بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات استریل و گرم کننده

استریل و گرم کننده

رشد انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها در شیشه شیر نوزاد سریع‌تر از آنچه تصور کنید اتفاق می‌افتد. مدل‌های متنوعی از دستگاه استریل برای ضدعفونی کردن شیشه شیر در بازار وجود دارند و همین موضوع می‌تواند خانواده‌ها ا در هنگام خرید دستگاه استریل کننده شیشه شیر دچار تردید کند.

راهنمای خرید دستگاه استریل کننده

برای انتخاب بهترین مدل دستگاه استریل کننده در ابتدا لازم است بدانیم انواع دستگاه استریل شیشه شیر چه فرقی با هم داشته و هر یک چه مزایا و معایبی دارند. آشنایی با ویژگی‌های یک دستگاه استریل کننده خوب و نکات کاربردی برای انتخاب بهترین مدل استریل کننده بر اساس سبک زندگی و نیازهای شما می‌تواند نقش کلیدی در رضایت شما از مدل انتخابی داشته باشد.

انواع مدل‌های دستگاه استریل کننده

تنوع مدل‌های دستگاه استریل کننده در بازار نسبتاً زیاد است. برخی از مدل‌ها تنها ظرفیت استریل کردن یک شیشه شیر را دارند. برخی مدل‌ها می‌توانند به طور همزمان برای استریل یا گرم کردن چند شیشه شیر به کار روند. برخی مدل‌ها المنت حرارتی مخصوص خود را داشته و برخی مدل‌ها در داخل دستگاه مایکرویو قرار می‌گیرند. همچنین بعضی از مدل‌ها تک‌کاره هستند و بعضی دیگر چندین قابلیت از جمله خشک کردن شیشه و گرم کردن شیشه شیر را دارند. در ادامه به معرفی انواع مدل‌های دستگاه استریل کننده می‌پردازیم.

ظرف استریل مخصوص مایکرویو

این مدل‌ها فاقد المنت هستند و تنها برای قرار گرفتن در داخل مایکرویو تولید می‌شوند. نحوهٔ کار با ظرف استریل بسیار ساده است. کافیست قطعات تمیز شیشه شیر را داخل ظرف استریل قرار داده و پس از ریختن حدود ۲۰۰ میلی‌لیتر آب، درب ظرف را بسته و آن را داخل دستگاه مایکرویو قرار دهید.

تبخیر آب در فضای بسته و حرارت آن، لوازم مورد نظر شما را ضدعفونی می‌کند. مدت زمان قرارگیری ظرف در داخل دستگاه مایکرویو به مدل مایکرویو شما بستگی دارد و برای این منظور باید راهنمای تولید کننده را مطالعه کنید. این مدل‌ها قیمت مناسب‌تری نسبت به مدل‌های دستگاه استریل بخار داشته و همچنین استفاده از آنها نیز ساده است.

یکی از معایب ظرف استریل آن است که ارتفاع کمی دارد و نمی‌توان هر مدلی از شیشه شیر را داخل آن قرار داد. همچنین ممکن است مدل انتخابی شما در داخل مایکرویو منزل شما جا نشود. مسئلهٔ دیگر آن است که دستگاه مایکرویو به طور کلی برای استریل کردن طراحی نشده است و احتمال آسیب دیدگی بعضی از قطعات ظریف همچون سرشیشه‌ها در اثر حرارت بیش از حد وجود دارد.

دستگاه استریل کننده بخار

این مدل‌ها المنت گرم‌کن مخصوص خود را دارند و با ریختن آب در داخل مخزن دستگاه و اتصال آن به برق بخار تولید می‌کنند. در قسمت بالای مخزن سبد نگهدارندهٔ قطعات شیشه شیر قرار می‌گیرد. بخار تولید شده در مخزن از طریق سوراخ‌های سبد در داخل دستگاه پخش شده و لوازم را میکروب‌زدایی می‌کند.

این مدل‌ها صرفا یک کار را انجام می‌دهند و آن استریل کردن شیشه شیر است. با این حال مدل‌های مختلف می‌توانند از نظر ظرفیت و طراحی با هم متفاوت باشند. بعضی مدل‌ها ظرفیت تنها یک شیشه شیر را دارند و در برخی مدل‌ها امکان ضدعفونی کردن همزمان چندین شیشه شیر نیز وجود دارد.

