بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

بهترین برند جامپر کودک

بهترین برند جامپر کودک

بهترین برند جامپر کودک کدام است؟
وقتی تصمیم به خریداری جامپر کودک خارجی می‌گیرید با برندهای مختلفی روبه‌رو می‌شوید: فیشر پرایس، گراکو، برایت استارتز، بیبی انیشتن، هالی تویز، مینی پاندا و اسپادیس بعضی از مارک‌های خارجی معروفی هستند که جامپر کودک تولید می‌کنند.
برای آشنایی با مزایا و محدودیت‌های تولید کننده‌های مختلف با ما همراه باشید.


جامپر کودک چه کاربردی دارد؟

بازی کردن با جامپر کودک همچنین به تخلیه انرژی بچه‌ها و در نتیجه خواب آرام و عمیق کودک کمک می‌کند. البته نگرانی‌هایی نیز در مورد تغییر شکل مفاصل لگن و اشکال در راه رفتن بچه‌ها به دلیل استفاده از جامپر وجود دارد. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند بازی با جامپر به حداکثر ۲۰ دقیقه در روز محدود شود.

جامپر کودک Bright Starts مدل Minnie Mouseجامپر کودک 2in1 مدل Fitnessجامپر کودک مدل Frog


علاوه بر سرگرمی بچه‌ها، طبق تبادل نظر مادران جامپر گاهی به کمک والدین هم می‌آید. زمانی که دست شما برای انجام کارهای روزانه بند باشد، جامپر می‌تواند فضای امنی برای سرگرمی و جلوگیری از گریه کردن بچه‌ها در اختیار شما قرار دهد. البته شما هیچ وقت نباید بچه‌ها را در داخل جامپر تنها بگذارید؛ اما همچنان می‌توانید در حین بازی بچه‌ها کارهای خود را انجام داده و دورادور مراقب کودک باشید.

جامپر کودک چه انواعی دارد؟

جامپر کودک به طور کلی به سه نوع تقسیم‌بندی می‌شود:

  • جامپر سقفی یا تاب جامپر کودک که به سقف و چارچوب در متصل می‌شود.
  • جامپر زمینی که در آن صندلی جامپر به چارچوب فلزی دور صندلی متصل می‌شود.
  • جامپر با تخته پرش که در آن یک تخته پرش در زیر صندلی جامپر قرار دارد. تخته پرش با کش‌هایی به چارچوب جامپر متصل است و به حرکت جهشی بچه‌ها در داخل جامپر کمک می‌کند.


جامپر کودک فیشرپرایس (Fisher Price)

فیشر پرایس یکی از معروف‌ترین شرکت‌های تولید کننده لوازم بازی و سرگرمی بچه‌هاست که مدل‌های متنوعی از جامپر، واکر کودک و روروک را به بازار عرضه می‌کند. مدل جامپرو (Jumperoo) را می‌توان محبوب‌ترین و پرفروش ترین مدل جامپر فیشرپرایس دانست. جامپرو از نوع جامپرهای زمینی است. یعنی بخش سیت به وسیله چند کش به فریم فلزی آن متصل است.

سایت آمازون مرجع ما برای مطالعه نظرات والدین در خصوص لوازم سیسمونی کودک خارجی است. نزدیک به بیست هزار نفر از والدین در سراسر دنیا میانگین امتیاز ۴.۸ از ۵ را برای این مدل جامپر در آمازون ثبت کرد‌ه‌اند که نشان دهنده محبوبیت و اعتبار این جامپر کودک است.

جامپر Fisher Price مدل Jumperoo


طبق نظرات والدین صندلی جامپر کودک فیشرپرایس بیشترین سازگاری را با فرم بدن بچه‌ها دارد و محل مناسبی برای نشستن و ایستادن نوزاد فراهم می‌کند. همچنین کش‌های این جامپر قدرت الاستیسیته بالایی دارند و بیشترین میزان جهش را ایجاد می‌کنند که باعث سرگرمی و علاقه بیشتر بچه‌ها به این مدل می‌شود. اسباب‌بازی‌های در نظر گرفته شده برای این مدل نیز برای بچه‌ها بسیار سرگرم کننده است که البته چیزی جز این از فیشر پرایس انتظار نداریم.

