بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو

واکر کودک از جمله اقلام بازی و سرگرمی در فهرست لوازم سیسمونی به شمار می‌آید. والدین در هنگام خرید واکر کودک با سؤالات متعددی مواجه هستند. بهترین مدل واکر کودک چه ویژگی‌هایی دارد و در هنگام خرید واکر کودک به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مدل‌های مختلف و انواع واکر کودک چه فرقی با هم دارند و قیمت واکر بچه به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا واکر کودک خوب است؟ کاربرد واکر کودک چیست؟ برای پاسخ به این سوالات و انتخاب بهترین مدل واکر لازم است آشنایی نسبتا خوبی با محصولات موجود در بازار داشته باشید. در مطالب دیگری به موضوعاتی چون مزایا و معایب واکر کودک، آیا واکر کودک خوب است و واکر کودک یا روروک پرداخته‌ایم.

انواع واکر کودک

مدل‌های مختلف واکر از نظر ساختار کلی یکسان هستند. یک پایهٔ چرخدار و یک دستهٔ بلند در سمت کودک اجزای اصلی واکر کودک را تشکیل می‌دهند. بچه‌ها با گرفتن و هل دادن دستهٔ واکر تلاش می‌کنند تعادل خود را حفظ کرده و شروع به راه رفتن کنند. با این حال انواع واکر کودک می‌توانند از نظر طراحی، ردهٔ سنی و عملکردهای چندکاره با هم متفاوت باشند.

انواع واکر کودک از نظر ردهٔ سنی

تنوع ردهٔ سنی در مدل‌های مختلف واکر کودک نسبتا‌ً زیاد است. مدل‌های معمولی واکر برای ردهٔ سنی ۹ تا ۱۸ ماه مناسب هستند زیرا اکثر بچه‌ها در همین سنین شروع به راه رفتن می‌کنند. با این حال مدل‌های متنوعی برای رده‌های سنی مختلف - از ۶ ماهگی تا ۳۶ ماهگی- در بازار وجود دارند که می‌توانند بر حسب نیاز مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرند.

واکر کودک برای ردهٔ سنی ۶ ماهه

استفاده از واکر زمانی شروع می‌شود که بچه‌ها تلاش کنند با اتکا به دیوار، مبل یا سایر لوازم پیرامون روی پای خود بایستند. به ندرت ممکن است بچه‌ها قبل از ۹ ماهگی این مرحله را تجربه کنند. مدل‌هایی که رده‌های سنی قبل از ۹ ماه را پوشش می‌دهند، غالبا چندکاره هستند و در ۶ ماهگی به صورت روروک یا ایستگاه بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واکر کودک برای ردهٔ سنی ۲ سال و بالاتر

زمانی که بچه‌ها بتوانند اولین قدم خود را به تنهایی بردارند، استفاده از واکر بچه متوقف می‌شود تا از وابستگی و تنبلی کودک جلوگیری شود. مدل‌هایی که بازهٔ سنی طولانی‌تری دارند پس از عبور بچه‌ها از سن مناسب استفاده از واکر، به اشکال دیگری همچون اسکوتر یا میز نقاشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع واکر کودک از نظر طراحی

انواع واکر کودک از نظر طراحی و جنس مواد اولیه به دو دستهٔ کلی واکر پلاستیکی و چوبی تقسیم می‌شوند. مدل‌های پلاستیکی واکر کودک تنوع بیشتری در طراحی دارند و به صورت ماشین، موتور، شخصیت‌های کارتونی، حیوانات و جانوران آبزی طراحی می‌شوند که برای اغلب کودکان جذاب بوده و قوهٔ تخیل آنان را تقویت می‌کند. مدل‌های واکر چوبی تنوع کمتری در طراحی دارند و مزیت اصلی آنها دوام بیشتر و قیمت مناسب‌تر است.

واکر کودک پلاستیکی

مدل‌های پلاستیکی واکر کودک در انواع اشکال و طرح‌ها تولید شده و معمولاً چندکاره هستند. اکثر این مدل‌ها وزن کمی دارند. پایین بودن وزن واکرهای پلاستیکی باعث می‌شود هدایت آنها برای بچه‌ها ساده‌تر باشد اما احتمال چپه شدن یا سر خوردن واکر قبل از اینکه بچه‌ها هدایت کردن آن را یاد بگیرند بیشتر است. در بیشتر مدل‌ها امکان تنظیم سرعت چرخ‌ها وجود دارد که دست والدین را برای انتخاب حالت مناسب با توجه به توانایی‌های کودک باز می‌گذارد.

