بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات وان بچه - وان حمام نوزاد و کودک

وان بچه - وان حمام نوزاد و کودک

حفظ بهداشت و حمام کردن بچه‌ها در سال‌های اول تولد چالش مهمی برای بسیاری از خانواده‌ها محسوب می‌شود. وان حمام نوزاد و کودک یکی از اقلام ساده و در عین حال کاربردی در میان لوازم سیسمونی نوزاد است.

راهنمای خرید وان حمام کودک

وان بچه با فراهم کردن فضای مناسب برای نشاندن بچه‌ها، حمام نوزاد را برای پدر و مادر ساده می‌کند. مدل‌های وان حمام کودک در بازار بسیار متنوع هستند و ممکن است پدر و مادرها برای انتخاب مدل مناسب دچار تردید باشند. آشنایی با انواع مدل‌های وان بچه و نکات مهم در انتخاب و خرید وان حمام کودک می‌تواند تصمیم‌گیری را برای شما آسان کند.

آشنایی با انواع وان حمام کودک

مدل‌های مختلف وان حمام کودک را می‌توان به ۵ دسته کلی تقسیم‌بندی کرد: وان حمام ساده، آسان‌شور، وان حمام چندکاره، وان حمام تاشو، و وان حمام پایه‌دار. هر یک از این مدل‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که ممکن است باعث شود برای برخی خانواده‌ها کاربردی‌تر باشند. برای انتخاب بهترین مدل، بهتر است با ویژگی‌های انواع وان حمام آشنا شوید.

وان حمام کودک ساده

مدل‌های ساده وان حمام کودک از جنس پلاستیک فشرده ساخته می‌شوند. در این مدل‌ها کف و دیواره‌های وان طوری طراحی می‌شود که زاویه مناسب برای نشاندن نوزاد در حالت نیمه‌خوابیده ایجاد شود. در بعضی مدل‌ها سطح شیب‌دار وان یک لایه فومی برای قرارگیری سر و کمر نوزاد دارد که از لیز خوردن بچه‌ها در حین حمام کردن جلوگیری می‌کند.

بعضی از مدل‌های وان حمام امکانات بیشتری همچون سبد لوازم حمام و اسباب‌بازی، توری شستشوی نوزاد، و دوش مخصوص کودک دارند که می‌تواند بر حسب نیاز و سلیقه خانواده‌ها مورد توجه قرار گیرد. همچنین شما می‌توانید اسفنج‌های مخصوصی را برای افزایش میزان راحتی بچه‌ها در حین شستشو خریداری کرده و در داخل وان قرار دهید.

آسان‌شور

آسان‌شور وسیله‌ای است که به شما اجازه می‌دهد بچه‌ها را در داخل سینک یا وان بزرگسالان بشویید. بدین ترتیب بچه‌ها در ارتفاع مناسب نسبت به شما قرار می‌گیرند و می‌توانید بدون نیاز به خم شدن و نشستن طولانی مدت آنها را حمام کنید. برای استفاده از این مدل‌ها باید ابعاد سینک و روشویی منزل را در نظر بگیرید و مطمئن شوید فضای کافی برای قرار دادن آسان‌شور در داخل سینک وجود دارد.

اکثر مدل‌های آسان‌شور برای استفاده در سنین پایین (حدودا تا ۴ الی ۶ ماهگی) مناسب هستند. همچنین اگر وانی که برای نوزاد خریده‌اید بزرگ است، می‌توانید از یک آسان‌شور در داخل وان نوزاد استفاده کنید تا بچه‌ها به سن مناسب برای استفاده از وان برسند.

