بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات قفل کابینت کودک (محافظ کمد نوزاد)

قفل کابینت کودک (محافظ کمد نوزاد)

قفل کمد کودک و قفل کابینت کودک از جمله رایج‌ترین لوازم محافظت از کودک در خانه هستند. اما مراقبت از بچه‌ها در خانه به این اقلام محدود نمی‌شود.

قفل کابینت کودک (قفل کمد کودک)

انواع متعددی از لوازم محافظ همچون روکش پریز، گیت کودک و محافظ گوشه در بازار وجود دارند که ممکن است بر حسب شرایط هر خانه، کاربردی یا حتی ضروری باشند. آشنایی با انواع محصولات محافظت کودک و نکات مهم برای خرید هر کدام، می‌تواند به خانواده‌ها در انتخاب و خرید مناسب‌ترین اقلام کمک کند.

آشنایی با لوازم محافظ کودک در خانه

کودکان خردسال که به تازگی راه رفتن یاد گرفته‌اند، بسیار ماجراجو و کنجکاو هستند و این موضوع می‌تواند سلامتی آنها را به خطر اندازد. محصولات متعددی ایجاد محیط ایمن در خانه و حفاظت از کودک در بازار وجود دارند که می‌توانند کار خانواده‌ها در نگهداری و مراقبت از کودکان را بسیار ساده‌تر کنند. ۴ گروه از رایج‌ترین لوازم که خانه را به محل امن‌تری برای بازی کودکان تبدیل می‌کنند عبارتند از:

  • قفل کمد کودک و قفل کابینت کودک
  • محافظ و روکش پریز
  • گیت و نرده کودک
  • محافظ گوشه

انواع قفل کمد کودک و قفل کابینت کودک

انواع مختلفی از قفل‌ها برای جلوگیری از باز کردن درب کمدها، کابینت‌ها یا درآوردن کشوی دراور توسط کودکان وجود دارند که برخی از بیرون و برخی از داخل نصب می‌شوند. مزیت قفل‌های بیرونی آن است که معمولاً طراحی ساده‌تری داشته و نیاز به دریل‌کاری و کارهای پیچیده ندارند. در مقابل، قفل‌های داخلی ظاهری بهتری دارند و دسترسی کودکان به آنها محدود است.

قفل مگنتی کودک

قفل کودک مگنتی در داخل کابینت‌ها و کشوها قرار گرفته و با کمک آهنربای قوی، از باز شدن درب کابینت یا کشو توسط کودک جلوگیری می‌کنند. پدر و مادر با کلید یا اهرم مخصوصی که روی قفل تعبیه شده است می‌توانند درب را باز کنند. این مدل‌ها کمترین تأثیر منفی را روی ظاهر کابینت‌ها داشته و بعضی مدل‌ها به کلی نامرئی هستند.

بعضی از قفل‌های مگنتی نیاز به دریل‌کاری و سوراخ کردن دارند که در صورت اجاره‌نشینی و نداشتن ابزار مناسب ممکن است پردردسر باشد. همچنین بعضی مدل‌ها تنها برای کابینت کاربرد دارند. اما بعضی مدل‌های جدید با اتصالات چسبی قوی نصب شده و بر روی سطوح متنوع‌تری قابل استفاده هستند.

قفل کودک همه‌کاره

یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین مدل‌های قفل کودک، مدل‌های همه‌کاره است که در آن دو گیره چسب‌دار قوی با کمک یک نوار نرم و انعطاف‌پذیر به هم متصل می‌شوند. یکی از دو گیره در طرف درب و دیگری در طرف ثابت نصب شده و بدین ترتیب از باز شدن درب یا کشو جلوگیری می‌شود.

این مدل‌ها کارایی گسترده‌ای داشته و می‌توانند حتی بر روی لوازم خانگی یا سرویس فرنگی نیز مورد استفاده قرار گیرند. نصب آسان و بی‌دردسر مزیت بزرگ این مدل‌هاست. در مقابل، احتمال باقی ماندن آثار چسب روی لوازم و یا ضعیف شدن چسب به مرور زمان وجود دارد.

قفل کشویی

این مدل‌ها تنها برای کابینت‌ها و کمدهایی کارایی دارند که دو درب قرینه داشته باشند. قفل کشویی دو دستگیره را به همدیگر متصل می‌کند طوری که باز کردن هیچ یک از درب‌ها بدون خلاص کردن قفل امکان‌پذیر نیست. معمولاً قفل به شکلی طراحی می‌شود که والدین به راحتی بتوانند با یک دست آن را باز کنند.

