بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

خرید سیسمونی مختصر و مفید برای نوزاد

خرید سیسمونی مختصر و مفید برای نوزاد

آیا تا به حال به خرید سیسمونی نوزاد مختصر و مفید فکر کرده‌اید؟
آیا می‌دانید برای خرید ضروری‌ترین وسایل سیسمونی باید سراغ چه وسایلی بروید؟
در خرید سیسمونی نوزاد اولویت شما با چه وسایلی است؟
اصلی‌ترین دغدغه خانم‌های بارداری که برای بار اول می‌خواهند مادر شدن را تجربه کنند، خرید سیسمونی است. از آنجایی که این خانم‌ها تجربه مادری را ندارند، معمولا دغدغه و گاهی استرس بیشتری از سایر خانم‌ها دارند. به همین منظور سعی داریم تا در این بخش شما را با ضروری‌ترین و در عین حال مختصر‌ترین لوازم سیسمونی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 


چرا
سیسمونی مختصر و مفید؟

در ابتدا شاید این سوال برایتان مطرح شود که چرا سیسمونی مختصر و مفید؟ چرا نباید سیسمونی را به طور مفصل خریداری کرد؟ این سوال بسیار به جا و منطقی است. معمولا تمام والدین دوست دارند بهترین و کامل‌ترین وسایل سیسمونی را برای فرزندشان خریداری کنند. اما در این میان گروهی از والدین هستند که به انتخاب خودشان و یا شرایط ایجاد شده باید سیسمونی مختصری را برای فرزندشان تهیه کنند. اما آیا می‌دانید کدام گروه از والدین؟

گروه اول والدینی هستند که قصد مهاجرت دارند و مدت زیادی را در  شهر یا کشورشان نیستند. به همین منظور ترجیح می‌دهند تا سیسمونی مختصر و مفید خریداری کنند تا نیازهای نوزادشان در ماه‌های اول تولد برطرف شود. سپس بعد از نقل مکان نسبت به خرید وسایل ضروری نوزادشان اقدام می‌کنند. گروه دوم والدینی هستند که برای خرید سیسمونی دیر اقدام کرده‌اند و به طور اتفاقی نوزادشان زودتر از موعد به دنیا آمده است. در نتیجه آنها می‌بایست وسایلی که ضروری‌تر هستند را در اولویت قرار دهند و نسبت به خرید این وسایل اقدام کنند.

البته لازم است تا بگوییم گروه سومی هم هستند که ترجیح می‌دهند مطابق با رشد نوزادشان پیش بروند تا جدیدترین و به‌روزترین وسایل موجود در بازار را برای فرزندشان تهیه کنند. بنابراین اگر شما جزو هر یک از این گروه‌ها هستید و تجربه‌ای در زمینه خرید سیسمونی برای نوزاد ندارید، می‌توانید در ادامه با لیست مختصر و مفید سیسمونی نوزاد آشنا شوید.

خریدن چه وسایلی برای سیسمونی نوزاد ضروری است؟

وقتی صحبت از خرید سیسمونی مختصر و مفید در میان است، شما باید به سراغ کاربردی‌ترین و ضروری‌ترین وسایل برای نوزاد بروید. پدر و مادر عزیز! در همین جا باید به شما بگوییم ضروری‌تر از لباس و وسایل بهداشتی برای نوزاد تازه متولد شده هیچ وسیله دیگری نیست. بنابراین در چک لیست‌ها سیسمونی نوزاد به دنبال وسایل اضافی نباشید. مختصر وسایلی که شما برای مراقبت از نوزاد خود به آنها نیاز دارید، شامل این دو قلم می‌شوند. البته سایر وسایل دیگر نیز به نوبه خودشان مهم و کاربردی هستند. اما در حالت کلی باید اولویتتان را روی این وسایل بگذارید.

اینکه چه وسایلی برای نوزاد شما در بدو تولد ضروری هستند، تا حدودی به خود شما هم بستگی دارد. به طور مثال پدر و مادری تصمیم می‌گیرند تا از بدو تولد نوزادشان با شیرخشک تغذیه کند. در این صورت خرید شیرخشک، سرشیشه و فلاسک آب در سیسمونی ضروری است. اما ممکن است پدر و مادری تاکیدشان بر تغذیه با شیر مادر باشد. در این صورت خرید شیردوش و رابط سینه جزو وسایل ضروری به حساب می‌آید. زیرا تجربه اولین شیردهی برای مادران جوان ممکن است با مشکلاتی از جمله مسدود بودن منافذ نوک پستان روبرو باشد. بنابراین باید به اولویت‌ها و تصمیمات خودتان نیز توجه داشته باشید.

