بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

خرید صندلی غذای کودک ضروری است؟

خرید صندلی غذای کودک ضروری است؟

چرا صندلی غذای کودک ضرورت دارد؟
اگر برای خرید سیسمونی نوزاد اقدام کنید، متوجه می‌شوید که یکی از اقلام ضروری و کاربردی، صندلی غذای کودک است. از زمانی که دلبند شما نشستن را می‌آموزد، می‌تواند کنار شما بنشیند و غذا میل کند. بسیاری از والدین قبل از اینکه اعضای خانواده بر سر میز آماده شوند، غذای کودک را می‌دهند.

حقیقت این است که کودک نیز مانند سایر اعضای خانواده حق دارد بر سر میز غذا کنار شما باشد. او در این مرحله از زندگی آداب غذا خوردن را می‌آموزد. پس شما نیز باید بدانید که موضوع فقط سیر شدن شکم کودکتان نیست. در هر صورت شاید این وسیله برای شما کاربردی و جالب به نظر نرسد. از این رو می‌خواهیم در ادامه این بخش به بررسی مواردی بپردازیم که شما متوجه شوید آیا خرید صندلی غذای کودک ضروری است یا خیر؟ با ما تا پایان این بخش همراه باشید.

 


صندلی غذای کودک چه کاربردی دارد؟

در ابتدا خوب است تا ببینیم چرا صندلی غذای کودک ضروری است؟ مگر این صندلی چه ویژگی‌هایی دارد؟ در اینجا به بررسی کاربردهای کلی صندلی غذای کودک می‌پردازیم.

 • وسیله‌ای ایمن است

در ابتدا باید بگوییم صندلی غذا برای کودک یک وسیله ایمن به حساب می‌آید. در صورتی که برای خرید به برندهای معتبر مراجعه کنید، قطعا صندلی ایمن و مطمئنی را تهیه می‌کنید. صندلی غذای کودک قابل تنظیم است و پایه‌های آن کاملا پهن است. در نتیجه احتمال سقوط یا پرت شدن کودک از روی صندلی به حداقل می‌رسد. علاوه بر این موارد، صندلی غذای کودک دارای کمربند ایمنی است. پس هرچقدر که دلبند شما پرجنب‌وجوش باشد، باز هم می‌تواند روی این صندلی بنشیند و غذا بخورد.

 • منعطف و قابل حمل است

از دیگر ویژگی‌های صندلی غذا برای کودک این است که این وسیله کاملا منعطف و قابل حمل می‌باشد. شما می‌توانید این صندلی را با خود به رستوران، مهمانی، حیاط منزل و... ببرید تا کودکتان موقع غذا خوردن راحت و آسوده باشد. پایه‌های صندلی به راحتی جمع می‌شوند تا شما بتوانید آن را به راحتی حمل کنید.

 • با محیط سازگار است

صندلی غذای کودک وسیله‌ای کاملا سازگار با محیط است. این صندلی قابلیت تنظیم دارد. بنابراین اگر در محیط بازتری هستید، می‌توانید عرض صندلی را پهن‌تر کنید. در مقابل اگر در محیط کوچکتری هستید، می‌توانید صندلی را جمع‌تر کنید تا هم کودک و هم خودتان احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

 

صندلی غذای جویی مدل Multiply 6in1صندلی غذای کودک چیکو مدل Polly2startصندلی غذای تابشو کولار مدل S3


نکات مثبت
صندلی غذای کودک چیست؟

آیا می‌دانید صندلی غذا برای کودک چه مزایایی دارد؟ چرا کودک باید از این صندلی استفاده کند؟ ما در اینجا دلایل بسیار مهمی داریم که اثبات می‌کند کودک شما به استفاده از این وسیله نیاز دارد. با هم به بررسی این دلایل می‌پردازیم.

 • کودک حضور پیدا کردن در جمع را می‌آموزد

همانطور که کمی پیشتر نیز به این موضوع اشاره کردیم، کودک نیاز دارد تا هنگام غذا خوردن در جمع حضور پیدا کند. در حقیقت این گونه است که او آداب غذا خوردن را می‌آموزد. زمانی که همه اعضای خانواده بر سر میز غذاخوری نشسته‌اند و آماده غذا خوردن هستند، فرصت مناسبی است تا کودک نیز در این جمع حضور داشته باشد. شاید گمان کنید سنش کم است؛ اما در حقیقت او در این سن از اطرافیانش تقلید می‌کند. بنابراین چه بهتر که در جمع حضور داشته باشد.

