بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

آیا جامپر کودک ایمن است؟

آیا جامپر کودک ایمن است؟

آیا جامپر کودک وسیله‌ای ایمن است؟
اگر قصد خرید وسایل سیسمونی نوزاد را داشته باشید، قطعا در لیست خریدسیسمونی، جامپر کودک نیز وجود دارد. این وسیله تا چه حد ایمن است و برای آشنایی با ایمنی جامپر کودک و اینکه چطور باید بدون دغدغه و ترس از آسیب رسیدن به کودک از آن استفاده کرد؟
حقیقت این است که جامپرها انواع مختلفی دارند و هر یک از انواع آن از کاربرد و کارایی ویژه‌ای برخوردار هستند. حالا که تمایل دارید از جامپر برای بازی و سرگرمی کودکتان استفاده کنید، بهتر است تا تمام نکاتی که در خصوص استفاده از این وسیله مطرح است را نیز در نظر بگیرید.
به همین منظور تصمیم داریم تا در ادامه شما را با هر آنچه که لازم است در خصوص استفاده از جامپر برای کودک بدانید، آشنا کنیم.

 

آیا جامپر کودک ایمنی لازم را دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت جامپر کودک ایمن است. این وسیله برای بازی و سرگرمی کودکان کاملا مناسب است. شاید این سوال در ذهنتان نقش ببندد که چرا موضوع ایمنی در خصوص جامپر مطرح است؟ باید بدانید که در بازار انواع جامپر کودک وجود دارد. این جامپرها از برندهای مختلف و با طراحی‌های متفاوتی در اختیار شما قرار می‌گیرند. بسیاری از برندها، استانداردهای لازم در خصوص طراحی و تولید جامپر را رعایت نکرده‌اند. به همین علت محصول خود را با قیمتی ارزان‌تر، اما ایمنی پایین‌تر روانه بازار می‌کنند. پس حالا می‌دانید که جامپرها در صورتی وسیله‌های ایمنی هستند که استانداردهای لازم در طراحی و تولید آنها رعایت شده باشند.

جامپر کودک Bright Starts مدل Minnie Mouseجامپر کودک 2in1 مدل Fitnessجامپر کودک مدل Frog


آشنایی با انواع
جامپر کودک و مقایسه آنها با یکدیگر

این وسیله بازی و سرگرمی کودک انواع مختلفی دارد. لازم است تا شما متناسب با فضای منزل، سن کودک، بودجه و سایر مواردی که برای خرید جامپر مطرح هستند، این وسیله را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه شما را با انواع جامپر کودک آشنا می‌کنیم.

جامپر Fisher Price مدل Jumperoo


اگر در منزل فضای زیادی در اختیار ندارید، می‌توانید از جامپرهایی که به چارچوب در یا سقف متصل می‌شوند، استفاده کنید. این جامپرها به راحتی با استفاده از یک فنر یا کابل پلاستیکی به چارچوب وصل می‌شوند و زمانی که کودک در حال استفاده از این وسیله است، پاهایش روی زمین قرار می‌گیرند. در بین انواع جامپر این نوع، کمترین ایمنی را دارد.

جامپر سقفی Bright Starts مدل Deluxe


نوع دیگری از جامپر کودک، جامپرهایی هستند که روی زمین قرار می‌گیرند. این وسیله مشابه یک صندلی است که دارای فریم و فنر برای محافظت از کودک می‌باشد. کودک می‌تواند با استفاده از این نوع جامپر، جهش و پرش را تمرین کند. در این نمونه از جامپر، ایمنی متوسط است.

یکی دیگر از انواع جامپر، مانند نمونه قبلی است؛ با این تفاوت که فنرهایش زیر صندلی کودک قرار گرفته‌اند. به طور کلی این مدل جامپر نیز ایمنی خوبی دارد و می‌توان از آن برای بازی و سرگرمی کودک استفاده کرد.  البته در هر نمونه از جامپر باید این موضوع را در نظر بگیرید که رعایت نکات ایمنی، شرط حفظ سلامت کودکتان است. همچنین لازم است تا بدانید نمونه دوم و سوم در بین انواع جامپر کودک از بالاترین و بیشترین ایمنی برخوردار هستند.

