بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو

صندلی ماشین جیکل مدل مارس

تولیدکننده: جیکل
7,300,000 تومان
صندلی ماشین کودک و بوستر جیکل مدل مارس
+ -

صندلی ماشین کودک و بوستر جیکل مدل مارس

صندلی ماشین یکی از پنج قلم بزرگ و اساسی در فهرست خرید سیسمونی نوزاد است و به اندازه بستن کمربند ایمنی خودرو برای بزرگسالان، برای کودک و نوزاد اهمیت دارد. در بسیاری از کشورها از لحظه اول تولد تا زمان رسیدن بچه‌ها به ۱۰ یا ۱۲ سالگی، استفاده از صندلی ماشین کودک اجباری است.  مدل مارس یکی از مدل‌های چندکاره صندلی ماشین از برند معتبر جیکل است که با یک طراحی هوشمندانه، در عین فراهم کردن ایمنی در حد استانداردهای اروپایی، قیمت اقتصادی دارد.
اگر به دنبال خرید صندلی ماشین کودک خارجی با قیمت مناسب و کیفیت ایده‌آل باشید، این مدل یکی از گزینه‌های جدی شما خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های مدل مارس با ما همراه باشید.

آشنایی کلی با صندلی ماشین جیکل مدل مارس

صندلی ماشین جیکل مدل مارس، یک مدل سه‌کاره است و عنوان آن نیز با عدد یک دو سه مشخص شده است (Mars 123) و از روز اول تولد تا ۱۲ سالگی می‌تواند برای نشاندن ایمن بچه‌ها در داخل خودرو مورد استفاده قرار گیرد. این مدل یکی از سبک‌ترین و جمع‌وجورترین مدل‌های صندلی ماشین محسوب می‌شود که قابلیت تبدیل به بوستر کودک را نیز دارد.

مشخصات کلی محصول به شرح زیر هستند:

 • رده سنی: یک سالگی تا ۱۲ سالگی
 • وزن: ۵.۳ کیلوگرم
 • ابعاد: پایه ۴۰ در ۴۳ سانتی‌متر و ارتفاع متغیر بین ۷۳ تا ۸۶ سانتی‌متر


مراحل استفاده از مدل مارس

در سال اول تولد و قبل از استفاده از مدل مارس، شما به یک وسیله مخصوص نوزاد مانند کریر برای رانندگی با بچه‌ها نیاز خواهید داشت. پس از عبور بچه‌ها از یک سالگی و کوچک شدن کریر برای آنها، می‌توانید استفاده از این صندلی ماشین جیکل را شروع کنید. با امکان تنظیم ارتفاع محافظ سر و گردن در ۶ حالت مختلف، می‌توانید در هر سنی ارتفاع صندلی را در بهترین حالت نسبت به قد کودک تنظیم کنید. تا حدود شش سالگی، ایمنی کودک با کمک کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای تعبیه شده روی صندلی ماشین تأمین می‌شود.

با بزرگتر شدن بچه‌ها کافیست ارتفاع محافظ سر و گردن را افزایش دهید و کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای را نیز از صندلی ماشین جدا کنید تا بچه‌ها بستن کمربند ایمنی خودرو به همراه صندلی ماشین را تمرین کنند. زمانی که کودک به اندازه کافی بزرگ شده باشد، می‌توانید تکیه‌گاه صندلی را نیز جدا کرده و تنها از بخش نشیمن صندلی به عنوان بوستر برای تنظیم قد استفاده کنید. زمانی که بچه‌ها بتوانند به تنهایی از کمربند ایمنی خودرو استفاده کنند، می‌توانید استفاده از بوستر را نیز متوقف کنید.


سایر ویژگی‌های کاربردی صندلی ماشین مارس

این مدل مانند تمامی محصولات جیکل استانداردهای اروپایی مخصوص برای ایمنی صندلی ماشین مانند ECE R44/04 را دریافت کرده و در برابر تصادفات شدید تست شده است. بخش نشیمن و تکیه‌گاه هر دو با کوسن‌های ضخیم طراحی شده‌اند که فضای راحتی فراهم کرده و قابلیت جذب شوک در تصادف را افزایش می‌دهد. دو طرف محافظ سر و گردن نیز به بالشتک‌های ضربه‌گیر مجهز هستند که از سر بچه‌ها در برابر ضربه‌های جانبی و تصادف از بغل حفاظت می‌کند.

طراحی محصول بسیار ساده و استفاده از آن بی‌دردسر است. روکش‌های نرم و قابل تنفس از جنس مواد اولیه باکیفیت و ایمن برای کودکان ساخته شده‌اند. بنابراین نگرانی از بابت گرم شدن صندلی یا عرق کردن بچه‌ها نخواهید داشت. همچنین امکان جداسازی و شست‌وشوی روکش‌ها وجود دارد. قابلیت جداسازی پشتی از نشیمن باعث می‌شود به فضای کمی برای نگهداری از این وسیله نیاز داشته باشید.


