بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

جامپر کودک یا واکر کودک؟

جامپر کودک یا واکر کودک؟

جامپر کودک یا واکر کودک؟
کدام یک بهتر هستند؟
چه کسی می‌داند ساعت کاری والدین در طول شبانه روز چقدر است؟
آیا کسی می‌تواند این را حدس بزند؟
همه ما به خوبی می‌دانیم که والدین و به خصوص مادرها در تمام طول شبانه روز باید از کودکشان مراقبت کنند و هیچ زمانی را برای تنهایی یا استراحت کامل ندارند. گاهی اوقات مشغله والدین و همچنین کارهای آنها باعث می‌شود تا کودکان کلافه و بی‌حوصله شوند. در این صورت تکلیف چیست؟ گریه و بی‌قراری کودک یا دست از کار کشیدن؟ هیچ یک از این دو مورد معقول به نظر نمی‌رسند. بنابراین بهتر است تا از یک روش ایمن‌تر کمک گرفت. واکرها و جامپرها وسایلی هستند که به منظور بازی و سرگرمی کودک و همچنین استراحت والدین طراحی شده‌اند. در اینجا به بررسی این دو وسیله کاربردی می‌پردازیم.

 


جامپر کودک یا واکر کودک
؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟

اگر برای خرید سیسمونی اقدام کرده باشید متوجه می‌شوید که جامپر کودک یا واکر کودک جزو وسایلی هستند که در لیست سیسمونی قرار دارند. از این رو فروشنده خرید این دو وسیله را به شما پیشنهاد می‌دهد. انتخاب شما کدام است؟ خوب است تا بدانید جامپر و واکر دو وسیله با کاربرد کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. به همین منظور باید بگوییم هیچ یک نمی‌توانند جایگزین دیگری باشند. برای اینکه انتخاب بین این دو وسیله برایتان راحت‌تر باشد، در اینجا به معرفی این دو وسیله کاربردی می‌پردازیم.

جامپر کودک نوعی صندلی است که در قسمت نشیمن آن پد نرم دارد. قسمت نشیمن با استفاده از یک سری کش و اتصالات به یک تکیه‌گاه محکم وصل شده است. در حقیقت جامپر از نظر شکل ظاهری به روروئک شباهت زیادی دارد. شما می‌توانید کودکتان را داخل جامپر قرار دهید تا او با قدم برداشتن و همچنین بالا و پایین پریدن سرگرم شود. در قسمت جلویی جامپر نیز یک سری وسایل بازی و سرگرمی برای کودک طراحی شده است که او را برای مدتی مشغول و سرگرم می‌کند.

واکر کودک برخلاف جامپر نوعی اسباب‌بازی آموزشی است و برای کودکانی که سن کمی دارند، مناسب نیست. این وسیله برای آموزش راه رفتن به کودک طراحی شده است. در حقیقت اگر می‌پرسید جامپر کودک یا واکر کودک باید بگوییم هر کدام که برای کودک شما مناسب‌تر هستند. با استفاده از واکر کودک می‌تواند راه برود و بایستد. این در حالیست که در جامپر کودک به طور کامل می‌نشیند.

 

جامپر کودک اسپادیس مدل Water Worldجامپر کودک Baby Trend مدل 3in1جامپر کودک Huile Toys مدل 696

واکر کیکابو مدل Walkواکر و اسکوتر وی تک مدل 3in1 Zebraواکر قطار وی تک مدل Baby Push and Ride Alphabet Train


مزایای واکر کودک چیست؟

آیا می‌دانید واکر کودک چه مزایایی دارد؟ حالا که متوجه شدید جامپر کودک یا واکر کودک دو وسیله با کاربرد متفاوت هستند، بهتر است تا به بررسی مزایای هر یک از این دو بپردازیم. واکر کودک مزایایی از قبیل موارد زیر دارد:

به تقویت مهارت‌های حرکتی و جنبشی کودک شما کمک می‌کند. این وسیله به نوزادان و کودکان اجازه می‌دهد تا قدم‌های اولشان را با اعتماد به نفس بیشتری بردارند. همچنین تعادل در ایستادن و راه رفتن را بیاموزند.

واکر کودک باعث تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس کودک می‌شود. این وسیله بدون نظارت والدین برای کودک قابل استفاده است. البته باید موارد ایمنی در هر شرایطی در نظر گرفته شود.