مزیت قفل کشویی آن است که هیچ آسیبی به درهای کمد و کابینت وارد نمی‌کند و استفاده از آن بسیار آسان است. با این حال، این مدل‌ها از نظر ظاهری چندان خوشایند نبوده و توجه بچه‌ها را نیز به خود جلب می‌کنند. همچنین در انتخاب قفل کشویی باید ابعاد و فاصله دستگیره‌های درب کابینت و حداکثر طول قفل را بررسی کنید تا مطمئن شوید قفل انتخابی برای کاربرد مورد نظر شما مناسب است.

 قفل چفت و زبانه برای کشو و کابینت

یک مدل قدیمی و رایج از قفل‌های کودک مدل‌های چفت و زبانه هستند که در داخل درب کابینت یا کشوها نصب می‌شوند. این مدل‌ها همان طور که از اسم‌شان پیداست از دو قطعه مجزا (چفت و زبانه) تشکیل می‌شوند که زبانه در سمت بازشو و چفت در سمت بدنه نصب می‌شود. با اندکی باز کردن در یا کشو، و فشار زبانه به سمت پایین می‌توان در را به طور کامل باز کرد.

این مدل‌ها از جنس پلاستیکی بوده و با چسب قوی به دو طرف در یا کشو متصل می‌شوند. مزیت بزرگ آنها نامرئی بودن و عدم نیاز به تجهیزات خاص برای نصب است. با این حال، تنظیم آنها باید با دقت بیشتری صورت گیرد. در غیر این صورت احتمال شکستن قفل وجود دارد. همچنین بچه‌های بزرگتر با کمی آزمون و خطا می‌توانند نحوه کار آن را یاد بگیرند.

قفل کودک کابینت و یخچال

شما می‌توانید با استفاده از قفل کابینت کودک با خیال راحت از ایمنی کودک و وسایل خود به مطالعه و کار منزل بپردازید. بطور مثال قفل کابینت کودک نینو و قفل کابینت کودک آراز قابل استفاده برای کابینت، کشو، کمد و یخچال است.

قفل کابینت کودک از کجا بخرم

شما می‌توانید انواع قفل کابینت کودک را در فروشگاه اینترنتی بامبینو کالا تهیه فرمایید. مدل‌های مختلف با قیمت مختلف طبیعتا دارای کیفیت و کاربرد مختلف هستند. برای مشاوره و راهنمایی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

انواع محافظ کودک برای پریز

پریزهای برق از جمله عناصر مورد علاقه بسیاری از بچه‌ها در داخل خانه‌ها هستند و توجه اکثر کودکان را به خود جلب می‌کنند. مدل‌های متنوعی از محافظ کودک برای جلوگیری از بازی کردن بچه‌ها با پریز برق در بازار وجود دارند که در حل این مشکل به پدر و مادرها کمک می‌کنند.

محافظ پریز قابل جدا شدن

بعضی از مدل‌های پریز کودک، درست مانند دوشاخه برق به سادگی در داخل پریز جا گرفته و در صورت نیاز به استفاده از پریز، جدا می‌شوند. استفاده از این مدل‌ها بسیار آسان است. با این حال، ممکن است بچه‌ها نیز با کمی تلاش کردن بتوانند آن را از محل خود جدا کنند.

محافظ پریز ثابت

در بعضی از مدل‌های پریز، پوشش محافظ در قاب پریز تعبیه می‌شود که باز کردن آن برای بچه‌ها آسان نیست. برای نصب این مدل‌ها، باید قاب پریز فعلی را جدا کرده و قاب جدید نصب شود که کار نسبتا پردردسری است. در صورتی که محافظ‌های قابل جدا شدن برای شما کارایی نداشته باشد، می‌توانید استفاده از این مدل‌ها را مد نظر قرار دهید.

نکات مهم در خرید محافظ پریز کودک

انتخاب نوع محافظ پریز که به صورت ثابت باشد یا قابل جدا شدن، یکی از مهمترین نکات در خرید محافظ پریز است. ابعاد محافظ پریز، رنگ و شکل ظاهری آن موارد دیگری هستند که ممکن است بر حسب سلیقه مورد توجه قرار گیرند.

ابعاد

مدل‌های محافظ پریز ابعاد متنوعی دارند. مدل‌های کوچک از نظر زیبایی و هماهنگ شدن با دکوراسیون منزل برتری دارند. با این حال، احتمال اینکه بچه‌ها بتوانند آنها را از محل اتصال جدا کنند بیشتر است. همچنین به دلیل ابعاد کوچک احتمال بلعیدن و خفگی بچه‌ها وجود دارد.

مدل‌های بزرگ‌تر ممکن است از نظر ظاهری چندان دلچسب به نظر نرسند. اما دستکاری آنها توسط بچه‌ها سخت‌تر است و در صورت جدا شدن از پریز، احتمال بلعیده شدن آنها وجود نخواهد داشت. همچنین بعضی از این مدل‌ها به شکلی طراحی می‌شوند که بتوانند دوشاخه‌های برق و سیم‌ها را نیز پوشش دهند.

طراحی و شکل ظاهری

اکثر مدل‌های محافظ پریز در رنگ‌های سفید عرضه می‌شوند که رنگی خنثی بوده و می‌توانند با اغلب رنگ‌ها و دکوراسیون‌ها هماهنگ شود. با این حال، بعضی مدل‌های رنگی و مدل‌های قابل رنگ‌آمیزی نیز در بازار وجود دارند که در موارد خاص می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

بعضی مدل‌ها نیز با طرح‌های خلاقانه‌ای عرضه می‌شوند که ممکن است برای برخی خانواده‌ها کارایی قابل توجهی داشته باشد. به عنوان مثال، برخی مدل‌ها دارای چراغ‌های LED هستند که علاوه بر پوشش پریز، به عنوان چراغ خواب کودک در شب نیز کارایی دارند.

انواع محافظ گوشه

گوشه‌های تیز مانند لبه میز، یا سنگ کف پنجره یکی دیگر از نواحی خطرآفرین هستند که در صورت برخورد سر و صورت بچه‌ها، می‌توانند باعث ایجاد خراش و زخم یا حتی آسیب‌دیدگی‌های جدی شوند. با استفاده از قطعات ساده‌ای مانند محافظ‌های گوشه، می‌توان تا حد از زیادی از بروز چنین حوادث ناگواری جلوگیری کرد.

محافظ‌های گوشه قطعات نرم و انحنا‌داری هستند که با نصب شدن در کنج‌های تیز، سطحی نرم و ایمن فراهم می‌سازند. مدل‌های مختلف محافظ گوشه را می‌توان به شکل زیر تقسیم‌بندی کرد.

محافظ یک‌رویه

بعضی از مدل‌های محافظ گوشه، صرفاً یک سمت از سطح میز در گوشه‌ها را پوشش می‌دهند. مزیت این مدل‌ها این است که می‌توانند بر روی انواع سطوح با ضخامت‌های متنوع نصب شوند. اگر ضخامت سطح مورد نظر شما بزرگتر از ابعاد محافظ باشد، به راحتی می‌توانید یک محافظ در بالا و یک محافظ در پایین نصب کنید.

محدودیت این مدل‌ها آن است که باید به کمک چسب بر روی سطوح چسبانده شوند. اگر چسب کیفیت مناسبی نداشته باشد احتمال کنده شدن محافظ توسط کودکان وجود خواهد داشت. همچنین باید مراقب باشید تا بقایای چسب باعث لک افتادن روی سطح لوازم یا کندن رنگ آنها نشود.

محافظ دوطرفه یا دولایه

در این مدل‌ها هر دو لایه بالا و پایین سطح مورد نظر با محافظ پوشانده می‌شوند. محدودیت این مدل‌ها این است که ضخامت آنها حتماً باید با ضخامت سطحی که برای نصب محافظ انتخاب می‌کنید یکسان باشد. در مقابل، امکان اتصال آنها بدون نیاز به چسب وجود دارد.

با این قابلیت، محافظ‌های شفاف سیلیکونی دوطرفه یکی از مدل‌های ایده‌آل برای میزهای شیشه‌ای محسوب می‌شوند. میزهای شیشه‌ای باریک و ظریف هستند و بسیار مهم است که اثر چسب و سایر مواد روی آنها باقی نماند. این محافظ‌ها صرفاً با نیروی مکش سیلیکون در گوشه‌های میز شیشه‌ای ثابت شده و سطحی نرم و انعطا‌پذیر فراهم می‌سازند.

نکات مهم برای خرید محافظ گوشه

در هنگام خرید محافظ گوشه پیش از هر چیز جنس و ابعاد محصول مد نظر قرار می‌گیرد. طرح، رنگ و نوع اتصال موارد دیگری هستند که ممکن است بر حسب نیاز برای برخی خانواده‌ها مهم باشند.

جنس

محافظ‌های گوشه می‌توانند از جنس پلاستیک، PVC انعطاف‌پذیر یا سیلیکون نرم باشند. سیلیکون به طور معمول نرم‌تر بوده و ساختار شیمیایی آن برای کودکان ایمن‌تر است. همچنین مقاومت سیلیکون در برابر گرما و سرما بیشتر است که به معنی دوام بیشتر محصول است.

ابعاد

ابعاد محافظ گوشه معمولاً با سه عدد گزارش می‌شود (به عنوان مثال ۵ * ۵ * ۲ سانتی‌متر) که دو عدد اول طول دو گوشه و عدد سوم بیانگر ضخامت است. بهتر است قبل از انتخاب و خرید مدل دلخواه، ابعاد و به خصوص ضخامت سطح مورد نظرتان را اندازه‌گیری کنید تا از تناسب ابعاد آن مطمئن شوید.

طرح و شکل ظاهری

برخی از مدل‌ها محافظ گوشه با طرح ساده مستطیلی انحنادار طراحی می‌شوند که از نظر ایمنی کارایی کافی را خواهد داشت. با این حال، با توجه به تأثیر این قطعات روی ظاهر لوازم منزل، بعضی مدل‌ها نیز با اشکال خاصی همچون گوی‌های کروی یا محافظ‌های دایره‌ای طراحی می‌شوند که می‌تواند جلوه ظاهری بهتری داشته باشد.

رنگ

اکثر مدل‌های جدید محافظ‌های گوشه به صورت شفاف و بی‌رنگ تولید می‌شوند که به شما اجازه می‌دهد از آنها بر روی انواع سطوح با هر ترکیب رنگی استفاده کنید. با این حال، برخی مدل‌ها نیز مات بوده و به رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند که می‌توانید رنگ دلخواه‌تان را متناسب با دکوراسیون منزل و سطوح مد نظر خود انتخاب کنید.

نوع اتصال

بسیاری از انواع محافظ گوشه با چسب به سطح مورد نظر نصب می‌شوند. اکثر این مدل‌ها قابلیت اتصال بر روی انواع سطوح همچون چوب و سنگ را دارند. با این حال بهتر است توضیحات تولید کننده را مطالعه کنید تا از این بابت مطمئن شوید. بعضی مدل‌های مخصوص میزهای شیشه‌ای نیز بدون چسب تولید می‌شوند که از باقی ماندن اثر چسب روی میز جلوگیری می‌کند.

انواع گیت و نرده محافظ کودک

با بچه‌های کنجکاو و بازیگوش، انجام کارهای ضروری روزمره مانند آشپزی، باز کردن در، رفتن به حمام و یا جواب دادن تلفن می‌تواند چالش عمده‌ای برای والدین محسوب شود. انواع گیت کودک و نرده محافظ کودک از جمله محصولات کاربردی هستند که می‌توانند با سد کردن مسیر عبور بچه‌ها، به حفاظت از آنان کمک کنند.

این گیت‌ها می‌توانند در درب اتاق کودک، مسیرهای منتهی به پله‌ها و یا ورودی اوپن آشپزخانه نصب شده و از ورود و خروج کنترل نشده کودک جلوگیری کنند. مدل‌های متنوعی از گیت و نرده محافظ کودک در بازار وجود دارند. اما به طور کلی می‌توان انواع گیت و نرده محافظ را به دو دسته کلی تقسیم‌بندی کرد: گیت با نصب تحت فشار، گیت با نصب پیچی

گیت و نرده با نصب تحت فشار

نحوه نصب این مدل‌ها مشابه میله‌های بارفیکس است که در چارچوب درب نصب می‌شوند؛ دو طرف گیت بین دو دیوار یا چارچوب قرار گرفته و در اثر فشار وارده از دو طرف، در جای خود ثابت می‌شود. مزیت این شیوه نصب، سادگی، سرعت و قابلیت جابه‌جایی آن است. همچنین نیاز به هیچ گونه دریل‌کاری در سطح در و دیوار وجود ندارد که باعث می‌شود این مدل‌ها برای خانه‌های اجاره‌ای انتخاب ایده‌آلی باشند.

با این حال، ایمنی این روش نصب چندان بالا نیست. با رعایت ملاحظات ایمنی و نصب دقیق، می‌توان از این مدل‌ها در چارچوب درها، ورودی آشپزخانه و در پای پله‌ها استفاده کرد. اما در قسمت بالای پله‌ها، به دلیل وجود احتمال سقوط گیت از پله‌ها، استفاده از این مدل‌ها چندان توصیه نمی‌شود.

گیت و نرده با نصب پیچی

در این مدل‌ها، گیت با دریل‌کاری و اتصالات پیچی در محل خود ثابت می‌شود و امکان جداسازی آسان و سریع آن وجود ندارد. این مدل‌ها، راحتی و انعطاف مدل‌های تحت فشار را ندارند اما ایمنی بیشتری دارند. در نواحی همچون بالای پله‌ها یا مناطقی که اختلاف سطح وجود دارد، استفاده از این مدل‌ها ضروری است.

