بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

لیست ضروری سیسمونی نوزاد

لیست ضروری سیسمونی نوزاد

شما برای تهیه لیست سیسمونی نوزاد از کجا شروع می‌کنید؟
حقیقت این است که خرید سیسمونی باید با برنامه‌ریزی و با فکر باشد. در این صورت شما می‌توانید بودجه و هزینه خود را صرف خرید لوازم ضروری نوزاد کنید. با توجه به اینکه اقلام ضروری سیسمونی تعداد زیادی دارند و همچنین قیمت آنها گران است، بهتر است تا قبل از اقدام به خرید در مورد آنها تحقیق کنید. در این صورت می‌توانید لوازم ضروری نوزاد را خریداری کنید. در اینجا می‌خواهیم شما را برای تهیه لیست اقلام ضروری سیسمونی آماده کنیم. با ما همراه باشید.

 


راهنمای تهیه
لیست سیسمونی نوزاد

برای تهیه لیست سیسمونی نوزاد باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. دقت کردن به این نکات و موارد به شما کمک می‌کند تا در بین هزاران اقلامی که در لیست سیسمونی قرار دارند، بهترین‌ها و مناسب‌ترین‌ها را برای دلبندتان انتخاب کنید. لیست سیسمونی نوزاد ابتدا باید بر اساس نیازها و پس از آن بر اساس زیبایی انتخاب شود. بنابراین بهتر است تا در تهیه سیسمونی به سراغ اقلام ضروری بروید. به خاطر داشته باشید که شما همیشه فرصت خرید وسایل غیرضروری و فانتزی را دارید. در لیست سیسمونی می‌بایست وسایلی را انتخاب کنید که به شما در مراقبت و نگهداری از کودک خصوصا در ماه‌های اول تولد کمک زیادی می‌کند. از طرفی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تهیه اقلام غیرضروری فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کند و باعث شلوغی اتاق کودک می‌شود.

در تهیه لیست سیسمونی نوزاد بهتر است تا زمانبندی مناسب داشته باشید. در این زمانبندی شما می‌توانید لیستی از اقلام مورد نیاز کودکتان را تهیه و خریداری کنید. به عنوان مثال لحظه تولد نوزاد تا پایان یک ماهگی زمانی است که شما علاوه بر پوشاک و لوازم بهداشتی به یک سری وسایل مراقبتی هم نیاز دارید. در سه ماهه دوم کودک به پوشاک بیشتر و یک سری وسایل از قبیل دندان‌گیر، جغجغه، اسباب‌بازی برای حمام و... نیاز دارد. در سه ماهه سوم وسایلی مانند ظروف غذاخوری، پستانک میوه‌خوری، پیشبند، صندلی غذاخوری و... برای او لازم و ضروری می‌شوند. بنابراین با در نظر گرفتن سن نوزادتان، در هر سه ماه وسایل مورد نیاز او را در لیست سیسمونی نوزاد قرار دهید.


چه زمانی باید برای خرید سیسمونی نوزاد اقدام کنیم؟

برای تهیه لیست سیسمونی نوزاد شما می‌توانید از همان سه ماهه اول بارداری اقدام کنید. بسیاری از والدین به دلیل ذوق و شوقی که دارند، زودتر از زمانی که باید، خرید سیسمونی را شروع می‌کنند. خوب است تا بدانید خرید سیسمونی باید در زمانی اتفاق بیفتد که جنسیت نوزاد شما به طور قطعی و مطمئن مشخص شده باشد. در این صورت می‌توانید با اطمینان خاطر، وسایل مورد نیاز فرزندتان را با رنگ، طرح و تم دلخواه انتخاب و خریداری کنید. گاهی اوقات ممکن است خرید زود هنگام سیسمونی، هزینه‌هایی اضافه را برای شما در بر داشته باشد. بنابراین بهتر است لوازم باکیفیت و کاربردی را در لیست سیسمونی نوزاد قرار دهید.


در خرید سیسمونی نوزاد به این موارد توجه کنید

قبل از اینکه لیست سیسمونی نوزاد را تهیه کنید، خوب است تا یک سری معیارهای مهم را در نظر داشته باشید. با توجه به این معیارها می‌توانید انتخاب درستی در خصوص وسایل مورد نیاز نوزادتان داشته باشید. به مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید.

