بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

بهترین شیشه شیر نوزاد

بهترین شیشه شیر نوزاد

بهترین شیشه شیر نوزاد چه ویژگی‌هایی دارد؟
آیا می‌دانید در خرید شیشه شیر نوزاد باید به چه نکات و مواردی توجه کرد؟
همانطور که می‌دانید تغذیه نوزاد یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن اهمیت داد. از هر نظر تغذیه نوزاد روی رشد و سلامتش تاثیر می‌گذارد. این یک شعار نیست و همه به خوبی می‌دانیم که شیر مادر بهترین غذا و دارو برای نوزاد است. در صورتی که بنا به هر دلیلی نوزاد نتواند از شیر مادر تغذیه کند، شیر خشک جایگزین می‌شود. در تغذیه با شیر خشک می‌بایست به شیشه شیری که نوزاد با آن تغذیه می‌کند، توجه ویژه‌ای داشت. این شیشه شیر رابطی است که دائما در دهان نوزاد قرار می‌گیرد. بنابراین بهداشتی بودن و استاندارد بودن شیشه شیر نوزاد موضوع بسیار جدی و مهم است. در تغذیه با شیرخشک باید به یک سری موارد توجه داشت که در ادامه این بخش به بررسی آنها می‌پردازیم.

 

 

بهترین شیشه شیر نوزاد چه شیشه شیری است؟

آیا می‌دانید بهترین شیشه شیر نوزاد چه شیشه شیری است؟ یا کدام یک از انواع شیشه شیرها برای نوزاد  مناسب‌تر هستند؟ برای اینکه بتوانید بهترین نوع شیشه شیر موجود در بازار را برای نوزادتان خریداری کنید، لازم است تا یک سری ویژگی‌های مهم را مورد بررسی قرار دهید. در اینجا به ویژگی‌های مهم شیشه شیر مرغوب اشاره خواهیم کرد.

  • جنس شیشه شیر

یکی از اصلی‌ترین مواردی که باید در خرید شیشه شیر نوزاد در نظر داشته باشید، جنس شیشه شیر است. معمولا اکثر شیشه شیرهای موجود در بازار سیلیکونی هستند. در این میان شما شیشه شیرهای پلاستیکی و شیشه‌ای را نیز مشاهده می‌کنید. خوب است تا بدانید شیشه شیرهای شیشه‌ای بهترین شیشه شیر نوزاد و شیشه شیرهای پلاستیکی بدترین نوع آنها هستند. بسته به سن فرزندتان می‌توانید شیشه شیر سیلیکونی یا شیشه‌ای را برای او تهیه کنید. به یاد داشته باشید شیشه شیرهای شیشه‌ای کمی سنگین‌تر هستند.

  • نوع طراحی

از دیگر موارد بسیار مهم برای خرید بهترین شیشه شیر نوزاد، نوع طراحی شیشه شیر است. اگر جستجوی کوتاهی داشته باشید متوجه می‌شوید که شیشه شیرها از طراحی‌های متفاوتی برخوردار هستند. این نوع طراحی باعث سهولت در استفاده از شیشه شیر و جذابیت ظاهری آن می شود. به طور مثال شیشه شیرهای منحنی طراحی خاصی دارند و کودک می‌تواند آن را به راحتی در دستانش نگه دارد.

  • جنس پستانک

با وجود اینکه پستانک‌هایی که روی شیشه شیرها قرار دارند قابل تعویض هستند اما در خرید بهترین شیشه شیر نوزاد باید به جنس پستانک نیز توجه داشته باشید. پستانک‌ها با جنس لاتکس و سیلیکونی در بازار موجود هستند. پستانک‌های سیلیکونی بسیار بادوام و محکم هستند. همچنین این پستانک‌ها در برابر حرارت و ترک خوردن مقاومت بالایی دارند. علاوه بر آن فرم پستانک نیز مهم است. شما می‌توانید پستانک‌های ارتودنسی یا معمولی و گرد برای سرشیشه نوزاد خریداری کنید.