مدل‌های پلاستیکی بر روی فرش و موکت عملکرد بهتری نسبت به پارکت و سرامیک دارند. بعضی از مدل‌های واکر پلاستیکی قابلیت تاشو نیز دارند که نگهداری و جابه‌جایی وسیله را برای والدین ساده‌تر می‌کند. همچنین در برخی مدل‌ها سنسورهای مخصوصی بر روی واکر بچه تعبیه می‌شود که حرکت بچه‌ها را تشخیص می‌دهد.

واکر کودک چوبی

واکرهای چوبی با چرخ‌های لاستیکی طراحی می‌شوند و به همین دلیل بر روی سطوح صاف مانند پارکت عملکرد بهتری نسبت به واکرهای پلاستیکی دارند. این ویژگی همچنین از آسیب دیدن سطح پارکت جلوگیری می‌کند. محدودیت بزرگ واکرهای چوبی آن است که قابلیت تاشو ندارند. بنابراین اگر مدلی که انتخاب می‌کنید ابعاد بزرگی داشته باشد، برای نگهداری آن دچار دردسر خواهید شد.

مدل‌های واکر چوبی به سه شکل عمده طراحی می‌شوند: کاملاً ساده، همراه با جعبهٔ اسباب‌بازی، دارای پنل اسباب‌بازی. مدل‌های ساده در ردهٔ سنی ۹ تا ۱۸ ماه برای آموزش راه رفتن به بچه‌ها به کار می‌روند. واکرهای چوبی با پنل بازی معمولاً وزن زیادی دارند و به همین دلیل هدایت کردن آنها می‌تواند برای بسیاری از بچه‌ها سخت باشد.

مدل‌های دارای جعبهٔ اسباب‌بازی، سبک و کاربردی هستند و می‌توانند بعد از بزرگ شدن بچه‌ها نیز برای بازی کردن مورد استفاده قرار گیرند. بچه‌ها می‌توانند اسباب‌بازی‌های خود را در داخل جعبه قرار داده و آنها را در بخش‌های مختلف اتاق جابه‌جا کنند. مزیت دیگر این مدل‌ها آن است که والدین می‌توانند وزن آن را با قرار دادن اشیاء مناسب (همچون کیف چرمی کوچک و مواردی از این قبیل) در سبد تنظیم کنند تا از چپه شدن واکر بچگانه در هنگام راه رفتن بچه‌ها جلوگیری کنند.

انواع واکر کودک از نظر عملکردهای چندکاره

همان طور که اشاره شد مدل‌های واکر کودک چندکاره در مقایسه با واکر معمولی بازهٔ سنی بیشتری را پوشش می‌دهند. از مزایای این مدل‌ها توجیه اقتصادی آن است و والدین می‌توانند با خرید یک وسیله به چند شکل از آن استفاده کنند. تنوع در مدل‌های چندکاره زیاد است و شما می‌توانید بر اساس ترجیح شخصی، ذائقهٔ کودک و فضایی که در خانه در اختیار دارید بهترین مدل را انتخاب کنید.

واکر و پنل بازی

یکی از رایج‌ترین طرح‌های واکر کودک چندکاره، مدل‌های دارای پنل بازی هستند. در این مدل‌ها اسباب‌بازی‌های مخصوص ردهٔ سنی ۶ ماهه تا ۲ ساله بر روی محصول تعبیه می‌شود که برای پرورش مهارت‌های شناختی و آموزش بچه‌ها کاربرد دارند. پنل اسباب‌بازی معمولاً به صورت عمودی یا قابل چرخش طراحی شده و امکان جداسازی نیز دارد. بچه‌ها قبل از راه رفتن می‌توانند به صورت نشسته روی زمین صداها، رنگ‌ها، اعداد و اشکال هندسی را یاد بگیرند. پس از ایستادن بچه‌ها، محصول به صورت دومنظوره برای راه رفتن و بازی کردن به کار می‌رود.

