بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

شیر دادن به کودک نوپا چه دردسرهایی دارد؟

شیر دادن به کودک نوپا چه دردسرهایی دارد؟

شیر دادن به کودک نوپا با شیر دادن به نوزاد کاملا متفاوت است. در این دوران شما چیزهایی را تجربه می‌کنید که هرگز در شیردهی به نوزاد تجربه نکرده بودید. کودک شما دیگر بزرگتر شده و شیر دادن به او برای شما دردسرهایی را به همراه دارد. در این بخش تصمیم داریم شما را با مشکلاتی که شیر دادن به کودک نوپا برایتان به وجود می‌آورد، آشنا کنیم. شاید لازم باشد تا بدانید باید خودتان را برای چه چیزهایی آماده کنید. با ما همراه باشید.

شیر دادن به کودک نوپا چه دردسرهایی دارد؟

آیا با دردسرهای شیر دادن به کودک نوپا آشنا هستید؟ اگر در حال حاضر به کودک نوپای خود شیر می‌دهید، به خوبی می‌دانید که در این دوران چه چیزهایی شامل حالتان می‌شود. اما اگر فعلا در حال شیر دادن به نوزادتان هستید، پس حتما ادامه این بخش را دنبال کنید.

 

 

  • گردنبند را فراموش کنید

اگر گردنبند مورد علاقه‌تان را به گردن انداخته‌اید، باید بگوییم تا مدت‌ها باید آن را کنار بگذارید. زیرا یکی از دردسرهای شیر دادن به کودک نوپا این است که گردنبندتان را در گردنتان پاره می‌کند و یا می‌شکند! کودک نوپایی که در حال شیر خوردن است، حساسیت خاصی به گردنبند دارد. به همین دلیل هنگام شیر خوردن مدام با آن بازی می‌کند. پس احتمال شکستن گردنبند و یا آسیب به گردنتان به دنبال کشیدن گردنبند وجود دارد.

  • گفتگو در حین شام

یکی دیگر از دردسرهای شیر دادن به کودک نوپا این است که شما مجبورید حتی در حین صرف شام نیز با کودک خود گفتگو کنید. زیرا ممکن است او هنگام شام مایل به شیر خوردن باشد. قطعا در حین شیر خوردن تمامی سوالاتی که در ذهنش به .جود می‌آید را بپرسد. به همین خاطر شما مجبور می‌شوید حتی در حین شام خوردن با او مکالمه داشته باشید.

  • بازی با اعضای صورت

یکی از تفریحات کودکان نوپا در حین شیر خوردن این است که با اعضای صورت مادرشان بازی کنند. اگر در حین شیر دادن به کودک نوپای خود متوجه شدید که او دستش را در چشم یا بینی شما فرو کرد، اصلا تعجب نکنید. زیرا این برای کودک نوپا به منزله تفریح به حساب می‌آید!

  • شیر خوردن یا بازی کردن؟

تا به اینجا با دردسرهای خوبی آشنا شدید! یکی از کلافه کننده‌ترین دردسرهای شیر دادن به کودک نوپا این است که او هنگام شیر خوردن 100 کار دیگر را انجام می‌دهد. ممکن است کمی شیر بخورد و به سرعت به سراغ بازی برود. در این حین شما باید آماده باشید زیرا او دوباره برای شیر خوردن برمی‌گردد. در واقع کودکان نوپا به هیچ عنوان موقع شیر خوردن در یک جا مستقر نمی‌شوند و مدام به این طرف و آن طرف می‌دوند!

دردسرهای بزرگ شیر دادن به کودک نوپا که شاید شما را کلافه کند!

تا به اینجا با یک سری از دردسرهای شیر دادن به کودک نوپا آشنا شدید. اما صبر کنید! زیرا این دردسرها تمامی ندارد! گاهی اوقات دردسرهای شیردهی به کودک نوپا فقط به این موارد ختم نمی‌شود. بلکه موارد دیگری نیز هستند که ممکن است شما را حسابی به دردسر بیندازند. در این بخش به این دردسرهای بزرگ اشاره خواهیم داشت.