اغلب مدل‌های تکی، کوچک و قابل حمل هستند و می‌توانند در محل کار والدین، مسافرت یا مهمانی نیز مورد استفاده قرار گیرند. مدل‌هایی که ظرفیت کافی برای ضدعفونی کردن همزمان چند شیشه شیر را دارند برای خانواده‌هایی که به طور مرتب از شیشه برای تغذیه نوزاد استفاده می‌کنند مناسب هستند.

دستگاه استریل کننده بخار، قیمت بالاتری نسبت به ظرف استریل کننده که داخل مایکرویو قرار می‌گیرد خواهد داشت. با این حال این دستگاه به طور مخصوص برای ضدعفونی کردن شیشه شیر تولید شده و شما نگرانی بابت خراب شدن قطعات شیشه شیر نخواهید داشت.

دستگاه استریل کننده و گرم‌کن

یک مدل دیگر از دستگاه استریل کننده که استفاده از آن بسیار رایج است، مدل‌های دوکارهٔ استریل کننده و گرم‌کن هستند. همان طور که از اسم آن مشخص است شما می‌توانید از این وسیله هم برای ضدعفونی کردن شیشه شیر و هم گرم کردن شیر برای نوزاد استفاده کنید. در برخی مدل‌ها امکان استفاده از دستگاه برای گرم کردن غذای بچه‌ها نیز وجود دارد.

در صورتی که قصد خرید چنین مدل‌هایی را دارید، دقت کنید که مدل انتخابی حتماً دوکاره باشد. برخی از مدل‌های گرم‌کن تک‌کاره بوده و صرفاً برای گرم کردن شیشه شیر یا غذا کاربرد دارند. این مدل‌ها فاقد قابلیت ضدعفونی کردن هستند و تنها در صورتی می‌توانند انتخاب مناسب محسوب شوند که از روش دیگری برای استریل استفاده کنید.

دستگاه استریل کننده و خشک‌کن

در بعضی مدل‌ها علاوه بر استریل بطری‌ها، امکان خشک کردن آنها نیز وجود دارد. از آنجایی که شما اجازه ندارید پس از استریل شیشه شیر از دستمال برای خشک کردن لوازم استفاده کنید، انتخاب یک مدل دوکاره با قابلیت خشک‌کن می‌تواند به صرفه‌جویی در زمان برای خشک شدن شیشه‌ها پس از استریل کمک کند.

در بعضی مدل‌ها مراحل استریل و خشک کردن به صورت جداگانه صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با ریختن آب در داخل مخزن و انتخاب برنامهٔ استریل از حالت استریل استفاده کرده و پس از خالی کردن آب مخزن، با انتخاب برنامهٔ خشک‌کن قطعات شیشه شیر را خشک کنید. بعضی مدل‌ها نیز یک برنامهٔ دومرحله‌ای شامل شستن و سپس خشک کردن دارند که انجام کار را برای شما ساده‌تر می‌کند.

دستگاه استریل چندکاره

بعضی از مدل‌های دستگاه استریل همه‌کاره هستند و از قابلیت‌های مختلفی از جمله استریل کردن، خشک کردن، گرم کردن شیشه شیر و گرم کردن مواد غذایی نوزاد را پوشش می‌دهد. در صورتی که مشغله‌های زیادی داشته باشید و انجام مکرر مراحل استریل یا گرم کردن شیر و غذای نوزاد برایتان وقت‌گیر باشد این مدل‌ها بسیار کاربردی خواهند بود.

این مدل‌ها معمولاً قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری دارند و شما می‌توانید برای هر کدام از عملکردهای دستگاه زمانبندی را به دلخواه تغییر داده و تنظیمات مورد نظر خود را در حافظهٔ دستگاه ذخیره کنید. به جز ابعاد بزرگ تنها عیب این مدل‌ها را می‌توان قیمت بالاتر آنها دانست.