روروک و واکر

مدل‌های دارای روروک می‌توانند از ۶ ماهگی برای سرگرمی و تمرین حفظ تعادل بچه‌ها به کار گرفته شوند. با بزرگتر شدن کودک، صندلی و پشتی روروک جدا شده و محصول به واکر تبدیل می‌شود. روروک از جمله محصولاتی است که انتخاب مدل مناسب و استفاده از آن نیاز به دقت ویژه‌ای دارد. بنابراین در انتخاب این مدل‌ها علاوه بر بررسی کیفیت واکر، لازم است نکات ایمنی در طراحی روروک محصول را نیز مد نظر قرار دهید.

واکر و ماشین سواری

برخی مدل‌های واکر کودک قابلیت تبدیل به ماشین سواری را دارند. در این مدل‌ها، پس از اینکه بچه‌ها توانایی راه رفتن بدون کمک را پیدا می‌کنند استفاده از واکر متوقف شده و با تغییرات بعضی از اجزا، محصول به صورت سه‌چرخه یا ماشین سواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انتخاب این مدل‌ها بهتر است به ظرفیت وزنی و کیفیت ساخت محصول توجه کنید تا مطمئن شوید دوام کافی برای استفادهٔ طولانی مدت را دارند.

واکر و اسکوتر

در بعضی مدل‌ها پس از ۲ سالگی واکر به اسکوتر تبدیل می‌شود. این مدل‌ها بیشترین طول عمر را در میان انواع واکرهای چندکاره دارند و می‌توانند تا ۳ سالگی مورد استفاده قرار گیرند. بازی با اسکوتر برای بچه‌های کنجکاو و پرجنب‌وجوش هیجان زیادی دارد و یادگیری آن نسبتاً ساده است. متفاوت بودن نحوهٔ کنترل اسکوتر نسبت به ماشین سواری و سه‌چرخه می‌تواند در کسب مهارت‌های جدید و افزایش اعتماد به نفس کودکان مؤثر باشد.

واکر و راکر

در این مدل‌ها، با چرخش پایهٔ واکر امکان تبدیل محصول به راکر وجود دارد. بچه‌ها با نشستن بر روی راکر و فشار دادن پاها روی زمین می‌توانند راکر را به صورت گهواره‌ای به حرکت درآورند. مزیت این مدل‌ها نسبت به اسکوتر و ماشین سواری این است که بچه‌ها در یک نقطهٔ ثابت سرگرم می‌شوند. بنابراین اگر فضای کمی در خانه دارید این مدل‌ها انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.

واکر و میز نقاشی

مدل‌های قابل تبدیل به میز نقاشی بهترین انتخاب برای خانواده‌هایی هستند که به طور کلی ترجیح می‌دهند بعد از اتمام مدت مفید استفاده از واکر بچگانه، آن را به وسیلهٔ متفاوتی تبدیل کنند. استفاده از میز نقاشی با ابعاد و طراحی مناسب کودکان، می‌تواند به افزایش خلاقیت و مهارت‌های هنری بچه‌ها کمک کند. با این حال باید بدانید که این میز به دلیل ابعاد کوچک و وزن سبک، برای بچه‌های کوچک جذابیت بیشتری دارد.

بهترین مدل واکر کودک چه مدلی است؟

بهترین مدل واکر کودک مدلی است که بیشترین تطابق را با سطح انتظارات و سبک زندگی خانواده‌ها داشته باشد. در ابتدا باید تعیین کنید که قصد خرید واکر ساده را دارید یا واکر چندکاره. در صورت انتخاب واکر ساده، می‌توانید از بین مدل‌های چوبی یا پلاستیکی مدل مناسب را با توجه به شرایط زندگی خود انتخاب کنید. در صورت تصمیم‌گیری برای خرید مدل‌های چندکاره، می‌توانید بهترین مدل را بر اساس هدف‌تان از خرید واکر چندکاره انتخاب کنید.

واکر ساده یا چندکاره؟

اگر هدف یاد دادن راه رفتن به بچه‌ها باشد، یک واکر ساده برای این منظور کافی خواهد بود. با این حال عمر استفاده از واکر بسیار کوتاه است و ممکن است بخواهید با خرید یک وسیله به مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید. در این صورت مدل‌های چندکاره انتخاب بهتری هستند.

