بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

بازی‌های مخصوص سفر با کودک

بازی‌های مخصوص سفر با کودک

منظور از بازی‌های مخصوص سفر برای کودکان چه بازی‌هایی هستند؟

آیا زمانی که می‌خواهید سفر جاده‌ای و طولانی داشته باشید، بازی مناسبی را برای کودکتان در نظر می‌گیرید؟

او را با تبلت و سایر وسایل الکترونیک سرگرم می کنید یا برایش بازی‌ها و تفریحات دیگری هم در نظر می‌گیرید؟

به طور کلی باید این را در نظر داشته باشید که شاید کودک شما نتواند تا انتهای مسیر ساکت و آرام به تماشای منظره بیرون بنشیند. قطع این کار حوصله او را سر می‌برد.

پس چه باید کرد؟ در این بخش می‌خواهیم انجام یک سری بازی‌های سرگرم کننده و مفید برای کودکان را به شما پیشنهاد دهیم تا در سفر کودکتان را حسابی سرگرم کنید. با ما همراه باشید.

 

آیا استفاده از تبلت و سایر وسایل الکترونیک در سفر مناسب است؟

اگر صحبت از بازی‌های مخصوص سفر و همچنین بهترین روش برای سرگرم کردن کودک داخل خودرو باشد، قطعا اولین گزینه‌ای که به آن فکر می‌کنید، تبلت و وسایل الکترونیکی است. این در حالیست که شما به خوبی می‌دانید وسایل الکترونیکی کودک شما را از پیشرفت و کسب مهارت‌های جدید دور می‌کند. بنابراین باید قاطعانه بگوییم که خیر! به هیچ عنوان در سفر با خودرو به کودکان خود تبلت ندهید و آنها را با وسایل این چنینی سرگرم نکنید.طبق مطالعات انجام شده، محققان دریافتند که بازی کردن و نگاه کردن بیش از اندازه به تبلت و وسایل الکترونیکی تاثیر منفی بر رشد ذهنی کودک می‌گذارد؛ حتی اگر شما بهترین نمونه‌های بازار را خریداری کرده باشید و بازی‌های آموزشی در آن نصب کرده باشید. خصوصا اگر فرزند شما کمی بزرگتر شده باشد و به مدرسه برود، باید در انتخاب بازی‌های مخصوص سفر کمی سخت‌گیرانه‌تر عمل کنید. چرا که این موضوع باعث دوری کودک از جمع خانواده می‌شود.

مطالعه جزو بهترین بازی‌های مخصوص سفر است!

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید مطالعه جزو بهترین‌ بازی‌های مخصوص سفر به حساب می‌آید. آیا می‌دانید چرا؟ زمانی که کودک شما در محیط خانه و یا مدرسه است، به مطالعه تمایلی نشان نمی‌دهد؟ زیرا تمام عوامل محرک بیرونی باعث حواس‌پرتی او می‌شوند. اما در سفر جاده‌ای زمان مناسبی است که او را با مطالعه سرگرم کنید. البته شما می‌توانید برای کودک خود که سن کمتری دارد، کتابی مناسب تهیه کنید.

 

گاهی اوقات خواندن کتاب برای برخی از کودکان جزو بهترین بازی‌های مخصوص سفر به حساب نمی‌آید. آیا می‌دانید چرا؟ به این دلیل که آنها داخل خودرو سرگیجه یا تهوع می‌گیرند. یا گاهی ممکن است آنها در طول سفر نتوانند روی کتاب خوانی متمرکز شوند. در چنین شرایطی اصلا نگران نشوید. زیرا ما راهکارهای بهتری هم برای شما سراغ داریم که در ادامه این بخش آنها را بررسی خواهیم کرد.

لیست بهترین بازی‌های مخصوص سفر با کودک برای کودکان زیر 6 سال

  • بازی با آینه ماشین

یکی از بازی‌های مخصوص سفر که برای انجام آن اصلا به زحمت نمی‌افتید، بازی با آینه ماشین است. در این بازی نیازی نیست تا شما وسیله خاصی را به همراه داشته باشید. تنها به راحتی می‌توانید با آینه کناری‌تان با کودک خود بازی کنید. برای انجام این بازی کافیست تا از آینه برای ارتباط گرفتن با کودکتان استفاده کنید. در آینه نگاهی به او بیندازید و شکل‌های مختلفی با صورتتان درست کنید. این سرگرمی برای کودکان زیر 3 سال، یک سرگرمی خاص و جذاب است. کم‌کم مشاهده خواهید کرد که کودکتان نیز با شما همکاری می‌کند و کلی سرگرم می‌شود.

