بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

تخت کنار مادر چیست و چه کاربردی دارد؟

تخت کنار مادر چیست و  چه کاربردی دارد؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که تخت کنار مادر چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟ تخت کنار مادر یکی از بهترین وسیله‌هایی است که می‌تواند لذت یک خواب آسوده در کنار فرزندتان را برای شما به ارمغان آورد.

این تخت امنیت کافی برای نوزاد، دسترسی آسان و نزدیکی کودک را برای مادر به همراه دارد. در واقع این امکان را برای مادر به وجود می‌آورد که با رعایت استانداردها و ایمنی، به اندازه کافی به نوزاد خود نزدیک باشد.

همان طور که می‌دانید در 6 ماه ابتدایی پس از تولد، خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) به دلیل خفگی در بالاترین سطح خود قرار دارد. این اتفاق معمولاً در هنگام شیر دهی یا استفاده نامناسب از بالش برای نوزاد در هنگام خواب رخ می‌دهد. تخت کنار مادر بهترین و امن‌ترین مکان برای خوابیدن نوزاد است که از وقوع این حادثه جلوگیری می‌کند.

 

نحوه عملکرد تخت کنار مادر

در پاسخ به این پرسش که تخت کنار مادر  چه کاربردی دارد باید بدانید این تخت از یک سمت به راحتی به تخت مادر چسبیده و به آن متصل می‌شود. در واقع یک طرف این تخت‌ها با توجه به نوع آن، به راحتی به کمک زیپ یا نرده‌های متحرک باز می‌شود.

در این حالت نوزاد در تخت خود قرار گرفته و در نزدیک‌ترین حالت به شما خوابیده است. این موقعیت امکان دسترسی آسان و سریع به نوزاد را برای مادران شیرده فراهم می‌کند. این تخت در روزها یا هفته‌های اول بعد از زایمان که مادر به آسانی قادر به نشستن، برخاستن و راه رفتن نیست بسیار کاربرد دارد.  

همچنین با توجه به آنکه یک طرف این تخت‌ها باز است، مادر به راحتی می‌تواند نوزاد را مشاهده کرده و از وضعیت او دائماً آگاه باشد. این محصول دارای انواع مختلفی است. تخت‌های پارچه‌ای، سبدهای حصیری و تخت‌های چوبی از انواع مختلف آن هستند.

 بهتر است بدانید به دلیل بالا بودن حساسیت درباره کودکان، این محصول باید بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و تولید شود. مهم‌ترین بخش مربوط به محافظی است که از سقوط نوزاد به هنگام غلت خوردن جلوگیری می‌کند. این محافظ باید دارای ارتفاع 120 میلی متر باشد. علاوه بر این تخت نوزاد باید کمی پایین‌تر از تخت والدین نصب شود.

تخت کنار مادر Hannah مدل Amorتخت کنار مادر و گهواره برقی Cullar مدل Sg505تخت کنار مادر Hannah مدل Aqua

 

مزیت تخت‌های کنار مادر

مهم‌ترین مزیت این محصول این است که والدین تخت خود را با نوزاد تازه به دنیا آمده شریک نمی‌شوند. این کار به راحتی والدین نیز کمک بسیاری می‌کند. همچنین از وابستگی نوزاد به آغوش والدین برای خوابیدن جلوگیری می‌کند. از نظر روانشناسی کودکان باید از 4 ماهگی در اتاقی جداگانه بخوابند. اما مشترک بودن محل خواب نوزاد در چند ماه اول این کار را بسیار سخت می‌کند. تخت کنار مادر بهترین گزینه برای جلوگیری از وابستگی نوزاد به والدین در هنگام خوابیدن و کاهش خطرات استفاده از تخت مشترک است. همچنین این تخت امکان شیردهی نوزاد در شب را بسیار آسان‌تر می‌کند.  

تخت کنار مادر Mini Panda مدل Naturalتخت کنار مادر Snuz مدل SnuzPodتخت کنار مادر Kikka boo مدل Bonne Nuit


ویژگی تخت‌های کنار مادر

 مهم‌ترین نکات در خرید تخت کنار مادر کدام هستند؟ بهتر است به هنگام خرید این محصول به ویژگی‌های آن توجه کنید.

  • امکان اتصال به تخت دو نفره را داشته باشد.
  • ارتفاع آن قابل تنظیم باشد.
  • تشک باید محکم، صاف و دارای قابلیت تنفس پذیری باشد.
  • دیواره تخت به آسانی، بدون صدا و حتی با یک دست قابل تنظیم و باز شدن باشد.
  • مونتاژ آن آسان باشد.
  • قابل شست و شو بوده و دارای تشک ضد آب باشد.
  • قابل حمل باشد.
  • دارای امکانات جانبی باشد. به طور مثال تبدیل به تخت پارک بازی یا گهواره شود.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close