دستگاه استریل کننده با اشعهٔ UV

در نسل جدید دستگاه‌های استریل کننده به جای بخار آب از اشعهٔ UV برای ضدعفونی کردن قطعات شیشهٔ شیر استفاده می‌شود. اشعهٔ UV عملکرد بهتری در ضدعفونی و پاکسازی دارد و با این لوازم مشکلاتی همچون رطوبت و خشک کردن قطعات را نخواهید داشت. اما در حال حاضر قیمت این مدل‌ها چندین برابر بیشتر از استریل کننده‌های بخار آب است و با توجه به کاربرد کوتاه مدت دستگاه استریل کننده، استفاده از آنها چندان رایج نیست.

چگونه بهترین مدل دستگاه استریل را انتخاب کنیم؟

بهترین مدل دستگاه استریل کننده مدلی است که بیشترین تطابق را با نیازها و سبک زندگی شما داشته باشد. یک مدل عالی از نظر فرد دیگر می‌تواند برای شما بسیار نامناسب باشد. تعیین کردن میزان استفاده از شیشه شیر و کارایی مورد انتظار شما از دستگاه استریل کننده، برنامه شخصی، فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید، سهولت استفاده و بودجه از جمله مواردی هستند که می‌توانند به شما برای انتخاب یک مدل مناسب کمک کنند.

میزان استفاده از شیشه شیر

اگر از شیر خشک برای تغذیهٔ نوزاد استفاده می‌کنید استفاده از دستگاه استریل کننده ضرورت بیشتری دارد و تا قبل از ۳ ماهگی هر روز باید شیشه‌های شیر نوزاد را استریل کنید. در چنین شرایطی یک دستگاه با ظرفیت زیاد و قابلیت خشک‌کن می‌تواند برای شما کارایی زیادی داشته باشد. اگر به طور معمول خودتان به بچه شیر می‌دهید و کمتر از شیشه شیر استفاده می‌کنید، یک مدل سادهٔ تک‌کاره نیز می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند و مدل‌های بزرگ تنها فضای بیشتری در خانه شما اشغال خواهند کرد.

زمانبندی شخصی

موضوع مهم دیگری که می‌تواند برای انتخاب مدل مناسب استریل کننده به شما کمک کند، زمانبندی شخصی والدین است. اگر زمان شما برای مراقبت از نوزاد محدود بوده و سرعت آماده شدن مواد غذایی نوزاد برایتان مهم است، مدل‌های چندکاره با قابلیت خشک‌کن و امکان گرم کردن شیشه شیر و غذای نوزاد برایتان کاربردی خواهند بود. در صورتی که فرصت کافی در اختیار دارید، یک مدل ساده برای استریل کردن قطعات شیشه شیر کافی است. 

فضای آشپزخانه

فضایی که در آشپزخانه برای قرار دادن دستگاه استریل کننده در اختیار دارید موضوع دیگری است که در هنگام انتخاب و خرید مدل مناسب مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر بتوانید دستگاه را در یک محل ثابت روی پیشخوان یا میز کار در آشپزخانه قرار دهید با مدل‌های بزرگ و سنگین مشکلی نخواهید داشت. اگر بخواهید دستگاه را در داخل کابینت قرار داده و هر بار در هنگام استفاده جابه‌جا کنید بدون شک باید وزن و ابعاد دستگاه را بررسی کنید تا در هنگام استفاده دچار دردسر نشوید.

سهولت استفاده

اگر قرار باشد به طور روزانه از دستگاه استریل استفاده کنید، بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که استفاده از آنها برای شما آسان باشد. نحوهٔ قرارگیری قطعات شیشه شیر در داخل دستگاه، مراحل باز و بسته کردن دستگاه، نحوهٔ انجام تنظیمات و تعداد دکمه‌ها مواردی هستند که می‌توانید در هنگام مقایسه مدل‌های مختلف مورد بررسی قرار دهید.

احساس راحتی با مدل‌های مختلف تا حد زیادی به سلیقهٔ شخصی بستگی دارد. برای برخی افراد کار با مدل‌هایی با تنظیمات مختصر و مفید ساده‌تر است. برخی افراد دوست دارند آزادی عمل بیشتری در تنظیمات دستگاه داشته باشند. این موضوعی است که بهتر است پیش از انتخاب و خرید مدل مناسب در مورد آن تصمیم‌گیری کنید.