نکاتی برای انتخاب نوع پستانک شیشه شیر نوزاد

همانطور که می‌دانید بهترین شیشه شیر نوزاد شیشه شیری است که ویژگی‌های نامبرده شده را دارا باشد. در این میان باید بگوییم انتخاب نوع پستانک یک موضوع مهم و جدی است. نوزاد به طور مستقیم با پستانک ارتباط دهانی برقرار می‌کند. از این رو لازم است تا نوع پستانک با دقت انتخاب شود. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید انتخاب نوع پستانک به مراتب از انتخاب نوع بطری سرشیشه مهمتر است. آیا می‌دانید به چه علت؟

بهترین شیشه شیر نوزاد شیشه شیری است که در طراحی آن از پستانک ضدنفخ استفاده شده باشد. همانطور که می‌دانید طی مکیدن، هوای بسیار زیادی وارد معده نوزاد می‌شود. در صورتی که پستانک استاندارد نباشد، این هوای زیاد باعث نفخ و ناراحتی برای نوزاد می‌شود. از این رو بسیار مهم است که پستانک کاملا ضد نفخ باشد و از ورود هوای اضافه به داخل دهان نوزاد جلوگیری کند.  در این میان شاید بپرسید پستانک‌های ارتودنسی بهتر هستند یا معمولی؟ باید بگوییم نیازی به خرید پستانک با طراحی خاص نیست. بهتر است تا پستانک سرشیشه نوزاد فرم و حالت طبیعی داشته باشد.

شما می‌توانید با خاطری آسوده پستانک‌های نوک گرد را انتخاب کنید. این پستانک‌ها هیچ آسیبی به فک و دندان کودک نمی‌رسانند. علاوه بر آن از ورود هوای اضافه به داخل دهان نوزاد جلوگیری می‌کنند. بنابراین بهتر است تا خرید این نوع پستانک را در اولویت قرار دهید.


سایز پستانک
بهترین شیشه شیر نوزاد چگونه است؟

موضوع دیگری که در خرید بهترین شیشه شیر نوزاد به آن برمی‌خورید، انتخاب سایز پستانک است. خوب است تا بدانید پستانک‌ها سایزهای مختلفی دارند. شما می‌توانید متناسب با سن نوزادتان، یکی از انواع سایزهای پستانک را انتخاب کنید و روی سرشیشه قرار دهید. شاید بسیاری از والدین به این موضوع توجه نداشته باشند اما خوب است تا بدانید سایز پستانک در نوع تغذیه کودک بسیار مهم و موثر است. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم در خصوص تعویض پستانک سرشیشه است.

بهترین سرشیشه نوزاد سرشیشه‌ای است که بتوان به راحتی پستانک آن را تعویض کرد. در این صورت نیازی نیست تا شما با بالا رفتن سن فرزندتان سرشیشه را نیز تعویض کنید. به راحتی می‌توانید پستانک را تعویض کنید و از همان بطری برای شیر دادن و تغذیه نوزادتان استفاده کنید.

ظرفیت بهترین شیشه شیر نوزاد چقدر است؟

در خرید بهترین شیشه شیر نوزاد، ظرفیت شیشه شیر موضوعی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. طبیعی است که نوزاد در ماه‌های اول تولد به شیر کمتری نیاز دارد. در نتیجه می‌توانید در خرید سیسمونی نوزاد چند سایز شیشه شیر تهیه کنید. برای ماه‌های اول تولد می‌توانید شیشه شیرهایی با حجم کمتر تهیه کنید. در این صورت هنگام شیردهی به نوزاد خسته نمی‌شوید. زمانی که فرزندتان بزرگتر شد و توانست شیشه شیرش را در دستش بگیرد، می‌توانید شیشه شیرهایی با حجم و ظرفیت بیشتر تهیه کنید. قطعا در سنین بالاتر کودک شما به حجم بالاتری از شیر برای سیر شدن نیاز دارد.

علاوه بر این موارد می‌بایست در خرید بهترین سرشیشه نوزاد، به سری شیشه شیر و نوع درپوش آن نیز توجه داشته باشید. برندهای باکیفیت به این موارد و جزئیات شیشه شیر بسیار اهمیت می‌دهند. برخلاف تصور عموم این موارد در خرید بهترین شیشه شیر نوزاد به شدت مهم هستند. در صورتی که سری شیشه شیر باکیفیت باشد، از خارج شدن شیر از شیشه جلوگیری می‌کند. همچنین مانع ورود آلودگی‌ها به داخل شیشه شیر می‌شود.

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close