بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

تفاوت صندلی غذای كودک و صندلی غذای پرتابل

تفاوت صندلی غذای كودک و صندلی غذای پرتابل

انتخاب و خرید صندلی غذای کودک باید با دقت و آگاهی کامل انجام شود. بهتر است در ابتدا با صندلی غذای کودک پایه بلند و صندلی غذای پرتابل کودک آشنا شوید و مزایا و معایب هر یک را بدانید. با این کار بهترین انتخاب را خواهید داشت و کودک شما از غذا خوردن لذت خواهد برد.

 

 

مشخصات صندلی غذای کودک (پایه بلن)

صندلی غذای کودک پایه بلند درست همزمان با شروع غذای کمکی در کودکان می تواند مورد استفاده قرار گیرد و تا 18 ماهگی قابل استفاده است. این صندلی فضایی راحت و آرام را برای غذا خوردن کودک مهیا می کند. در نتیجه کودک در حالت نشسته و در امنیت کامل غذای خود را میل می کند.

ارتفاع این صندلی قابل تنظیم است و می توانید آن را با قد خود تنظیم کنید تا غذا دادن به کودک برایتان آسان تر باشد. این محصول در انواع سینی دار و بدون سینی طراحی و تولید شده است. اگر مشغله شما زیاد است می توانید از این محصول برای نگهداری کودک خود در یک فضای امن و راحت استفاده کنید. با استفاده از این صندلی می توانید با خیالی آسوده به انجام کارهای شخصی خود در آشپزخانه برسید.

پایه های این صندلی به گونه ای طراحی شده که از سقوط آن جلوگیری می شود. همچنین پایه ها ضد لغزش هستند. بنابراین امکان لیز خوردن آن به هیچ وجه وجود ندارد. بنابراین این صندلی می تواند روی سرامیک نیز مورد استفاده قرار گیرد. حتی اگر کودک برای خارج شدن از آن تلاش کند، هرگز سقوط نخواهد کرد.

این محصول می تواند به عنوان یک صندلی غذا خوری اضافی برای کودک شما مورد استفاده قرار گیرد. بر خلاف صندلی پرتابل نیاز به نصب روی صندلی غذاخوری بزرگسال ندارد. در نتیجه هیچ یک از صندلی های غذا خوری اشغال نخواهد شد. 

صندلی غذای جویی مدل Multiply 6in1صندلی غذای کودک چیکو مدل Polly2startصندلی غذای تابشو کولار مدل S3

 

مشخصات صندلی غذای پرتابل کودک (پایه کوتا)

صندلی غذای پرتابل کودک با نام صندلی غذای مسافرتی کودک یا صندلی غذای قابل حمل کودک نیز شناخته می شود. زیرا قابلیت جمع شدن دارد و فضای کمی را اشغال می کند. همچنین وزن آن در مقایسه با صندلی های پایه بلند کمتر است. این محصول معمولاً به کمک کمربند، روی صندلی غذاخوری بزرگسالان فیکس می شود. این صندلی برای ایجاد راحتی بیشتر به پشتی نگهدارنده مجهز شده است. برخی از انواع آن دارای سینی و برخی از آن ها فاقد سینی هستند. 

این صندلی چند منظوره است و فقط برای غذا دادن به کودک مورد استفاده قرار نمی گیرد. این محصول را می توانید روی زمین یا روی صندلی غذاخوری قرار دهید. بنابراین بر خلاف صندلی های پایه بلند امکان غذا خوردن کودک روی زمین نیز وجود دارد. همچنین کودک می تواند از آن به عنوان یک تکیه گاه استفاده کرده و با اسباب بازی هایش بازی کند. برخی از انواع این صندلی به اسباب بازی های سرگرم کننده مجهز شده اند.

صندلی های پرتابل معمولاً در سه ارتفاع مختلف با توجه به قد کودک تنظیم می شوند. سینی غذا غالباً دارای درب است. بدین ترتیب وقتی خارج از منزل هستید نیاز به تمیز کردن سینی نیست و استفاده از یک دستمال مرطوب برای تمیز کردن سطح خارجی کفایت می کند. این سینی در ماشین ظرفشویی نیز قابل شست و شو است.

صندلی غذای پرتابل ماستلا مدل دلوکسصندلی غذای کودک سامر مدل دلوکسصندلی غذای پرتابل هپی کیوت مدل Nin1

 

توجه به سن کودک در هنگام انتخاب و خرید صندلی غذای کودک

مهم ترین نکته در انتخاب میان صندلی غذای کودک پایه بلند و صندلی پرتابل کودک پایه کوتاه، توجه به سن کودک است. صندلی غذای کودک پایه بلند بهترین انتخاب برای دوران از شیر گرفتن کودکان و آغاز غذای جامد است. برای جلوگیری از خفگی کودک به هنگام خوردن غذا خوردن، بهتر است او را در حالت نشسته قرار دهید. همچنین این کار باید با نظارت والدین انجام شود.

