بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

جامپر سقفی کودک چیست؟

جامپر سقفی کودک چیست؟

آیا می‌دانید جامپر سقفی کودک یا تاب جامپر چیست؟
کودکان پرانرژی‌ترین موجودات روی کره زمین هستند! شور و شوق کودکی و تخلیه هیجانات در لحظه، اصلی‌ترین هدف آنها در دوران خردسالی است. در گذشته کودکان برای بازی به کوچه و خیابان می‌رفتند و این هیجانات را تخلیه می‌کردند. همانطور که می‌دانید امروزه با طراحی فضاهای بازی و همچنین مکان‌های اختصاصی برای بازی کودکان دیگر چنین چیزی باب نیست. از طرفی با افزایش جمعیت و افزایش خطرات، هیچ والدینی کودکشان را در کوچه و خیابان رها نمی‌کند. حالا تکلیف این همه انرژی و هیجان چه می‌شود؟ خوشبختانه وسایل بازی هوشمندانه و متعددی طراحی شده است که کودک می‌تواند با استفاده از آنها هم انرژی‌هایش را تخلیه کند و هم بسیاری از مهارت‌ها را بیاموزد. جامپر کودک یکی از همین وسایل است که می‌خواهیم در اینجا به معرفی کامل این وسیله بپردازیم. با ما همراه باشید.

 


معرفی کامل جامپر سقفی کودک

جامپر سقفی کودک جزو وسایل سرگرم کننده و مفرح برای کودک به حساب می‌آید. این وسیله سرگرم کننده و جذاب دست کم کودک شما را 15 الی 20 دقیقه سرگرم می‌کند؛ بدون آنکه به حضور شما نیاز باشد. به طور کلی جامپر یک وسیله معلق و متحرک است. جامپرها انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید به تناسب از یکی از آنها استفاده کنید. جامپر سقفی همانطور که از نامش پیداست، به کمک یک سری بند به میله بارفیکس وصل می‌شود. بنابراین تکیه‌گاه اصلی این تاب معلق روی سقف و یا روی چارچوب در است. این وسیله در قسمت پایینی یک فضای نشیمن امن برای کودک دارد.

جامپر سقفی کودک به وسیله بندها محل نشیمن کودک را به آویز نگه دارنده متصل می‌کند. در قسمت بالای جامپر فنر به کار رفته شده است تا کودک بتواند با فشاری که با پاهایش به زمین وارد می‌کند، خودش را به بالا و پایین پرتاب کند. جامپر سقفی کودک به گونه‌ای طراحی شده است که ایمنی کودک در آن به صورت کامل حفظ می‌شود. بنابراین شما دیگر نگرانی و دغدغه‌ای از بابت زمین خوردن کودک یا آسیب دیدن او نخواهید داشت. قسمت پایین و نشیمن این تاب معلق حالت شورتی دارد. بنابراین کودک به راحتی داخل آن قرار می‌گیرد و می‌تواند با وسایلی که درون محفظه جلویی جامپر قرار داده‌اید، بازی کند و سرگرم شود.


بهترین سن برای بازی با جامپر سقفی

یکی از پرتکرارترین سوالات والدین این است که کودک از چه سنی می‌تواند از جامپر سقفی استفاده کند و درون آن قرار بگیرد؟ نکته‌ای که لازم است در خصوص استفاده از جامر به خاطر بسپارید، معلق بودن آن است. به همین علت تا زمانی که دلبند شما توانایی کنترل سر و گردن خود را نداشته باشد، استفاده از این وسیله بازی برایش مناسب نیست. معمولا والدین از سن 6 ماهگی به بعد کودکشان را درون جامپر قرار می‌دهند. در این سن کودک تقریبا کنترل کاملی روی سر و گردن خود دارد و برای کشف محیط اطرافش بیشترین تقلا را خواهد داشت. از این رو استفاده از جامپر سقفی می‌تواند کودک را برای گام‌های اولیه‌اش آماده کند و به او در کشف مهارت‌های جدید کمک زیادی می‌کند.

