بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

راهنمای انتخاب بهترین سرشیشه نوزاد

راهنمای انتخاب بهترین سرشیشه نوزاد

خرید بهترین سرشیشه نوزاد برای مادرانی که نوزادشان از شیرخشک تغذیه می‌کند، یک دغدغه بسیار مهم و اصلی است. قطعا نوزاد برای سیر کردن شکم خود، هر نوع سرشیشه‌ای را به دهان می‌گیرد. اما اینکه کدام سرشیشه برایش مناسب است، باید توسط پدر و مادر کنترل شود. قطعا شما می‌خواهید بهترین نوع سرشیشه را برای نوزادتان تهیه کنید. اما شاید بر این باور باشید که بهترین سرشیشه نوزاد، گران‌ترین مدل موجود در بازار است. اما در واقع بهترین نوع سرشیشه، باید پستانک مناسبی برای دهان نوزاد شما داشته باشد.

به طور کلی پستانک‌های سرشیشه‌های نوزادی باید به گونه‌ای باشند که از ورود هوا به داخل معده نوزاد جلوگیری کنند. زیرا در صورتی که سرشیشه استاندارد نباشد، در هنگام شیر خوردن، هوای زیادی وارد معده نوزاد می‌شود و این موضوع باعث نفخ و دل درد می‌شود. بنابراین بهترین نوع سرشیشه، باید ضد نفخ باشد.

 

همچنین شما باید برای خرید سرشیشه مناسب، سن نوزادتان را در نظر بگیرید. این موضوع بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورتی که سرشیشه بسیار بزرگتر از دهان نوزاد باشد، در هنگام تغذیه با شیر هوای بسیار زیادی وارد معده نوزاد می‌شود. به خاطر داشته باشید، نوک سرشیشه از اول تا آخرِ شیر خوردن، در دهان نوزاد است. بنابراین اگر در انتخاب سرشیشه مناسب برای نوزاد دقت نکنید، مشکلات متعددی برای نوزاد دلبندتان به وجود می‌آید. برای اینکه با انواع پستانک سرشیشه برای نوزاد آشنا شوید و بتوانید بهترین را برای نوزاد دلبندتان انتخاب کنید، بهتر است تا در ادامه این بخش همراه ما باشید.

 انواع سرشیشه نوزاد را بشناسیم

حال که متوجه شدید بهترین سرشیشه نوزاد باید چه ویژگی مهمی داشته باشد، بهتر است تا انواع آن را به شما معرفی کنیم تا بهتر آنها را بشناسید.

  • سرشیشه بادی یا استاندارد

یکی از انواع سرشیشه نوزاد، بادی یا استاندارد است. شکل و ظاهر این سرشیشه دقیقا مانند بدن مادر، بلند و گنبدی شکل است. در واقع شکل ظاهری این نوع سرشیشه‌ها تقلیدی از بدن مادر است تا نوزاد بتواند ارتباط بهتری با آن برقرار کند.

  • سرشیشه ارتودنسی

سرشیشه ارتودنسی یکی دیگر از انواع سرشیشه‌های نوزاد است. طراحی این سرشیشه به گونه‌ای می‌باشد که کاملا در دهان نوزاد قرار بگیرد تا نوزاد بتواند به راحتی آن را در دهانش نگه دارد. ظاهر سرشیشه‌ ارتودنسی به گونه‌ای است که نوک و انتهای آن پهن‌تر و وسط آن نازک‌تر می‌باشد. این نوع سرشیشه‌های نوزادی جزو پرفروش‌ترین‌های بازار هستند.

  • سرشیشه زاویه‌دار

نوع دیگری از سرشیشه نوزاد، سرشیشه زاویه‌دار است. این سرشیشه‌ها نوک کجی دارند تا به راحتی داخل دهان نوزاد قرار بگیرند و فیکس شوند.

حال که با انواع سرشیشه نوزاد آشنا شدید، بهتر است تا بدانید جنس تمامی این سرشیشه‌ها از سیلیکون و لاتکس است. به همین علت نوزادان می‌توانند با آنها ارتباط بهتری برقرار کنند و تغذیه مناسبی داشته باشند.

سر شیشه Avent مدل Naturalسرشیشه دکتر براون مدل Standardسرشیشه پهن دکتر براونز مدل Options+


برای انتخاب بهترین سرشیشه نوزاد به موارد زیر توجه کنید

از آنجایی که سرشیشه نوزاد یکی از مهمترین و ضروری‌ترین وسایل نوزاد به حساب می‌آید، باید در انتخاب آن نهایت دقت را به عمل آورید. سرشیشه نوزاد باید دارای ویژگی‌های زیر باشد.