 • کودک کمتر ریخت‌وپاش می‌کند

از دیگر مزایای استفاده از صندلی غذا برای کودک این است که ریخت‌وپاش کمتری دارد. همانطور که می‌دانید کودکان در حین غذا خوردن بیشترین ریخت‌وپاش را دارند. آنها غذا را روی زمین و لباسشان می‌ریزند. در نتیجه پس از پایان غذا خوردن کودک، نیاز به یک تمیزکاری اساسی است! زمانی که کودک روی صندلی غذاخوری خودش بنشیند، از نظر حرکتی محدود می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا ریخت‌وپاش کمتری اتفاق بیفتد.

 • میل کودک به غذا خوردن بیشتر می‌شود

کودکان در هنگام غذا خوردن حسابی بازیگوش می‌شوند. این موضوع در کیفیت غذا خوردن آنها تاثیرات منفی بسیار زیادی می‌گذارد. زمانی که کودک روی صندلی غذاخوری‌اش بنشیند، باکیفیت بهتری غذا می‌خورد و دیگر بازیگوشی نمی‌کند.

 • کودک مستقل می‌شود

از دیگر مزایای استفاده از صندلی غذا برای کودک، کمک به مستقل شدن اوست. کودک به مرور زمان می‌آموزد که چطور قاشق و چنگالش را در دستش بگیرد و چطور غذا بخورد. در نتیجه او در همین سن کم به استقلال می‌رسد.

 • لذت غذا خوردن با والدین را تجربه می‌کند

از دیگر مزایای صندلی غذا برای کودک این است که او لذت غذا خوردن با والدین تجربه می‌کند. همه کودکان غذا خوردن در کنار والدین را دوست دارند. معمولا به دلیل بازیگوشی‌هایی که آنها در حین غذا خوردن انجام می‌دهند، از این لذت محروم می‌شوند. با استفاده از صندلی غذاخوری برای کودک، او می‌تواند لذت غذا خوردن در کنار والدین را تجربه کند.

صندلی غذای جویی مدل Snacker 2in1صندلی غذای جویی مدل mimzy 2in1صندلی غذای تابشو Animo مدل Kimi


صندلی غذای کودک کاربردهای دیگری هم دارد

بسیاری از والدین گمان می‌کنند صندلی غذا برای کودک تنها موقع غذا خوردن کاربرد دارد. در حقیقت اینطور نیست و این صندلی کاربردهای متعدد دیگری نیز دارد. شما می‌توانید کودکتان را روی صندلی بنشانید تا تلویزیون ببیند. همچنین می‌توانید چند تا از اسباب‌بازی‌هایش را روی قسمت جلویی صندلی قرار دهید تا او بازی کند. این کار زمانی پرفایده است که شما می‌خواهید کودکتان را در یک فضای ایمن و به دور از حادثه سرگرم کنید تا به کارهایتان برسید. بنابراین شما می‌توانید از این صندلی در موارد دیگر نیز استفاده کنید.

 

چند نکته مهم در خصوص استفاده از صندلی غذا برای کودک

حالا که قصد خرید صندلی غذا برای کودک را دارید خوب است تا به این چند نکته مهم دقت داشته باشید.

 • حتما زمانی که کودک روی صندلی می‌نشیند، کمربند ایمنی او را ببندید.
 • زمانی که پایه‌های صندلی غذای کودک را باز می‌کنید، مطمئن شوید که پایه‌ها به درستی سرجای خودشان فیکس شده‌اند یا خیر.
 • همیشه سعی کنید نزدیک کودک بمانید تا به او دسترسی داشته باشید و به راحتی کنترلش کنید.
 • صندلی غذا برای کودک وسیله‌ای ایمن است. باید از قرار دادن این صندلی در نزدیکی میز، اپن و به طور کلی سطوح بلند خودداری کنید. همیشه شیطنت‌های ناخواسته کودکتان را در نظر بگیرید.

در این بخش به مزایای صندلی غذا برای کودک اشاره داشتیم. حالا این شما هستید که باید تصمیم بگیرید آیا این صندلی با این همه مزایا برای کودکتان مناسب است یا خیر؟ در صورتی که از این صندلی استفاده می‌کنید، حتما به نکات ایمنی توجه داشته باشید. در کل باید بگوییم تحت هر شرایطی باید مراقب کودکتان باشید و هرگز او را به حال خودش رها نکنید.

صندلی غذای پرتابل ماستلا مدل دلوکسصندلی غذای کودک سامر مدل دلوکسصندلی غذای هپی کیوت مدل Nin1

 


منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close