جامپر کودک گراکو مدل Bumperجامپر سقفی Bright Starts
مدل Deluxe
جامپر سقفی Bright Starts
مدل مینی موس


جامپر سقفی برای کودک از چه نظر جذابیت دارد؟

آیا می‌دانید چرا استفاده از جامپر سقفی کودک برای او جذابیت دارد؟ به این موارد توجه کنید:

  • حس پرش و پرتاب را تجربه می‌کند

اولین و مهمترین جذابیتی که جامپر سقفی برای کودک دارد، تجربه کردن حس پرش و پرتاب است. این حس برای کودکان زیر یک سال جذابیت بسیار زیادی دارد. خوب است تا بدانید در سن شش ماهگی کودک هنوز با اندام‌های اصلی بدنش و کارایی آنها آشنایی ندارد. زمانی که او در جامپر قرار بگیرد، قطعا متوجه عملکرد پاهایش، امکان خم و صاف کردن زانوهایش و ثابت ماندن با کف پاهایش را تجربه می‌کند. این یک کشف بزرگ و جالب برای او به حساب می‌آید.

  • بدون حضور والدین سرگرم می‌شود

کودکان زیر یک سال به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارند. آنها عادت دارند که به دنبال هر بازی و سرگرمی والدین را در کنار خود ببینند. جامپر سقفی کودک این امکان را فراهم می‌کند تا او بدون حضور والدین بازی و سرگرمی را تجربه کند. از طرفی والدین نیز در این زمان می‌توانند استراحت کنند و یا به کارهایشان رسیدگی کنند.

  • دامنه‌های حرکتی‌شان را گسترش می‌دهند

کودکان با استفاده از جامپر سقفی قادرند تا دامنه‌های حرکتی‌شان را گسترش دهند. نه فقط حرکت پایین تنه، بلکه با استفاده از این وسیله آنها می‌توانند دامنه حرکتی بالاتنه‌شان را نیز گسترش دهند.


زمان استاندارد استفاده از جامپر سقفی کودک چقدر است؟

با وجود اینکه استفاده از جامپر سقفی برای کودک جذابیت زیادی دارد، اما نباید افراط کنید. جامپر سقفی کودک در کنار تمام مزایایی که دارد از معایب خاص خودش نیز برخوردار است. به همین علت اگر در استفاده از آن اعتدال رعایت نشود، ممکن است آسیب‌های جدی به کودک وارد شود. از جمله این آسیب‌ها باید به آسیب به شکل و فرم ستون فقرات کودک اشاره کرد. به طور کلی زمان استاندارد استفاده از جامپر 15 تا 29 دقیقه در روز است. نهایتا شما مجاز هستید که کودک را دو مرتبه در روز درون جامپر قرار دهید. در این صورت هم جذابیت بازی با جامپر برای کودک حفظ می‌شود و هم از آسیب به ستون فقرات کودک جلوگیری خواهد شد.


قیمت جامپر سقفی کودک

حالا که با جامپر سقفی کودک آشنا شدید، ممکن است تصمیم به خرید این وسیله کاربردی و جذاب را گرفته باشید. جامپرها انواع مختلفی دارند. همچنین فاکتورهای بسیار زیادی هستند که بر قیمت جامپر کودک تاثیر می‌گذارند. خوب است تا بدانید در خرید چنین وسیله‌ای باید کیفیت و استاندارد بودن را در اولویت خرید قرار دهید. اگر تصمیم دارید برای فرزندتان جامپر سقفی بخرید، سراغ برندهایی بروید که خود را موظف به رعایت استانداردهای تولید می‌دانند.

جامپر سقفی کودک با توجه به کیفیت متریال‌های به کار رفته در آن، کیفیت و جنس پارچه قسمت نشیمن، اسباب‌بازی‌هایی که در قسمت جلویی جامپر قرار دارند و... قیمت متفاوتی دارند. به طور کلی در بازار ایران جامپرها با قیمت‌های متفاوتی موجود هستند که می‌توانید با بررسی ویژگی هر یک از آنها نسبت به خرید جامپر استاندارد و مناسب برای دلبندتان اقدام کنید. به خاطر داشته باشید جنس بدنه و پارچه‌ای که در جامپر به کار رفته است، تاثیر مستقیمی بر کیفیت بازی فرزندتان دارد.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close