بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

ایزوفیکس صندلی ماشین کودک چیست؟

ایزوفیکس صندلی ماشین کودک چیست؟

ایزوفیکس‌ صندلی ماشین کودک چیست؟
آیا می‌دانید این ایزوفیکس چیست و چه کاربردی دارد؟
حفظ ایمنی کودک در خودرو مسئله بسیار مهمی است که هرگز نباید از آن چشم‌پوشی کرد. همانطور که می‌‌دانید حوادث جاده‌ای غیر قابل پیش‌بینی و بسیار خطرناک هستند. از این رو چه بهتر است تا حفظ ایمنی کودک در خودروی شخصی در اولویت والدین باشد. امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل بسیار زیادی برای ایمنی کودک در خودرو طراحی شده‌اند که صندلی ایزوفکیس‌دار یکی از آنهاست. خوب است تا بدانید تمام صندلی‌های مخصوص ماشین کودکان از سیستم ایزوفیکس برخوردار نیستند. بنابراین برای آشنایی بیشتر با این محصول و کاربردهای آن تا پایان این بخش همراه ما باشید.


ایزوفیکس چیست؟

قبل از اینکه به بررسی صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار بپردازیم بهتر است تا ببینیم منظور از ایزوفیکس چیست و چه کاربردی دارد؟
در حقیقت ISOFIX نوعی استاندارد جهانی است که تعیین کننده محل اتصال صندلی کودک در ماشین می‌باشد. استفاده از سیستم ایزوفیکس در صندلی ماشین کودک باعث شده تا دیگر برای فیکس نگه داشتن صندلی در خودرو نیازی به بستن کمربند نباشد.
به طور کلی با استفاده از سیستم ایزوفیکس صندلی کودک به واسطه میله‌های محکمی به بدنه خودرو متصل شده و به خوبی در جای خود فیکس می‌شود. سیستم ایزوفیکس ایمنی بیشتر و بالاتری را برای صندلی کودک دارد که امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا از این سیستم برای کاهش خطرات جانی کودکان در خودروها استفاده می‌شود.
با استفاده از ایزوفیکس در حین حرکت اتومبیل صندلی کودک تکان نمی‌خورد و این موضوع امنیت صندلی را چند برابر بیشتر می‌کند.

ایزوفیکس صندلی ماشین کودک چیست؟ و چه تفاوتی با صندلی ماشین‌های معمولی دارد؟

آیا می‌دانید ایزوفیکس صندلی ماشین کودک چیست و چه تفاوتی با صندلی ماشین کودک معمولی دارد؟
در حالت کلی باید بدانید که صندلی ماشین‌های ایزوفیکس‌دار ایمن‌تر و قابل اعتمادتر هستند. این صندلی‌ها کاملا مطابق با استانداردهای ایمنی روز دنیا طراحی و تولید شده‌اند.
بنابراین می‌توان برای بالا بردن امنیت کودک در خودرو از این صندلی‌ها استفاده کرد. صندلی ماشین کودک معمولی در مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. یک مشکل کلی که در خصوص این صندلی‌ها مطرح است عدم ثابت شدن آنها روی صندلی ماشین می‌باشد.

صندلی ماشین کودک که به سیستم ایزوفیکس مجهز نیستند به واسطه کمربند ایمنی روی صندلی عقب بسته می‌شوند. در حین حرکت خودرو صندلی کودک به سادگی حرکت می‌کند و جابجا می‌شود.
البته این جابجایی بسیار کم است و شاید به ظاهر شما متوجه آن نشوید. همچنین یکی دیگر از خطراتی که این مدل صندلی‌ها برای ایمنی کودک به وجود می‌آورند عدم قرارگیری کامل سگک کمربند درون قفل آن است.
از آنجایی که شما باید در هر بار باز و بسته کردن صندلی کمربند را ببندید ممکن است خطایی رخ دهد و سگک به خوبی درون قفل کمربند فیکس نشود. از طرفی پیچ خوردن بند کمربند گاهی اوقات باعث می‌شود تا صندلی کودک کمی آزادتر باشد.
در این صورت در حین حرکت خودرو بیشتر تکان می‌خورد و این موضوع ایمنی کودک در خودرو را کاهش می‌دهد.

در صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار قلاب‌های مخصوصی که به میله صندلی خودرو وصل می‌شوند اجازه تکان خوردن صندلی کودک را نمی‌دهند. همچنین نصب این صندلی‌ها بسیار ساده است و شما می‌توانید بدون معطلی صندلی کودک را به خوبی در خودروی شخصی خود نصب کنید.

مزایای استفاده از صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار

صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار  یکی از محصولات کاربردی و ایمن برای کودک است که باید بگوییم خرید آن برای کودک جزو ضروریات به حساب می آید. طبق بررسی که در بخش قبلی انجام دادیم متوجه شدید که یکی از ویژگی‌های اصلی صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار ضریب ایمنی بالای آن است. در اینجا می‌خواهیم سایر مزایای استفاده از این صندلی را عنوان کنیم تا با آنها آشنا شوید.

  • سهولت در نصب

یکی از مهمترین مزایای صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار  این است که به سادگی نصب می‌شود. برای نصب این صندلی در خودرو نیاز است تا یک سری اتصالات دائمی روی خودرو نصب باشد. بدین ترتیب شما می‌توانید با فشردن یک دکمه به راحتی صندلی را روی پایه‌های نگهدارنده نصب کرده و همچنین به راحتی آن را از روی پایه‌ها جدا کنید. این کار به سرعت، بدون اتلاف وقت و به سادگی انجام می‌شود.

  • ایمنی بالا

صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار از ایمنی بالایی برخوردار است. این صندلی به دلیل نحوه اتصال و همچنین استانداردهای به کار رفته در آن جزو صندلی‌های ایمن برای کودکان به حساب می‌آید.

  • برخورداری از حداقل خطا در نصب صندلی

یکی دیگر از ویژگی‌های این محصول برخورداری از حداقل خطا در حین نصب است. همانطور که متوجه شدید برای صندلی‌هایی که با کمربند ایمنی روی صندلی خود‌‌رو نصب می‌شوند همیشه درصد خطا وجود دارد. گاهی اوقات ممکن است خطایی رخ دهد و این صندلی‌ها به خوبی در جای خود فیکس نشود. صندلی کودک ایزوفیکس‌دار به خوبی و با کمترین درصد خطا روی صندلی خودرو نصب می‌شود.

  • راحتی بیشتر کودک

از جمله دیگر مزایای صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار راحتی بیشتر کودک است. با توجه به اینکه اتصالات این صندلی‌ها دائمی است هنگام ترمز کمترین نیرو به صندلی کودک منتقل می‌شود. در نتیجه کودک احساس راحتی بیشتری دارد.

 

معایب صندلی‌های ایزوفیکس‌دار

صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار در کنار تمامی مزایایی که دارد از یک سری معایب نیز برخوردار است. در اینجا به معایب این صندلی‌ها اشاره می‌کنیم.

  • محدودیت در تحمل وزن

یکی از معایب این صندلی‌ها محدودیت در تحمل وزن است. صندلی‌های ایزوفیکس دار به واسطه پایه‌هایی که دارند در جای خود فیکس می‌شوند. این پایه‌ها تا 18 کیلوگرم تحمل وزن دارند. بنابراین در صورتی که وزن کودک بیشتر باشد نمی‌توان از سیستم ایزوفیکس استفاده کرد.

  • قیمت بالا

در مقایسه با سایر صندلی‌های کودکی که در بازار موجود هستند صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار از قیمت نسبتا گرانتری برخوردار است. با توجه به محدودیت استفاده از این صندلی و قیمت بالای آن بسیاری از خانواده‌ها به خرید این صندلی فکر نمی‌کنند و سراغ نمونه‌های دیگر می‌روند.

 صندلی ماشین کودک ایزوفیکس‌دار جزو یکی از محصولات ایمن برای کودک به حساب می‌آید. این صندلی‌ها پایه‌های فلزی دارند که باید داخل میله‌های فلزی که در خودرو تعبیه شده‌اند فیکس شوند. به یاد داشته باشید ممکن است بسیاری از خودروها این میله‌ها را نداشته باشند و یا امکان پیاده سازی سیستم ایزوفیکس در آنها وجود نداشته باشد. بنابران قبل از خرید از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close