بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات ناخن گیر نوزاد و ست بهداشتی کودک

ناخن گیر نوزاد و ست بهداشتی کودک

تنوع مدل‌های موجود در بازار می‌تواند تصمیم‌گیری برای انتخاب و خرید ناخن‌گیر نوزاد و کودک را برای والدین دشوار کند. ممکن است برای شما جای سؤال باشد که مدل‌های مختلف ناخن‌گیر و ست بهداشتی در بازار چه تفاوت‌هایی با هم دارند و در هنگام خرید ناخن گیر برای نوزاد به چه نکاتی باید توجه کنید.

ناخن گیر نوزاد و ست بهداشتی کودک

ناخن‌های بچه‌ها به سرعت رشد می‌کنند که موجب تجمع جرم و آلودگی در زیر ناخن‌ها می‌شود. همچنین وقتی ناخن بچه‌ها بلند باشد مرتب صورت خود را خراش داده و زخم می‌کنند. کوتاه کردن ناخن‌های بچه‌ها با ناخن‌گیرهای معمولی نیز برای اکثر والدین کار پراسترسی است. آشنایی با مدل‌های مختلف ناخن‌گیر کودک و خرید یک ست بهداشتی مناسب، به سادگی این مشکل را برای خانواده‌ها حل می‌کند.

آشنایی با انواع ناخن‌گیر نوزاد و ست بهداشتی کودک

محصولات متنوعی برای کوتاه کردن ناخن‌های بچه‌ها در بازار وجود دارند که می‌توانند متناسب با نیاز خانواده‌ها انتخاب شوند. شما می‌توانید از بین انواع ناخن‌گیر نوزاد و کودک، قیچی ناخن نوزاد، سوهان ناخن نوزاد و سوهان برقی، محصول دلخواه خود را به فراخور نیاز و موقعیت انتخاب کنید.

ناخن‌گیر نوزاد و کودک

ناخن‌گیر نوزاد ظاهری شبیه به ناخن‌گیر معمولی بزرگسالان دارد با این تفاوت که ابعاد آن کوچک‌تر است و تیغه‌های آن اندکی انحنا دارند که دقیقاً شکل ناخن‌های نوزاد بوده و برداشتن ناخن با یک حرکت را ممکن می‌کند. بعضی مدل‌ها امکانات جالب بیشتری همچون چراغ LED و ذره‌بین دارند که به والدین اجازه می‌دهد ناخن‌های ریز نوزاد را با دقت بیشتری ببینند.

قیچی ناخن نوزاد

این لوازم نیز شباهت زیادی به مدل‌های مخصوص بزرگسالان دارند با این تفاوت که سایزشان متناسب با ابعاد انگشتان نوزاد است. قیچی ناخن نیز همچون ناخن‌گیر تیغه‌های ضعیف‌تری دارد که برای برداشتن ناخن‌های نرم و ظریف نوزاد کاملاً مناسب بوده و در عین حال از زخمی شدن دستان جلوگیری می‌کند.

سوهان ناخن نوزاد

برای بسیاری از والدین استفاده از سوهان ناخن محبوب‌ترین روش کوتاه کردن ناخن‌های بچه‌ها به حساب می‌آید. زیرا در این روش هیچ برشی ایجاد نمی‌شود و خیال شما به کلی از آسیب رسیدن به انگشتان بچه‌ها راحت است. با این حال، این روش کمی وقت‌گیر است و در صورتی که بچه‌ها دست‌شان را زیاد حرکت دهند، می‌تواند کلافه کننده باشد.

سوهان ناخن برقی

عملکرد ناخن‌گیرهای برقی دقیقاً مشابه سوهان ناخن است و ناخن‌ها بدون ایجاد برش و صرفاً با سوهان کشیدن کوتاه می‌شوند. استفاده از این لوازم مراحل سوهان کشیدن ناخن را برای والدین ساده می‌کند و به دلیل سرعت کار، احتمال کشیدن دست بچه‌ها کاهش می‌یابد. با این حال، قیمت این مدل‌ها نیز اندکی بیشتر از سایر لوازم است.

ست بهداشتی نوزاد

بسیاری از برندها و تولید کنندگان، مجموعه‌ای از لوازم مناسب برای کوتاه کردن ناخن‌های بچه‌ها را به صورت یک ست بهداشتی عرضه می‌کنند. در اختیار داشتن چنین ست‌هایی امکان انتخاب وسیله مناسب بر اساس میزان بلندی ناخن‌ها و سن نوزاد را فراهم می‌سازد.

بهترین مدل ناخن‌گیر نوزاد چه مدلی است؟

انتخاب بهترین مدل ناخن‌گیر نوزاد و کودک تا حد زیادی به ترجیح شخصی والدین و البته خلقیات بچه‌ها بستگی دارد. استفاده از ناخن‌گیر نوزاد و قیچی ناخن نوزاد بسیار ساده و سریع است. با این حال احتمال زخمی شدن دست بچه‌ها نیز وجود دارد. بسیاری از پزشکان، توصیه می‌کنند در چند هفته اول تولد فقط از سوهان برای کوتاه کردن ناخن نوزاد استفاده شود.

