بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

لیست وسایل ضروری برای سفر با نوزاد

لیست وسایل ضروری برای سفر با نوزاد

وسایل ضروری برای سفر با نوزاد وسایلی هستند که جای کمی را میگیرند و در عین حال شما برای مراقبت و نگهداری از فرزندتان به آنها نیاز دارید. اصلی‌ترین دغدغه والدین در سفر این است که تمامی وسایل مورد نیاز فرزندشان را بردارند. گاهی اوقات ممکن است والدین در این مورد اغراق کنند و وسایل زیادی را با خود به سفر ببرند. بنابراین تصمیم داریم تا در این بخش به ضروری‌ترین وسایلی که برای سفر با نوزاد به آنها نیاز دارید را برایتان لیست کنیم.

 


نحوه انتخاب وسایل ضروری برای سفر با نوزاد

قبل از اینکه به بررسی لیست وسایل ضروری برای سفر با نوزاد بپردازیم لازم است تا نکته‌ای را به شما یادآور شویم. معمولا مراقبت و نگهداری از نوزاد به وسایل متعددی نیاز دارد. زمانی که قصد سفر داشته باشید باید ضروری‌ترین وسایل نوزاد را با خود ببرید نه اینکه تمام وسایل نوزاد را با خود حمل کنید. تفاوتی ندارد که شما چه وسایلی را با خود به سفر ببرید. در هر صورت مهم است که وسایل انتخابی شما کمترین فضا را اشغال کنند و کاربردی باشند. در صورت امکان می‌توانید وسایلی که چندکاره هستند را با خود به سفر ببرید تا مجبور به جمع کردن وسایل مختلف نباشید.


لیست وسایل ضروری برای سفر با نوزاد

برای سفر با نوزاد لازم است تا ضروری‌ترین وسایل را بردارید و چیزی را از قلم نیندازید. در اینجا لیست ضروری‌ترین‌ها را برایتان ذکر می‌کنیم.

  • پوشک و وسایل بهداشتی

پوشک و وسایل بهداشتی جزو وسایل ضروری برای سفر با نوزاد هستند. فرقی ندارد که سفر شما یک ساعته باشد یا چند روزه؛ در هر صورت باید برای کودکتان پوشک به تعداد کافی بردارید. همچنین وسایل بهداشتی مانند دستمال مرطوب، زیرانداز تعویض نوزاد، پارچه خشک‌کن نوزاد، کیسه مخصوص زباله، وازلین، پودر بچه و... همگی جزو وسایل بهداشتی هستند که به دنبال تعویض پوشک شما به آن نیاز پیدا می‌کنید.

  • لباس مناسب فصل

لباس مناسب نیز جزو وسایل ضروری برای سفر با نوزاد به حساب می‌آید. لازم است تا با توجه به سن نوزادتان، فصل، آب و هوا و سایر عوامل دیگر لباس‌های مناسبی را برای نوزادتان بردارید. اگر در آب و هوای محل سکونتتان با آب و هوای منطقه‌ای که قصد سفر به آن را دارید، متفاوت است حتما لباس‌های مناسبی را انتخاب کنید.

  • پتو و وسایل مربوط به خواب نوزاد

در سفر با نوزاد لازم است تا پتو و رختخواب نوزادتان را بردارید. در هر صورت در طول مسیر نوزاد شما به خواب و استراحت نیاز دارد. همچنین در محلی که اسکان می‌گیرید، بهتر است تا از رختخواب شخصی برای نوزادتان استفاده کنید. با این کار بهداشت مربوط به وسایل نوزادتان را نیز رعایت کرده‌اید.

شیشه شیر و شیرخشک یکی دیگر از وسایل ضروری برای سفر با نوزاد است. حتی اگر نوزاد شما از شیر مادر تغذیه می‌کند، لازم است تا شیشه شیر و شیرخشک را برای او بردارید تا در شرایط اضطراری از آن استفاده کنید. بدین ترتیب می‌توانید از سفرتان نیز بیشتر لذت ببرید.