وان حمام چندکاره

بعضی از مدل‌های وان حمام کودک به اصطلاح همزمان با نوزاد رشد می‌کنند و می‌توانند از روز اول تولد تا ۲ سالگی به اشکال مختلف مورد استفاده قرار گیرند. بعضی مدل‌ها به همراه توری عرضه می‌شوند که در ماه‌های اولیه برای جلوگیری از لغزش نوزاد و افزایش تسلط والدین کاربردی است. بر روی بعضی از مدل‌ها یک آسان‌شور عرضه می‌شود که در تا ۶ ماهگی هم در داخل وان کودک و هم در داخل سینک و وان بزرگسال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعضی مدل‌ها از دو قطعه تو در تو تشکیل می‌شوند که قطعه داخلی شیب‌دار بوده و فضای کوچکی برای نشستن نوزاد در ماه‌های اولیه را فراهم می‌سازد. با بزرگ شدن بچه‌ها، جهت قطعه داخلی عوض شده و محصول شکلی مشابه مدل‌های ساده (یک طرف شیب‌دار و یک طرف عمودی) پیدا می‌کند. در نهایت قطعه داخلی به طور کامل جدا شده و یک فضای بزرگ برای نشستن کودک فراهم می‌شود.

وان حمام تاشو

همان طور که از اسم‌شان مشخص است، این مدل‌ها دارای لبه‌های انعطاف‌پذیری هستند که به شما کمک می‌کند آنها را به صورت تاشو جمع کنید. این مدل‌ها معمولاً طراحی ساده‌تری نسبت به سایر انواع وان بچه دارند اما مزیت آنها این است که فضای کمی را اشغال می‌کنند. خانواده‌هایی که فضای کمی برای قرار دادن وان نوزاد در اختیار دارند ممکن است بخواهند این مدل‌ها را مد نظر قرار دهند.

همچنین این وان‌ها می‌توانند در موقعیت‌های مختلف همچون مسافرت یا در زمان حضور در خانه پدربزرگ و مادربزرگ مورد استفاده قرار گیرند. در صورت انتخاب این مدل‌ها، بهتر است به رده سنی درج شده روی محصول توجه کرده و مطمئن شوید با خواسته‌های شما همخوانی دارد. اکثر مدل‌های تاشو ابعاد کوچکی دارند و تا ۶ ماهگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وان حمام کودک پایه‌دار

مدل‌های وان حمام پایه‌دار معمولاً دوطبقه هستند که وان نوزاد در طبقه بالایی آن نصب می‌شود و در طبقه زیرین محل مناسبی برای قرار دادن لوازم نوزاد تعبیه می‌شود. بر روی بعضی مدل‌ها یک تشک تعویض نوزاد نیز تعبیه می‌شود که کاربرد محصول را افزایش می‌دهد. مزیت این مدل‌ها سهولت حمام کردن بچه‌ها به دلیل قرار گرفتن بچه‌ها در ارتفاع بالا و هم سطح با قد والدین است.

بزرگترین محدودیت مدل‌های وان پایه‌دار آن است که فضای بیشتری نسبت به سایر مدل‌های اشغال می‌کنند. با این حال برخی تولید کننده‌ها با طراحی مدل‌های تاشو، سعی کرده‌اند این مشکل را تا حد زیادی کمرنگ کنند. همچنین اکثر مدل‌ها به چرخ‌های ترمزدار مجهز هستند که جابه‌جایی وسیله را بسیار آسان می‌کند.

بهترین مدل وان حمام کودک چه مدلی است؟

بهترین مدل وان حمام کودک مدلی است که به خوبی پاسخگوی نیازهای شما باشد، بچه‌ها در داخل آن راحت و ایمن باشند و استفاده از آن برای والدین آسان باشد. بهتر است در هنگام بررسی مدل‌های مختلف وان حمام کودک به سه نکته توجه کنید:

  • رده سنی مناسب برای استفاده از محصول
  • فضای لازم برای نگهداری از محصول
  • سهولت استفاده و پاکسازی

رده سنی

اگر می‌خواهید از هفته‌های اول تولد از وان حمام کودک استفاده کنید، باید مدل‌هایی را انتخاب کنید که نیازهای خاص نوزاد در طراحی آنها لحاظ شده باشد. دیواره شیب‌دار با محافظ فومی نشاندن نوزاد در داخل وان را برای والدین ساده می‌کند. همچنین مدل‌هایی که بر روی آنها امکانات اضافه مانند آسان‌شور یا توری مخصوص نوزاد عرضه می‌شود در رده سنی زیر ۴ ماه کارایی زیادی دارند.

