بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

لباس خواب کودک

لباس خواب کودک

لباس خواب کودک باید چگونه باشد؟
آیا در این خصوص اطلاعی دارید؟
آیا با اهمیت انتخاب لباس شب برای کودک آشنا هستید؟

حتما به خوبی می‌دانید که پوشیدن لباس راحت و آزاد برای خواب شبانه تاثیر بسیار مثبتی بر روی کیفیت خواب شب و همچنین سلامت پوست دارد. این موضوع شامل حال کودکان نیز می‌شود. اگر توجه کرده باشید متوجه می‌شوید که روی لباس کودکان برچسب‌هایی است که شما را در خصوص انتخاب لباس مناسب برای خواب کودک راهنمایی می‌کند. در ادامه این بخش تصمیم داریم شما را با اهمیت استفاده از لباس خواب برای کودکان و همچین نحوه انتخاب لباس مناسب برای خواب کودک آشنا کنیم. با ما تا پایان این بخش همراه باشید.

 

لباس خواب کودک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اهمیت استفاده از لباس خواب برای کودکان بسیار بالاست. به طوری که باید بگوییم اگر از لباس مناسب برای خواب کودک استفاده کنید، قطعا تاثیر آن را بر کیفیت خواب فرزندتان و سلامتش مشاهده خواهید کرد. اگر قصد تهیه لباس خواب کودک را دارید، باید به یک سری ویژگی‌های مهم توجه داشته باشید. به مواردی که در ادامه برایتان مطرح می‌کنیم، توجه داشته باشید. چرا که لباس خواب کودک باید:

  • راحت و آزاد باشد

راحتی و آزاد بودن لباس خواب، یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. لباس‌های تنگ و چسبان به هیچ عنوان مناسب خواب کودک نیستند. بهترین لباس برای خواب کودک لباسی است که آزاد و راحت باشد.

  • پارچه لطیفی داشته باشد

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب لباس خواب کودک مهم است، لطافت پارچه لباس است. پارچه‌ای که برای لباس خواب کودک انتخاب می‌کنید، باید نرم و لطیف باشد. همچنین کمترین درصد الیاف مصنوعی در آن استفاده شده باشد تا به پوست کودک شما آسیبی وارد نکند.

  • سنگین نباشد

بسیاری از لباس‌های کودک به دلیل استفاده از متریال‌های مختلف، بسیار سنگین هستند. بهتر است تا برای خواب کودک لباسی را انتخاب کنید که کمترین متریال در آن استفاده شده باشد. برای انتخاب لباس خواب مناسب کودک، باید وزن لباس را نیز در نظر بگیرید. لباس‌هایی که بسیار سنگین هستند، برای خواب کودک مناسب نیستند.

نکاتی مهم برای انتخاب جنس پارچه لباس خواب کودک

اولین و تقریبا مهمترین موردی که برای لباس خواب کودک باید آن را در نظر بگیرید، جنس پارچه است. متاسفانه در تولید بسیاری از لباس‌های بچگانه از پارچه‌های نامرغوب استفاده می‌شود که این موضوع باعث آسیب‌های پوستی کودکان خواهد شد. با توجه به اهمیت استفاده از لباس شب برای کودکان، باید این را در نظر بگیرید که اگر لباس کودک پارچه نامرغوبی داشته باشد، قطعا آسیب‌های پوستی و یا حساسیت‌های پوستی را برای کودکان به همراه خواهد داشت. الیاف مصنوعی، ابریشم مصنوعی و ترکیب آن با پنبه بدترین جنس پارچه برای لباس شب کودکان است. این جنس پارچه به راحتی پوست کودک را می‌سوزاند و دچار آسیب و حساسیت می‌کند.

همچنین پارچه‌هایی که دارای خز مصنوعی، منگوله، کرک و... هستند، برای لباس خواب کودک مناسب نیستند. اولین ویژگی برای انتخاب لباس شب برای کودک این است که راحت و سبک باشد. قطعا این متریال‌ها باعث سنگین شدن لباس شب فرزندتان می‌شوند. پس از انتخاب چنین لباس‌هایی خودداری کنید. بهترین جنس پارچه برای لباس خواب کودک، پلی استر و نخ پنبه است. اگر تصمیم دارید خودتان لباس خواب فرزندتان را بدوزید، حتما به سراغ این پارچه‌ها بروید.