بودجه

تنوع قیمت مدل‌های مختلف دستگاه استریل کننده در بازار بسیار زیاد است. معمولاً ظرف استریل برای قرارگیری در داخل مایکرویو قیمت پایین‌تری نسبت به دستگاه استریل بخار دارد. مدل‌های چندکاره با قابلیت خشک‌کن نیز طبیعتا گران‌ترین انواع موجود در بازار هستند. اگرچه کارایی همه دستگاه‌ها یکسان نیست اما در نهایت هدف اصلی شما ضدعفونی کردن شیشه شیر نوزاد است و خوشبختانه آزادی عمل زیادی برای انتخاب مدل مناسب بر اساس بودجهٔ خود خواهید داشت.

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه استریل کننده

یک گروه از نکات مهم در هنگام خرید دستگاه استریل کننده به ویژگی‌های فیزیکی دستگاه مربوط می‌شوند. ظرفیت دستگاه، وزن و ابعاد آن، شکل سبد دستگاه و سازگاری آن با مدل‌های مختلف شیشه شیر از جمله مواردی هستند که اهمیت زیادی در انتخاب بهترین مدل برای شما دارند. مدل‌های مختلف موجود در بازار از نظر این ویژگی‌ها تنوع زیادی دارند و دست شما برای انتخاب بهترین مدل بر اساس ترجیحات شخصی باز خواهد بود.

ظرفیت دستگاه

با بعضی از مدل‌های دستگاه استریل شما فقط می‌توانید یک یا دو شیشهٔ شیر را به طور همزمان استریل کنید. این در حالیست که بعضی مدل‌ها به شما اجازه می‌دهند تا ۶ بطری شیر را نیز به طور همزمان استریل کنید. این مدل‌ها اکثرا سبد دوطبقه دارند و محل قرارگیری بطری‌ها و سرشیشه از هم جداست. اگر از تعداد بطری‌های زیادی برای تغذیهٔ نوزاد استفاده می‌کنید مدل‌های بزرگتر می‌توانند زمان صرف شده برای پاکسازی لوازم را کاهش دهند.

وزن و ابعاد دستگاه

یکی از نکات مهم دیگری که در هنگام خرید دستگاه استریل اهمیت زیادی دارد، وزن و ابعاد دستگاه است. دستگاه‌های بزرگ ممکن است فضای زیادی در محیط آشپزخانه اشغال کنند. اگر قرار است دستگاه استریل کننده را داخل کابینت نگهداری کنید جابه‌جایی مدل‌های سنگین دشوار خواهد بود. مدل‌های چندکاره با امکان استریل همزمان چندبطری معمولاً ابعاد بزرگ‌تری دارند. اما طراحی برخی مدل‌ها هوشمندانه‌تر بوده و ابعاد استریل کننده نسبت به ظرفیت آن کاهش پیدا کرده است.

طراحی سبد استریل

قطعات شیشه شیر برای استریل شدن در داخل سبد مخصوصی چیده می‌شوند که روی پایهٔ دستگاه قرار می‌گیرد. پس از پایان استریل شما باید از یک انبر مخصوص (انبر بهداشتی) برای بیرون آوردن تک تک قطعات از داخل دستگاه استفاده کنید که باعث می‌شود مراحل کار اندکی سخت و زمانبر باشد. در صورت عجله داشتن احتمال سوختگی دست نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بعضی از تولید کنندگان برای حل این مشکل قابلیت‌های جالبی به محصولات خود اضافه کرده‌اند.

سبد مجهز به دستگیره

در بعضی از دستگاه‌ها سبد نگهدارندهٔ قطعات به یک دستگیره مجهز است و شما می‌توانید به صورت یکجا سبد را از داخل دستگاه خارج کرده و اجازه دهید لوازم داخل سبد اندکی خنک شوند. کار کردن با این مدل‌ها آسان‌تر بوده و ایمنی بیشتری دارد.

استند استریل

بعضی مدل‌ها به جای سبد استریل یک استند دارند که شما قطعات مختلف را در محل مناسب آویخته و پس از اتمام استریل، استند را به تنهایی جابه‌جا می‌کنید. مزیت این مدل‌ها جا دادن تعداد بیشتر بطری در فضای کمتر است. مزیت دیگر مدل‌های استنددار این است که می‌توانند به عنوان نگهدارندهٔ قطعات شیشه شیر نیز عمل کنند. پس از اتمام استریل کردن شما هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهید به جز اینکه استند را از داخل دستگاه خارج کرده و در محل دلخواه خود قرار دهید تا قطعات بر روی استند خشک شوند.

سبد دو طبقه

در بعضی از مدل‌ها سبد از دو طبقه تشکیل شده است. یک طبقه که ارتفاع بیشتری دارد محل قرارگیری بطری‌های شیر و قطعات بزرگ است. قطعات کوچکتر همچون سرشیشه در طبقهٔ دوم که ارتفاع کمتری دارد قرار می‌گیرند. یکی از مزایای مدل‌های بزرگ با سبد دوطبقه آن است که می‌توانید متناسب با تعداد قطعات مورد نیاز برای استریل کردن، تنها از طبقهٔ کوچک آن استفاده کنید تا سرعت استریل افزایش پیدا کند. همچنین می‌توان از طبقهٔ کوچک برای استریل کردن سریع اسباب‌بازی‌ها، دندانگیر و پستانک نوزاد استفاده کرد.

سازگاری با انواع شیشه شیر

بعضی از مدل‌های دستگاه استریل تنها برای ابعاد خاصی از شیشه شیر مناسب هستند. مدل‌های کوچک و مدل‌ها مخصوص قرارگیری در داخل مایکرویو بیشتر از سایر مدل‌های دستگاه استریل کننده این مشکل را دارند. در بعضی مدل‌ها امکان قرار دادن هر نوعی از شیشه شیر با ابعاد و طراحی‌های متنوع وجود دارد. از آنجایی که نوع شیشه شیر مورد علاقه بچه‌ها با هم فرق دارد، انتخاب این مدل‌ها خیال شما را از بابت سازگاری با شیشه شیر مورد علاقه فرزندتان راحت خواهد کرد.

ویژگی‌های یک دستگاه استریل کننده خوب

یک گروه دیگر از ویژگی‌های دستگاه استریل کننده به قابلیت‌های نرم‌افزاری دستگاه همچون خاموشی خودکار، زمانبندی و ذخیرهٔ تنظیمات مربوط می‌شوند. فارغ از اینکه چه نوعی از دستگاه استریل کننده را انتخاب می‌کنید این ویژگی‌ها برای اغلب خانواده‌ها می‌توانند کاربردی باشند.

قابلیت خاموشی خودکار

نگهداری از نوزاد به معنی حواس‌پرتی زیاد برای والدین است. ممکن است دستگاه استریل را روشن کرده و با صدای گریهٔ کودک به کلی این موضوع را فراموش کنید. امکان تنظیم زمان و خاموش شدن خودکار دستگاه پس از اتمام مراحل استریل ویژگی بسیار کاربردی و مهمی است که می‌تواند از آسیب دیدن دستگاه و شیشه شیر نوزاد جلوگیری کند.

امکان تنظیم زمان

در اکثر مدل‌های دستگاه استریل، یک مدت زمان پیش‌فرض برای استریل کردن، گرم کردن بطری یا غذای نوزاد در نظر گرفته شده است. با این حال در برخی مدل‌ها شما می‌توانید بر حسب نیاز این زمان را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر از تعداد بطری‌های کمتری استفاده می‌کنید یا بطری شیر انتخابی شما کوچکتر از مدل‌های معمولی است می‌توانید مدت زمان کمتری را برای استریل یا گرم کردن در نظر بگیرید.

قابلیت ذخیرهٔ تنظیمات

در بعضی از مدل‌ها، علاوه بر امکان تغییر زمانبندی پیش‌فرض دستگاه شما می‌توانید زمانبندی دلخواه خود را برای استفاده‌های بعدی نیز ذخیره کنید. این قابلیت سهولت استفاده از دستگاه را افزایش داده و از دردسرهایی همچون حواس‌پرتی و فراموشی برای انتخاب تنظیمات دلخواه جلوگیری می‌کند.

برنامهٔ دو مرحله‌ای استریل و خشک‌کن

بعضی از مدل‌های دستگاه استریل چندکاره، قابلیت انتخاب برنامهٔ دومرحله‌ای استریل و خشک‌کن را دارند. در این مدل‌ها دستگاه به صورت خودکار پس از پایان استریل، عملیات خشک کردن قطعات شیردوش را نیز انجام می‌دهد و نیاز به انجام کار اضافه‌ای از طرف شما وجود ندارد. این قابلیت کمک زیادی به صرفه‌جویی در زمان و سادگی کارها می‌کند.

