بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

مزایا و مضرات واکر کودک چیست

مزایا و مضرات واکر کودک چیست

استفاده از واکر برای کودک چه مزایا و چه مضراتی دارد؟

از چه سنی باید از واکر برای کودکان استفاده کنیم؟

اگر برای خرید سیسمونی نوزاد و یا وسایل مربوط به کودک اقدام کنید متوجه می‌شوید که تنوع وسایل برای کودکان بسیار بالاست. به طوری که شاید ندانید کدام وسیله برای دلبند شما ضروری و کدام یک غیر ضروری است. البته اگر اطلاعات لازم در خصوص وسایل مربوط به کودک را کسب کنید و با آگاهی خرید کنید، قطعا وسایل کاربردی را انتخاب خواهید کرد. به همین منظور تصمیم داریم تا در این بخش شما را با هر آنچه که لازم است در مورد واکر کودک بدانید آشنا کنیم. با ما تا پایان این بخش همراه باشید.

 

 

همینطور در مطالب دیگری چون آیا واکر کودک خوب است و واکر کودک یا روروک به این موضوع بیشتر پرداخته ایم.

آشنایی با واکر کودک

قبل از هر چیز بهتر است تا ببینیم واکر کودک چیست؟ به طور کلی واکر وسیله‌ای است که کودک به کمک آن می‌تواند راه برود و مهارت‌های حرکتی کسب کند. حتما مشاهده اولین گام‌های کوچولوی دلبندتان شیرین‌ترین لحظه‌ها را برای شما رقم می‌زند. اما زمانی که کودک اولین گام‌هایش را برمی‌دارد، قطعا به دفعات مکرر زمین می‌خورد و شاید این موضوع باعث آسیب رسیدن به او شود. برای از بین رفتن دغدغه و نگرانی والدین در این زمینه و همچنین حفظ امنیت و ایمنی کودک وسیله‌ای به نام واکر طراحی شده است. کودک می‌تواند با دست‌هایش دو طرف دسته‌های واکر را نگه دارد و قدم بردارد.

واکر کودک فایواستار مدل زرافه

واکر کودک نه تنها ایمنی او را در گام برداشتن حفظ می‌کند، بلکه باعث آموزش صحیح قدم برداشتن به کودک نیز می‌شود. طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده کودکانی که از واکر استفاده می‌کنند، زودتر راه رفتن و ایستادن را یاد می‌گیرند. آیا می‌دانید به چه علت؟ زیرا آنها خطر را کمتر تجربه می‌کنند و با اعتماد به نفس بیشتری راه رفتن و ایستادن را تمرین می‌کنند.

واکر کودک فن شنگ

سن مناسب برای استفاده از واکر

آیا می‌دانید سن مناسب برای استفاده از واکر کودک چه سنی است؟ همانطور که می‌دانید کودک از 10 ماهگی آمادگی‌هایی برای ایستادن و یا گام برداشتن را پیدا می‌کند. البته این سن در کودکان متفاوت است و همه چیز به آمادگی جسمی کودک بستگی دارد. اما به طور نرمال شما می‌توانید واکر را از 10 ماهگی در اختیار کودکتان قرار دهید تا با استفاده از آن راه رفتن و ایستادن را بیاموزد. این وسیله کاربردی تا 16 الی 17 ماهگی برای کودک مناسب است و کودک شما می‌تواند در این محدوده سنی از این وسیله استفاده کند.

واکر Yaya Duck مدل Discovery Carواکر Baby Walkers مدل 7660راکر و واکر کودک وی تک مدل Grow and Go Ride On


مزایای واکر برای راه رفتن کودک چیست؟

حال که به طور کامل با واکر کودک و کاربرد آن آشنا شدید بهتر است تا به بررسی مزایای آن نیز بپردازیم. شاید به ظاهر گمان کنید واکر تنها برای آموزش راه رفتن و ایستادن به کودک است. اما حقیقت این است که این وسیله کاربردهای دیگری نیز دارد که در اینجا به آنها اشاره خواهیم داشت.

واکر کودک پلی گو مدل Light & Tunes

  • کمک به رشد مهارت‌های حرکتی کودک

یکی از مهمترین مزایای واکر کودک، کمک به رشد مهارت‌های حرکتی اوست. قبل از اینکه کودک راه رفتن یا ایستادن را یاد بگیرد به این نیاز دارد که از نظر جسمی و فیزیکی آماده شود. واکر وسیله خوبی برای بالا بردن سطح آمادگی کودک است.

  • کمک به آموزش صحیح ایستادن

واکر کودک نوعی وسیله کمک آموزشی است که کودک را برای ایستادن صحیح آماده می‌کند. بسیاری از کودکان با کمک وسایل مختلف می‌ایستند اما آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است، ایستادن صحیح می‌باشد. واکر به کودکان کمک می‌کند تا اصولی و صحیح بایستند. در نتیجه به آناتومی و فیزیک بدن کودک آسیبی وارد نمی‌شود.

