بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک

تنوع محصولات موجود در بازار در زمینه صندلی ماشین کودک بسیار بالاست و والدینی که برای خرید سیسمونی برنامه‌ریزی می‌کنند، بدون شک در انتخاب بهترین گزینه دچار تردید خواهند شد. در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین ویژگی‌های صندلی ماشین کودک و نوزاد مناسب خواهیم داشت که می‌تواند راهنمای خرید صندلی ماشین کودک برای انتخاب بهترین مدل ممکن بر اساس نیازهای نوزاد، کودک و والدین باشد.

 

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک:

تناسب صندلی ماشین کودک با سن کودک

اولین موضوعی که در انتخاب و خرید صندلی ماشین نوزاد و کودک مناسب بهتر است مورد توجه قرار گیرد، تناسب مدل انتخابی با قد و وزن کودک می‌باشد. به طور کلی کودکان از قد ۱۵۰ سانتی‌متر (حدود ۱۰ سالگی) به بعد می‌توانند از کمربند ایمنی خودرو استفاده کنند و تا قبل از آن باید متناسب با سن‌شان از یک وسیله ایمنی کمکی استفاده کنند.

 • نصب رو به عقب: بهترین گزینه برای اطفال و کودکان زیر ۲ سال، مدل‌هایی هستند که قابلیت نصب رو به عقب را داشته باشند. حالت نصب رو به عقب ایمن‌ترین حالت نشستن کودک در خودرو محسوب شده و تا زمانی که قد و وزن کودک اجازه می‌دهد نباید از آن غافل شد.
 • نصب رو به جلو: برای کودکان زیر ۵ سال، بهترین گزینه، صندلی ماشین با قابلیت نصب رو به جلو می‌باشد.
 • بوستر صندلی خودرو: پس از رشد کودکان، تا زمانی که به قد مناسب برای استفاده از کمربند ایمنی خودرو برسند، بوستر یک گزینه مقرون به صرفه و ایمن خواهد بود.
 • مدل‌های چندکاره: اگر نوزاد شما هنوز به دنیا نیامده یا بسیار کوچک است، یک ایده هوشمندانه انتخاب مدل‌های چندکاره است که دامنه کاربرد وسیع‌تری داشته و از نوزادی تا پایان کودکی را پوشش می‌دهند. با انتخاب این مدل‌ها نیاز به خرید چندین محصول نخواهید داشت که گزینه‌ای اقتصادی در طولانی‌مدت محسوب می‌شوند.

 

ملاحظات ایمنی

سطح ایمنی یکی دیگر از معیارهای مهم در راهنمای خرید صندلی ماشین کودک است. ایمنی یک صندلی ماشین کودک از زوایای متعددی قابل بررسی است. از جمله مواردی که در این زمینه بهتر است مورد ملاحظه قرار گیرند عبارتند از:

 • طراحی و کیفیت ساخت: بخشی از ملاحظات ایمنی به کیفیت ساخت محصول مربوط می‌شوند که با گواهینامه‌ها و اعتبار برند و خوشنامی محصول قابل ارزیابی است. 
 • نصب دقیق و آسان: هر چه بر روی صندلی ماشین راهنماها و ترازهای دقیق‌تری تعبیه شده باشد و شیوه نصب ساده‌تر و گویاتر باشد، احتمال بروز خطا در نصب توسط والدین پایین آمده و ایمنی صندلی ماشین بالاتر خواهد رفت. 
 • کمربند ایمنی: یکی دیگر از نکات مهم در ارزیابی ایمنی محصول، نوع کمربند ایمنی می‌باشد. کمربندهای پنج نقطه‌ای ایمن‌تر از کمربندهای سه‌نقطه‌ای خواهند بود.

 

ملاحظات کاربردی

از دیگر ویژگی‌های مهم راهنمای خرید صندلی ماشین کودک و نوزاد، در نظر گرفتن امکانات کاربردی و راحتی استفاده از محصول برای والدین و کودک مربوط می‌باشد. در ادامه به چند نکته کلیدی که در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

 • نحوه اتصال به خودرو: صندلی‌های ماشین به شیوه‌های متعددی می‌توانند در ماشین نصب شوند؛ از جمله: . سیستم Latch، Tether و اتصال با کمک کمربند ایمنی خودرو. در انتخاب مدل مناسب از سازگاری شیوه‌های نصب آن با مدل خودروی خود اطمینان حاصل کنید. همچنین بهتر است مدل انتخابی چندین گزینه برای نصب داشته باشد تا دست‌تان برای نصب صندلی در موقعیت‌های مختلف باز باشد.
 • پارچه رویه: پارچه رویه باید قابلیت جذب رطوبت را داشته باشد تا در مسافت‌های طولانی و در صورت عرق کردن کودک، موجب اذیت نشود.
 • قابلیت شستشو: قابلیت جدا شدن پدهای رویه و امکان شستشو با ماشین لباسشویی ویژگی مهم دیگری است که باید در یک صندلی ماشین کودک به دنبال آن باشید.
 • قابلیت تنظیم صندلی: قابلیت تنظیم زاویه پشتی صندلی، قابلیت تنظیم ارتفاع محافظ پشت‌سری، داشتن محافظ سر و گردن برای نوزاد و … از دیگر قابلیت‌های کاربردی هستند که می‌توانند استقرار راحت و خوشایند کودک را به ارمغان آورند.
نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close