جامپر کودک Baby Trend مدل 3in1


چه زمانی باید کودک را داخل جامپر کودک قرار دهیم؟

آیا می‌دانید سن مناسب برای استفاده از جامپر کودک چه سنی است؟ دقیقا چه زمانی باید از این وسیله برای بازی و سرگرمی کودک استفاده کرد؟ خوب است تا بدانید نوزادان از 5 یا 6 ماهگی می‌توانند از این وسیله استفاده کنند. دقیقا زمانی که نوزاد بتواند سر و گردنش را کنترل کند، استفاده از جامپر برای او مناسب است. بنابراین باید بدانید که از 6 ماهگی به بعد، جامپر برای کودک قابل استفاده است. شما می‌توانید برای بازی و سرگرمی، کودکتان را درون جامپر قرار دهید و بر نحوه بازی او نظارت داشته باشید.

خطرات استفاده از جامپر کودک چیست؟

اگرچه تمام نوزادان و کودکان از وسیله‌ای مانند جامپر لذت می‌برند، اما باید بدانید که ممکن است استفاده از این وسیله خطراتی را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین لازم است تا این خطرات را بشناسید و آنها را در تمام مدت در نظر داشته باشید. بسیاری از متخصصان در این زمینه هشدار داده‌اند که استفاده طولانی از جامپر کودک ممکن است اختلالات رشدی لگن و یا دررفتگی لگن را به همراه داشته باشد. همانطور که می‌دانید زمانی که کودک درون جامپر قرار می‌گیرد، باسن، مفاصل زانو و پاهایش کاملا درگیر هستند. جامپرهایی که صندلی پارچه‌ای دارند، باسن و کمر کودک را در موقعیت نامناسبی قرار می‌دهند. این موضوع باعث درگیر شدن مفصل ران نیز می‌شود.

طبق بررسی‌ها و مطالعات انجام شده، یکی از دلایل تاخیر در راه افتادن کودک، استفاده بیش از حد از جامپر است. به طور کلی نوزادانی که بیش از 15 دقیقه درون جامپر قرار می‌گیرند، با تاخیر در راه افتادن و گام برداشتن روبرو می‌شوند. در انواع مختلف جامپر کودک، مشکلات متعددی وجود دارد. به عنوان مثال جامپرهایی که از چارچوب یا سقف آویزان می‌شوند (جامپر سقفی) ممکن است به دلیل اتصال نامناسب، خطر سقوط کودک را به دنبال داشته باشند. همچنین ممکن است اتصالات این جامپرها به درستی نصب نشده باشند و یا تحمل وزن قطعات، پایین باشد. یکی دیگر از خطرات جامپر کودک، احتمالاتی است که موقع پرش و جهش کودک درون این وسیله وجود دارد. علاوه بر این موارد ممکن است انگشتان کودک به طور تصادفی بین فنرها و زنجیرهای جامپر گیر کند و باعث آسیب شود.

 

 
جامپر کودک اسپادیس مدل Water World جامپر کودک Huile Toys مدل 696


نکات ایمنی جامپر کودک


اگر فرزند دلبند شما به استفاده از جامپر کودک علاقه فراوانی دارد، می‌توانید با رعایت این نکات، خطرات و احتمالات را کاهش دهید.

  • زمانی کودکتان را داخل جامپر قرار دهید که مطمئن باشید او می‌تواند سر و گردنش را به خوبی کنترل کند.
  • زمانی که کودک شما برای ایستادن یا راه رفتن از وسایل کمکی مانند مبل یا تخت استفاده می‌کند، جامپر کودک برایش مناسب نیست. استفاده از جامپر در چنین شرایطی ممکن است باعث تاخیر در راه افتادن و تنبلی کودک شود.
  • حتما جامپرهای باکیفیت و استاندارد خریداری کنید. به هیچ عنوان سراغ جامپرهای بی‌کیفیت نروید.
  • حتما میزان تحمل وزن جامپر را با وزن کودکتان تطبیق دهید.
  • راهنمای نصب جامپر کودک را به خوبی مطالعه کنید و از سالم بودن قطعات و عملکرد آنها اطمینان حاصل کنید.
  • بهترین و مناسب‌ترین زمان برای بازی کودک با جامپر 15 دقیقه در روز است. هرگز اجازه ندهید کودکتان برای زمان طولانی‌تر داخل جامپر قرار بگیرد.


منبع : momjunction

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close