  • عینک روی صورتتان است؟

اگر عینک می‌زنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای شیر دادن به کودک نوپای خود عینکتان را در بیاورید. زیرا عینک یکی از اکسسوری‌هایی است که به شدت کودک شما را کنجکاو می‌کند. ممکن است او عینک را با دستش بگیرد و روی شیشه عینک لکه‌هایی با دستش ایجاد کند. این حسابی کلافه کننده است.

  • دکمه‌های لباستان را می‌بندید؟

شیر دادن به کودک نوپا یک دردسر بسیار بزرگ دارد و آن هم این است که شما هیچ وقت نمی‌توانید لباس مرتبی به تن داشته باشید. ممکن است در منزل به کودک خود شیر دهید اما به محض اینکه سوار ماشین شدید او از شما شیر بخواهد! شاید این کار شما را کلافه کند اما همیشه باید با دکمه‌های لباستان درگیر باشید تا بتوانید به کودکتان شیر دهید.

  • سینه‌تان تبدیل به یک اسباب بازی می‌شود؟

شیر دادن به کودک نوپا مانند شیر دادن به نوزاد نیست. او دیگر صاحب چند دندان شده است و تمایل زیادی دارد تا تیزی دندان‌هایش را امتحان کند! به همین علت سینه شما برایش تبدیل به یک اسباب بازی می‌شود! خوشبختانه یا متاسفانه باید درد گاز گرفتن نوک سینه در حین شیر دادن را تحمل کنید. زیرا کودک نوپای شما در حین شیر خوردن بارها و بارها این کار را امتحان می‌کند!

  • شیردهی کوتاه مدت را دوست دارید؟

قبلا که به فرزند خود شیر می‌دادید، او یک نوزاد بود که آرواره‌هایش به سرعت خسته می‌شد. اما کودک نوپا دیگر بزرگ‌تر شده است و تمایل دارد برای مدت طولانی‌تری شیر بخورد. پس ممکن است حتی در حین خواب و استراحت مجبور باشید برای مدت طولانی‌تری به او شیر بدهید.

دردسرهای شیردهی به کودک نوپا تا چه زمانی ادامه دارد؟

مامان عزیز! شاید با خواندن مطالب بالا کمی مضطرب شوید اما باید به خودتان مسلط باشید. زیرا در دوران شیردهی این اتفاقات به شدت طبیعی و رایج است. تقریبا باید بگوییم تمام مادران شیرده زمانی که می‌خواهند به کودک نوپای خود شیر بدهند، این اتفاقات را تجربه می‌کنند.
تمامی اتفاقاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، برای مدت کوتاهی شامل حال شما می‌شود.
تقریبا کودکان یک الی دو ساله هنگام شیر خوردن مادرشان را به این دردسرها می‌اندازند. شیر دادن به کودک نوپا در کنار دردسرهایی که دارد، برای شما جذاب و لذتبخش نیز خواهد بود!

هر لحظه‌ای که کنار کودک خود بخندید و از دست شیطنت‌های او متعجب شوید، تمام سختی‌های شیردهی از خاطرتان پاک می‌شود. بهتر است تا جایی که می‌توانید مانع بروز بعضی از این اتفاقات باشید. به طور مثال گردنبندتان را برای مدتی از گردنتان خارج کنید.
یا هنگام شیردهی به اتاقی خلوت بروید تا کودکتان کنجکاو نشود. در این صورت می‌توانید قدری از سختی‌های شیردهی کم کنید.

شیر دادن به کودک نوپا با یک سری سختی‌ها و دردسرهایی همراه است که در این بخش به آنها اشاره کردیم. با توجه به مواردی که ذکر شد، شما باید خودتان را برای این دوران آماده کنید. البته می‌توانید از تجربیات سایر دوستان و آشنایانتان استفاده کنید تا دردسرهای این دوران را به حداقل ممکن برسانید.

 

منبع:mamanatural

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر