن را به صورت رو به جلو نصب کنید. امکان تنظیم ارتفاع محافظ سر و گردن در ۹ حالت مختلف و تغییر زاویه تکیه‌گاه در ۴ وضعیت مختلف، به شما اجازه می‌دهد بهترین حالت نشستن را برای بچه‌ها متناسب با سن‌شان انتخاب کنید. وزن مدل ارایز حدود ۱۳.۲ کیلوگرم است و می‌تواند از زمان تولد تا رسیدن به وزن ۳۶ کیلوگرم مورد استفاده قرار گیرد. ابعاد صندلی نیز ۵۲ در ۴۶ سانتی‌متر با ارتفاع ۶۳ سانتی‌متر است.

صندلی ماشین جیکل مدل Up Go

مدل Up Go از نظر رده سنی و کاربرد دقیقا مشخصات مدل ارایز را دارد. یعنی از روز اول تولد تا ۱۲ سالگی به صورت همه‌کاره مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان نصب در دو جهت، پد مخصوص نوزادی، تنظیم زاویه تکیه‌گاه و تنظیم ارتفاع محافظ سر و گردن از جمله امکانات مشترک این دو مدل هستند. با این حال Up Go مدل جدیدتری نسبت به ارایز است و طراحی آن مدرن‌تر و بهینه‌تر است.

وزن این مدل حدود ۹.۵ کیلوگرم است که به مقدار قابل توجهی سبک‌تر از مدل ارایز است. پایه صندلی نیز نسبتا ظریف‌تر بوده و حدود ۴۶ در ۴۸ سانتی‌متر است. علت سبک بودن این مدل، خالی کردن بخشی از بدنه در قسمت اتصال به پایه است. بدین ترتیب، نصب این مدل با کمربند ایمنی خودرو آسان‌تر از مدل ارایز است و نیازی به درآوردن کاورهای صندلی ماشین در هنگام نصب وجود ندارد.

صندلی ماشین جیکل مدل Royz

رویز مدل دوکاره یا دوجهته از سری مدل‌های صندلی خودرو کودک جیکل است. این مدل از روز اول تولد تا ۶ سالگی قابل استفاده است. سایر امکانات و مشخصات این مدل شباهت زیادی به مدل‌های همه‌کاره مانند ارایز دارد. قابلیت‌های نصب در دو جهت، پدهای مخصوص نوزادی و تنظیم زاویه تکیه‌گاه در ۴ حالت مختلف در این مدل نیز وجود دارند. اما تعداد حالت‌های تنظیم ارتفاع محافظ سر و گردن در مدل رویز کمتر است و فقط ۴ حالت دارد. البته با توجه به کوتاه بودن مدت استفاده از این مدل، این موضوع کاملا طبیعی است.

از آنجایی که مدل رویز یک مدل همه‌کاره نیست، پس از رسیدن بچه‌ها به سقف محدودیت وزنی یعنی ۲۵ کیلوگرم باید آن را با بوستر صندلی کودک تعویض کنید. این به معنی نیاز به خرید دو محصول است که از معایب این مدل نسبت به مدل‌های همه‌کاره محسوب می‌شود. در مقابل، مدل‌های دوکاره قیمت مناسب‌تری نسبت به مدل‌های همه‌کاره دارند و هزینه‌های خرید سیسمونی در زمان تولد نوزاد را کاهش می‌دهند.

صندلی ماشین جیکل مدل Asper

تمامی مدل‌هایی که تاکنون معرفی شدند قابلیت استفاده از روز اول تولد را دارند. با این حال صندلی ماشین بهترین گزینه برای جابه‌جایی بچه‌ها در سال اول تولد نیست و بسیاری از خانواده‌ها یک کریر کوچک را به صندلی ماشین ترجیح می‌دهند. اگر شما هم همین نظر را داشته باشید، مدل اسپر برای شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. این مدل پس از یک سالگی تا ۱۲ سالگی قابل استفاده است.

