بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

تفاوت نی نی لای لای با تاب برقی چیست؟

تفاوت نی نی لای لای با تاب برقی چیست؟

 نی نی لای لای و تاب برقی چه کاربردی دارند؟

اگر شما هم به تازگی صاحب فرزند شده‌اید و یک نوزاد در منزل دارید، قطعا دغدغه این را دارید که نوزادتان در آرامش کامل بخوابد. کیفیت خواب نوزاد به شدت اهمیت دارد و یکی از مسائلی است که در رشد نوزاد تاثیر مستقیمی می‌گذارد.

حتما تا به حال اسم نی نی لای لای و تاب برقی را شنیده‌اید. آیا میدانید تفاوت نی نی لای لای با تاب برقی چیست؟ و این دو وسیله چه تاثیری در خواب نوزاد دارند؟

 نی نی لای لای و هم تاب برقی وسایلی هستند که برای خواب نوزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع نی نی لای لای مکانی است که نوزاد می‌تواند در آن با آرامش و کنار تخت مادرش بخوابد. تاب برقی نیز بستری را برای نوزاد فراهم می‌کند که آغوش مادر برایش شبیه سازی میشود و با تکان خوردن‌های آهسته نوزاد می‌تواند آرامش آغوش مادرش را دریافت کند و بخوابد. هر کدام از این وسایل دارای ویژگی‌های خاص خودشان هستند که در ادامه قصد داریم آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

تفاوت بین نی نی لای لای با تاب برقی

اگر در یک کلام بخواهیم تفاوت نی نی لای لای با تاب برقی را برایتان عنوان کنیم باید به ثابت بودن و متحرک بودن آن اشاره کنیم. معمولا مادران جوان نی نی لای لای را کاربردی‌تر از تاب برقی می‌دانند. آیا میدانید علتش چیست؟ به این علت که نی نی لای لای در هر مکان از خانه قابلیت استفاده دارد و نوزاد در آن احساس راحتی بیشتری دارد. اما در این میان نمی‌توان ویژگی های تاب یا گهواره برقی را نادیده گرفت.

تاب برقی بیشتر برای مادرانی مناسب است که نوزادانشان عادت دارند با تکان خوردن‌های آهسته بخوابند. این وسیله به صورت برقی نوزاد را تکان می‌دهد و باعث می‌شود نوزاد با آرامش به خواب برود. سرعت تکان خوردن آن نیز قابل تنظیم است. بنابراین شما میتوانید زمانی که نوزادتان بیدار است، او را در این تاب قرار دهید و سرعت تکان خوردنش را بیشتر کنید تا نوزادتان بازی کند.

تاب برقی گراکو مدل Move With Meگهواره و تاب برقی ماستلا مدل 3in1تاب برقی و یا نی نی لای لای برقی فور مامز (4مامز) مدل مامارو 4


آشنایی با ویژگی‌های نی نی لای لای

شاید در گذشته، نی نی لای لای‌ها ایمنی لازم را نداشتند و احتمال سقوط نوزاد از روی این نی نی لای لای‌ها بسیار زیاد بود. اما امروزه و با طراحی‌های متفاوتی که شرکت‌های مختلف برای این وسیله مهم داشته‌اند، شما می‌توانید ایمنی بالا را در آنها ببینید. اصلی‌ترین فرق نی نی لای لای با تاب برقی در این است که این وسیله سرعت حرکتش بسیار آرام و ملایم است، به طوری که نوزاد نترسد و احساس آرامش کند. همچنین با وزن سبک و ابعاد کوچک می‌تواند در هر مکان از خانه مورد استفاده قرار گیرد و برای سفر و جابجایی بسیار مناسب می‌باشد. این وسیله تشک بسیار نرم و لطیف و قابل شستشو دارد. جنس بدنه آن هم محکم و مقاوم است تا بتواند به خوبی وزن نوزاد را تحمل کند. بنابراین با کمک این وسیله نوزاد شما با آرامش می‌خوابد.

نی نی لای لای Cam مدل Giocamنی نی لای لای مدل Long Shang مدل 1883 گهواره و نی نی لای لای Mastela مدل 5in1

 

آشنایی با ویژگی‌های تاب برقی

شما با اصلی‌ترین تفاوت نی نی لای لای با تاب برقی آشنا شدید. حال بهتر است تا ویژگی‌های تاب برقی را بررسی کنیم. تاب برقی دارای قابلیت تنظیم پشتی صندلی می‌باشد. شما میتوانید به راحتی پشتی صندلی را در سه حالت نشسته، نیمه نشسته و خوابیده تنظیم کنید. بنابراین این وسیله نه تنها برای خواب نوزاد، بلکه برای بازی کردنش هم مناسب است. این وسیله از بدو تولد تا زمانی که نوزاد شما به وزن 13 کیلوگرم برسد، برایش مناسب است. شما می‌توانید سرعت تکان خوردن این تاب را در حالات مختلف تنظیم کنید. همچنین این وسیله اکثرا دارای تنوع ملودی متفاوت است تا نوزاد شما حسابی با شنیدن این ملودی‌ها احساس آرامش کند. بنابراین فرق نی نی لای لای با تاب برقی در کاربرد آنها نیز پیداست. تاب برقی هم برای بازی و هم برای خواب نوزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در حالی که نی نی لای لای تنها برای خواباندن نوزاد استفاده می‌شود.

نی نی لای لای فیشر پرایس مدل Newborn to Toddler نی نی لای لای نونا مدل Leafگهواره و نی نی لای لای جیکل مدل Rella

 

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close