  • بخوانید و لذت ببرید

تقریبا می‌توان گفت تمام کودکان از موسیقی و گوش دادن به موسیقی لذت می‌برند. شما می‌توانید متناسب با سن کودکتان از او بخواهید که موسیقی را با شما بخواند. برای این کار می‌توانید از لالایی‌ها و یا شعرهای کودکانه و جذاب استفاده کنید.

  • کتاب‌های برچسبی

یکی از بازی‌های مخصوص سفر برای کودکان نوپا، کتاب‌های چسبی است. این کتاب‌ها به قدری برای کودکان جذاب هستند که باید بگوییم آنها از بازی با این کتاب‌ها سیر نمی‌شوند. علاوه بر اینکه کودک دلبند شما در طول سفر با این کتاب‌ها به خوبی سرگرم می‌‌شود، مهارت‌های حرکتی‌اش هم به خوبی تقویت می‌شوند. پس باید بگوییم بازی با این کتاب‌ها برای کودکان نوپا جذابیت زیادی دارد.

 

بهترین بازی‌های مخصوص سفر برای کودکان پیش دبستانی

باز‌های مخصوص سفر باید متناسب با سن کودک باشند. از این رو در این بخش به بازی‌هایی که برای کودکان پیش دبستانی مناسب است، اشاره می‌کنیم.

  • گوش دادن به کتاب صوتی

یکی از بازی‌های مخصوص سفر که برای کودکان پیش دبستانی بسیار جذاب است، گوش دادن به کتاب صوتی است. البته این بازی مخصوص کودکانی است که بنا به هر دلیلی نمی‌توانند در جاده کتاب بخوانند. شما می‌توانید نسخه‌های جذاب این کتاب‌ها را دانلود کنید و از ضبط خودرو برای کودکتان پخش کنید. این داستان‌ها به خوبی داستان‌سرایی شده‌اند. به همین علت باید بگوییم برای کودکان جذابیت بسیار زیادی خواهند داشت.

  • بازی حافظه

انجام دادن بازی حافظه برای کودکانی که به سن پیش دبستانی رسیده‌اند، جذابیت بسیار زیادی دارد. از این رو شما می‌توانید بازی حافظه را به عنوان بهتری بازی‌های مخصوص سفر برای کودک خود در نظر بگیرید و در طول مسیر آن را انجام دهید. همانطور که میدانید حالا دیگر می‌توانید بدون هیچ محدودیتی از لحاظ گستردگی دایره لغات، با کودک خود بازی کنید و حسابی او را سرگرم کنید.

بهترین بازی‌های مناسب سفر برای کودکان دبستانی

زمانی که کودک شما بزرگتر می‌شود، بازی‌های مخصوص سفر برایش شکل و رنگ دیگری می‌گیرد. از این رو بهتر است تا متناسب با سنش او را در خودرو سرگرم کنید.

  • بازی پلاک خودرو

برای تقویت هوش و حافظه کودکتان و همچنین برای سرگرم کردن او در طول سفر، بازی پلاک خودرو را انجام دهید. به این ترتیب که از او بخواهید پلاک خودروهای مختلف را بخواند. هر بار که این کار را با موفقیت انجام داد به او امتیاز بدهید. حتی می‌توانید برایش یک جایزه هم در نظر بگیرید تا او برای انجام این بازی مشتاق‌تر شود.

  • 20 سوالی

ساده‌تر از بازی 20 سوالی برای سرگرم کردن کودکان مدرسه‌ای وجود ندارد. در این بازی شما نه تنها میتوانید کودکتان را به خوبی سرگرم کنید، بلکه می‌توانید با سلیقه و علایق او نیز بیشتر آشنا شوید. این یکی از بازی‌های مخصوص سفر است که برای مدت طولانی می‌تواند شما و کودکتان را سرگرم کند.

 

منبع:mamanatural

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر