بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات اسباب بازی

اسباب بازی

زیر دسته را انتخاب کنید

اسباب بازی برای کودکان خلاصه به یک ابزار یا وسیله بازی نیست. اسباب بازی در واقع بخش مهمی از زندگی واقعی و ذهنی کودک است. انتخاب هوشمندانه و خرید اسباب بازی مناسب برای کودک قسمت مهمی از وظیفه والدین است. این موضوع در مقالات روانشناسی تربیت کودک به دفعات در قالب های مختلف ذکر شده است.  در بخش راهنمای خرید اسباب بازی مقالات مرتبط و مفیدی را نیز خواهید یافت.

در ادامه به انواع، اسباب بازی دخترانه، اسباب بازی پسرانه، فروشگاه اسباب بازی، اسباب بازی آموزشی، ماشین اسباب بازی، اسباب بازی تفنگ، اسباب بازی ایرانی، اسباب بازی خارجی، اسباب بازی نوزاد، اسباب بازی 1 تا 2 سال، اسباب بازی 3 تا 5 سال  و اطلاعات مفید دیگر می‌پردازیم.

اسباب بازی به هر شکل، چه ساده و ارزان یا پیشرفته و گران برای کودک ثبت خاطرات شیرین و تجربه زندگی کودکانه است. پس بی‌احترامی یا بی‌اهمیت قلمداد کردن اسباب بازی توسط والدین یا افراد در ارتباط با کودک می‌تواند خطرات جبران ناپذیری در ذهن و فکر کودک دلبندتان بگذارد. بگذارید مثالی ساده برایتان بگوییم.

حتما دیده‌اید که کودکان از ابزارهای ساده برای خود یک اسباب بازی می‌سازند. در ذهنشان به آن روح و جلا می‌دهند و اگر بتوانید با کودک خود ارتباط کلامی مناسب برقرار کنید. برایتان داستان قشنگ و رویاپردازانه‌ای از اسباب بازی خود که برای شما یک تکه چوب یا پلاستیک است، تعریف می‌کند. این مثال ساده مجدد ارزش این ابزار را برای تربیت و بزرگ کردن کودک نشانمان می‌دهد.

شناخت کودک و اسباب بازی

حال برای انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب باید به دو نکته کلی توجه نمود. اول اینکه انواع مختلف اسباب بازی را بشناسیم و در ادامه با شناخت فرزند خود بهترین انتخاب را برای کودک انجام دهیم. شاید بپرسید، دلیل تاکیدمان چیست؟ مطمئن باشید دلیلش بازار گرمی نیست. به این خاطر که در تربیت کودک و نوزاد جدای از مساله رفتار مناسب، نگهداری عالی، رعایت اصول تربیتی، غذا و تغذیه، بهداشت نوزاد و کودک، انتخاب اسباب بازی مطلوب دارای اهمیت است. به این خاطر که کودک بعد از موارد مهمی که در بالا ذکر شد، زمان زیادی را صرف بازی با اسباب بازی می‌کند.

انواع اسباب بازی

 با توجه به اینکه اسباب بازی‌ها امروزه دارای تنواع بسیار گسترده‌ای هستند، شاید معرفی و بیان انواع آنها کار چندان ساده و سهل نباشد. اما بطور کلی می‌توان اسباب بازی‌ها را از لحاظ جنسیت کودک به اسباب بازی دخترانه، اسباب بازی پسرانه و اسباب بازی فراجنسیتی تقسیم بندی نمود. اسباب بازی دخترانه شامل عروسک و اسباب بازی وسایل خانه اعم از جاروبرقی اسباب بازی، گاز و غیره بیان نمود. اسباب بازی پسرانه هم شامل تفنگ، ماشین و وسایل جنگی شبیه سازی شده تقسیم می‌شوند.

اسباب بازی فراجنسیتی هم چون حیوانات اسباب بازی در واقع ارتباطی با جنسیت کودک ندارد و بیشتر کودکان ارتباط خوبی با حیوانات برقرار می‌نمایند. تقسیم بندی بسیار مهمی که وجود دارد، تقسیم بندی براساس سن کودک است. این موضوع در ابتدا برای ایمنی بسیار اهمیت دارد و در ادامه برای تربیت و نقش بستن درست در ذهن کودک مهم تلقی می‌شود.

در گذشته خیلی مساله اسباب بازی ایرانی و اسباب بازی خارجی اهمیت داشت. اما با توجه به واردات گسترده اسباب بازی نامرغوب خارجی و افزایش کیفیت اسباب بازی ایرانی از ارزش این موضوع کاسته شده است. به همین خاطر دیگر به کیفیت محصول و برند اسباب بازی بیشتر دقت می‌شود.

اسباب بازی دخترانه

 • عروسک
 • اسباب بازی لوازم خانگی

اسباب بازی پسرانه

 • تفنگ اسباب بازی
 • ماشین اسباب بازی

اسباب بازی فراجنسیتی

 • اسباب بازی حیوانات
 • پازل
 • اسباب بازی های فکری

اسباب بازی نوزاد

 • اسباب بازی 6 ماه تا 1 سال
 • اسباب بازی 1 تا 2 سال
 • اسباب بازی زیر 3 سال
 • اسباب بازی 3 تا 6 سال

اسباب بازی خارجی

در گذشته به این خاطر که متاسفانه داخل کشور به تولیدات اسباب بازی توجهی نمی‌شد، بعد از واردات گسترده اسباب بازی و دیگر اقلام مصرفی، لفظ خارجی در ادبیات ایرانیان وارد شد. شاید یادتان بیاید و حتی همین الان هم در بازار بشنوید که مردم برای اطمینان از کیفیت محصولی که قصد خرید آن را دارند، سوال می‌کنند که آیا این محصول خارجی است؟.

متاسفانه به علت اینکه اقلام مختلف و اسباب بازی خارجی نامرغوب بسیار وارد کشور شده‌اند، دیگر نمی‌توان با این پارامتر یک محصول با کیفیت و خرید ایده‌آل را تجربه کرد. کیفیت مواد مصرفی و برند اهمیت بیشتری دارند. شما امروزه در بازار اسباب بازی به راحتی می‌توانید یک اسباب بازی ایرانی بهتری را به نسبت همان محصول اسباب بازی خارجی آن بیابید.

اسباب بازی ایرانی

همانطور که در بالا بیان نمودیم، تقسیم بندی ایرانی و خارجی به ما برای یک انتخاب مناسب کمک چندانی نمی‌کند. جدا از اینکه طبیعتا تولید ملی و استفاده از اسباب بازی ایرانی سبب تولید شغل بیشتر و رفاه برای خودمان خواهد شد. از بخش عرق ملی چشم پوشی می‌کنیم. خوشبختانه در سال‌های اخیر محصولات خوب ایرانی ساخته می‌شوند. شما بازی فکری، ماشین اسباب بازی و دیگر بازی‌های ایرانی را مشاهده می‌کنید که از خیلی محصولات خارجی موجود در بازار یک سر و گردن از لحاظ کیفیت بالاتر هستند.

هرساله نمایشگاه اسباب بازی ایرانی در مرکز پرورش فکری کودکان یا دیگر مراکز کشور برگزار می‌شوند که بطور یکپارچه از محصولات جدید ایرانی رونمایی می‌کنند.

ایمنی اسباب بازی

بخش ایمنی بسیار بسیار مهم است. شاید اگر بخواهیم ارزش آن را به درستی بیان کنیم، می‌بایست چند صفحه بسیار را تکرار کنیم. به این خاطر که اهمال کاری یا کم اهیت نگاشتن این موضوع می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را برایمان پیش بیاورد. ایمنی برای نوزادان و خردسال شامل قابل بلع نبودن، سنگین نبودن، نداشتن گوشه‌های تیز و استفاده از رنگ خوراکی در ساخت محصول است.

نکته دیگر ایمنی که باید مورد نظر قرار داد، برای تفنگ اسباب بازی است. متاسفانه در سال‌های گذشته اتفاقات ناخوش آیندی از برخورد تیر تفنگ اسباب بازی به چشم و نابینایی برای کودکان و خانواده‌هاشان رخ داده است. به همین خاطر این موضوع و استفاده از تفنگ‌های ایمن نیز باید مد نظر قرار داده شود.

برندهای مختلف اسباب بازی

از برندهای معروف موجود در بازار این صنعت می‌توان از اسباب بازی هولی تویز، اسباب بازی هانگر و اسباب بازی فیشرپرایس نام ببریم.

فروشگاه اسباب بازی

در سال‌های نچندان دور فروشگاه اسباب بازی اختصاصی در ایران وجود نداشت. بیشتر خرازی‌ها بخشی از فروشگاه خودشان را به اسباب بازی مزین می‌کردند. وجود اسباب بازی‌های گسترده در بقالی‌ها هم بخشی از خاطرات قشنگ افراد بالای 35 سال است. خوشبختانه امروزی انواع فروشگاه اسباب بازی در سطح تمام شهرها وجود دارند و حتی شما می‌توانید فروشگاه تخصصی اسباب بازی همچون فروشگاه بازی فکری، فروشگاه پازل یا فروشگاه لگو در سطح شهرهای بزرگ بیابید.

بعد از گسترش اینترنت نیز فروشگاه اینترنتی اسباب بازی فارسی نیز به وجود آمدند. مجموعه بامبینو کالا افتخار فروش اینترنتی اسباب بازی را نیز برای شما عزیزان دارد.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

جغجغه میز غذا هالی تویز

جغجغه چسبان و میز غذای نوزاد و کودک هالی نویز(هولو)
497,000 تومان 597,000 تومان

جغجغه هولا طرح تخم مرغ، پک دو عددی

جغجغه نوزاد هولا طرح تخم مرغ، پک دو عددی
175,000 تومان

جغجغه هولی تویز طرح چکش مدل 315

جغجغه کودک Huile Toys طرح چکش مدل 315
665,000 تومان

اسباب بازی خرگوش مینیاتوری با کیک تولد مدل 6621

عروسک خرگوش مینیاتوری با کیک تولد
315,000 تومان

اسباب بازی توپ آب پاش مدل 3703

اسباب بازی توپ حمام آب پاش مدل 3703
540,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز فرمان شادی مدل 993

فرمان ماشین هولی تویز
1,845,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز اردک موزیکال مدل 808

اردک زرد رقصنده هولي تويز
879,000 تومان

اسباب بازی آموزشی کلبه هوش هولا مدل 739

بازی آموزشی هولا
1,949,000 تومان 2,250,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز حلقه هوش یونی کورن مدل 3136

حلقه هوش یونیکورن
446,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز مکعب هوش موزیکال مدل 3119

مکعب هوش هولی تویز
1,545,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز گربه رقصان مدل 721

گربه رقصان هولی تویز
2,380,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز ست ماشین راه سازی مدل 326

ست 4 تایی ماشین راهسازی هولی تویز
580,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز هواپیما کنترلی مدل 999500

هواپیما کنترلی هولی تویز
1,535,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز آتشنشانی موزیکال مدل 9998

ماشین آتشنشانی هولی تویز
1,410,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز آمبولانس مدل 9997

آمبولانس هولی تویز
1,468,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز ماشین فولکس مدل 516

ماشین فولکس هولی تویز
935,000 تومان 1,085,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز قطار نخ کش مدل 7995

قطار نخ کش هولی تویز
525,000 تومان

اسباب بازی هولی تویز میز بازی موزیکال چند کاره مدل 8999

میز بازی هولی تویز
3,350,000 تومان
Close