بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

تخت پارک بهتره یا تخت کنار مادر

تخت پارک بهتره یا تخت کنار مادر

تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر چیست؟
تخت پارک بهتره یا تخت کنار مادر؟
آیا در سیسمونی نوزاد این دو قلم را جزو اقلام ضروری می‌دانید؟
قطعا در خرید سیسمونی فروشنده اقلام مختلف و ضروری که برای مراقبت از کودک خود به آنها نیاز دارید را به شما پیشنهاد می‌دهد. بسیاری از والدین به دلیل شباهت‌های زیاد تخت و پارک با تخت کنار مادر گمان می‌کنند که این دو وسیله کاربرد یکسانی دارند. باید به شما بگوییم که این چنین نیست و کاربرد تخت و پارک با تخت کنار مادر کاملا متفاوت است. در اینجا سعی داریم تا شما را با کاربرد و تفاوت‌های این دو وسیله ضروری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر چیست؟

در ابتدا باید ببینیم که تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر چیست؟ تخت و پارک همانطور که از نامش پیداست وسیله‌ای برای بازی و خواب کودک است. این وسیله به گونه‌ای طراحی شده است که کودک از بدو تولد تا 18 ماهگی می‌تواند در آن بخوابد، استراحت کند، بازی کند و به طور کلی در این بستر ایمن و جذاب بماند. این وسیله کاربردی در روزها به کمک مادران می‌آید و باعث سرگرمی کودکان می‌شود. اگر به سبک و نوع طراحی تخت و پارک توجه کنید متوجه می‌شوید که جذابیت‌های بصری و فیزیکی زیادی دارد. در نتیجه کودک را به خوبی سرگرم می‌کند.

اما در تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر باید ببینیم که تخت کنار مادر چیست و چه کارایی دارد؟! اگر به اسم این وسیله توجه کنید می‌بینید که تخت کنار مادر وسیله‌ای است که برای شب‌ها کنار تخت‌خواب مادر قرار می‌گیرد و بستری برای خواب شبانه کودکان و نوزادان است. این وسیله به گونه‌ای طراحی شده است که مادر می‌تواند یک طرف آن را جدا کند و برای تغذیه شبانه، دسترسی آسان‌تری به کودک داشته باشد. همانطور که می‌دانید بسیاری از کودکان اگر در شب‌ها از رختخواب خود جدا شوند، فورا بیدار می‌شوند و ممکن است سخت به خواب بروند. اما با این قابلیتِ تخت کنار مادر دیگر کودک از خواب بیدار نمی‌شود و مادر مجبور به جابجایی کودک نیست.

تخت و پارک کودک چه مزایا و کاربردی دارد؟

با توجه به تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر که در بخش قبلی عنوان کردیم شاید بپرسید تخت و پارک چه مزایا و چه کاربردی دارد؟ به طور کلی این وسیله محیطی امن، جذاب و مناسب را برای بازی و سرگرمی نوزاد فراهم می‌کند. زمانی که شما دلبندتان را درون تخت و پارک قرار می‌دهید دیگر دغدغه آسیب دیدن او را ندارید. زیرا این محیط کاملا امن و بدون خطر طراحی شده است. جنس بدنه تخت و پارک توری است و از این طریق گردش هوا در این محیط انجام می‌شود. همچنین مادر می‌تواند از فاصله دور هم نسبت به فعالیت و بازی کودک خود نظارت داشته باشد.

تجربه استفاده از تخت و پارک نشان داده که اکثر والدین از خرید این وسیله راضی هستند. آیا می‌دانید به چه علت؟ زیرا تخت و پارک به سادگی قابل حمل و نقل است و شما می‌توانید آن را مانند یک کوله پشتی جمع کنید و با خود به مسافرت، مهمانی، هتل و هر جای دیگری که نیاز است ببرید. علاوه بر این موارد شما می‌توانید از این وسیله کاربردی از بدو تولد تا سنین بالاتر استفاده کنید. البته این موضوع به نوع طراحی تخت و پارک و همچنین تحمل وزن آن دارد اما اکثر تخت و پارک‌ها تا سنین 3 تا 4 سال قابل استفاده هستند.

کاربرد تخت کنار مادر چیست؟

با توجه به تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر باید بگوییم این دو وسیله کارایی و کاربرد کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند. همانطور که می‌دانید نیاز است تا از همان بدو تولد نوزاد را در رختخواب مخصوص خودش بخوابانید. علت این موضوع صرفا راحتی والدین یا نوزاد نیست. بلکه بستری که نوزاد در آن می‌خوابد باید نرم و لطیف باشد و همچنین استاندارد بودن رختخواب نوزاد اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از تخت کنار مادر باعث می‌شود تا نوزاد در بستر کاملا ایمن بخوابد. علاوه بر این مورد احتمال خفگی و یا آسیب دیدن نوزاد از بین می‌رود. البته ناگفته نماند که تخت کنار مادر فضای کمتری را در مقایسه با گهواره کودک اشغال می‌کند.

یکی از مهمترین مزایا و کاربرد تخت کنار مادر این است که از یک سمت قابلیت جدا شدن را دارد. در نتیجه مانعی بین مادر و کودک وجود نخواهد داشت و در تمام طول شب مادر به سادگی به کودک دسترسی خواهد داشت. اصلی‌ترین کاربرد تخت کنار مادر این است که کودک در تمام طول شب خوابی آرام، راحت و ایمن را تجربه کند. بنابراین لازم است تا در خرید سیسمونی تخت کنار مادر تهیه شود تا هم مادر و هم نوزاد خواب آرام و باکیفیتی را تجربه کنند.

تخت کنار مادر Hannah مدل Amorتخت کنار مادر و گهواره برقی Cullar مدل Sg505تخت کنار مادر Hannah مدل Aqua


تجربه استفاده از تخت و پارک

در تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر به این موضوع اشاره داشتیم که تخت و پارک وسیله‌ای برای استفاده روزانه کودک است. آیا می‌دانید تجربه مادرانی که از این تخت و پارک استفاده کردند چه بوده؟ همانطور که می‌دانید پس از 6 ماهگی فعالیت‌های کودک آغاز می‌شود و به مرور او توانایی‌های حرکتی زیادی را یاد می‌گیرد. در این دوران مراقبت از کودک زمان بسیار زیادی را از والدین می‌گیرد. به همین علت می‌بایست والدین در هر شرایطی به فعالیت و بازی فرزندشان نظارت داشته باشند. در صورتی که از تخت و پارک برای کودک استفاده شود، قطعا والدین با خاطری آسوده به انجام کارهایشان می‌پردازند و از امنیت کودکشان اطمینان دارند.

در این بخش به بررسی تفاوت تخت و پارک با تخت کنار مادر پرداختیم. با توجه به مواردی که در اینجا به آنها اشاره کردیم باید بگوییم تخت و پارک و تخت کنار مادر دو وسیله ضروری برای کودک هستند که هر کدام کاربرد متفاوتی با یکدیگر دارند. همچنین متوجه شدید که استفاده از تخت و پارک در طول روز و استفاده از تخت کنار مادر در طول شب برای کودک مناسب است. در نتیجه شما می‌توانید این دو وسیله ضروری را تهیه کنید و برای مراقبت و نگهداری از فرزندتان مورد استفاده قرار دهید.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close