به دلیل کاربرد بعد از یک سالگی، از قابلیت‌های نصب در حالت رو به عقب یا تنظیم زاویه تکیه‌گاه در حالت خوابیده صرف نظر شده است که باعث می‌شود قیمت این مدل نسبت به سایر محصولات جیکل بسیار اقتصادی باشد. وزن مدل اسپر تنها ۸.۵ کیلوگرم است و ابعاد آن ۴۸ در ۴۹ سانتی‌متر هستند که باعث می‌شود یکی از سبک‌ترین مدل‌های صندلی ماشین باشد. اما ارتفاع آن اندکی بیشتر از حالت رایج و حدود ۷۲ سانتی‌متر است. در مجموع اگر به دنبال گزینه‌ای ساده و کاربردی با کیفیت ساخت بالا باشید، این مدل از جمله انتخاب‌های ایده‌آل محسوب خواهد شد.

کریرهای جیکل

با اینکه بسیاری از مدل‌های صندلی ماشین قابلیت استفاده از روز اول تولد را دارند اما انتخاب اول همه خانواده‌ها نیستند. صندلی ماشین به صورت ثابت در داخل خودرو نصب می‌شود اما کریر امکان حمل و جابه‌جایی بچه‌ها را نیز دارد و یک وسیله دو منظوره است. حتی می‌توانید کریر را روی کالسکه کودک نیز نصب کنید که جابه‌جا کردن بچه‌ها را برایتان بسیار آسان می‌کند. جیکل دو مدل کریر عرضه می‌کند که Rixa (رکسا) و Pluto (پلوتو) نام دارند.

مدل‌های پلوتو و رکسا نسبتا مشابه هستند و هر دو برای استفاده از روز اول تولد تا یک سالگی طراحی شده‌اند. مدل پلوتو اندکی سبک‌تر است و تنها ۳.۲ کیلوگرم وزن دارد در حالیکه مدل رکسا ۳.۴ کیلوگرم است. همچنین مدل پلوتو اندکی کشیده‌تر است و فضای بیشتری (حدود ۴۰ در ۶۰ سانتی‌متر) برای خواب نوزاد فراهم می‌آورد. مدل پلوتو با کالسکه‌های Diamond و Life از برند جیکل سازگار است. مدل رکسا نیز روی کالسکه‌های Sila، Como، Kols و Cruise این شرکت قابل نصب است.

جمع‌بندی

جیکل مدل‌های متنوع و کاربردی از صندلی ماشین کودک به بازار عرضه می‌کند که همگی در برخی ویژگی‌های اصلی مانند کیفیت ساخت و استانداردهای ایمنی کمابیش مشابه هستند. تفاوت در امکانات، رده سنی و طراحی مدل‌های مختلف دست شما را برای انتخاب مدل ایده‌آل باز می‌گذارد. در این مطلب مزایا، محدودیت‌ها و کاربردهای صندلی ماشین جیکل در هر مدل به صورت مختصر معرفی شدند که به شما کمک می‌کند بهترین مدل را بر اساس بودجه، سلیقه و سبک زندگی خود انتخاب کنید.

برای مشاهده سایر محصولات جیکل کلیک کنید.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

صندلی ماشین 360 درجه جیکل مدل ونوس

صندلی ماشین کودک جیکل مدل ونوس با قابلیت چرخش 360 درجه
25,800,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل Upgo

صندلی ماشین کودک جیکل مدل Upgo
15,500,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل Saturn

صندلی ماشین ۳۶۰ درجه نوزاد و کودک جیکل مدل Saturn
17,300,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل Saturn Zip

صندلی ماشین Jikel ۳۶۰ درجه نوزاد و کودک مدل Saturn Zip
18,300,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل مارس

صندلی ماشین کودک و بوستر جیکل مدل مارس
7,300,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل رویز

صندلی ماشین نوزاد و کودک جیکل مدل رویز Royz
10,900,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل آرایز

صندلی ماشین نوزاد و کودک جیکل مدل آرایز
6,950,000 تومان 7,900,000 تومان

صندلی ماشین جیکل مدل اسپر

صندلی ماشین کودک جیکل مدل Asper
3,350,000 تومان
Close