نکته مهم دیگر حداکثر سن مناسب برای استفاده از محصول است. بعضی مدل‌ها تنها تا ۱۲ ماهگی قابل استفاده هستند در حالیکه بعضی مدل‌ها می‌توانند تا ۲ سالگی یا حتی بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. البته مدت زمان واقعی استفاده از وان، به سرعت رشد بچه‌ها نیز بستگی دارد. ممکن است بچه‌ها سریع‌تر قد بکشند و مجبور باشید محصول را زودتر زمانی که تولید کننده تعیین کرده است کنار بگذارید.

ابعاد و فضای لازم برای نگهداری

وان حمام کودک وسیله جاگیری است که ملاحظات بهداشتی در نگهداری از آن اهمیت ویژه‌ای دارد. بنابراین لازم است به ابعاد مدل انتخابی دقت کنید تا بتوانید آن را در محل مناسبی به دور از آلودگی و کثیفی نگهداری کنید. استفاده و نگهداری از مدل‌های کوچکتر و آسان‌شور دردسر کمتری دارد اما با رشد سریع بچه‌ها، زود کنار گذاشته می‌شوند.

استفاده و پاکسازی آسان

مدل‌هایی را خریداری کنید که شستشوی آنها آسان باشد و دارای لوله تخلیه آب باشند. ساکن ماندن آب در بعضی قسمت‌های وان همچون شیارها و لبه‌های باریک می‌تواند موجب رشد قارچ‌ها شده و بخش‌های لاستیکی را تخریب کند. بنابراین مهم است که بتوانید این وسیله را به راحتی خشک کنید و هیچ حفره و منفذی برای نفوذ و باقی ماندن آب وجود نداشته باشد. بعضی مدل‌ها دارای دستگیره هستند که به شما اجازه می‌دهد وان را آویزان کنید تا به راحتی خشک شود.

در هنگام خرید وان بچه (وان نوزاد) به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکاتی که لازم است در خرید وان حمام کودک مد نظر قرار گیرند کیفیت محصول و طراحی ارگونومیک است. وان حمام باید فضای ایمن و راحتی برای نشستن بچه‌ها در حین حمام کردن فراهم کند. محل نگهداری لوازم حمام، لوازم جانبی و امکانات سرگرم کننده موضوعات دیگری هستند که بر حسب نیاز و ترجیح خانواده‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند.

کیفیت ساخت

برای اطمینان از دوام و مقاومت وان، در هنگام خرید جنس پلاستیک به کار رفته در ساخت محصول را بررسی کنید که از نوع نازک و رقیق شده نباشد. همچنین توضیحات کالا را مطالعه کنید و مطمئن شوید مواد اولیه مورد استفاده در فرآیند عاری از فتالات و مواد شیمیایی مضر برای کودکان باشند.

وجود لبه‌های تیز و حفره‌های ریز می‌تواند موجب زخمی شدن و آسیب دیدن بچه‌ها شود. تمامی گوشه‌ها و زوایا را به دقت بررسی کنید که هیچ لبه تیز و برنده‌ای وجود نداشته باشد. سطح محصول باید بدون هر گونه خش و زدگی باشد و دست روی آن لیز نخورد.

طراحی ارگونومیک

یکی از ویژگی‌های مهم وان حمام کودک، تناسب آن با ارگونومی بدن نوزاد و کودک است. مدل‌هایی را انتخاب کنید که گوشه‌های آن انحنا داشته باشد و فضای مناسبی برای تکیه کردن بچه‌ها فراهم سازد. در اکثر مدل‌ها یک طرف وان به صورت شیب‌دار طراحی می‌شود که فضای مناسبی برای تکیه سر و گردن نوزاد در سنین زیر ۶ ماه فراهم می‌آورد. با افزایش سن، بچه‌ها می‌توانند در سمت دیگر وان که دیواره عمودی دارد بنشینند تا در سمت شیب‌دار فضای کافی برای قرار دادن پاها فراهم شود.

