بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

تاب برقی و گهواره برقی چه تفاوتی با هم دارند؟

تاب برقی و گهواره برقی چه تفاوتی با هم دارند؟

تاب برقی نوزاد و گهواره برقی دو مورد از لوازم کاربردی برای مراقبت، خواب و سرگرمی نوزاد در ماه‌های آغازین تولد هستند. این دو وسیله شباهت‌های زیادی دارند و ممکن است تفاوت‌ها و کاربرد آنها برای شما جای سؤال باشد. ممکن است بخواهید بدانید تاب برقی چه فرقی با گهواره برقی دارد و کدام بهتر است. در این مطلب، ابتدا به معرفی شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو وسیله پرداخته و در نهایت به برخی نکات کاربردی برای انتخاب و خرید تاب برقی و گهواره برقی اشاره خواهیم کرد.

تاب برقی و گهواره برقی چه شباهت‌هایی دارند؟

تاب برقی و گهواره برقی همان طور که از اسم‌شان پیداست، با کمک یک موتور برقی نوزاد را به آرامی تکان داده و آرام می‌کنند. داشتن چنین وسیله‌ای برای بسیاری از خانواده‌ها در ماه‌های اولیهٔ تولد بسیار ضروری است. زیرا اکثر بچه‌ها به طور مرتب گریه می‌کنند و دوست دارند در آغوش پدر و مادر قرار گیرند. با این حال، والدین دغدغه‌های زیادی در این زمان دارند و نمی‌توانند تمام وقت خود را صرف بغل کردن و تکان دادن نوزاد کنند.

هر دو وسیلهٔ تاب برقی و گهواره برقی می‌توانند در این زمینه کمک کننده باشند. این دو وسیله از نظر طول عمر استفاده نیز نسبتاً به هم شبیه هستند. هم تاب برقی و هم گهواره برقی تا زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نوزاد بتواند چهار دست و پا راه برود. زمانی که بچه‌ها تلاش کنند از تاب یا گهواره برقی خود بیرون بیایند، استفاده از این لوازم متوقف می‌شود.تاب برقی و گهواره برقی چه تفاوت‌هایی دارند؟

با وجود شباهت‌های ظاهری تاب برقی و گهواره برقی، این دو وسیله عملکرد و کاربردهای متفاوتی دارند. جهت حرکت این دو وسیله با هم فرق دارد و این موضوع باعث می‌شود هر کدام از این دو دستگاه برای اهداف متفاوتی مناسب باشند. در ادامه به توضیح عملکرد و کاربرد تاب برقی و گهواره برقی به صورت جداگانه می‌پردازیم.

کاربرد گهواره برقی

جهت حرکت نوزاد در داخل گهواره برقی به سمت چپ و راست است. این نوع حرکت شباهت زیادی به حرکت جنین در شکم مادر دارد و به همین دلیل موجب احساس آرامش و به خواب رفتن نوزاد می‌شود. در طراحی گهواره برقی از حرکت گهواره‌های معمولی الهام گرفته شده است با این مزیت که والدین نیازی به تکان دادن این گهواره ندارند.

با توجه به نوع عملکرد گهواره برقی، این وسیله بیشتر برای خواباندن نوزاد به کار می‌رود. البته ذکر این نکته مهم است که بچه‌ها نمی‌توانند به صورت طولانی مدت داخل گهواره برقی بخوابند و پس از به خواب رفتن، باید به تخت مخصوص و استاندارد برای خواب منتقل شوند.

تاب برقی گراکو مدل Move With Meگهواره و تاب برقی ماستلا مدل 3in1تاب برقی و یا نی نی لای لای برقی فور مامز (4مامز) مدل مامارو 4


کاربرد تاب برقی

جهت حرکت تاب برقی به سمت جلو و عقب است و در طراحی آن از حرکت تاب معمولی کودک الهام گرفته شده است. تغییر ارتفاع کودک در حین حرکت تاب به سمت جلو و عقب، برای بچه‌ها هیجان‌انگیز است و به همین دلیل اکثر بچه‌ها علاقه زیادی به تاب‌بازی دارند و با این کار سرگرم می‌شوند. والدین نیز گاهی برای سرگرم کردن بچه‌های کوچک آنها را به شکل حرکت تاب در آغوش خود تکان می‌دهند که برای آنها سرگرم کننده است.

برعکس گهواره برقی، تاب برقی وسیله‌ای هیجان‌انگیز برای بازی و سرگرمی بچه‌هاست. این وسیله در طول روز و در زمان‌هایی که والدین مشغله زیادی دارند و نمی‌توانند با بچه‌ها بازی کرده و آنها را آرام کنند کاربرد بیشتری دارد. زمانی که والدین برای انجام کارهای ضروری مانند جواب دادن تلفن، دوش گرفتن، انجام کارهای منزل به نقطه امنی برای قرار دادن نوزاد نیاز دارند، گهواره برقی به کمک آنهای می‌آید.

گهواره برقی کیکابو مدل Sway Meگهواره برقی ماستلا مدل 4in1گهواره برقی فورمامز مدل ماماروتاب برقی بهتر است یا گهواره برقی؟

تاب برقی و گهواره برقی هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند. این دو وسیله برای برطرف کردن نیازهای متفاوتی طراحی شده‌اند و انتخاب از بین آنها به شرایط نوزاد و خانواده‌ها بستگی دارد. گهواره برقی در خواباندن بچه‌ها زمانی که بیقراری می‌کنند به شما کمک می‌کند. تاب برقی در طول روز برای سرگرم کردن و بازی کردن بچه‌ها کاربرد دارد. انتخاب از میان این دو وسیله به روحیات نوزاد و نیاز والدین بستگی دارد.

