بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

ایمنی نوزاد و کودک در خودرو

ایمنی نوزاد و کودک در خودرو

ایمنی نوزاد و کودک در خودرو مسئله بسیار مهمی است که همواره باید به آن اهمیت دهید. چه چیزی مهم‌تر از حفظ امنیت جانی یک کودک یا نوزاد در خودرو؟ همانطور که می‌دانید سالانه بسیاری از کودکان و نوزادان قربانی تصادفات جاده‌ای می‌شوند. به همین منظور لازم است تا شما با راه‌های حفظ ایمنی و سلامت کودکان در خودرو آشنا شوید.
موضوعی که در ادامه این بخش قرار است به آن بپردازیم در خصوص ایمنی کودکان و نوزادان در خودرو است. با ما تا پایان این بخش همراه باشید.

 


از قوانین مربوط به ایمنی کودک در خودرو چه می‌دانید؟

قبل از هر چیز باید به قوانینی که در خصوص ایمنی کودک در خودرو وضع شده است، رجوع کنیم. همانطور که می‌دانید طبق قانون کودکانی که کمتر از 12 سال سن دارند، هرگز نباید روی صندلی جلوی خودرو بنشینند. زیرا این کار برای آنها خطر آفرین است. همچنین خوب است تا بدانید حتی در آغوش گرفتن نوزادان در صندلی جلو کار اشتباهی است و مطابق قوانین این کار مشمول جریمه می‌شود. بنابراین صندلی جلو به هیچ عنوان برای کودکان یا نوزادان مناسب و ایمن نیست. بلکه باید برای حفظ ایمنی کودک در خودرو او را روی صندلی عقب خودرو قرار دهید.

   
صندلی خودرو چیکو مدل NextFit iX Zip صندلی خودرو چیکو مدل NextFit Sport صندلی خودرو چیکو مدل NextFit Max


برای حفظ ایمنی کودک در خودرو باید چه کاری انجام دهیم؟

شاید تا به امروز چندان دقیق به موضوع ایمنی کودک در خودرو فکر نکرده بودید! اما حالا که متوجه خطرات این کار شدید، بهتر است تا شرایطی را فراهم کنید که کودکتان در خودرو امنیت و ایمنی کامل داشته باشد. مهمترین و بهترین اقدامی که می‌توانید در این راستا انجام دهید این است که از صندلی خودرو برای کودک خود استفاده کنید. صندلی خودرو متناسب با سن کودک طراحی شده است. بنابراین شما می‌توانید از نوزادی تا 12 سالگی از این صندلی‌ها برای بالا بردن ایمنی و امنیت جانی کودکتان در خودرو استفاده کنید.

البته لازم است تا بدانید حفظ ایمنی کودک در خودرو فقط توسط صندلی کودک خوب و استاندارد امکان پذیر است. بنابراین هرگز به صندلی‌های غیرایمن فکر نکنید. خوب است تا بدانید این صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما می‌توانید نوزادان بسیار کوچک را نیز درون آن قرار دهید. این صندلی‌ها دارای کمربند ایمنی و نگهدارنده هستند. بنابراین تا حد بالایی از جان نوزاد و کودک محافظت می‌کنند. لازم به ذکر است تا به این موضوع اشاره کنیم که باید صندلی کودک را روی صندلی عقب خودرو قرار دهید. در این صورت ضریب ایمنی را چند برابر بالا می‌برید.

صندلی خودرو کودک انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید بسته به نوع نیاز و بودجه‌ای که دارید، آنها را خریداری کنید. بعضی از این صندلی‌ها چندمنظوره هستند و از بدو تولد تا 12 سالگی قابل استفاده‌اند. اما برخی دیگر فقط مختص محدوده سنی خاصی هستند. بنابراین شما باید متناسب با نوع نیاز، سن کودک و همچنین بودجه‌ای که دارید صندلی خودرو استاندارد خریداری کنید. بدین ترتیب امنیت و ایمنی فرزندتان در خودرو را بالا می‌برید.