 

مهمترین وسایل ضروری برای سفر با نوزاد

علاوه بر وسایل ضروری برای سفر با نوزاد که در بالا به آنها اشاره کردیم، لازم است تا در سفر وسایل دیگری را نیز برای نوزادتان بردارید. در نظر داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است شما به امکانات رفاهی و یا فروشگاه‌ها دسترسی نداشته باشید. در این صورت اگر وسایل مخصوص سفر با نوزاد را به همراه داشته باشید، خیالتان از هر بابت راحت است.

  • اسباب‌بازی

شاید برای شما نه اما برای نوزادتان، اسباب‌بازی جزو مهمترین وسایل ضروری سفر به حساب می آید. زمانی که شما از سفر و گردش لذت می‌برید، نوزادتان نیاز به سرگرمی‌های مخصوص خودش دارد. خصوصا اگر با خودروی شخصی سفر کرده باشید و مجبور باشید برای مدت طولانی داخل خودرو بمانید، نوزادتان خسته و کلافه می‌شود. به همین علت لازم است تا برای نوزادتان اسباب‌بازی‌های مورد علاقه‌اش را ببرید.

  • دارو و تب‌سنج

دارو و تب‌سنج جزو وسایل ضروری برای سفر با نوزاد به حساب می‌آیند. همیشه در سفر به داروخانه دسترسی ندارید. از این رو لازم است تا داروهای مسکن و تب‌بر، داروهای مخصوص اسهال و استفراغ و همچنین تب‌سنج به همراه داشته باشید.

  • پشه‌بند

سفر و گردش در طبیعت دردسرهای خاص خودش را نیز دارد. برای اینکه پشه و حشرات مختلف فرزند شما را اذیت نکنند لازم است تا حتما پشه‌بند قابل حمل را با خود ببرید. در این صورت ناراحتی نوزادتان در سفر را فراهم کرده‌اید.

 

مهمترین نکاتی که باید در سفر به آن توجه داشته باشید

وسایل ضروری برای سفر با نوزاد وسایلی هستند که شما همیشه در منزل بیشترین استفاده از آنها را دارید. فراموش نکنید در سفر باید اسباب راحتی و آسایش فرزندتان را فراهم کنید.

همیشه لباس‌های اضافه برای فرزندتان بردارید. این نکته را در  نظر داشته باشید که همیشه در سفر با نوزاد، امکان شستشوی به موقع لباس‌ها نیست. بنابراین بهتر است تا لباس به اندازه کافی بردارید.

اگر امکانش را دارید حتما آغوشی یا کالسکه برای نوزادتان ببرید. آرامش و راحتی شما در سفر به آرامش و راحتی نوزادتان بستگی دارد. پس باید رفاه و آرامش نوزادتان را در اولویت قرار دهید.

بعضی از وسایل ضروری برای سفر با نوزاد به سن نوزاد بستگی دارند. به طور مثال اگر فرزند شما در حال دندان در آوردن است، حتما باید دندان‌گیر و یا ژل مخصوص دندان نوزاد را در سفر به همراه داشته باشید. همچنین اگر او به تازگی واکسن زده باشد لازم است تا کیسه آب گرم با خود ببرید و از آن استفاده کنید.

در صورتی که سفر شما طولانی است، حتما وسایل حمام نوزادتان را با خودتان ببرید.

بهتر است در سفر با نوزاد، از بهداشتی‌ترین وسایل استفاده کنید. حوله، پتو، رختخواب و سایر وسایل دیگری که به استفاده شخصی برمی‌گردد، بهتر است تمیز و ضدعفونی شده باشند. هرگز از وسایل هتل یا اقامتگاه برای نوزادتان استفاده نکنید.

در لیست وسایل ضروری برای سفر با نوزاد، ژل ضدعفونی کننده دست نوزاد و ژل ضدعفونی کننده وسایل نوزاد را نیز به همراه داشته باشید. با این کار می‌توانید  نوزادتان را در برابر بسیاری از بیماری‌ها و ویروس‌ها ایمن نگه دارید.

در صورتی که با خودروی شخصی سفر می‌کنید، بهتر است تا جعبه کمک‌های اولیه را در خودرو قرار دهید. در صورتی که از سایر وسایل نقلیه برای سفر استفاده می‌کنید، حتما پماد سوختگی و گزش حشرات، باند، چسب زخم و... را به همراه داشته باشید.


منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close