نکات مهم در خرید گیت و نرده محافظ کودک

بهتر است نرده محافظ را از تولید کنندگان معتبر و برندهای سرشناس معتبر خریداری کنید تا مطمئن شوید ملاحظات ایمنی ضروری را در تولید محصولات خود رعایت کرده و گواهینامه‌های مرتبط را دریافت کرده‌اند. جنس گیت محافظ، ابعاد، نحوه باز و بسته شدن درب و در نهایت ملاحظات ایمنی از جمله نکاتی هستند که بهتر است در هنگام خرید گیت و نرده محافظ کودک مد نظر قرار دهید.

جنس

مدل‌های مختلف گیت و نرده محافظ کودک به صورت فلزی، پلاستیکی و چوبی عرضه می‌شوند. مدل‌های فلزی محکم‌تر و مقاوم‌تر هستند و در نواحی حساس و پرخطر همچون بالای پله‌ها بهتر است فقط از نرده‌های محافظ فلزی استفاده کنید. در سایر نواحی همچون چارچوب درها می‌توانید به صورت دلخواه از مدل‌های چوبی نیز کمک بگیرید. مدل‌های پلاستیکی با وزن کمتر به عنوان نرده مسافرتی انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.

ابعاد

پیش از خرید گیت و نرده محافظ، فواصل بین درها و دیوارهایی را که قصد نصب گیت دارید اندازه بگیرید. تولید کنندگان عرض دهانه مناسب برای نصب هر یک از مدل‌های گیت محافظ کودک را بر روی محصول ذکر می‌کنند و شما می‌توانید قبل از خرید به راحتی قابلیت نصب مدل انتخابی در محل مورد نظرتان را بررسی کنید.

نحوه باز و بسته شدن در

نحوه باز و بسته شدن مدل‌های مختلف گیت محافظ نیز متنوع است. در بعضی از مدل‌ها هر بار باید در را پشت سر خود ببندید. این در حالیست که در سایر مدل‌ها درب گیت به صورت خودکار بسته می‌شود. این مدل‌ها از به خطر افتادن ایمنی کودک در صورت عجله و حواس‌پرتی والدین جلوگیری می‌کنند.

قابلیت باز کردن درب با یک دست ویژگی کاربردی دیگری است که می‌تواند کار والدین در حین رفت و آمد را بسیار ساده‌تر کند. در بعضی از مدل‌ها ‌درب می‌تواند به هر دو طرف باز شود که ممکن است در برخی خانه‌ها کاربردی باشد.

ملاحظات ایمنی

فاصله بین میله‌های عمودی نرده محافظ نباید بیشتر از ۷ سانتی‌متر باشد. همچنین فاصله بین لبه پایینی گیت محافظ با زمین نباید بیشتر از ۲.۵ تا ۵ سانتی‌متر باشد. حداقل ارتفاع قابل قبول نرده محافظ نیز ۶۰ سانتی‌متر. با این حال اکثر مدل‌ها با ارتفاع حدود ۷۵ سانتی‌متر عرضه می‌شوند. در صورتی که قد بچه‌های شما بلندتر از کودکان هم‌سن باشد، بهتر است مدل‌هایی با ارتفاع بیشتر را مد نظر قرار دهید.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

قفل کشو کودک نینو

قفل کشو کودکان و نوزادن نینو
440,000 تومان

قفل کودک کشویی نینو مدل U

قفل نوزاد و کودک کشویی یو شکل نینو
370,000 تومان

محافظ پریز برق کودک نینو

محافظ پریز برق کودک و نوزاد نینو
235,000 تومان

قفل همه کاره Dream Baby کودکان و نوزادان

قفل همه کاره دریم بیبی مناسب توالت فرنگی، یخچال، کابینت و ...
15,500 تومان

قفل کابینت کودک Dream baby

15,000 تومان

قفل کابینت کودک Dream baby مدل Silver

قفل کابینت کودک و نوزاد نقره‌ای از جنس فولاد ضد زنگ
18,000 تومان

قفل کابینت کودک آراز

قفل کشو کودک آراز
23,500 تومان

قفل کابینت کودک بلند Dream baby

14,000 تومان

قفل کابینت کودک نینو

قفل کابینت کودک ninno
222,500 تومان

گیت محافظ کودک سامر مدل Multi-Use

گیت و نرده محافظ کودک سامر مدل Multi-Use
6,000,000 تومان

محافظ گوشه کودک نینو مدل L

محافظ گوشه کودکان و نوزادان نینو مدل L
180,000 تومان
Close