برچسب‌های روی لباس چگونه ما را در انتخاب لباس خواب کودک راهنمایی می‌کنند؟

اگر توجه کرده باشید متوجه می‌شوید روی لباس‌ها برچسب‌هایی وجود دارد که اطلاعاتی در خصوص جنس پارچه، نحوه شستشو، نحوه نگهداری و... را به شما اطلاع می‌دهد. این برچسب‌ها در انتخاب لباس خواب کودک به شما کمک زیادی می‌کنند. زیرا اطلاعات دقیقی در اختیارتان قرار می‌دهند. بهتر است تا ببینیم این برچسب‌ها نمایانگر چه هستند؟

برچسب خطر آتش سوزی: یکی از برچسب‌هایی که در انتخاب لباس خواب کودک به شما کمک می‌کند، برچسب خطر آتش سوزی است. این برچسب بر اساس الیاف به کار رفته در پارچه اطلاعات دقیقی در خصوص خطر آتش سوزی لباس در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید این برچسب را در دو مدل خطر آتش سوزی کم و زیاد ببینید. تصویر آن هم به صورت شعله زیاد و شعله کم است. بنابراین هرگز به سراغ لباس‌هایی که خطر آتش سوزی بالایی دارند، نروید. زیرا ممکن است در زمستان خطراتی برای کودک به همراه داشته باشند. لباس‌هایی که خطر آتش سوزی کمتری دارند، مناسب‌‌ترین لباس‌ها برای خواب و استراحت کودک هستند.

برچسب‌های مربوط به استانداردهای ایمنی: در این برچسب‌ها یک سری موارد که باید رعایت شوند، ذکر شده‌اند. به طور مثال دمای مناسب برای شستشو، حرارت مناسب برای اتوکشی و... توجه به این موارد اهمیت بالایی دارد. زیرا نگهداری صحیح از لباس باعث می‌شود تا کیفیت و ایمنی آن حفظ شود.

اهمیت خرید لباس خواب مناسب برای کودک

تا به اینجا با موارد مهمی که در انتخاب لباس خواب کودک باید در نظر بگیرید آشنا شدید. حال قصد داریم اهمیت خرید لباس خواب مناسب برای کودک را برایتان عنوان کنیم. به یاد داشته باشید، خواب شبانه تاثیر بسیار زیادی در رشد کودک دارد. همچنین باعث ترشح هورمون‌هایی می‌شود که برای رشد مغز و کشف مهارت‌های جدید لازم است. از این رو اهمیت دادن به بالا رفتن کیفیت خواب شبانه کودک، موضوع بسیار مهمی است که بر سلامت او و همچنین رشدش تاثیر می‌گذارد.

اهمیت انتخاب لباس خواب کودک به قدری بالاست که شما به هیچ عنوان نباید از آن چشم‌پوشی کنید. زمانی که برای خواب و استراحت فرزندتان لباس مناسب تهیه کنید، می‌توانید تاثیرات مثبت آن بر کیفیت خواب فرزندتان را مشاهده کنید. علاوه بر آن امنیت کودکتان در خواب حفظ می‌شود. چرا که بعضی از لباس‌ها ایمنی لازم را ندارند. در شب‌های زمستان که استفاده از وسایل گرمایشی رایج است، احتمال آتش گرفت لباس کودک وجود دارد. خصوصا کودکانی که تخت خواب‌هایشان نزدیک شوفاژ یا بخاری است. بنابراین موارد ایمنی را رعایت کنید و در انتخاب لباس خواب مناسب برای کودک خود نهایت دقت را به عمل آورید. در نهایت باید بگوییم با خرید و یا تهیه لباس خواب مناسب برای فرزندتان، خوابی راحت و شیرین را به او هدیه دهید.

منبع:pregnancybirthbaby

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close