صندلی غذای کودک پایه بلند (highchair) دارای تکیه گاه است و کودک به راحتی به آن تکیه می دهد. همچنین دارای بندهای ایمنی قابل تنظیم است که از سقوط کودک جلوگیری می کند. این محصول معمولاً در کودکانی که هنوز نمی توانند به صورت مستقل و بدون کمک والدین غذا بخورند مورد استفاده قرار می گیرد.

اما با افزایش سن کودک خود می توانید از صندلی پرتابل کودک پایه کوتاه (Booster seats) استفاده کنید. در این سن کودک بدون نیاز به والدین و به صورت کاملاً مستقل می تواند بنشیند و غذای خود را میل کند. این صندلی در واقع نوعی صندلی غذای مسافرتی به شمار می رود و می تواند به روی صندلی بزرگسالان نیز نصب شود. بنابراین امکان صرف وعده های غذایی پشت میز غذا خوری خانوادگی را برای کودکان میسر می کند. این صندلی قابل حمل و دارای وزن کمی است و می توان از آن در تعطیلات و در فضای باز نیز استفاده کرد. بر اساس آنچه گفته شد در ادامه به سن استفاده از هر یک از این محصولات اشاره ای خواهیم داشت.

 

سن استفاده از صندلی غذای کودک پایه بلند

کودکانی که بدون نیاز به والدین می توانند بنشینند و بدون حمایت، سر خود را بالا نگه دارند، می توانند برای صرف غذا از این صندلی ها استفاده کنند. معمولاً کودکان بین 4 تا 6 ماهه قادر به انجام این کار هستند. اگر کودک در این سن هنوز قادر به نگه داشتن سر خود نیست یا بدون حمایت نمی تواند بنشیند برای استفاده از این صندلی صبر داشته باشید.

سن استفاده از صندلی پرتابل پایه کوتاه

برای استفاده از صندلی های پرتابل، کودک باید به راحتی و بدون حمایت بنشیند. همچنین باید توانایی خوردن غذا به طور مستقل را داشته باشد. معمولاً کودکان بین 6 تا 9 ماه قادرند بدون حمایت والدین نشسته و غذا بخورند. اگر کودک شما در این سن هنوز قادر به انجام کارهای گفته شده نیست، استفاده از صندلی پرتابل را به تأخیر بیندازید. زیرا کودک شما هنوز کنترل ضعیفی روی سر و گردن خود دارد.

مزایای صندلی غذای کودک پایه بلند

به طور کلی صندلی غذای کودک پایه بلند و صندلی غذای پرتابل کودک پایه کوتاه مزایای مربوط به خود را دارند. بنابراین والدین با مطالعه مزایا و ویژگی های هر دو محصول می توانند درباره خرید یکی از آن ها به راحتی تصمیم گیری کنند. در ادامه به مزایای صندلی پایه بلند کودک اشاره ای خواهیم داشت.
این مزایا عبارتند از:

 • سن استفاده از این محصول کمتر از صندلی های پرتابل است. این صندلی همزمان با آغاز مصرف غذای جامد در کودکان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • این محصول از استحکام و دوام بالاتری برای استفاده روزانه برخوردار است و بدنه قوی تری دارد.
 • سطح داخلی این محصول در مقایسه با صندلی های پرتابل نرم تر است و کودک در آن بیشتر احساس راحتی می کند.
 • این محصول با وجود قفل تنظیم کننده 5 نقطه ای امنیت بالاتری را ایجاد می کند.
 • تمیز کردن و تنظیم آن بسیار آسان است.
 • استفاده از آن نیاز به اشغال کردن صندلی های غذا خوری دیگر ندارد.

در مقایسه با نوع پرتابل می توان به موارد زیر به عنوان نقاط ضعف صندلی غذای کودک پایه بلند اشاره کرد:

 • با توجه به باز بودن پایه ها فضای زیادی را اشغال می کند.
 • امکان غذا دادن به کودک روی زمین وجود ندارد.
 • غیر قابل حمل است.
 • برای غذا دادن به کودک باید حتماً روی صندلی غذاخوری بنشینید. در غیر اینصورت غذا دادن به کودک کار سختی خواهد بود.

 

صندلی غذای جویی مدل Snacker 2in1صندلی غذای جویی مدل mimzy 2in1صندلی غذای تابشو Animo مدل Kimi


مزایای صندلی غذای کودک پرتابل

همان طور که اشاره شد صندلی های پرتابل و پایه بلند که به عنوان صندلی غذای کودک طراحی شده اند، مزایای خود را دارند و تفاوت آن ها، دلیل برتری یکی بر دیگری نیست. والدین تنها باید با توجه به نیاز کودک خود، یکی از این دو محصول را انتخاب و خریداری کنند.

مزایای صندلی پرتابل پایه کوتاه عبارتند از:

 • این محصول قابل حمل بوده و اغلب در چمدان یا سبد کالسکه جا می گیرد.
 • این محصول کم جا است و به راحتی در فضای کم، جا می گیرد.
 • این محصول قیمت کمتری در مقایسه با صندلی های پایه بلند دارد.
 • این صندلی بهترین انتخاب به عنوان صندلی غذای کودک در خانه دوستان و فامیل است.
 • سن استفاده از این نوع صندلی بالاتر از صندلی های پایه بلند است.
 • امکان غذا دادن به کودک روی زمین میسر است.

