بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

تخت کنار مادر تا چند سالگی قابل استفاده است؟

تخت کنار مادر تا چند سالگی قابل استفاده است؟

تخت کنار مادر یکی از ضروری‌ترین لوازم در خرید سیسمونی نوزاد محسوب می‌شود که به طور همزمان آرامش نوزاد و آسودگی مادر برای مراقبت شبانه را فراهم می‌آورد. شاید برای شماهم سوال باشد که تخت کنار مادر تا چند سالگی قابل استفاده است؟ برای جواب به این سوال و ویژگی‌های مهم خرید یک تخت کنار مادر  کع بتواند نیازهای شما و فرزند عزیزتان را به بهترین شکل برطرف سازد، با ما همراه باشید.

 

 

تخت کنار مادر تا چه سنی قابل استفاده است

اولین ویژگی که در انتخاب یک تخت کنار مادر باید مورد توجه قرار گیرد، ظرفیت وزنی آن می‌باشد.

اغلب تولید کنندگان با توجه به میزان رشد متداول نوزادان، عددی را به عنوان بازه سنی قابل استفاده برای محصولات خود عنوان می‌کنند، اما باید توجه کنید که این عدد فقط یک پیشنهاد می‌باشد. به عنوان مثال اگر محدودیت سنی محصولی تا شش ماهگی درج شده است، اما فرزند شما در شش ماهگی وزنی بیشتر از ظرفیت وزنی تخت دارد، این تخت برای شما قابل استفاده نخواهد بود.

بنابراین در هنگام خرید تخت کنار مادر، وزن نوزاد خود را مد نظر قرار دهید و اگر میزان رشد فرزند شما سریع‌تر از حالت متداول است، تخت کنار مادر با ظرفیت وزنی بالاتر را انتخاب نمایید تا برای به مدت کافی قابل استفاده باشد.

ما با این سوال خیلی مواجه میشویم که: تخت کنار مادر تا چند سالگی نی نی ما کاربرد دارد؟
نکته مهم در این رابطه این هست که امروزه حتی در تبلیغ بعضی از تخت‌های کنار مادر مشاهده میشود افراد بزرگسال برای نشان دادن استقامت تخت بر روی آن میشینند.
به این نکته توجه فرمایید تمامی برندهایی که در آمریکا و اروپا فروش دارند ملزم به رعایت استانداردهای آنها هستند و طبق استاندارد اروپا و آمریکا به خاطر ارتفاع کم دیواره تخت حداکثر تا زمانی که نوزاد و کودک توانایی چرخش و قرارگیری بر روی زانوی خودش را دارد قابل استفاده می‌باشد و بعد از آن نه به دلیل استحکام تخت بلکه به دلیل خطر اینکه کودم خودش رو به پایین بندازد استفاده از تخت کنار مادر توصیه نمی‌شود.

 

پاکسازی و نگهداری آسان

دومین ویژگی مهم یک تخت کنار مادر مناسب، سادگی مراحل پاکسازی و نگهداری از آن می‌باشد. پوشش‌های پارچه‌ای و تشکچه قابل شستشو با ماشین لباسشویی، سازگاری ابعاد با تشکچه و کاورهای استاندارد موجود در بازار، و قابلیت پاکسازی ساده فریم از جمله مواردی هستند که اسباب راحتی والدین در نگهداری از تخت کنار مادر و حفظ بهداشت فضای خواب نوزاد را فراهم می‌سازند.

 

جنس بدنه و پوشش‌های پارچه‌ای

کناره‌های تخت کنار مادر حتما باید از جنس مشبک و قابل تنفس باشند. رویه‌های پارچه‌ای باید نرم و باکیفیت بوده و موجب حساسیت نوزاد نشوند. تشکچه باید ضخامت مناسبی داشته و سطح کاملا یکنواخت و تخت داشته باشد و کیفیت خود را در طول زمان از دست ندهد. از آنجایی که کنترل اکثر این موارد پیش از خرید و استفاده از محصول قابل انجام نیست، انتخاب محصول استاندارد و تایید شده از برندهای سرشناس و معتبر اهمیت پیدا می‌کند.

 

قابلیت استفاده در هر موقعیت زمانی و مکانی

از دیگر ویژگی‌های کلیدی تخت کنار مادر، وزن سبک و طراحی هوشمندانه می‌باشد به گونه‌ای که بتوان در هر زمان و مکانی به ویژه در هنگام مسافرت از آن استفاده کرد. تاشو و قابل حمل بودن، داشتن فضای نگهداری از لوازم ضروری همچون البسه و دایپرهای اضافی و ... از جمله قابلیت‌هایی هستند که آزادی عمل والدین برای استفاده از تخت کنار مادر را افزایش می‌دهند. فضای نگهداری از لوازم ضروری همچنین، تعویض‌های مکرر نوزاد در هنگام استراحت مادر را بسیار ساده‌تر خواهد کرد.

 

قابلیت‌های جانبی کاربردی

مدل‌های جدید تخت کنار مادر با قابلیت‌های متعددی نظیر ویبره، پخش موسیقی و لالایی، چراغ شب، سایه‌بان و پشه‌بند... عرضه می‌شوند که می‌تواند نقش مهمی در آرامش و بهداشت خواب کودک داشته باشند.

  •  قالبیت پخش ملودی‌های کودکانه و صداهای طبیعت، علاوه بر آرام کردن نوزاد و کمک به خواب راحت، تاثیر قابل توجهی در رشد پردازش ذهنی او خواهد داشت.
  • چراغ شب، اجازه کنترل وضعیت نوزاد توسط والدین بدون بیدار شدن نوزاد را فراهم می‌آورد.
  •  سایه‌بان و پشه‌بند برای جلوگیری از نور مضر در هنگام خواب نوزاد و محافظت از نوزاد در برابر عوامل خارجی به ویژه برای خانواده‌هایی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند کاربردی خواهد بود.
  •  قابلیت‌هایی همچون ویبره و حرکت گهواره‌ای، کمک شایانی به خوابان نوزاد خواهند کرد.
  • انتخاب این قابلیت‌ها، تا حدود زیادی به ترجیحات شخصی و بودجه شما بستگی خواهد داشت. یک انتخاب هوشمندانه، گزینه‌ای است که حد متعادلی از امکانات کاربردی در برابر هزینه را در اختیار شما قرار دهد.

 

 در نهایت...

در این نوشته به ویژگی‌های کلی تخت کنار مادر، در زمینه‌های مختلف به منظور فراهم آوردن راحتی و ایمنی نوزاد و والدین پرداخته شد. توصیه می‌شود با مد نظر قرار دادن هر یک از این موارد، اولویت‌های خود در خرید تخت کنار مادر را تعیین کنید تا بتوانید به راحتی محصول مناسب خود را از میان مدل‌های متعدد موجود در بازار انتخاب فرمایید.

 

 

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close