  • کمک به آموزش راه رفتن کودک در بازه زمانی کوتاه

واکر کودک وسیله‌ای است که کودکان با استفاده از آن در بازه زمانی کوتاهی راه رفتن را می‌آموزند. این وسیله به تقویت اعتماد به نفس کودکان در برداشتن اولین گام‌ها کمک زیادی می‌کند. در نتیجه کودکی که با اعتماد به نفس بالا گام برمی‌دارد، زودتر راه رفتن را می‌آموزد.

 

واکر کیکابو مدل Walkواکر و اسکوتر وی تک مدل 3in1 Zebraواکر قطار وی تک مدل Baby Push and Ride Alphabet Train


مضرات استفاده از واکر برای کودک چیست؟

واکر کودک در کنار مزایا، یک سری معایب هم دارد. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید همین معایب باعث شده است تا استفاده از این وسیله در کانادا ممنوع باشد. بنابراین اگر قصد خرید واکر برای کودکتان را دارید حتما به تمام مزایا و معایب آن توجه داشته باشید.

  • سرعت کودک در گام برداشتن را بالا می‌برد

از آنجایی که کودک برای راه رفتن و گام برداشتن وزن خود را تماما با واکر کنترل می‌کند، ممکن است سرعت گام برداشتنش بیشتر شود. زیرا واکر چرخ‌هایی دارد که باعث نرم و روان‌تر حرکت کردن کودک می‌شود. از این رو ممکن است کودک تعادلش را در سرعت بالا از دست بدهد و زمین بخورد.

واکر کودک توپ جمع کن

  • احتمال سقوط کودک بالا می‌رود

اکثر والدین زمانی که واکر کودک را تهیه می‌کنند خیالشان از بابت امنیت کودکشان راحت می‌شود. به همین علت کودک را به حال خودش رها می‌کنند و به کارهایشان رسیدگی می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود تا کودک به سراغ پرتگاه، پله‌ها، اجسام تیز، پریز برق و... برود. بنابراین باید خطرات احتمالی که به دنبال استفاده از واکر برای کودک به وجود می‌آید را در نظر گرفت.

واکر کیکابو مدل Walkواکر و اسکوتر وی تک مدل 3in1 Zebraواکر قطار وی تک مدل Baby Push and Ride Alphabet Train


انواع
واکر کودک

حال که با مزایا و معایب واکر کودک آشنا شدید باید بدانید که این وسیله انواع مختلفی دارد. شما می‌توانید با توجه به معیارهایی که دارید مناسب‌ترین واکر را برای کودکتان تهیه کنید. قطعا تفاوت در جنس بدنه و متریال‌های به کار رفته در واکر امری طبیعی است. اما اگر بخواهیم واکرهای کودک را دسته بندی کنیم باید بگوییم این وسیله در انواع ساده، سه چرخ، چهار چرخ، ماشین پایی و موزیکال قابل تهیه هستند. البته اگر به بازار بروید تنوع بالایی را برای این وسیله مشاهده می‌کنید. اما در حالت کلی انواع واکر کودک طبق این موارد دسته بندی می‌شوند.

واکر کودک فیشر پرایس مدل شیر موزیکال

واکر کودک وسیله کاربردی است که از مزایا و معایب خاص خودش برخوردار است. شما می‌توانید با توجه به معیارهایی که برای خرید دارید، یکی از انواع واکرها را برای دلبند خود تهیه کنید. باید این را به خاطر داشته باشید که واکر برای کودک هم فایده دارد و هم خطر. اگر می‌خواهید خطرات این وسیله شامل حال فرزندتان نشود، حتما باید هنگام استفاده کودک از واکر، نظارت لازم را بر شرایط داشته باشید. در این صورت از مزایای این وسیله کاربردی بهره‌مند می‌شوید و از تماشای صحنه شیرین گام برداشتن کودکتان لذت می‌برید.
واکر کودک هانگر مدل 2in1

واکر کودک هولی تویز

شرکت هولی تویز با توجه به تخصصی کار کردن در زمینه کودک یک برند معروف و قابل اعتماد است. در این بخش شما می‌توانید چندین مدل واکر کودک هولی تویز را مشاهده کنید.

واکر کودک هولی تویز موزیکال مدل 8997

واکر کودک هانگر

هانگر(Huanger) هم بصورت تخصصی محصولات مرتبط به کودک تولید می‌کند. به دلیل کمتر شناخته بودن نسبت به برند هولی تویز کمی قیمت محصولات مشابه آن کمتر است.

واکر کودک هانگر مدل 819

اما دارای کیفیت ساخت خوب و قابل قبولی است.

واکر Hape مدل Ladybugواکر 4 کاره وی تک مدل زرافهواکر هالی تویز مدل Activity

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close