یکی از مزایای مدل‌های چندکاره نسبت به مدل‌های ساده، امکان استفاده برای بچه‌هایی است که سریع‌تر یا آهسته‌تر از حالت رایج رشد می‌کنند. به عنوان مثال، اگر بچه‌ها زودتر از موعد شروع به راه رفتن کنند خرید مدل‌هایی که قابلیت استفاده از ۶ ماهگی را دارند کاربردی خواهد بود. به طور مشابه مدل‌هایی که بازهٔ سن استفاده از آنها تا ۳ سالگی است می‌توانند برای کودکانی که دیرتر شروع به راه رفتن می‌کنند مورد استفاده قرار گیرند.

واکر پلاستیکی یا چوبی؟

در صورتی که قصد خرید واکر ساده را داشته باشید دست‌تان برای انتخاب از بین مدل‌های چوبی یا پلاستیکی بازتر است. به طور کلی مدل‌های چوبی با چرخ‌های لاستیکی برای راه رفتن روی پارکت، چوب و سرامیک بهتر هستند. مدل‌های پلاستیکی برای بازی روی فرش و موکت انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.

مدل‌های واکر چوبی دارای جعبهٔ اسباب‌بازی با توجه به قیمت مناسب‌شان، یکی از کاربردی‌ترین مدل‌های واکر ساده محسوب می‌شوند و می‌توانند بعد از بزرگ شدن بچه‌ها هم برای بازی کردن و جابه‌جا کردن اسباب‌بازی‌ها به کار گرفته شوند.

بهترین مدل واکر چندکاره کدام است؟

انتخاب از میان مدل‌های مختلف واکر چندکاره تا حد زیادی به ترجیح شخصی والدین و هدف آنها از خرید واکر چندکاره بستگی دارد. در صورتی که شما تأکید بیشتری روی افزایش مهارت‌های حرکتی ظریف، مهارت‌های شناختی و یادگیری کودکان داشته باشید مدل‌های دارای پنل بازی و قابل تبدیل به میز نقاشی کاربرد بیشتری خواهند داشت. برای بچه‌هایی که جنب و جوش زیادی دارند، مدل‌های قابل تبدیل به ماشین سواری و اسکوتر سرگرم کننده‌تر خواهند بود. با این حال برای استفاده از این مدل‌ها لازم است فضای امن و مناسبی برای بازی کردن بچه‌ها فراهم شود.

در هنگام خرید واکر کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم در خرید واکر کودک را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد. اولین و مهمترین نکته آسان بودن هدایت واکر برای بچه‌هاست. شما باید مدلی را انتخاب کنید که کنترل و راه رفتن با آن برای بچه‌ها ساده باشد. در ادامه بهتر است کیفیت ساخت محصول، استفاده از مواد استاندارد برای کودک و امکانات اضافه را مد نظر قرار دهید.

وزن واکر

اگر وزن واکر زیاد باشد هدایت آن برای بچه‌ها سخت خواهد شد. این کار آنها را نسبت به استفاده از واکر دلسرد می‌کنند و ممکن است از بازی با آن استقبال نکنند یا حتی بعد از چند دقیقه شروع به گریه کردن کنند. اگر واکر بیش از حد سبک باشد، ممکن است بچه‌ها نتوانند تعادل خود را با آن حفظ کنند و واکر را واژگون کنند. البته به مرور که بچه‌ها نحوهٔ کنترل کردن واکر را یاد می‌گیرند این مشکل کمرنگ‌تر می‌شود. قابلیت تنظیم اصطکاک چرخ‌ها نیز تا حدی به حل این مسئله کمک می‌کند.

دستهٔ واکر و ارتفاع مناسب

علاوه بر وزن واکر، ارتفاع آن نیز باید برای قد بچه‌ها مناسب باشد. مدلی را انتخاب کنید که ارتفاع آن با قد کودک شما متناسب بوده و سطح اتکای کافی برای ایستادن کودک را فراهم سازد. در بعضی مدل‌ها دستهٔ واکر قابلیت تنظیم ارتفاع دارد که کمک می‌کند حالت مناسب را بر اساس قد کودک را انتخاب کنید. همچنین بهتر است کیفیت دستهٔ واکر و ضخامت آن را بررسی کنید. دستهٔ واکر نباید لیز باشد و ضخامت آن باید برای دست بچه‌ها مناسب باشد.

شاسی پهن و چرخ‌های مناسب

مدل‌هایی از واکر را انتخاب کنید که پایهٔ آن پهن‌تر باشد. این مدل‌ها اندکی جاگیر هستند اما احتمال واژگونی و سقوط بچه‌ها با واکر را به مراتب کاهش می‌دهند. چرخ‌های واکر مهمترین نقش را در هدایت آسان و بی‌دردسر آن دارند. در بخش‌های بعدی نکات کاملی در خصوص بررسی چرخ‌های واکر ذکر خواهد شد.

استفاده از مواد اولیه استاندارد

لوازم پلاستیکی رایج اغلب از جنس وینیل (PVC)، پلی کربنات (PC) و پلی استایرن (PS) ساخته می‌شوند. این مواد نسبتاً ارزان بوده و حاوی فتالات و سایر مواد سمی هستند که به شدت برای کودکان مضر است. بهترین برندهای تولید کنندهٔ لوازم نوزاد از به‌کارگیری چنین موادی در تولید محصولات خود اجتناب می‌کنند. لوازم ساخته شده از پلاستیک استاندارد و فاقد مواد سمی برای کودک قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات با ظاهر مشابه دارند، اما با انتخاب این مدل‌ها از به خطر افتادن سلامتی کودک جلوگیری می‌کنید.

کیفیت ساخت بالا

مدل‌هایی را انتخاب کنید که از جنس چوب یا پلاستیک مقاوم باشند و ظرفیت تحمل وزن بچه‌ها در حین بازی کردن را داشته باشند. در هنگام خرید واکر محصول انتخاب شده را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که در هیچ قسمتی لبه‌های تیز و زبر یا حفره‌های کوچک مشاهده نمی‌کنید و احتمال زخمی شدن یا گیر کردن انگشت بچه‌ها وجود ندارد. همچنین کیفیت اتصال اسباب‌بازی‌ها و ابعاد آنها را بررسی کنید و مطمئن شوید امکان کنده شدن یا خورده شدن بعضی از قطعات اسباب‌بازی توسط بچه‌ها وجود ندارد.

سنسور حرکت و امکانات اضافه

بعضی از مدل‌های واکر کودک مجهز به سنسورهای حرکت هستند. در این مدل‌ها با تشخیص راه رفتن بچه‌ها و حرکت واکر صداهای پخش شده یا چراغ‌های چشمک‌زن روشن می‌شوند که بچه‌ها را به تحرک بیشتر تشویق می‌کند. همچنین اغلب مدل‌های واکر مجهز به پنل بازی هستند که به بچه‌ها کمک می‌کند مهارت‌های بیشتری کسب کنند. در بخش‌های بعدی نکات کاملتری در خصوص بررسی پنل بازی ذکر خواهد شد.

نکات مهم برای بررسی کیفیت چرخ‌های واکر

چرخ‌های واکر را می‌توان یکی از مهمترین اجزای آن دانست. چرخ‌های واکر باید کیفیت ساخت بالایی داشته باشند و اصطکاک آنها برای هدایت شدن توسط بچه‌ها مناسب باشد. میزان صدایی که چرخ‌های واکر در حین حرکت تولید می‌کنند ممکن است برای برخی والدین مهم باشد. بهتر است قطر چرخ‌های واکر حداقل ۵ سانتی‌متر باشد تا از دوام و مقاومت آن در طول مدت استفاده اطمینان داشته باشید.

اصطکاک چرخ‌ها

در هنگام تست محصول حرکت روان چرخ‌ها روی سطح زمین خانهٔ خود را بررسی کنید. اگر چرخ‌ها بیش از حد صیقلی و روان باشند احتمال سر خوردن و سقوط با واکر وجود خواهد داشت. اگر اصطکاک چرخ‌ها بیش از حد زیاد باشد، هدایت واکر برای کودک سخت خواهد شد. بهترین برندهای تولید کنندهٔ واکر با در نظر کردن این نکات، محصولی با چرخ‌های استاندارد تولید می‌کنند.

قابلیت قفل چرخ‌ها

بچه‌ها را نباید در حین بازی با واکر تنها بگذارید. با این حال شما همیشه نمی‌توانید مراقب بچه‌ها باشید و ممکن است در زمان‌هایی که اطلاع ندارید به سراغ این وسیله رفته و به خود آسیب بزنند. انتخاب مدل‌هایی که در آنها امکان قفل کردن چرخ‌ها وجود دارد، خیال‌تان راحت خواهد بود که بچه‌ها تنها در زمان حضور خودتان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.

