بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

روروک کودک چیست؟

روروک کودک چیست؟

استفاده از روروک برای کودک بسیار جالب و هیجان انگیز خواهد بود. اما آیا این وسیله برای سلامت کودکان خطری ایجاد نمی‌کند؟ استفاده از روروک در چه سنی توصیه می‌شود؟ آیا روروک برای کودکان اختلالاتی ایجاد می‌کند؟ قطعا شما هم این قبیل سوالات را در خصوص استفاده از روروک برای کودک خود دارید. بنابراین در این بخش همراه ما باشید تا به بایدها و نبایدهای این واکرهای جذاب اشاره داشته باشیم.

 روروک کودک چیست؟

استفاده از روروک برای کودک و نوزادانی مجاز است که هنوز قادر نیستند راه بروند. این وسیله در واقع کودک را برای گام برداشتن و تمرین راه رفتن آماده می‌کند. اگر برای خرید سیسمونی اقدام کرده باشید قطعا روروک های مختلفی را دیده‌اید که فروشنده به شما پیشنهاد می‌دهد. شاید این وسیله نام‌های مختلفی داشته باشد. اما اصلی‌ترین نام آن روروک یا واکر کودک است.

شاید در گذشته استفاده از روروک برای کودک چندان رایج نبود. همچنین این وسیله در گذشته شکل‌های گوناگونی داشت. اما امروزه شاهد این هستیم که روروک کودک از جنس پلاستیک سفت و سخت تولید می‌شود. در قسمت پایینی این وسیله کودک تعدادی چرخ تعبیه شده است تا کودک بتواند به راحتی در روروک حرکت کند و به این طرف و آن طرف برود. البته نوع دیگری از واکر کودک وجود دارد که فقط به صورت چرخشی حرکت می‌کند و به هیچ عنوان جابجا نمی‌شود.

روروک 3 کاره baby4life مدل Carروروک 2 کاره BEBeko مدل 1118روروک و واکر چیکو مدل 123آیا استفاده از
روروک برای کودک بی‌خطر است؟

استفاده از روروک برای کودک امروزه ضروری است. زیرا کودکان بسیار باهوش و فعال هستند. بنابراین باید از وسایل مختلف برای پرورش این هوش و خلاقیت آنها استفاده کرد. قطعا شما نمی‌توانید تلاش‌های نوزادتان برای راه رفتن را نادیده بگیرید. از طرفی باید امنیت او را در گام‌های اولیه‌ای که برمی‌دارد حفظ کنید. پس با این حساب می‌توان گفت خرید روروک برای کودک ضروری است. اما آیا این وسیله ایمنی لازم را دارد؟

جواب هم بله است و هم خیر! استفاده از روروک برای کودک در صورتی ایمن است که شما نکات مهم را رعایت کنید. پس شما می‌توانید با خیالی راحت و آسوده از این وسیله استفاده کنید در صورتی که به موارد ایمنی توجه کنید. شاید بسیاری از کودکان مایل باشند تا گام‌های اولشان را با کمک پدر و مادرشان بردارند. در این صورت احتمال هر گونه خطر و آسیبی وجود دارد. در صورتی که والدین واکنش به موقع از خود نشان ندهند، قطعا تجربه دردناکی را برای کودکشان رقم می‌زنند. پس توجه به حفظ امنیت کودک برای راه رفتن موضوع بسیار مهمی است.

به خاطر داشته باشید در طراحی روروک‌هایی که امروزه برای کودکان تولید می‌شود، تمامی نکات ایمنی و ضروری در نظر گرفته شده است. استانداردهایی که در ساخت این وسیله به کار رفته است باعث شده تا والدین بدون هیچ دغدغه‌ای کودکشان را در این وسیله قرار دهند تا به این طرف و آن طرف برود. اما با این حال باید در نظر داشته باشید که استفاده از روروک برای کودک همچنان با آسیب‌هایی همراه است. البته این در صورتی است که شما از روروک‌های بی کیفیت و بدون استاندارد استفاده کنید. حتی با وجود این طراحی‌ها و استانداردها شما باید یک سری نکات ایمنی را برای کودک خود در نظر بگیرید. در ادامه این بخش به این نکات اشاره خواهیم داشت.

