بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

انتخاب اسباب بازی برای کودک

انتخاب اسباب بازی برای کودک

اسباب بازی همان وسایلی هستند که دنیای کودکان و نوزادان را دگرگون می‌کنند و باعث رشد خلاقیت و پرورش مهارت‌های آنها می‌شوند. همانطور که می‌دانید نوزادان و کودکان به این وسایل بازی علاقه زیادی دارند، چرا که این وسایل بسیار زیبا، جذاب و سرگرم کننده هستند. به عنوان پدر و مادر باید بدانید که این وسایل بازی نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت و روحیات کودکان دارند. از این رو بهتر است تا در هر سن، وسایل بازی مناسب کودکتان را تهیه کنید. این وسایل بازی در هر سن کاملا متناسب با شخصیت و علاقه‌مندی‌های کودکان طراحی شده‌اند. به همین منظور سعی داریم در این بخش فهرستی مناسبی از وسایل بازی برای نوزادان و کودکان در هر سن به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید تا بدانید که فرزندتان در هر سن به چه وسایلی نیاز دارد.


اسباب بازی
مناسب برای کودکان 1 تا 2 سال

اسباب بازی مناسب برای کودکان 1 تا 2 سال وسایلی هستند که به آنها مهارت‌های حرکتی را بیاموزند. وسایلی که به کودکان اجازه می‌دهند مهارت‌های حرکتی جدید به دست آورند، از نظر آنها جذابترین و بهترین وسیله است. به طور مثال برای او وسایل بازی خریداری کنید که می‌تواند با یک چکش به توپ ضربه بزند. این بازی برای او به شدت جذاب و مهیج است. همچنین بازی کردن با وسایلی که موزیکال هستند و چند دکمه دارند، کودکان را در این سن به خوبی مجذوب می‌کنند.

به طور کلی اسباب بازی‌های فشاری و یا کششی و همچنین اسباب بازی‌هایی که به کودکان امکان چکش زنی را می‌دهند، در این سن مناسب‌ترین وسایل بازی هستند. همچنین خرید اسباب بازی‌هایی که به آلات موسیقی مربوط می‌شوند، وسایل بازی که بر مبنای مرتب سازی هستند، پازل‌های چهار یا پنج تکه و... برای کودکان در این سن مناسب هستند.

بهترین وسایل بازی برای کودکان 2 تا 3 سال

پس از 2 سالگی کودک شما مهارت‌های حرکتی‌اش را به خوبی کشف کرده است. حالا دیگر وقتش رسیده تا او از اسباب بازی‌های هدفمندتری استفاده کند. در این سن کودکان بیشتر از والدین‌شان تقلید می‌کنند و می‌خواهند با اسباب بازی‌هایی سرگرم شوند که بزرگترها از آن استفاده می‌کنند. به عنوان مثال داشتن یک اتو، جاروبرقی، پیچ گوشتی و... در قالب وسایل بازی برای کودکان در این سن جذاب است. همچنین تلفن‌های زنگ‌دار، عروسک‌های موزیکال، کامیون‌های کمپرسی و... برای کودکان بین 2 تا 3 سال بسیار جذاب است. علاوه بر این موارد، اسباب بازی‌های کششی و فشاری نیز برای کودکان در این سن جذاب است. حیوانات خانگی، وسایل مربوط به آشپزخانه، آلات موسیقی، وسایل مربوط به حمل و نقل و... همگی جزو وسایلی هستند که شما می‌توانید در این سن برای فرزندتان تهیه کنید.

اسباب بازی برای کودکان 4 تا 5 سال

مناسب‌ترین اسباب بازی برای کودکان 3 تا 4 سال وسایلی هستند که به یادگیری آنها کمک می‌کنند. در این سن کودکان توانایی یادگیری بسیاری از آموزش‌ها و مهارت‌ها را دارند. مهارت‌های ریاضی جزو این مهارت‌ها به حساب می‌آیند. به طور کلی خرید اسباب بازی‌های هنری برای کودکان در این سن بهترین انتخاب است. پازل‌های چند تکه، توپ فوتبال یا بسکتبال، دوچرخه و سایر وسایل حرکتی و... همگی جزو وسایلی به حساب می‌آیند که کودکان در سن 3 تا 4 سالگی به آنها علاقه‌مند هستند. شما می‌توانید در این سن بیشتر بازی‌های فکری برای کودکان خود خریداری کنید تا آنها آموزش ببینند.

وسایل مناسب بازی برای کودکان 6 تا 7 سال

اسباب بازی در 6 و 7 سالگی برای کودکان معنای دیگری پیدا می‌کند. در این سن کودکان تحت آموزش معلمان خود هستند و می‌خواهند از آنها تقلید کنند. بنابراین انجام آزمایشات علمی، بازی‌های کارتی، بازی‌های رومیزی، بازی‌های رایانه‌ای و... همگی جزو علاقه‌مندی‌های کودکان در این سن و سال است. بهترین اسباب بازی برای کودکان در این سن ماشین‌های کنترل از راه دور، ذره‌بین، تلسکوپ، وسایل ورزشی، بازی‌های رومیزی مثل منچ و شطرنج و... هستند.

وسایل بازی برای کودکان 8 سال به بالا

کودکان 8 سال به بالا نیز به اسباب بازی نیاز دارند. اما اسباب بازی کودکان در این سن کمی متفاوت‌تر است. استفاده از وسایلی مانند دوچرخه، اسکوتر، اسکیت و... برای کودکان در سن 8 سال و به بالا بسیار جذاب و مهیج است. در این سن کودکان دیگر به علاقه‌مندی‌هایشان پی بردند و شاید بخواهند یک کلکسیون از این علاقه‌مندی‌ها داشته باشند. دخترانی که در سن 8 سالگی هستند، به کاردستی علاقه بسیار زیادی نشان می‌دهند. به همین خاطر خرید وسایلی که می‌توان با آنها کاردستی درست کرد برای آنها بسیار مناسب است. پسرها معمولا به سمت بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی علاقه زیادی نشان می‌دهند. اما در هر صورت باید بازی کردن کودکان با این وسایل الکترونیکی را کنترل کنید و اجازه ندهید که این وسایل به مدت طولانی استفاده شوند.

بهتر است کودکتان را در این سن و سال به سمت انجام بازی‌های علمی و ورزشی هدایت کنید. در این سن و سال شما می‌توانید به خوبی او را به سمت استعدادها و توانایی‌هایش هدایت کنید. بنابراین سعی کنید اسباب بازی و وسایلی که برای کودک خود می‌خرید، هدفمند باشد.

نکاتی برای انتخاب اسباب بازی برای کودک

در این بخش به طور کامل متوجه شدید که خرید اسباب بازی برای کودک باید متناسب با سن او باشد. لازم است تا در اینجا به چند نکته مهم در این خصوص اشاره کنیم. بهتر است در هر سن وسایل بازی مناسب برای کودکتان تهیه کنید. در انتخاب اسباب بازی برای کودک علاقه‌مندی‌های او را در نظر بگیرید و صرفا وسایل بازی را به دلیل زیبایی نخرید.

زمانی که فرزند شما بزرگتر می‌شود، لازم است تا اسباب بازی‌هایی که قبلا داشته را جمع کنید و وسایل بازی مناسب سنش را تهیه کنید. در صورتی که وسایل بازی قدیمی‌ کودک همچنان در اتاقش باشند، او نمی‌تواند به خوبی از وسایل بازی جدیدش استفاده کند. بنابراین لازم است تا در هر سنی اتاق فرزندتان را بررسی کنید و وسایل بازی قدیمی‌اش را جمع کنید. در نهایت هم باید به این نکته مهم اشاره داشته باشیم که خرید وسایل بازی برای کودکان، حساسیت‌های خاص خودش را دارد. سعی کنید این حساسیت‌ها را به خوبی درک کنید و وسایل بازی هدفمند برای فرزندتان تهیه کنید. در این صورت است که می‌توانید فرزندی خلاق و باهوش پرورش دهید.

اسباب بازی هولی تویز

شرکت هولا بصورت تخصصی اسباب بازی کودک تولید می‌کند. این موضوع باعث کیفیت بالا و تنوع جذاب محصولات آن شده است.

 

منبع:parents

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close