بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد فرزند دوم

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد فرزند دوم

خرید سیسمونی فرزند دوم  اندکی متفاوت از فرزند اول است. قطعاً شما برخی لوازم را از بچهٔ اول خود نگه داشته‌اید. اما نمی‌توان از همه لوازم بچه اول برای بچه دوم استفاده کرد و بعضی از اقلام سیسمونی نوزاد باید کاملاً نو باشند. از طرفی دیگر، بعضی لوازم که در مورد فرزند اول اهمیت چندانی ندارند، ممکن است با آمدن بچه دوم ضرورت بیشتری داشته باشند. در این مطلب، به نکات مهم و کاربردی در خرید سیسمونی برای بچه دوم اشاره خواهیم کرد.

 
خرید سیسمونی نوزاد دوم

در نگاه اول به نظر می‌رسد لوازمی که از فرزند اول خود نگه داشته‌اید برای فرزند دوم کافی هستند و تنها به خریدهای جزئی نیاز دارید. اما با یک بررسی دقیق‌تر متوجه می‌شوید برخی از لوازم سیسمونی نوزاد برای فرزند دوم کاملاً باید نو باشند.

لوازم شیردهی نوزاد

پستانک و سری شیشه شیر از جمله مهمترین لوازم نوزاد هستند که بهداشت و سلامت آنها اهمیت زیادی دارد و لازم است برای هر بچه به طور مجزا خریداری شوند. حتی اگر شما این لوازم را به صورت کامل شسته و استرلیزه کنید، به دلیل استفاده مکرر کیفیت خود را از دست داده‌اند و بهتر است به صورت نو خریداری شوند.

اگر از پمپ شیردوش استفاده می‌کنید، برخی از اجزای پمپ همچون رابط سینه نیز مستعد از دست دادن کیفیت و جمع کردن جرم و باکتری در طول گذر زمان و استفادهٔ مکرر هستند. اگر موتور دستگاه همچنان سالم است، می‌توانید این قطعات را به صورت مجزا خریداری کنید.

تشک

تشک یکی از مهمترین اقلام در سیسمونی محسوب می‌شود و کیفیت آن اهمیت زیادی در سلامتی نوزاد دارد. سطح تشک باید کامل سفت و یکنواخت باشد و با فشار انگشتان فرو نرود. با استفاده مکرر تشک مقاومت و یکنواختی خود را از دست می‌دهد.

بنابراین بهتر است یک تشک نو و باکیفیت برای نوزاد خریداری کنید. روکش و کاورهای ضدآب نیز مواردی هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی مکرر، بهتر است برای بچه دوم به صورت نو خریداری شوند.

کریر و صندلی ماشین

اگر بچه اول در حال استفاده از صندلی ماشین خود است، به طور طبیعی خرید صندلی ماشین برای بچه دوم یک ضروری است. اگر برای بچه اول کریر خریداری کرده باشید، می‌توانید از آن برای بچه دوم نیز استفاده کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید آن است که کریر و صندلی ماشین بعد از یک بار تصادف غیرقابل استفاده خواهد بود. پس از تصادف حتی اگر ظاهر کریر سالم و بی‌نقص به نظر برسد، فوم جاذب آن کارایی خود را از دست خواهد داد و در تصادف‌های بعدی نمی‌تواند ایمنی لازم را فراهم آورد.

در صورتی که کریر یا صندلی ماشین فرزند قبلی‌تان کاملاً سالم باقی مانده است و هیچ نوع تصادفی با آن نداشته‌اید، همچنان می‌توانید از آن برای فرزند دوم استفاده کنید.

لوازم حمام و نظافت

حوله، اسفنج شستشو، مسواک، دندانگیر و پستانک از جمله لوازم شخصی نوزاد هستند که لازم است برای هر کودک به صورت جداگانه خریداری شوند. سایر لوازم بهداشتی همچون کرم سوختگی، کرم دست، شامپو و مواردی از این قبیل می‌توانند به صورت مشترک استفاده شوند. مگر اینکه بر اساس رده سنی ذکر شده، محصول مورد نظرتان برای نوزاد مناسب نباشد.