سایر نکات کاربردی در انتخاب دستگاه استریل کننده

 علاوه بر نکات مهم و ویژگی‌های اساسی برای انتخاب بهترین مدل دستگاه استریل کننده، برخی مسائل جانبی نیز می‌توانند برای بعضی از خانواده‌ها حائز اهمیت باشند. به عنوان مثال برای مادرانی که از شیردوش استفاده می‌کنند، امکان استریل شیردوش با دستگاه استریل کننده یک ویژگی کاربردی محسوب می‌شود. مراحل پاکسازی دستگاه استریل موضوع دیگری است که بهتر است در هنگام خرید مد نظر قرار گیرد.

نحوهٔ پاکسازی و مراقبت از دستگاه

دستگاه استریل کننده در عین اینکه به پاکسازی و مراقبت از لوازم دیگر کمک می‌کند، خود نیز نیازمند مراقبت‌های دوره‌ای است. به عنوان مثال اگر از آب مقطر در داخل مخزن استفاده نکنید، احتمال آهک بستن مخزن دستگاه زیاد خواهد بود و شما باید به طور مرتب مخزن را آهک‌زدایی کنید. بهتر است در هنگام خرید امکان جداسازی قطعات برای شستشو و نحوهٔ پاکسازی دستگاه را بررسی کنید و مدلی را انتخاب کنید که بتوانید به خوبی و با حداقل دردسر از آن نگهداری کنید.

امکان استریل کردن شیردوش

اگر از شیردوش استفاده می‌کنید ممکن است قطعات شیردوش نیز به پاکسازی و استریل نیاز داشته باشند. ممکن است بخواهید از دستگاه استریل کننده شیشه شیر، برای ضدعفونی کردن قطعات شیردوش مادر نیز استفاده کنید. برای این منظور لازم است هم راهنمای دستگاه شیردوش و هم راهنمای دستگاه استریل کننده را مطالعه کنید تا مطمئن شوید امکان استفاده از دستگاه استریل کننده برای ضدعفونی کردن شیردوش وجود دارد.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

دستگاه استریل شیشه شیر دکتر براونز مدل Deluxe

دستگاه استریل شیشه شیر دکتر براون مدل Deluxe
4,550,000 تومان

ظرف استریل مایکروویو دکتر براونز مدل 806

ظرف استریل مایکروویو دکتر براونز (دکتر براون) مدل 806
1,650,000 تومان

گرم کن و استریل دکتر براونز مدل Insta-Feed

گرم کن غذا و شیشه شیر دکتر براون مدل Insta-Feed (AC186)
2,500,000 تومان

استریل کننده بخار Nuvita مدل 1084

استریل کننده شیشه شیر و لوازم کودک نوویتا مدل 1084
2,450,000 تومان

درب شیشه شیر تامی تیپی

137,000 تومان

دستگاه استریل دکتر براونز مدل AC197

دستگاه استریل و خشک کننده شیشه شیر نوزاد و کودک دکتر براونز مدل AC197
6,800,000 تومان

دستگاه ضدعفونی کننده شیشه شیر Tommee Tippee

دستگاه ضدعفونی و استریل کننده شیشه شیر تامی تیپی
105,000 تومان

ضدعفونی کننده شیشه شیر Tommee Tippee

ظرف ضدعفونی کننده شیشه شیر تامی تیپی
384,000 تومان

ظرف استریل مخصوص مایکروویو Tommee Tippee

ظرف استریل مخصوص مایکروویو تامی تیپه
148,000 تومان

گرم کن و استریل شیشه شیر دکتر براونز مدل دلوکس

گرم کن و استریل شیشه شیر کودک دکتر براونز مدل Deluxe
3,600,000 تومان

گرمکن الکتریکی شیشه شیر Tommee Tippee

گرمکن الکتریکی شیشه شیر تامی تیپه
260,000 تومان

کیف عایق دما Tommee Tippee

کیف عایق دما شیشه شیر تامی تیپه
80,000 تومان
Close