بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

کریر با صندلی ماشین کودک چه فرقی دارد؟

کریر با صندلی ماشین کودک چه فرقی دارد؟

بعضی از خانواده‌ها در هنگام خرید سیسمونی نوزاد برای انتخاب کریر و صندلی ماشین کودک دچار سردرگمی می‌شوند. شاید برای شما هم جای سؤال باشد که صندلی ماشین کودک بهتر است یا کریر نوزاد. اصلا تفاوت کریر نوزاد با صندلی ماشین کودک چیست؟ برای آشنایی کامل با مزایا و محدودیت‌های کریر و صندلی ماشین کودک شما را به مطالعه این مقاله اختصاصی از بامبینو کالا دعوت می‌کنیم.

کریر نوزاد چیست و چه کاربردی دارد؟

کریر نوزاد یک وسیله ایمن و جمع‌وجور برای جابه‌جا کردن بچه‌ها در شش الی ۹ ماه اول تولد است. با خواباندن بچه‌ها در کریر هم جابه‌جایی نوزاد برای والدین ساده‌تر می‌شود و هم کودک آسایش بیشتری دارد. اکثر مدل‌های جدید کریر امکاناتی فراتر از خوابیدن و جابه‌جایی نوزاد دارند.

به عنوان مثال، با تهیه یک بیس شما می‌توانید کریر را مانند صندلی ماشین در داخل خودرو نصب کنید. با این قابلیت امکان رانندگی ایمن با نوزاد فراهم می‌شود. همچنین اکثر مدل‌های کریر قابلیت نصب روی کالسکه کودک را نیز دارند. اگر کریری که تهیه کرده‌اید با کالسکه کودک شما سازگار باشد، به راحتی می‌توانید کریر را از بیس آن در خودرو جدا کرده و بر روی کالسکه نصب کنید.


قابلیت نصب کریر در داخل خودرو و روی کالسکه باعث می‌شود انتقال بچه‌ها از ماشین به کالسکه و برعکس برای پدر و مادر بسیار ساده باشد. در عین حال بچه‌ها آسایش بیشتری خواهند داشت زیرا لازم نیست برای جابه‌جایی آنها را از داخل کریر خارج کنید.

کریر نوزاد و کودک نونا مدل Pipa Nextکریر نوزاد و کودک گراکو مدل جونیورکریر نوزاد و کودک جیکل مدل Rixa


صندلی ماشین چیست و چه کاربردی دارد؟

صندلی ماشین یک وسیله ایمن برای رانندگی با کودکان است که در بسیاری از کشورها استفاده از آن از روز اول تولد تا سن ۱۰ سالگی اجباری است. با توجه به اینکه بچه‌ها از زمان تولد تا ۱۰ سالگی به سرعت رشد می‌کنند، مدل‌های صندلی ماشین بسیار متنوع هستند. بعضی مدل‌ها همه‌کاره بوده و از زمان تولد تا ۱۰ سالگی می‌توانند به اشکال مختلف مورد استفاده قرار گیرند. در مقابل بعضی مدل‌ها فقط برای یک رده سنی خاص طراحی شده‌اند.

اگر بخواهید برای رانندگی با نوزاد از صندلی ماشین استفاده کنید باید مدل‌هایی را انتخاب کنید که قابلیت استفاده از روز اول تولد را داشته باشند.

   
صندلی ماشین چیکو مدل NextFit iX Zip صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Sport صندلی ماشین چیکو مدل NextFit Max


تفاوت کریر با صندلی ماشین در چیست؟

کریر و صندلی ماشین دو وسیله کاملاً متفاوت با اهداف استفاده مجزا هستند. کریر برای جابه‌جایی آسان بچه‌ها تا شش ماهگی کاربرد دارد و صندلی ماشین کودک یک وسیله ایمنی برای نشاندن بچه‌ها در داخل خودرو تا سن ۱۰ سالگی است.

با این حال در شش ماه اول تولد می‌توان از هر دو وسیله برای رانندگی ایمن با نوزاد بهره گرفت. در واقع در بسیاری از کشورها شما برای باز گرداندن نوزاد از بیمارستان به خانه به یک کریر یا صندلی ماشین نیاز خواهید داشت. همین موضوع نیز باعث تردید خانواده‌ها در مورد انتخاب کریر و صندلی ماشین می‌شود. در واقع سؤال اصلی این است که برای رانندگی با بچه‌های زیر شش ماه کریر بگیریم یا صندلی ماشین؟


برای بچه‌ها کریر بخریم یا صندلی ماشین کودک؟

پاسخ این سؤال به ترجیح شخصی و شرایط زندگی شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که شما به هر حال تا ۱۰ سالگی بچه‌ها به یک صندلی ماشین نیاز خواهید داشت. بنابراین خریداری مدل‌های صندلی ماشین که قابلیت استفاده از روز اول تولد را دارند یک سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود.

با این حال شما نمی‌توانید از صندلی ماشین برای جابه‌جایی بچه‌ها در حین پیاده‌روی و خرید کردن استفاده کنید. همچنین امکان نصب صندلی ماشین روی کالسکه کودک وجود ندارد. اگر در فصل زمستان بخواهید بچه‌ها را از صندلی ماشین به کالسکه منتقل کنید امکان سرماخوردگی و ناراحتی نوزاد وجود دارد. با توجه به دشواری جابه‌جایی بچه‌ها در ماه‌های اول تولد، داشتن یک کریر می‌تواند کارها را برای شما آسان کند.

در ادامه برای جمع‌بندی به مزایا و معایب هر یک از این دو محصول می‌پردازیم.


مزایای صندلی ماشین کودک

 • کاربرد طولانی مدت
 • ایمنی کامل برای نشاندن نوزاد


معایب صندلی ماشین کودک

 • عدم امکان نصب روی کالسکه کودک
 • عدم امکان استفاده برای جابه‌جایی نوزاد
 • سرما خوردن نوزاد در حین انتقال به کالسکه
 • قیمت بالاتر

   
صندلی ماشین گراکو مدل Extend2Fitصندلی ماشین کیکابو مدل 4in1 صندلی ماشین گراکو مدل 4Ever DLX Platinum


مزایای کریر نوزاد

 • امکان استفاده برای رانندگی با نوزاد
 • امکان جابه‌جایی نوزاد
 • نصب روی کالسکه کودک
 • قیمت پایین‌تر نسبت به صندلی ماشین


معایب کریر نوزاد

 • استفاده کوتاه‌مدت، تنها تا شش ماهگی کاربرد دارد


در مجموع می‌توان گفت کریر یک وسیله کاربردی و راحت است که تا شش ماه می‌تواند در موقعیت‌های مختلف از جمله رانندگی، پیاده‌روی و حمل کالسکه کار شما در نگهداری نوزاد را ساده کند. به مرور با رشد کردن و سنگین شدن بچه‌ها کریر کنار گذاشته می‌شود. در مقابل صندلی ماشین وسیله‌ای است که شما از روز اول تولد تا ۱۰ سالگی به صورت مداوم به آن نیاز خواهید، اما این وسیله تا شش ماهگی سادگی کریر را ندارد.


منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close