فهرست لوازم کاربردی برای سیسمونی نوزاد دوم

نگهداری همزمان از دو بچه کوچک اندکی دشوارتر از یک بچه است. به همین دلیل برخی لوازم که شاید در مورد بچهٔ اول اهمیت چندانی نداشتند با توجه به سبک زندگی می‌توانند در مورد بچه دوم اهمیت بیشتری داشته باشند.

صندلی غذا

صندلی غذا به طور کلی یکی از اقلام کاربردی در سیسمونی نوزاد است. اما غذا دادن به نوزاد با وجود یک بچه خردسال بزرگتر می‌تواند دشوارتر از زمانی باشد که تنها یک نوزاد دارید. به همین دلیل، داشتن صندلی غذا برای فرزند دوم مهمتر از فرزند اول به نظر می‌رسد. اگر برای فرزند اول خود صندلی غذا تهیه کرده‌اید می‌توانید از آن برای فرزند دوم نیز استفاده کنید.

تخت و پارک

مدل‌های تخت و پارک دلوکسه که به سبد تعویض و تخت نوزاد مجهز هستند از جمله لوازم کاربردی هستند که به شما اجازه می‌دهند در طول روز نوزاد را در فضایی نزدیک به خودتان بخوابانید. در عین حال ارتفاع تخت و سبد خواب به اندازه کافی بلند است تا بچه‌های بزرگتر دسترسی به نوزاد نداشته باشند.

تاب برقی

تاب برقی نیز از جمله اقلام کاربردی برای سرگرم کردن بچه‌های زیر ۶ ماهه در زمان‌هایی است که دست مادر بند است و نمی‌تواند به طور تمام وقت در کنار نوزاد حضور داشته باشد. با داشتن دو فرزند به طور همزمان، تعداد دفعات نیاز به این وسیله افزایش پیدا می‌کند. یک نقطه امن برای قرار دادن نوزاد در اوقاتی که باید به امور فرزند بزرگتر رسیدگی کنید، یک کمک بزرگ برای مادران خواهد بود.

سبد اسباب‌بازی

به همان اندازه که نگران مراقبت از نوزاد در هنگام انجام کارهای ضروری بچه‌های بزرگتر هستید، باید برای سرگرمی بچه‌های بزرگتر در زمان مراقبت از نوزاد نیز برنامه‌ای داشته باشید. برخی از والدین ترجیح می‌دهند یک سبد بازی مخصوص با تم خاص تهیه کرده و فقط در زمان مراقبت از نوزاد در اختیار بچه بزرگتر قرار دهند. مشخص و محدود بودن زمان بازی با این اسباب‌بازی‌ها باعث می‌شود آنها بدون بهانه‌گیری و ایجاد وقفه در کار شما، به طور کامل غرق در بازی شوند.

مانیتور کودک

خرید مانیتور کودک به شما کمک می‌کند زمانی که نوزاد خواب است، بچه بزرگتر را به گردش کوتاهی برده و وقت بیشتری با فرزند خردسال خود بگذرانید. اگر پیش از این برای بچه اول دوربین تهیه کرده‌اید و حالا بچه‌تان به اندازه کافی بزرگ شده است، می‌توانید همان دوربین را برای فرزند دوم استفاده کنید. در غیر این صورت خرید مانیتور برای بچه دوم در بسیاری از اوقات ضروری به نظر خواهد رسید.

دستگاه صوتی (نوفه سفید)

یکی دیگر از لوازم بسیاری کاربردی برای بچه‌های دوم، دستگاه صوتی نوفه سفید است. نوزاد به خواب کافی نیاز دارد. در عین حال، بچه‌های خردسال نیاز به بازی کردن دارند و معمولاً شلوغ و پرسر وصدا هستند. این شرایط می‌تواند به دلیل تذکرهای مکرر، رابطه والدین با فرزند اول را دچار آسیب کند. تهیه لوازمی که بهداشت خواب نوزاد را افزایش داده و صدای محیط را کاهش دهند، راه حل مفیدی برای حل این مشکل است.