در خرید سیسمونی چه لباس‌هایی برای نوزاد تهیه کنیم؟

در خرید سیسمونی مختصر و مفید بهتر است تا اولویتتان را روی خرید لباس بگذارید. برای خرید لباس از بدو تولد و لباس مخصوص بیمارستان شروع کنید و حداقل تا سه ماهگی ادامه دهید. اگر قصد خرید لباس‌های مختصری را دارید، می‌توانید سراغ سایز صفر، یک و دو بروید. این سه سایز کاربردی‌ترین لباس‌هایی هستند که در سیسمونی مختصر برای نوزاد باید خریداری شوند.

در خرید لباس برای سیسمونی نوزاد، فصل متولد شدن نوزاد بسیار اهمیت دارد. شما می‌بایست متناسب با فصلی که نوزادتان در آن متولد می‌شود، لباس تهیه کنید. بهترین لباس‌ها برای نوزاد لباس‌های سرهمی و زیردکمه‌دار هستند. از هر سایزی حداقل 5 دست لباس تهیه کنید. در انتخاب لباس شما می‌توانید لباس‌های مهمانی و لباس‌های راحتی را به صورت مجزا خریداری کنید.

لیست مختصر و مفید لوازم بهداشتی برای سیسمونی نوزاد

در خرید سیسمونی مختصر و مفید، توجه به لیست لوازم بهداشتی و لوازمی که مربوط به تغذیه نوزاد است، اهمیت بسیار زیادی دارد. این لوازم اقلام مختلفی را شامل می‌شوند که شما می‌بایست تمامی آنها را تهیه کنید و هیچ چیز را از قلم نیندازید. برای این کار می‌توانید این لوازم را دسته بندی کنید و مطابق با دسته بندی وسایل بهداشتی، آنها را خریداری کنید. لوازم مربوط به تغذیه کودک، شوینده‌ها، سرویس خواب و لوازم بهداشتی جزو اصلی‌ترین و ضروری‌ترین لوازمی هستند که شما می‌بایست آنها را تهیه کنید.

برای لوازم مرتبط با تغذیه کودک به این لیست نگاهی بیندازید: سرشیشه، فلاسک آب، پستانک، بالشتک شیردهی، شیردوش، گرمکن شیشه شیر، فلاسک غذا، لیوان، ظروف ذخیره شیر مادر.

سیسمونی مختصر و مفید و لوازم مرتبط با بهداشت نوزاد این لیست را در نظر داشته باشید:  پوشک بهداشتی، دستمال مرطوب، شوینده‌ مخصوص استحمام نوزاد، پارچه خشک‌کن، حوله، لثه‌کش، وازلین، پودر بچه، زیرانداز بهداشتی، پانسمان ناف، شانه و لوسیون.

لوازم مرتبط با خواب نوزاد عبارتند از: پتوی نوزاد، تشک و بالش مناسب نوزاد، وسایل حمل نوزاد (کریر و صندلی ماشین کودکگهواره برقی، پشه بند، قلتگیر، چند دست ملحفه و روبالشتی.

به غیر از این موارد شما می‌بایست یک ساک مخصوص بیمارستان خریداری کنید و وسایل مورد نیاز مادر و نوزاد را داخل آن قرار دهید.

 در اینجا به ضروری ترین لیست سیسمونی مختصر و مفید نوزاد اشاره کردیم. همانطور که متوجه شدید گاهی اوقات شرایط ایجاب می‌کند تا شما وسایل مختصری را برای نوزادتان خریداری کنید. در این صورت می‌بایست به سراغ واجب‌ترین‌ها و مهمترین‌ها در روزهای آغازین تولد بروید. در اینجا اشاره‌ای به این وسایل و لوازم داشتیم. شما می‌توانید با توجه به این لیست و اولویت‌های خودتان وسایل ضروری برای نوزادتان خریداری کنید. به خاطر داشته باشید والدینی که تصمیم بر خرید سیسمونی مختصر و مفید دارند، صرفا وسایلی که نوزاد تا قبل از 6 ماهگی به آنها نیاز دارد را خریداری می‌کنند. بنابراین اگر قصد تهیه چنین سیسمونی را دارید، برای این چند ماه وسایل تهیه کنید.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close