تنها نقطه ضعف ثبت شده برای این مدل این است که ارتفاع صندلی تنها در سه حالت قابل تنظیم است. به همین دلیل ممکن است برای مدتی لازم باشد یک سطح محکم و مطمئن زیر پای بچه‌ها قرار دهید تا قد آنها تنظیم شود. همچنین بعضی از خانواده‌ها از سخت بودن چرخاندن صندلی شکایت کرده‌اند.

 

جامپر کودک بیبی انیشتن

بیبی انیشتن (Baby Einstein) نیز یکی دیگر از معروف‌ترین برندهای تولید کننده اسباب بازی و لوازم سرگرمی کودک مانند جامپر، واکر و روروک است که مدل‌های متنوعی از جامپر کودک را به بازار عرضه کرده است. محبوب‌ترین مدل جامپرهای بیبی انیشتن مدل Neighborhood Friends است که بیش از ۲۱ هزار نظر برای آن در سایت بین‌المللی آمازون ثبت شده و امتیاز ۴.۷ از ۵ را کسب کرده است.

طبق نظر خانواده‌هایی که هر دو مدل جامپر فیشر پرایس و بیبی انیشتن را امتحان کرده‌اند، این مدل جهش کمتری نسبت به مدل فیشرپرایس دارد. همچنین صندلی مدل فیشرپرایس بهتر دور بدن بچه‌ها کیپ می‌شود. با این حال این مدل قابلیت تنظیم در ۵ ارتفاع را دارد که یک مزیت نسبت به مدل فیشرپرایس محسوب می‌شود. همچنین به نظر می‌رسد اسباب‌بازی‌های فیشرپرایس جذابیت بیشتری برای بچه‌های کوچکتر دارد و اسباب‌بازی‌های بیبی انیشتن برای بچه‌هایی مناسب است که کمی بزرگتر شده باشند.


جامپر کودک مینی پاندا

مینی پاندا (Mini Panda) یکی از اسامی تازه در دنیای لوازم سیسمونی خارجی است اما با محصولات جذاب و خلاقانه خود توانسته است نظر مثبت خانواده‌ها را در سراسر دنیا جلب کند. مدل Foldaway از جامپر مینی پاندا محبوب‌ترین مدل این برند است که در سایت آمازون از مجموع ۱۶۰۰ رأی امتیاز ۴.۶ را کسب کرده است.

جامپر بازی کودک مینی پاندا مدل Foldaway


بسیاری از خانواده‌ها و خریداران علت انتخاب جامپر کودک مینی پاندا را تاشو بودن آن ذکر کرده‌اند. با این قابلیت، این جامپر فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند. همچنین از نظر پدر و مادرها، این مدل اسباب‌بازی‌های کمتری دارد که باعث می‌شود بچه‌ها بیشتر با خود جامپر سرگرم شوند.

نقطه ضعف بزرگ این مدل این است که به دلیل قابلیت تاشو اگر در نصب صحیح جامپر دقت نکنید ممکن است در حین اینکه بچه‌ها داخل جامپر هستند بسته شود. البته این مدل ایمنی کافی دارد و طبق تجربه والدین، کافیست نکات ایمنی را رعایت کرده و جامپر کودک مینی پاندا را روی فرش قرار دهید و آن را درست نصب کنید.


تاب جامپر کودک برایت استارتز

برایت استارتز (Bright Starts) برندی است که مدل‌های متنوعی از جامپر زمینی، جامپر سقفی، روروک و واکر کودک به بازار عرضه می‌کند. محبوب‌ترین مدل از سری محصولات این برند تاب جامپر سقفی کودک دلوکسه برایت استارتز است. در سایت آمازون نزدیک به ۱۸هزار نفر از خریداران امتیاز ۴.۵ را به این محصول داده‌اند که نشان دهنده اعتبار و ایمنی کامل آن است. تنها مشکل خانواده‌ها با این مدل که باعث شده است تعداد زیادی امتیاز ۴ کسب کند این است که صندلی آن برای بچه‌های شش ماهه بزرگ است. به نظر بسیاری از خانواده‌ها این مدل بعد از ۷ یا ۸ ماهگی برای بچه‌ها مناسب است.

جامپر سقفی Bright Starts مدل Deluxe


مدل جامپر کودک با تخته پرش برایت استارتز نیز از مجموع ۷ هزار رای در سایت آمازون امتیاز ۴.۶ را کسب کرده و یکی از محصولات استاندارد و محبوب بازار محسوب می‌شود. این مدل‌ها در مجموع جهش کمتری نسبت به جامپرهای معمولی دارند اما به نظر متخصصان احتمال کمتری دارد به عضلات پاهای بچه‌ها آسیب بزنند.