در مقایسه با نوع پایه بلند می توان به موارد زیر به عنوان نقاط ضعف صندلی غذای کودک پرتابل پایه کوتاه اشاره کرد:

 • استحکام کم در مقایسه با نمونه های پایه بلند
 • اشغال یکی از صندلی های غذاخوری بزرگسال


تفاوت های صندلی غذای کودک پرتابل و پایه بلند

بر اساس تجربه صندلی غذای کودک پایه بلند، تنها تا 18 ماهگی قابل استفاده است و فضای زیادی را اشغال می کند. بر این اساس اغلب والدین بعد از 18 ماهگی از صندلی غذای پرتابل کودک استفاده می کنند. همچنین اغلب والدین از امنیت صندلی های پرتابل ساده رضایت دارند. آن ها ادعا می کنند مهم ترین مزیت این محصول جلوگیری از راه رفتن و پایین آمدن کودک از صندلی به هنگام غذا خوردن است. اما برای زیر 18 ماه کاربردی ندارند و در واقع سایز آن بزرگ است و کودک در آن احساس ناخوشایندی خواهد داشت.

از طرف دیگر کودک در طول شبانه روز حداقل سه بار از این صندلی استفاده می کند. بنابراین باید محصولی را انتخاب کنید که تمیز کردن آن آسان باشد. همچنین کاور آن به راحتی جدا شود و قابل شست و شو باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب صندلی غذای کودک، توجه به نحوه استفاده از آن است. به طور مثال ممکن است نیاز داشته باشید که نوزاد خود را در آن قرار دهید و به کارهای دیگرتان برسید. برخی از والدین نیز از این محصول برای خوابیدن کودک استفاده می کنند. بنابراین مهم است که کودک در آن احساس راحتی داشته باشد و به استفاده از آن علاقه مند باشد.

قابلیت تنظیم ارتفاع شاید از مهم ترین ویژگی هایی است که صندلی غذای کودک باید داشته باشد. اگر کودک می تواند به صورت مستقل و بدون نیاز به والدین از قاشق استفاده کند و غذای خود را میل کند، بهتر است ارتفاع صندلی قابل تنظیم باشد. زیرا ممکن است نیاز به حذف سینی صندلی باشد. در این حالت کودک با والدین از یک میز غذاخوری مشترک استفاده خواهد کرد و ارتفاع او باید با میز تنظیم شود.

اما اگر اهل سفر یا مهمانی هستید، شاید بهترین گزینه برای شما انتخاب یک صندلی غذای پرتابل باشد. بدین ترتیب می توانید صندلی را با خود به مکان های مختلف برده و کودک شما غذای خود را در فضای همیشگی و بدون ریخت و پاش میل خواهد کرد.

برخی از انواع صندلی غذای کودک پایه بلند به راحتی زیر میز غذا خوری قرار نمی گیرند. به همین دلیل تنها باید از سینی آن ها به عنوان میز استفاده شود. صندلی های پرتابلی که به روی دسته صندلی میز ناهارخوری فیکس می شوند بهترین انتخاب خواهند بود.

صندلی های پایه بلند دارای قیمت بالاتری نسبت به صندلی غذای پرتابل هستند. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید بهترین گزینه برای شما صندلی غذای پرتابل است.

 

پرسش های مهم به هنگام خرید صندلی غذای کودک

به هنگام خرید صندلی غذا، تنها با پاسخ به چند پرسش ساده دچار سردرگمی نخواهید شد.
بنابراین بهتر است قبل از خرید صندلی غذای کودک 6 پرسش زیر را از خود بپرسید:

 1. آیا نیاز به حمل و جابجایی آن دارید؟ بهتر است نمونه های پرتابل با صندلی تاشو را انتخاب و خریداری کنید.
 2. آیا قابل تنظیم بودن ارتفاع صندلی و سینی برایتان اهمیت دارد؟ صندلی غذای کودک پایه بلند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.
 3. آیا شست و شو و نظافت آن آسان است؟ هر دو نوع قابل استفاده هستند. اما بهتر است روکش قابلیت جداسازی داشته باشد و سینی و بدنه دارای شکاف های غیر قابل دسترس نباشند.
 4. آیا سینی قابلیت جداسازی دارد؟ بهتر است نمونه ای را خریداری کنید که این ویژگی را داشته باشد. بدین ترتیب می توانید از آن در کنار میز غذا خوری بزرگسالان استفاده کنید.
 5. آیا مجهز به قفل تنظیم کننده 5 نقطه ای است؟ برای امنیت بیشتر کودک خود بهتر است به وجود این گزینه توجه کنید.
 6. آیا امکان استفاده از آن در کنار میز غذا خوری بزرگسالان وجود دارد؟ بهتر است نمونه ای را انتخاب کنید که سینی آن قابلیت جداسازی داشته باشد. همچنین صندلی پرتابلی را خریداری کنید که امکان نصب آن روی صندلی غذاخوری وجود داشته باشد.


منبع : بامبینو کالا

 

 

 

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close