واکر کودک از خستگی او جلوگیری می‌کند. زمانی که کودک می‌تواند با واکر راه برود، کنجکاوی می‌کند و در یکجا ثابت نمی‌ماند. همین موضوع باعث می‌شود تا او حوصله‌اش سر نرود و به هر نقطه‌ای که می‌خواهد حرکت کند. البته باید این موضوع را به یاد داشته باشید که واکر گاهی اوقات برای کودک خطرناک است. بنابراین حتما این وسیله را زمانی در اختیار کودکتان قرار دهید که در محیط اطرافش، خطری تهدیدش نکند.

یکی دیگر از مزایای واکر کودک این است که انرژی کودک را به خوبی تخلیه می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا کیفیت خواب کودک بالا برود.

واکر Yaya Duck مدل Discovery Carواکر Baby Walkers مدل 7660راکر و واکر کودک وی تک مدل Grow and Go Ride On


مزایای جامپر کودک چیست؟

آیا تا به اینجا تصمیم گرفته‌اید که جامپر کودک یا واکر کودک را خریداری کنید؟ شاید هم تصمیم به خرید هر دو وسیله گرفته باشید. در هر صورت بهتر است تا قبل از هر چیز با مزایای جامپر کودک نیز آشنا شوید.

جامپر کودک یک وسیله فوق‌العاده سرگرم کننده برای او به حساب می‌آید. این وسیله به خوبی انرژی و هیجانات کودک را تخلیه می‌کند. تقریبا باید بگوییم تمام کودکان و نوزادان از جامپر استقبال می‌کنند و این وسیله به خوبی آنها را سرگرم می‌کند.

جامپر کودک little Angel مدل 913جامپر کودک Konig Kids مدل Jungleجامپر کودک Bright Starts مدل Nemo

 

جامپر کودک یا واکر کودک؟

جامپر کودک یک وسیله مناسب برای رشد و تقویت مهارت‌های حسی و حرکتی کودک به حساب می‌آید. این وسیله ضمن اینکه جنبه سرگرمی برای کودک دارد، از جنبه آموزشی نیز برخوردار است. بنابراین شما می‌توانید به خوبی با آن نوزادتان را سرگرم کنید.

برخلاف واکر کودک، جامپر برای نوزادان از سن 4 ماهگی مناسب است. همانطور که می‌دانید جامپر وسیله‌ای است که نوزاد به طور کامل داخل آن می‌نشیند. بنابراین از نظر استفاده و کاربرد، محدودیت سنی ندارد.

جامپر کودک به تقویت پاها و زانوهای کودک کمک زیادی می‌کند. این وسیله باعث می‌شود تا کودک بتواند کاملا ایمن در آن بپرد و جنبش داشته باشد. این ویژگی برای تقویت مهارت‌های حرکتی و تقویت راه رفتن کودک بسیار مناسب است.


معایب این دو وسیله چیست؟

این سوال بسیاری از والدین است که جامپر کودک یا واکر کودک از چه معایبی برخوردار هستند؟ در بخش قبلی تا حدودی به معایب این دو وسیله اشاره کردیم. در اینجا نیز به معایب جامپر و واکر به طور کامل اشاره می‌کنیم.

  • معایب واکر کودک:

از جمله معایب واکر کودک می‌بایست به حجیم بودن آن اشاره کنیم. واکرها معمولا فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کنند. علاوه بر این مورد، واکر کودک گاهی اوقات پرخطرترین وسیله برای او به حساب می‌آید. ممکن است کودک با کمک این وسیله به تمام نقاط منزل و محیطی که در آن قرار دارد، دسترسی پیدا کند. پله، وسایل گرمایشی و حرارتی، استخر و... از جمله نقاطی هستند که برای کودک خطرآفرین به حساب می‌آیند. بنابراین باید ایمن بودن محیط را مورد بررسی قرار دهید. از دیگر معایب واکر کودک باید به این موضوع اشاره کنیم که واکرها از پشت، سر و باسن کودک حمایت نمی‌کنند.

  • معایب جامپر کودک:

یکی از معایب مشترک جامپر کودک یا واکر کودک، حجیم بودن این وسایل است. جامپر نیز مانند واکر فضای زیادی را اشغال می‌کند. بنابراین نگهداری از آن دشوار است. گاهی اوقات ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از جامپر، راه رفتن کودک به تعویق بیفتد. همچنین از آنجایی که کودک در جامپر پرش را تجربه می‌کند از لگن و ستون فقرات او به خوبی حمایت نمی‌شود.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close