کالسکه دوقلو

اگر بچه اول شما هنوز کوچک است و به کالسکه نیاز دارد، خرید کالسکه دوقلو می‌تواند کار شما برای جابه‌جایی بچه‌ها را آسان کند. اگر بچه اول بزرگ شده است نیازی به خرید کالسکه نخواهید داشت و می‌توانید با اندکی بررسی و اطمینان از سالم بودن کالسکه، از آن برای بچه دوم نیز استفاده کنید.

آغوشی

آغوشی به شما اجازه می‌دهد در حین جابه‌جایی ایمن نوزاد، دست‌هایتان آزاد باشد و بتوانید کارهای ضروری روزمره خود را انجام دهید. با داشتن یک فرزند خردسال، این قابلیت برای شما بسیار کاربردی و حتی گاهی ضروری خواهد بود.

شیردوش و بالش شیردهی

بالش شیردهی و شیردوش نیز از جمله لوازمی هستند که در هر حال شیر دادن به نوزاد را برای مادر آسان می‌کنند. اما در مورد فرزند دوم با توجه به دردسرهای بیشتر، اهمیت این لوازم افزایش پیدا می‌کند. به خصوص اگر فاصله سنی بچه‌ها کم باشد و فرزند بزرگتر همچنان شیر مادر بخورد، داشتن شیردوش برای مدیریت آسان‌تر تغذیه بچه‌ها و کمک گرفتن از سایر اعضای خانواده می‌تواند زمان استراحت بیشتری برای مادر فراهم سازد.

سطل پوشک

بسیاری از والدین در هنگام تولد فرزند اول فکر می‌کنند خرید یک سطل مجزا برای دایپرهای کثیف ایده لوکس و کار خنده‌داری است. اگر فاصله سنی بچه‌ها نزدیک باشد و همزمان دو کودک را پوشک کنید، متوجه ضرورت این وسیله برای برخی خانواده‌ها خواهید شد. با افزایش تعداد دایپرهای کثیف، بیرون بردن زباله‌ها در هر روز کار سختی برای والدین خواهد بود و تهیه یک سطل مخصوص دایپر، خانواده را از دردسر بو گرفتن منزل نجات می‌هد.

کوله پشتی لوازم نوزاد

بسیاری از خانواده‌ها در هنگام تولد فرزند اول، یک کیف یا ساک برای حمل لوازم نوزاد خریداری می‌کنند که کار آنها را بسیار آسان می‌کند. با این حال، وقتی قرار است لوازم دو بچه را جابه‌جا کنید این کیف‌ها کوچک خواهند بود و جابه‌جایی آنها نیز کار سختی است. یک کوله پشتی فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم ضروری دو بچه همچون پوشک‌ها، شیشه شیر و اسباب‌بازی‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد و در عین حال دست‌تان برای مراقبت از بچه‌ها کاملاً آزاد خواهد بود.

فهرست لوازم قابل استفاده برای بچه دوم

می‌توان گفت به جز اقلامی که در فهرست لوازم نو برای بچه دوم ذکر شده‌اند، استفاده از هر وسیله دیگری که برای نوزاد اول خریداری کرده‌اید آزاد است. تنها موضوع مهم این است که اجزای هر وسیله را به دقت بررسی کرده و مطمئن شوید کاملاً سالم هستند و کیفیت اولیه خود را حفظ کرده‌اند.

از جمله اقلام بزرگ سیسمونی که معمولاً خانواده‌ها برای فرزندان بعدی خود نگهداری می‌کنند می‌توانند به موارد زیر اشاره کرد.

  • تخت نوزاد
  • کالسکه کودک
  • کریر (در صورت عدم تصادف)
  • کریکات
  • صندلی غذای نوزاد
  • تخت و پارک
  • وان حمام نوزاد
  • نی نی لای لای
  • تاب برقی یا گهواره برقی
  • جامپر کودک

 

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close