جامپر کودک بیبی ترند

بیبی ترند (Baby Trend) یکی دیگر از برندهای جدید و نسبتا محبوب لوازم بازی و سرگرمی کودک خارجی است که چندین مدل جامپر کودک به بازار عرضه می‌کند. جامپر کودک 3 کاره بیبی ترند از این برند در سایت آمازون از نزدیک به ۵۰۰ رای امتیاز ۴.۶ را کسب کرده است. بیشتر خانواده‌ها از پایین بودن میزان پرتاب جامپر شکایت کرده‌اند. اما باید بدانید مدل‌های با تخته پرش که یک سطح پلاستیکی زیر پای کودک قرار می‌گیرد ذاتا پرتاب کمی دارند. در واقع این یک محدودیت برای جامپر نیست و یک گزینه برای خانواده‌هایی است که نمی‌خواهند بچه‌ها بیش از حد در داخل جامپر تکان بخورند.

جامپر کودک Baby Trend مدل 3in1


والدین ایرانی چه می‌گویند؟

مادران ایرانی نیز در شبکه‌های اجتماعی در بحث‌های مختلف در خصوص جامپر نی نی بحث کرده‌اند. پرتکرارترین سؤال مامان ها این بوده است:

  • جامپر کودک بهتر است یا روروک؟
  • جامپر کودک از چند ماهگی برای بچه‌ها مناسب است؟
  • آیا جامپر کودک برای بچه‌ها مضر است؟
  • آیا جامپر کودک ارزش خرید دارد؟


جامپر کودک بهتر است یا روروک؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که هر دو وسیله جامپر و روروک از جمله لوازم بازی و سرگرمی کودک هستند و استفاده از هر دو باید محدود شود. روروک به دلیل حرکت برای بچه‌ها جذاب‌تر و در عین حال برای والدین پردردسرتر است. همچنین احتمال به خطر افتادن ایمنی بچه‌ها بیشتر است. با جامپر کودک می‌توانید بچه‌ها را در یک نقطه سرگرم کنید که باعث می‌شود امنیت بیشتری داشته باشند.


جامپر کودک از چند ماهگی برای بچه‌ها مناسب است؟

به صورت طبیعی از شش ماهگی به بعد که بچه‌ها می‌توانند سر و گردن خود را کنترل کنند می‌توان آنها را داخل جامپر نشاند. با این حال همان طور که در معرفی مدل‌های مختلف جامپر کودک خارجی نیز اشاره شد، ابعاد بعضی مدل‌های جامپر کودک برای رده‌های سنی بالاتر مانند هفت ماهگی یا هشت ماهگی مناسب‌تر است و این موضوع را باید در هنگام انتخاب جامپر کودک مد نظر قرار دهید.

 
جامپر کودک اسپادیس مدل Water World جامپر کودک Huile Toys مدل 696


آیا جامپر کودک برای بچه‌ها مضر است؟

بازی با جامپر کودک در صورت استفاده درست مشکلی برای راه رفتن بچه‌ها ایجاد نمی‌کند اما به شرطی که به حداکثر بیست دقیقه در روز محدود شود. با این نکته به سؤال بعدی می‌رسیم که اصلا برای بیست دقیقه در روز جامپر ارزش هزینه کردن دارد؟ پاسخ این سؤال تا حد زیادی به اولویت‌های خانواده بستگی دارد. شما می‌توانید گزینه‌های دیگر مانند تخت پارک، نرده حفاظ کودک و تخت نرده‌دار را برای مراقبت از بچه‌ها در این رده سنی انتخاب کنید اما شاید گزینه سرگرم کردن بچه‌ها را نداشته باشند.

بهترین مارک خارجی جامپر کودک را از کجا بخریم؟

در این مقاله معرفی بهترین مارک‌های جامپر و تاب جامپر خارجی مورد توجه قرار گرفت. بامبینو کالا یکی از بهترین سایت‌های عرضه کننده لوازم سیسمونی خارجی با امکان خرید آنلاین برای تهران و شهرستان است. شما می‌توانید بهترین مارک‌های جامپر کودک خارجی از جمله اسپادیس، مینی پاندا، هالی تویز، بیبی ترند، برایت استارتز، فیشر پرایس و گراکو را در صفحه جامپر کودک بامبینو کالا مشاهده کرده و مدل دلخواه خود را خریداری کنید.


منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close