محل قرارگیری لوازم حمام و اسباب‌بازی

در بعضی از مدل‌های وان حمام کودک، فضاهای خاصی به شکل قفسه‌های تو رفته، سبدهای قابل جدا شدن و یا طاقچه‌های کوچک در لبه وان طراحی می‌شود که مخصوص قرارگیری وسایل حمام و اسباب‌بازی‌های مناسب برای بچه‌هاست. این مدل‌ها می‌توانند با جمع کردن تمامی لوازم مورد نیاز در یک جا، کار والدین را در هنگام حمام بچه‌ها آسان کنند.

امکانات سرگرم کننده

به طور کلی یک وان ساده و باکیفیت برای حمام کردن بچه‌ها کافیست. با این حال ممکن است بعضی والدین برای عادت دادن بچه‌ها به حمام کردن دچار دردسر باشند و بخواهند محیط جذاب‌تری را فراهم کنند. در بعضی از مدل‌ها امکانات بیشتری برای این منظور عرضه می‌شود.

  • دوش مخصوص کودک، سطل سوراخ‌دار، آویزهای اسباب‌بازی، آب‌پاش و جکوزی از جمله امکاناتی هستند که برای بچه‌ها جذاب بوده و علاقه آنها به حمام با وان کودک را افزایش می‌دهند.
  • پدر و مادر همچنین می‌توانند با تهیه اسباب‌بازی‌های سرگرم کننده همچون کتاب حمام، بچه‌ها را به حمام کردن تشویق کنند.
  • در ماه‌های اول ممکن است تکیه کردن به پلاستیک سخت برای بعضی بچه‌ها ناخوشایند باشد. لوازم جانبی همچون اسفنج حمام و توری مخصوص نوزاد فضای راحت‌تری را برای نشاندن بچه‌ها فراهم می‌سازند و همچنین کنترل بچه‌ها را برای پدر و مادر آسان می‌کنند.
ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

وان حمام کودک جیکل مدل ریپل

وان ایستاده جیکل مدل Ripple
10,900,000 تومان

آسان شور ماستلا مدل Deluxe

آسان شور نوزاد و کودک ماستلا (موستلا) مدل Deluxe
1,100,000 تومان

صندلی حمام کودک Dolu مدل 7052

صندلی حمام بچه دولو
960,000 تومان

آسان شور جیکل مدل Scrub

آسان شور نوزاد و صندلی حمام نوزاد جیکل مدل Scrub
2,500,000 تومان

وان حمام کودک جیکل مدل Cloud

وان حمام جیکل مدل کلود مناسب نوزاد و کودک
2,950,000 تومان

کتاب حمام Fisher Price مدل Little People

کتاب حمام کودک فیشر پرایس
215,000 تومان

کتاب حمام کودک EVA مدل ۸۰۸

کتاب آموزشی حمام کودک EVA
137,500 تومان

کتاب حمام کودک EVA مدل ۹۰۱

کتاب آموزشی حمام کودک EVA
137,500 تومان

آسان شور Summer

اسان شور سامر
285,000 تومان

اسفنج حمام سامر

اسفنج کف وان سامر
415,000 تومان

وان Cam مدل Bagno

وان نوزاد و کودک Cam مدل Bagno
1,450,000 تومان

وان بروی مدل پرتیکو

وان پایه‌دار حمام به همراه تشک تعویض پوشک نوزاد و کودک بروی مدل Practico
4,900,000 تومان

وان پایه دار Cam مدل Cambio

وان پایه دار همراه با تشک تعویض کم ایتالیا مدل کم بیو
5,900,000 تومان

وان پایه‌دار چیکو مدل Cuddle & Bubble

وان پایه دار به همراه تشک تعویض نوزاد و کودک چیکو مدل Cuddle & Bubble
14,100,000 تومان

وان تاشو سامر

وان کودک تاشو سامر
2,140,000 تومان

وان حمام First Years

وان حمام فرست یرز
225,000 تومان

وان دوش‌ دار سامر

وان دوش دار حمام سامر
3,850,000 تومان
Close