روروک ثابت و تشک بازی Bright Starروروک ثابت Bright Stars مدل Bounce a roundروروک Weina مدل Beat Music


چه خطراتی به دنبال استفاده از
روروک برای کودک وجود دارد؟

استفاده از روروک برای کودک به تنهایی خطر آفرین نیست. اما در صورتی که کودکتان  عادت کند و مدام بخواهد که در آن قرار بگیرید، قطعا یک سری خطرات او را تهدید خواهند کرد. این خطرات شامل موارد زیر هستند.

در صورتی که در منزل خود پله داشته باشید، خطر سقوط کودک با روروک از پله‌ها وجود دارد. که این آسیب‌هایی همچون برآمدگی سر، کبودی و گاهی شکستن دست و پا را به همراه دارد.

احتمال سوختگی در استفاده از روروک برای کودک وجود دارد. زیرا ممکن است او بخواهد به اشیاء داغی که در اطرافش است دست بزند.

احتمال مسمومیت کودک در استفاده از روروک وجود دارد. زیرا ممکن است او به جاهایی دسترسی پیدا کند که قبلا نمی‌توانسته است؛ مانند خاک گلدان.

زمانی که کودک سوار بر روروک است، قطعا انگشتان دست و پاهایش را محکم به هم فشار می‌دهد. این کار برای کسب مهارت‌های حرکتی او به هیچ وجه مناسب نیست.

این موارد همگی جزو خطرات استفاده از روروک برای کودک به حساب می‌آیند. اما بعضی از کارشناسان و متخصصان بر این باورند که استفاده از روروک برای کودک باعث تاخیر در رشد ذهنی و حتی حرکتی او می‌شود. شواهد نشان میدهد که بعضی از کودکان چنان به استفاده از روروک متکی بار می‌آیند که با تاخیر در راه رفتن مواجه می‌شوند. این کودکان به دلیل اینکه خطر را تجربه نکرده‌اند مدام می‌خواهند امنیتشان را حفظ کنند. به همین دلیل نمی‌توانند خطرات مستقل راه رفتن را بپذیرند.

روروک Kikka Boo مدل Fantasiaروروک hauck مدل Playerروروک 3 کاره hauck مدل Ride on ۱-۲-۳


چرا استفاده بیش از حد از
روروک برای کودک خطراتی به همراه دارد؟

در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم که استفاده بیش از حد از روروک برای کودک خطراتی را به همراه دارد. اما آیا دلایل آن را می‌دانید؟ به طور کلی کودکانی که از روروک استفاده می‌کنند، نمی‌توانند پاهای خود را ببینند. این باعث می‌شود که او توانایی‌هایش را نادیده بگیرد و با تاخیر در حرکت مواجه شود. همچنین طبق شواهد موجود مشخص شده که استفاده بیش از حد از روروک برای کودک باعث می‌شود تا عضلات کودک رشد نکنند. به همین علت کودک با ضعف عضلانی مواجه می‌شود که این امر نیز در نهایت باعث تاخیر در رشد کودک می‌شود.

آیا استفاده از روروک مجاز است؟

نظریه‌های مختلفی در خصوص استفاده از روروک برای کودک وجود دارد. بسیاری از پزشکان و متخصصان استفاده از آن را نقص می‌کنند و بسیاری دیگر توصیه! حال تکلیف چیست؟ آیا استفاده از این وسیله ضرورت دارد یا برای کودک مضر است؟ توصیه ما به شما این است که برای کودک خود روروک تهیه کنید و اجازه دهید تا از این وسیله استفاده کند. زیرا این بخش شیرینی از یادگیری گام برداشتن است. اما هرگز کودک خود را وابسته به استفاده از روروک بار نیاورید. هرگز به صورت مداوم از این وسیله استفاده نکنید زیرا باعث تاخیر در رشد کودک می‌شود. همچنین زمانی که کودکتان سوار بر روروک شده است، حتما محیط اطراف را بررسی کنید تا خطری او را تهدید نکند.


منبع : mamanatural

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close