  • برای والدینی که در طول روز دغدغه‌های فراوانی داشته و برای نگهداری از نوزاد به کمک نیاز دارند، تاب برقی وسیله‌ای بسیار کاربردی محسوب خواهد شد. بعضی از والدین می‌گویند تاب برقی به اندازهٔ یک پرستار کودک تمام وقت به آنها کمک می‌کند.
  • اگر نوزاد برای به خواب رفتن دچار مشکل باشد و به طور مرتب گریه کند، والدین برای خواباندن او دچار سختی خواهند بود. در چنین شرایطی داشتن یک گهواره برقی می‌تواند بار سنگینی از دوش والدین بردارد.

مدل‌های دوکاره تاب و گهواره برقی چه مزیتی دارند؟

با توجه به توضیحات ارائه شده بسیاری از خانواده‌ها ممکن است به این نتیجه برسند که هم به تاب برقی و هم به گهواره برقی نیاز دارند. چنین خواسته‌ای اصلا عجیب نیست. به هر حال همهٔ بچه‌ها به سرگرمی در طول روز نیاز دارند و اکثر والدین نیز مسئولیت‌های متعددی داشته و نمی‌توانند به طور تمام وقت با بچه‌ها بازی کنند. اینکه بیشتر بچه‌ها برای خواب شبانه نیز دچار مشکل باشند اتفاق عجیب و دور از ذهنی نیست.

با در نظر گرفتن این نکته، بعضی از تولید کنندگان تاب و گهواره برقی، مدل‌های جدیدی از این لوازم طراحی و عرضه کرده‌اند که دو کاره هستند. در این مدل‌ها بخش نشیمن امکان چرخش و تغییر جهت را دارد و شما می‌توانید با تغییر جهت بخش سیت تاب برقی، آن را به یک گهواره برقی تبدیل کنید. با این قابلیت، می‌توان از یک وسیله هم برای سرگرمی و هم برای خواباندن نوزاد استفاده کرد.

آشنایی با مدل‌های جدید تاب برقی و گهواره برقی

با توجه به تنوع نیازهای خانواده‌ها و بچه‌ها، در حال حاضر مدل‌های جدید و متنوعی از تاب برقی و گهواره برقی عرضه می‌شود که بر حسب نیاز می‌توانند مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرند. در این بخش، به معرفی بعضی از مدل‌های جدید تاب برقی و گهواره برقی خواهیم پرداخت.

تخت و گهواره برقی نوزاد

همان طور که گفته شد گهواره برقی وسیلهٔ استانداردی برای خوابیدن بچه‌ها نیست. این وسیله تنها برای خواباندن نوزاد کاربرد دارد و پس از آن باید بچه‌ها را به تخت مناسبی منتقل کنید. در مورد بچه‌هایی که خواب سبکی دارند و به سرعت بیدار می‌شوند این کار می‌تواند موجب بیدار شدن بچه‌ها پس از به خواب رفتن شود.

برای حل این مشکل، بعضی از مدل‌های جدید گهواره برقی به صورت تخت کنار مادر طراحی می‌شوند و شما نیازی به جابه‌جایی بچه‌ها پس از به خواب رفتن ندارید. این مدل‌ها بهترین انتخاب برای بچه‌هایی هستند که خواب سبکی دارند و در طول شب چندین بار بیدار می‌شوند.

تاب برقی گلایدری

در طراحی تاب برقی گلایدری از حرکت نوزاد در آغوش مادر در حین شیر خوردن بر روی صندلی شیردهی الهام گرفته شده است. تاب برقی گلایدری عملکردی مابین تاب برقی و گهواره برقی دارد و می‌تواند برای بعضی از بچه‌ها که اضطراب جدایی از مادر را دارند آرام‌بخش باشد. در اکثر مدل‌های تاب برقی گلایدری، امکان جدا کردن بخش سیت از تاب و استفاده از آن روی زمین به صورت نی‌نی لای‌لای نیز وجود دارد که قابلیت‌های محصول را افزایش می‌دهد.

تاب برقی چندکاره با قابلیت رشد با نوزاد

بعضی از مدل‌های تاب برقی، علاوه بر قابلیت استفاده به صورت گهواره برقی امکانات بیشتری دارند. حرکت تاب برقی با سرعت‌های مختلف و الگوهای پیچیده همچون حرکات کمانی و قوسی از جمله قابلیت‌های اضافه در این مدل‌هاست که دست والدین را برای انتخاب حالت‌های متنوع در سرگرم کردن بچه‌ها باز می‌گذارد.

همچنین بعضی مدل‌های قابلیت استفاده به صورت نی نی لای لای و صندلی غذای نوزاد در ماه‌های اول تولد را دارند که شما را از خرید لوازم جداگانه برای این منظور معاف می‌کند. امکان تبدیل به صندلی بازی کودک قابلیت دیگری است که در بعضی مدل‌ها در نظر گرفته می‌شود و باعث می‌شود بتوانید مدت طولانی‌تری از این وسیله استفاده کنید.

 

 

منبع: بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close