قابلیت تنظیم اصطکاک

در برخی مدل‌ها امکان تنظیم میزان اصطکاک چرخ‌ها با پدال مخصوص وجود دارد که دست والدین را برای انتخاب مناسب‌ترین حالت باز می‌گذارد. در ابتدا که کودک تسلط کمتری برای راه رفتن با واکر دارد می‌توانید با تنظیم پدال‌ها، سرعت حرکت چرخ‌ها را کاهش دهید. پس از عادت کردن کودک به راه رفتن با واکر به راحتی چرخ‌ها را روی حالت روان‌تر تنظیم کنید. این قابلیت همچنین برای تنظیم سرعت واکر نسبت به سطح زمین نیز کاربردی است. بر روی فرش حالت اصطکاک کم و بر روی پارکت، حالت اصطکاک زیاد را انتخاب کنید.

پنل بازی در مدل‌های مختلف واکر

اکثر مدل‌های واکر کودک به پنل بازی مجهز هستند و با اسباب‌بازی‌های منحصربه‌فرد به یادگیری و افزایش مهارت‌های شناختی بچه‌ها کمک می‌کنند. در صورت انتخاب مدل‌های دارای پنل بازی بهتر است جهت نصب پنل، قابلیت چرخش پنل و کیفیت اسباب‌بازی‌ها را بررسی کنید.

پنل عمودی یا افقی

در بعضی از مدل‌های واکر پنل بازی به صورت ثابت و عمودی روی واکر بچه تعبیه شده است که باعث می‌شود بچه‌ها بتوانند به صورت نشسته نیز با اسباب‌بازی‌ها سرگرم شوند. در بعضی مدل‌ها پنل بازی افقی است و بچه‌ها را مجبور می‌کند برای بازی کردن روی پاهای خود بایستند و در حین راه رفتن با واکر آنها را سرگرم می‌کند.

قابلیت چرخش و جدا شدن

در بعضی مدل‌ها امکان چرخش پنل بازی وجود دارد که هر دو کاربرد پنل عمودی و افقی را امکان پذیر می‌کند. برخی مدل‌ها قابلیت جدا شدن پنل بازی را نیز دارند که امکان بازی روی زمین یا داخل تخت و پارک را نیز فراهم می‌کند. این قابلیت همچنین به والدین اجازه می‌دهد اسباب‌بازی‌های کودک را به صورت یکجا در هر مکانی همراه خود داشته و مشکلات کمتری برای سرگرم کردن بچه‌ها در میهمانی داشته باشند.

کیفیت اسباب‌بازی‌ها

در بررسی پنل بازی بهتر است به تنوع اسباب‌بازی‌ها و ارزش آموزشی آنها دقت کنید. ممکن است برخی مدل‌ها تعداد اسباب‌بازی‌های زیادی داشته باشند اما بار آموزشی چندانی برای کودک نداشته باشند. بعضی مدل‌ها با تعداد کمتری از اسباب‌بازی‌ها به رشد مهارت‌های مختلف کودکان کمک می‌کنند. پیانو، صداهای حیوانات، حروف و اعداد انگلیسی، رنگ‌ها، اشکال هندسی و بازی‌های جور کردنی از جمله مواردی هستند که در اسباب‌بازی‌های واکر بچه گنجانده می‌شوند و برای ردهٔ سنی زیر ۲ سال مناسب هستند.

برندهای مختلف واکر کودک

طبیعتا واکر نیز مانند دیگر محصولات دارای برندهای مختلف با کیفیت و قیمت‌های متنوعی است. در ادامه به بخشی از برندهای موجود در بازار ایران می‌پردازیم.

واکر کودک هانگر

برند هانگر یا Huanger از برندهای تازه تاسیس، ولی با جنس مناسب و شناخته شده است. این شرکت با توجه به تولید محصولات بصورت تخصصی دارای واکرهای خوب متنوع کودک است.

واکر کودک هولی تویز

هولی تویز یا Huile Toys یک برند شناخته شده در سراسر جهان و ایران است. واکر، جامپر و اسباب بازی هولی تویز یک محصول با کیفیت خوب در نزد والدین کودکان است.

واکر کودک فیشر پرایس

فیشر پرایس یا Fisher price با توجه به پیشینه خود از برندهای شناخته شده در سطح جهان است. اما متاسفانه در سالهای اخیر کمی از تنوع محصولات این برند در ایران کم شده است.