استفاده از سوهان ناخن نوزاد و سوهان برقی اندکی وقت‌گیر است اما شانس آسیب دیدن انگشتان به حداقل می‌رسد. در صورت نیاز به چند وسیله، انتخاب یک ست بهداشتی ایده هوشمندانه‌ای خواهد بود. بدین ترتیب والدین می‌توانند ناخن‌های بلند را با قیچی و ناخن‌گیر کوتاه کرده و سپس نواحی نزدیک به پوست انگشت را با سوهان کوتاه کنند.

نکات مهم در هنگام خرید ناخن‌گیر نوزاد

همچون هر وسیله‌ای، مدل‌های مختلف ناخن‌گیر نوزاد و کودک نیز از نظر کارایی، دوام، ایمنی و سهولت استفاده با هم تفاوت دارند. استفاده از برخی مدل‌ها آسان و سریع بوده و کوچکترین آسیبی به انگشتان بچه‌ها وارد نمی‌کند. در حالیکه برخی مدل‌ها می‌توانند اندکی چالش‌برانگیز باشند.

اهرم‌های بزرگ و پهن

اگرچه ناخن‌گیرهای مخصوص نوزاد با ابعاد کوچکی تولید می‌شوند که متناسب انگشت بچه‌ها باشد اما در نهایت والدین از این وسیله استفاده خواهند کرد. بنابراین، بر خلاف تیغه‌ها که باید ظریف و کوچک باشند، بهتر است اهرم‌های ناخن‌گیر پهن و بزرگ باشند تا کنترل کردن آن برای پدر و مادر آسان باشد. این نکته در مورد دسته‌های قیچی ناخن نیز صدق می‌کند.

تیغه‌های ایمن

تیغه‌های قیچی و ناخن‌گیر نوزاد نباید بیش از حد تیز باشد. بعضی از برندها همچنین تیغه‌ها را به شکلی طراحی می‌کنند که اندکی همپوشانی داشته باشند تا احتمال ایجاد خراش و برش روی پوست دست به حداقل برسد. بعضی مدل‌ها همچنین دارای یک گارد پلاستیکی هستند که ایمنی مضاعف فراهم می‌سازد. در صورت استفاده از قیچی برای برش زدن ناخن‌ها، دقت کنید که انتهای تیغه‌ها انحنا‌دار و بدون گوشه تیز باشد.

زاویه دید به ناخن‌ها

بسیاری از مدل‌های ناخن‌گیر نوزاد دارای یک حفره در قسمت بالایی ناخن‌گیر هستند که امکان مشاهده فاصله تیغه با ناخن‌ها در حین کوتاه کردن را فراهم می‌سازد. در هنگام انتخاب ناخن‌گیر، بهتر است این قابلیت به عنوان یک ضرورت حداقلی مد نظر قرار گیرد. برخی مدل‌ها امکانات بیشتری همچون چراغ‌های LED و ذره‌بین نیز عرضه می‌کنند که در اکثر موارد ضرورتی ندارد اما می‌تواند به دلخواه و در شرایط ضروری مورد توجه قرار گیرد.

قاب محافظ

ناخن‌گیر و قیچی ناخن از جمله لوازم بهداشتی کودک محسوب می‌شوند و نگهداری از آنها در شرایط مناسب اهمیت زیادی دارد. بهتر است مدل‌هایی را مد نظر قرار دهید که دارای قاب و کیس نگهداری باشند. این موضوع به خصوص در مورد ست‌های بهداشتی متشکل از چندین قلم اهمیت بیشتری دارد.

رده سنی

اکثر مدل‌های ناخن‌گیر  نوزاد متناسب با ابعادشان تنها برای یک رده سنی مناسب هستند. این در حالیست که سوهان‌های برقی ناخن می‌توانند در رده‌های سنی متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند. برخی مدل‌ها حتی قابلیت استفاده برای بزرگسالان را نیز دارند. این قابلیت، با افزایش عمر مفید و کارایی محصول، قیمت بالاتر مدل‌های برقی نسبت به مدل‌های ساده را توجیه‌پذیر می‌کند.

تنظیم سرعت سوهان برقی

در صورت انتخاب مدل‌های سوهان برقی ناخن، بهتر است قابلیت‌هایی همچون امکان تنظیم سرعت، تنظیم جهت چرخش و تنوع درجه زبری سری سوهان مورد توجه قرار گیرد. در بسیاری از مدل‌ها، چندین سری سوهان با رنگ‌های متفاوت عرضه می‌شود که امکان انتخاب سری مناسب بر اساس سن بچه‌ها و حتی بزرگسالان فراهم می‌شود.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

سوهان ناخن برقی نوزاد و کودک Alat مدل td-288

سوهان ناخن برقی و ست ناخن گیر نوزاد و کودک Alat مدل td-288
480,000 تومان

ست بهداشتی 12 عددی سامر

ست بهداشتی ۱۲ عددی سامر
1,290,000 تومان

ست بهداشتی 21 عددی سامر

کیت بهداشتی سامر مدل ۲۱ عددی
1,680,000 تومان

قیچی کودک

7,000 تومان

ناخن گیر کودک سامر

ناخن گیر نوزاد و کودک سامر
395,000 تومان

ناخن‌گیر Rikang

ناخن گیر کودک ریکانگ
80,000 تومان
Close