  • ضد نفخ بودن

یکی از اصلی‌ترین و مهمترین نکاتی که برای خرید سرشیشه نوزاد باید در نظر داشته باشید، ضد نفخ بودن آن است. همانطور که در بخش ابتدایی به این موضوع اشاره کردیم، سرشیشه‌های ضد نفخ، مانع ورود هوای زیاد به داخل معده نوزاد می‌شوند. به همین علت می‌توان گفت این سرشیشه‌ها از بروز بسیاری از مشکلات گوارشی در بدن نوزاد جلوگیری می‌کنند. معمولا سرشیشه‌های ضد نفخ، ضد کولیک نوزادان نیز هستند. به همین علت به سلامت دستگاه گوارش نوزاد کمک زیادی می‌کنند.

  • ضد بو و ضد مزه باشد

بسیاری از سرشیشه‌های موجود در بازار، از نظر ظاهری ویژگی‌های لازم را دارند. اما جنس مواد به کار رفته در آنها اصلا مرغوب نیست. سرشیشه نوزاد باید کاملا ضد بو و ضد مزه باشد. یعنی هیچ بویی را به خود جذب نکند و مزه شیر یا هر نوشیدنی دیگری را به خود نگیرد.

  • عمر مفیدی داشته باشد

معمولا سرشیشه‌های مرغوب، طول عمر مفیدی دارند و به راحتی پاره یا چسبنده نمی‌شوند. این یکی از مهمترین ویژگی‌های سرشیشه‌های مرغوب است.

  • انعطاف پذیر باشد

نوزاد باید در هنگام تغذیه با شیشه شیر احساس راحتی داشته باشد. در صورتی که سرشیشه انعطاف پذیری مطلوبی داشته باشد، قطعا نوزاد می‌تواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند و به تغذیه‌اش صدمه‌ای وارد نمی‌شود. زمانی که انعطاف‌پذیری سرشیشه بالا باشد، نوزاد می‌تواند آن را به راحتی به جهات مختلف بکشاند و از تغذیه‌اش لذت ببرد.

  • نشتی نداشته باشد

یکی دیگر از نکات مهمی که برای انتخاب بهترین سرشیشه نوزاد باید در نظر داشته باشید این است که سرشیشه نشتی نداشته باشد. معمولا بهترین نوع سرشیشه، در جای خودش فیکس می‌شود و به هیچ عنوان شیر یا مایع از لبه‌های آن چکه نمی‌کند.به خاطر داشته باشید شما باید بهترین نوع سرشیشه نوزاد را با توجه به ویژگی‌های مهمی که در بالا به آن اشاره کردیم، انتخاب کنید. سرشیشه مناسب برای نوزاد سرشیشه‌ای است که ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد و نوزاد بتواند با آن به راحتی ارتباط برقرار کند همچنین باید به شیشه شیر هم نیز توجه داشته باشید.

شیشه شیر Dr. Brown's مدل Standardشیشه شیر پیرکس دکتر براون مدل Options+شیشه شیر Avent مدل Natural


سرشیشه چه نقشی در سلامت نوزاد دارد؟


با توجه به ویژگی‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، شما می‌توانید بهترین نوع سرشیشه را برای نوزادتان انتخاب کنید. اما آیا میدانید سرشیشه چه تاثیری بر سلامت نوزاد دارد؟ یکی از مهمترین و اصلی‌ترین تاثیرات سرشیشه نوزاد، این است که به بهبود کیفیت تغذیه نوزاد کمک زیادی می‌کند. در صورتی که نوزاد به راحتی با سرشیشه‌اش ارتباط برقرار کند، تغذیه مناسبی خواهد داشت و می‌تواند به خوبی تغذیه کند و وزن بگیرد. این ویژگی به سلامت و رشد نوزاد نیز کمک زیادی می‌کند.

همچنین در صورتی که سرشیشه نوزاد را به درستی انتخاب کنید، از بیمار شدن او جلوگیری کرده‌اید. بسیاری از مشکلات شایعی که در این دوران برای نوزادان به وجود می‌آید، ناشی از نفخ و کولیک می‌باشد. در صورتی که شما سرشیشه مناسبی را برای نوزادتان انتخاب کنید از بیمار شدن او جلوگیری می‌کنید و بسیاری از مشکلات شایع در دوران نوزادی را از دلبند کوچک خود دور می‌نمایید.

به خاطر داشته باشید شما باید به نظافت و استریل کردن سرشیشه نوزادتان اهمیت زیادی دهید. زیرا بخشی از سلامت نوزاد در تغذیه با شیرخشک و به وسیله سرشیشه، به نظافت و نحوه نگهداری از آن بستگی دارد.

ضدعفونی کننده شیشه شیر Tommee Tippeeظرف استریل مخصوص مایکروویو Tommee Tippeeاستریل کننده بخار Nuvita مدل 1084

 

منبع:babycenter

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close