  • فضای منزل

در لیست سیسمونی نوزاد باید سراغ وسایلی بروید که با فضای منزلتان تطبیق داشته باشند. به عنوان مثال اگر قصد جابجایی دارید و یا فضای منزلتان شما را با محدودیت‌هایی روبرو می‌کند، بهتر است سراغ وسایل کم‌حجم‌تر بروید. همچنین می‌توانید از وسایلی که چند منظوره هستند استفاده کنید تا فضای اتاقتان با وسایل مختلف اشغال نشود.

  • بودجه و هزینه

در لیست سیسمونی نوزاد یکی از موارد مهم و مطرح، بودجه و هزینه‌ای است که شما برای خرید وسایل نوزاد در نظر می‌گیرید. بعضی از وسایل نوزاد پراستفاده هستند. این وسایل حتما باید مرغوب و باکیفیت باشند. بنابراین بهتر است با برنامه‌ریزی مالی پیش بروید و تصمیم بگیرید که بیشترین هزینه را صرف خرید چه وسایلی و کمترین هزینه را برای خرید کدام وسایل نوزاد کنید.


برای تهیه
لیست سیسمونی نوزاد به دست‌بندی زیر توجه کنید

حالا که تصمیم گرفتید لیست سیسمونی نوزاد را تهیه کنید خوب است تا وسایل مورد نیاز کودکتان را دسته‌بندی کنید. به طور کلی تمامی وسایلی که در خرید سیسمونی مورد نیاز است، به شرح موارد زیر می‌باشد:

  • لباس و پوشاک

شما می‌بایست در خرید لباس و پوشاک نوزاد به سن و فصلی که نوزاد متولد می‌شود، توجه داشته باشید. همچنین لباس‌ها باید شامل لباس‌های راحتی، بیرونی، لباس ترخیص بیمارستان و... باشد. به سایزبندی لباسها توجه کنید و برای ماه‌های اول تولد لباس‌های بیشتری تهیه کنید.

  • وسایل مربوط به تغذیه نوزاد

در لیست سیسمونی نوزاد، این وسایل شامل فلاسک آب، شیشه شیر، پستانک و شیرخشک می‌شوند.

  • وسایل بهداشتی نوزاد

وسایل بهداشتی در لیست سیسمونی نوزاد شامل پوشک، کهنه بهداشتی، گوش‌ پاک‌کن، پوآر بینی و... می‌شوند.

  • وسایل حمل‌ونقل نوزاد

کالسکه، آغوشی، کریر، صندلی ماشین کودک و... جزو این دسته از وسایل مورد نیاز کودک هستند.

  • وسایل خواب نوزاد

در لیست سیسمونی نوزاد تخت کنار مادر، تخت کودک و نوجوان، پتو، رختخواب، تشک مناسب و... شامل وسایل خواب هستند.

  • اسباب‌بازی و سرگرمی

به تناسب و برای هر برهه سنی می‌بایست اسباب بازی، سرگرمی و آموزشی برای دلبندتان تهیه کنید.

  • لوازم و وسایل شخصی برای مادر

این وسایل شامل رابط سینه، شیردوش، لباس راحت و... می‌شوند.


برای تهیه یک لیست کامل و برای این که چیزی را از قلم نیندازید، این دسته‌بندی را روی کاغذ ایجاد کنید. پس از آن می‌توانید متناسب با اولویت‌هایتان و همچنین معیارهای خرید سیسمونی نوزاد، این وسایل را تهیه کنید.

برای تهیه لیست سیسمونی نوزاد و خرید وسایل مورد نیاز او، باید به این چند نکته مهم توجه داشته باشید. شما می‌توانید هر یک از لیست و دسته‌بندی بالا را به صورت جزئی و یا کلی تهیه کنید. این موضوع تماما به معیارهای شما برای خرید سیسمونی بستگی دارد. به خاطر داشته باشید تهیه بعضی از این وسایل برای تولد نوزاد و برای مراقبت و نگهداری از نوزاد ضروری هستند. بنابراین با دقت و وسواس بیشتری نسبت به انتخاب و خرید این وسایل تصمیم بگیرید و عمل کنید.

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close