ویژگی‌های یک واکر بچه خوب از نظر والدین

در میان انواع لوازم بازی کودک، واکرها از جمله لوازم کوچک محسوب می‌شوند و نگهداری آنها دردسر کمتری برای والدین دارد. با این حال همچنان می‌توانید با بررسی چند نکته در هنگام خرید واکر بهترین مدل را انتخاب کنید.

  • بعضی از مدل‌های واکر قابلیت تاشو دارند که باعث می‌شود ابعاد محصول به حداقل رسیده و جابه‌جایی آن برای شما آسان‌تر باشد. اگر قصد خرید مدل‌های تاشو را دارید در هنگام خرید یک بار محصول را باز و بسته کنید تا از سهولت باز و بسته شدن محصول مطمئن شوید.
  • اکثر اجزای واکر پلاستیکی هستند و پاکسازی آنها نسبتاً آسان است. با این حال امکان باز کردن و شستن قطعات مختلف وسیله در بعضی موارد می‌تواند حیاتی باشد. بنابراین در هنگام بررسی مدل انتخابی خود بهتر است این نکته را مد نظر قرار دهید.
  • در مورد مدل‌های چندکاره بهتر است دستورالعمل محصول را به دقت مطالعه کرده و نحوهٔ سر هم کردن وسیله در حالت‌های مختلف را بررسی کنید. تبدیل حالت‌های مختلف واکر بچه باید آسان و بدون دردسر باشد تا از نصب اشتباه و آسیب دیدن کودک جلوگیری شود.
  • در مورد مدل‌های دارای صندلی و قابلیت تبدیل به روروک، قابلیت جدا شدن پدها و شستشو با ماشین لباس‌شویی را مد نظر قرار دهید.
  • در مورد مدل‌های دارای پنل بازی و چراغ‌های چشمک‌زن به تعداد باتری مورد نیاز و میزان مصرف باتری‌ها توجه کنید.
  • حساسیت والدین به صداهای اسباب‌بازی‌ها و پنل بازی موضوع دیگری است که بهتر است در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. کیفیت صدای پیانو و اسباب‌بازی‌ها در تمامی مدل‌ها یکسان نیست. انتخاب مدل‌‌هایی با صداهای آزار دهنده ممکن است به تدریج باعث سردرد والدین شود.
ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

واکر کودک ibi-irb مدل تلفن

واکر کودک موزیکال و چراغ دار
1,950,000 تومان

تشک بازی و واکر کودک هانگر مدل He0637

واکر کودک 2 کاره هانگر مدل He0637
1,980,000 تومان

واکر کودک هانگر مدل 810

واکر هانگر مدل 810
1,420,000 تومان

واکر کودک هانگر مدل 819

واکر کودک Huanger مدل 819
1,680,000 تومان

واکر کودک هانگر مدل 818

واکر کودک توپ جمع کن هانگر
840,000 تومان

واکر کودک Arolo مدل سلام نوزاد

واکر کودک Arolo مدل hello baby
3,250,000 تومان

واکر کودک Arolo مدل فرشته کوچک

واکر کودک آرولو مدل فرشته کوچک
3,350,000 تومان

واکر کودک هانگر مدل 5in1

واکر کودک هانگر 5 کاره
3,850,000 تومان

واکر کودک هانگر کد 801

واکر کودک Huanger کد 801
1,680,000 تومان

واکر کودک MAGICAL مدل 6003

واکر کودک Magical Activity
1,495,000 تومان

واکر فیشر پرایس مدل Parade Ride-On

واکر و سواری کودک موزیکال فیشر پرایل
3,450,000 تومان

واکر کودک فایواستار مدل زرافه

واکر کودک و موزیکال فایو استار طرح زرافه
1,620,000 تومان

واکر کودک هانگر مدل 2in1

واکر کودک 2 کاره هوانگر با قابلیت استفاده به عنوان میز بازی
2,800,000 تومان

واکر کودک هانگر مدل 4in1

واکر کودک 4 کاره هانگر
3,700,000 تومان

روروک و واکر چیکو مدل 123

محصول 3 کاره چیکو شامل روروک،واکر کودک و ماشین سواری مدل 123
11,300,000 تومان

واکر 3 در 1 Fan Sheng مدل 2084

واکر کودک 3 کاره
1,670,000 تومان

واکر Yaya Duck مدل Discovery Car

واکر کودک 3 در 1 Yaya Duck مدل Discovery Car
3,250,000 تومان
Close