بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

 جامپر کودک چیست؟

 جامپر کودک چیست؟

جامپر کودک (Baby Jumper) از جمله لوازمی در خرید سیسمونی نوزاد محسوب می‌شود که بسیاری از مادرها سوالات متعددی در مورد آن دارند و مطمئن نیستند در چه شرایطی می‌تواند انتخاب ایده‌آل برای آنها محسوب شود. جامپر کودک چیست و چه کاربردی دارد؟

زمانی که نوزاد شروع به راه رفتن می‌کند، والدین دو دغدغه اساسی دارند؛ اول مراقبت کامل از کودک به منظور اجتناب از آسیب دیدن، و دوم فراهم ساختن بهترین شرایط برای سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری. جامپر از جمله لوازمی است که در صورت انتخاب مدل مناسب و استفاده صحیح می‌تواند کمک شایانی به این موضوع کند.

در این مطلب به سوالات متداول والدین در هنگام خرید جامپر کودک اشاره خواهیم کرد.


 جامپر کودک چیست؟

به طور کلی جامپر کودک یک صندلی پد دار نرم می‌باشد که به کمک تعدادی کش محکم به تکیه‌گاه محکمی متصل شده است. کودک با قرارگیری در داخل صندلی می‌تواند قدم‌های کوتاه برداشته یا خود را به بالا و پایین پرتاب کند. متناسب با محل نصب کش‌های جامپر می‌تواند مدل‌های مختلفی داشته باشد.

۱- مدل‌های مختلف جامپر کودک چه تفاوتی با هم دارند؟

  •  جامپرهایی که به سقف متصل می‌شوند: این مدل از جامپرها، در صورت نصب صحیح، ایمن‌ترین شکل جامپر محسوب می‌شوند زیرا فضای اطراف کودک کاملا خالی است. با این حال نصب آنها اندکی دشوار بوده و امکان جابه‌جایی توسط والدین نیز وجود ندارد.
  • جامپرهای  ثابت یا زمینی: در این جامپرها، یک چارچوب دور صندلی کودک قرار دارد و تکیه‌گاه‌هایی برای نصب کش جامپر روی دستگاه در نظر گرفته شده است. این مدل اندکی جاگیر بوده و باید در انتخاب مدل مناسب دقت شود تا احتمال سقوط کودک از آن وجود نداشته باشد.
  • جامپرهایی که در آستانه در نصب می‌شوند: نصب این جامپرها نسبتا آسانتر بوده و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. با این حال کارشناسان کودک این مدل‌ها را مخصوصا برای کودکان پرجنب‌وجوش توصیه نمی‌کنند. زیرا امکان تاب خوردن کودک، برخورد سر به آستانه در، ماندن دست و انگشتان در بین لولای در و مشکلاتی از این دست وجود دارد.

 

جامپر کودک little Angel مدل 913جامپر کودک Konig Kids مدل Jungleجامپر کودک Bright Starts مدل Nemo


 ۲- استفاده از جامپر کودک چه مزیتی دارد؟

هدف اصلی از خرید جامپر، حفظ ایمنی و سرگرم کردن کودکانی است که تازه شروع به راه رفتن کرده‌اند. کودکان نوپا همواره باید زیر نظر والدین باشند تا از برخورد با اشیاء خطرناک در خانه و آسیب دیدن در امان باشند. از آنجایی که گاهی والدین مشغله‌های ضروری دیگری دارند که نمی‌توانند از عهده این کار برآیند، استفاده از یک جامپر برای سرگرم کردن و نگهداری نوزاد در یک نقطه بسیار مفید می‌باشد.

 ۳- در چه سنی می‌توان از جامپر استفاده کرد؟

به طور کلی جامپر کودک، در سنینی که دیگر امکان استفاده از تاب برقی نوزاد و گهواره برقی نوزاد برای نگهداری از نوزاد در یک مکان وجود ندارد، به عنوان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمان مناسب برای استفاده از جامپر زمانی است که ستون فقرات و گردن کودک به اندازه کافی قوی شده باشد و کودک بتواند سر خود را بالا نگه دارد و نیاز به محافظ سر و گردن نداشته باشد. بسیاری از نوزادان پس از شش ماهگی این توانایی را دارند، با این حال نوزادان مختلف ممکن است اندکی زودتر یا دیرتر این مهارت را پیدا کنند.

۴- آیا جامپر در راه رفتن کودک مشکل ایجاد می‌کند؟

یکی از ایرادهایی که به انواع جامپر گرفته می‌شود، آن است که رشد مهارت‌های حرکتی کودکان را به تاخیر انداخته و به دلیل ایجاد تغییر شکل در لگن کودک، بر نحوه راه رفتن وی در آینده اثر منفی می‌گذارد. برای جلوگیری از این مشکلات باید به میزان استفاده از جامپر دقت کنید. کاربرد اصلی جامپر، سرگرم کردن نوزاد در یک نقطه امن برای مدتی کوتاه است و نباید بیش از حد از آن استفاده شود. حد مناسب استفاده از جامپر برای نگهداری کودک حدود ۱۰-۱۵ دقیقه و نهایتا ۲ بار در طول روز می‌باشد.

 ۵- جامپر یا روروک؟

یکی دیگر از سوالات متداول والدین هنگام خرید سیسمونی نوزاد، انتخاب میان جامپر و روروک می‌باشد. باید بدانیم که روروک‌ها ایراد اشاره شده برای جامپر از نظر ایجاد مشکل در راه رفتن کودک (در صورت استفاده بیش از حد را دارند). با این تفاوت که مزیت اصلی جامپر یعنی نگهداری کودک در یک نقطه را نیز ندارند و کودک به همراه روروئک می‌تواند به سمت هر نقطه‌ای از خانه حرکت کند. به همین دلیل کارشناسان به طور کلی استفاده از روروک را چندان توصیه نمی‌کنند.

جامپر کودک اسپادیس مدل Water Worldجامپر کودک Baby Trend مدل 3in1جامپر کودک Huile Toys مدل 696

 

جامپر کودک می‌تواند یکی از لوازم بسیاری کاربردی در خرید سیسمونی نوزاد محسوب شود. زیرا والدین می‌توانند در اوقاتی که مشغله‌های ضروری دارند، کودکان را در یک نقطه امن سرگرم کرده و به امور شخصی خود بپردازند. با این وجود، لازم است حد مناسب استفاده از آن رعایت شود تا از بروز اشکال در راه رفتن کودک جلوگیری شود.

 

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close