مدل مارس چه مزیتی نسبت به مدل‌های ۴ کاره دارد؟

بسیاری از مدل‌های صندلی ماشین قابلیت استفاده از روز اول تولد تا ۱۲ سالگی را دارند و به اصطلاح ۴ کاره هستند. اما بیشتر خانواده‌ها در سال اول ترجیح می‌دهند از کریر برای جابه‌جایی بچه‌ها استفاده کنند. کریر ابعاد کوچکتری داشته و قابلیت نصب روی کالسکه و جابه‌جا کردن بچه‌ها را دارد. به همین دلیل استفاده از آن نسبت به یک صندلی ماشین بزرگ راحت‌تر است. صندلی ماشین مارس برای استفاده از یک سالگی تا ۱۲ سالگی طراحی و عرضه شده است. بنابراین شما می‌توانید برای سال اول تولد بچه‌ها یک کریر خریداری کرده و سپس آنها را به این صندلی ماشین منتقل کنید.

بهترین قیمت در برابر ارزش خلق شده

تأخیر یک ساله در شروع استفاده از صندلی ماشین، با مزیت اقتصادی قابل توجهی نیز همراه است. برای استفاده از صندلی ماشین از روز اول تولد، لازم است پشتی صندلی قابلیت تنظیم در زوایه نیمه‌خوابیده را داشته باشد تا بتوانید بچه‌ها را در وضعیت مناسبی در داخل آن قرار دهید. همچنین الزامات ایمنی صندلی ماشین برای نوزاد بسیار بالاتر است و باید بتوانید صندلی را به صورت رو به عقب در داخل خودرو نصب کنید. به همین دلیل اغلب مدل‌های ۴ کاره ابعاد بزرگتر و امکانات خاصی دارند که فقط تا یک سالگی ضروری است اما قیمت وسیله را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

از آنجایی که بچه‌های یک ساله توانایی نشستن و کنترل سر و گردن خود را دارند در طراحی مدل مارس از قابلیت‌هایی مانند تنظیم زاویه پشتی و نصب رو به عقب صرف نظر شده است. با این تصمیم هوشمندانه، طراحی صندلی بسیار ساده‌تر شده و قیمت آن به مراتب کاهش پیدا کرده است بدون اینکه از کیفیت محصول و کارایی آن برای رده‌های سنی مورد هدف کاسته شود.


مدل مارس چه محدودیت‌هایی نسبت به مدل‌های همه‌کاره دارد؟

ایمن‌ترین وضعیت قرارگیری بچه‌ها در داخل صندلی ماشین در حالت نصب رو به عقب است و در مدل‌های ۴ کاره تا زمان رسیدن بچه‌ها تا وزن ۱۸ کیلوگرم، قابلیت نصب صندلی ماشین در حالت رو به عقب وجود دارد که به خانواده‌ها اجازه می‌دهد چند ماه بیشتر از ایمن‌ترین حالت نصب استفاده کنند. با این حال، شروع زودهنگام نصب رو به جلو، ایراد بسیار بزرگی برای مدل مارس نیست و نصب رو به جلو از یک سالگی به بعد ممنوع نیست.

در مجموع مدل مارس را می‌توان یک گزینه ایده‌آل برای خانواده‌هایی دانست که می‌خواهند در سال اول تولد از کریر برای جابه‌جایی بچه‌ها استفاده کنند و برای خرید صندلی ماشین کودک به دنبال یک وسیله سبک و جمع‌وجور با استانداردهای مورد تأیید کشورهای اروپایی هستند. در صورت علاقه‌مندی به مدل‌های چهارکاره با امکانات بیشتر، می‌توانید مدل‌های Up Go و Saturn از برند جیکل را نیز مورد توجه قرار دهید.

صندلی ماشین و بوستر Jikel مدل Mars

 • قابل استفاده از 1 تا 12 سالگی کودک
 • محافظ سر و گردن قابل تنظیم در 6 حالت متناسب با رشد کودک
 • قابلیت جداسازی تکیه‌گاه و استفاده به عنوان بوستر کودک
 • کوسن‌های ضخیم برای راحتی بیشتر نشیمن کودک
 • پارچه با قابلیت جداسازی و شستشو
 • کمربند ایمنی 5 نقطه
 • نصب با کمربند خودرو
 • دارای استاندارد اروپا ECE R44/04

وزن: 5.3 کیلوگرم
ابعاد: 40 × 43 × 73-86 سانتی‌متر

با ثبت نظر و تجربه‌ی خود، انتخاب را برای دیگران آسان کنید. بستن فرم بازبینی
 • برای ثبت نظر، نیاز به ثبت‌نام در سایت می‌باشد.
*
*
بد
عالی
Close