   
صندلی خودرو گراکو مدل Extend2Fitصندلی خودرو کیکابو مدل 4in1 صندلی خودرو گراکو مدل 4Ever DLX Platinum


آیا خریدن صندلی خودرو دست دوم برای کودک کار درستی است؟

ایمنی کودک در خودرو توسط صندلی خودرو بالا می‌رود. همانطور که متوجه شدید باید صندلی خودرویی را خریداری کنید که کاملا استاندارد و ایمن باشند. برخی از این صندلی‌ها قیمت پایین و به تناسب کیفیت پایینی هم دارند. بنابراین ایمنی آنها در حد انتظار نخواهد بود. شاید بپرسید آیا خرید صندلی خودرو دست دوم برای کودک یا نوزاد کار درستی است یا خیر؟! در پاسخ باید بگوییم این کار ریسک بزرگی است! زیرا زمانی که یک صندلی خودرو دچار تصادف شود، ایمنی‌اش را به طور کامل از دست می‌دهد. بنابراین باید بدون درنظر گرفتن قیمت یا برند، آن را دور انداخت. اما متاسفانه برخی از افراد اقدام به فروش این صندلی‌ها می‌کنند. به همین خاطر ریسک خرید این گونه صندلی‌ها بسیار بالاست.

در صورتی که می‌خواهید برای بالا بردن ایمنی کودک در خودرو صندلی مخصوص خودرو آن هم به صورت دست دوم خریداری کنید، لازم است تا چند نکته مهم در این خصوص را بررسی کنید. در ابتدا به خوبی تمام قسمت‌های صندلی را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ آسیبی ندیده است. پس از آن حتما باید برچسب‌های مخصوص استاندارد این صندلی‌ها را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که از آخرین استانداردهای روز دنیا برخوردار باشد. در آخر هم باید این موضوع را در نظر بگیرید که این صندلی کمتر از 10 سال سن دارد! زیرا قرار است که شما صندلی را برای فرزندتان خریداری کنید که مطابق با استانداردهای روز دنیا باشد و کیفیتش را نیز از دست نداده باشد.

صندلی خودرو گراکو مدل Size4Me 65 صندلی خودرو جیکل مدل Upgoصندلی خودرو گراکو مدل 4Ever DLX


نحوه حفظ ایمنی کودک در خودرو هنگام سفر با تاکسی یا اسنپ

برای ایمنی کودک در خودرو باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. حتی زمانی که قصد دارید با اسنپ یا تاکسی سفر کنید، باز هم ایمنی کودک شما در اولویت قرار دارد. در صورتی که امکان نصب صندلی خودرو و حمل و نقل آن برای شما وجود داشت، بهتر است تا حتما این کار را انجام دهید. در غیر این صورت حتما روی صندلی عقب خودرو بنشینید و کمربند ایمنی را نیز ببندید. سپس نوزاد یا کودک خردسالتان را در آغوش بگیرید و از او مراقبت کنید. به یاد داشته باشید که هرگز نباید از کمربند ایمنی به صورت مشترک برای خود و فرزندتان استفاده کنید. این کار نه تنها باعث تامین ایمنی شما و نوزادتان نمی‌شود، بلکه خطراتی را نیز در بر دارد.

نکته مهمی که در خصوص حفظ ایمنی کودک در خودرو باید در نظر بگیرید، مراقبت از او در هوای گرم است. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نوزاد یا کودکتان را در هوای گرم در خودرو رها نکنید. حتی برای چند دقیقه هم این کار را انجام ندهید. زیرا تجمع هوای گرم در خودرو ب سرعت حیات نوزاد را به خطر می‌اندازد و ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری رخ دهد.

کلام آخر

در این بخش اطلاعاتی در خصوص ایمنی کودک در خودرو در اختیارتان قرار دادیم. با توجه به آنچه که در اینجا به آن اشاره کردیم، شما می‌بایست حتما از صندلی خودرو برای حفظ ایمنی کودک و نوزاد در خودرو استفاده کنید. نکاتی که در خصوص خرید صندلی خودرو کودک به آنها اشاره کردیم را فراموش نکنید. همچنین سعی کنید همیشه در خودروی شخصی و یا وسایل نقلیه عمومی بهترین شرایط را برای فرزندتان به وجود آورید تا امنیت جانی‌اش را حفظ کرده باشید.

منبع: pregnancybirthbaby

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close