بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

قطره اینفاکول چیست

قطره اینفاکول چیست

کولیک نوزادان یکی از رایج‌ترین مسائلی است که اکثر خانواده‌ها در زمان تولد بچه‌ها حداقل برای چند ماه با آن درگیر هستند. تقریبا از هر ۴ نوزاد تازه متولد شده یک نوزاد مبتلا به کولیک است و به دلیل شایع بودن این مشکل، محصولات متعددی برای کاهش درد و ناراحتی ناشی از کولیک بچه‌ها در بازار عرضه می‌شوند.

قطره اینفاکول چیست؟

قطره اینفاکول (Infacol Pain Relief 55Ml) یکی از محبوب‌ترین داروهای کاهش درد کولیک است به طوریکه اکثر خانواده‌هایی که از آن استفاده کرده‌اند اعتقاد دارند داشتن یک شیشه از این قطره برای هر بچه واجب و ضروری است. اگر فکر می‌کنید فقط معجزه می‌تواند گریه و بی‌تابی ناشی از کولیک نوزاد شما را قطع کند، با نقد و بررسی قطره اینفاکول با ما همراه باشید.


معرفی کلی

اینفاکول یکی از برندهای مطرح در حوزه لوازم نوزاد است و قطره اینفاکول، از جمله محصولات دارویی این شرکت است که به طور اختصاصی برای تسکین درد و ناآرامی ناشی از کولیک در نوزاد عرضه می‌شود. با التیام درد کولیک، از عوارض آن همچون گریه‌های مداوم و مکرر، بی‌خوابی و بیقراری نوزاد نیز تا حد زیادی کاسته شده و نوزاد احساس آرامش می‌کند.

ترکیبات فعال و نحوه عملکرد

ترکیب فعال به کار رفته در قطره اینفاکول سایمتیکون (Simeticone) نام دارد که از جمله مواد کف‌زدا یا ضدکف محسوب می‌شود. سایمتیکون با شکستن حباب‌های گاز در داخل معده نوزاد، خروج گازها از معده را ساده می‌کند. بدین ترتیب، درد ناشی از کولیک در نوزاد تسکین پیدا کرده و کودک احساس راحتی بیشتری می‌کند.

در ترکیبات قطره اینفاکول از پلیمر هایپرملوز برای تنظیم غلظت و دادن بافت سیروپ مانند به قطره استفاده شده است. همچنین عصاره پرتقال و شیرین کننده سدیم ساخارین (شکر مصنوعی) برای طعم دادن به قطره به کار رفته است که باعث می‌شود مزه آن برای بچه‌ها مطلوب باشد.

استفاده آسان از روز اول تولد

استفاده از قطره اینفاکول بسیار آسان است و بر روی آن یک قطره‌چکان با ظرفیت نیم میلی‌تر عرضه می‌شود که دز توصیه شده برای هر بار میل کردن قطره است. ترکیبات بسیار ملایم این قطره کاملا برای نوزاد ایمن است و می‌تواند از روز اول تولد برای تسکین درد کولیک نوزاد به کار رود.

دز مناسب و تعداد دفعات استفاده

دز مناسب برای هر بار دادن قطره به نوزاد با کمک قطره‌چکان نیم میلی لیتر است که بهتر است قبل از شیر دادن صرف شود. سایمتیکون از جمله موادی است که در بدن جذب نمی شود. بنابراین هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات دادن قطره به بچه‌ها وجود ندارد و می‌توانید همیشه قبل از شیر دادن به نوزاد از آن استفاده کنید.

اینفاکول اثر پیش رونده دارد، به این معنی که با هر بار مصرف تأثیر آن قوی‌تر می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود خانواده‌ها در ۳ الی ۴ روز اول به دادن تنها یک دز (نیم میلی‌لیتر) از قطره اکتفا کنند. در صورت عدم مشاهده نتیجه مثبت، پس از چهار روز می‌توانید دز قطره را به ۲ واحد (۱ میلی‌لیتر) افزایش دهید.

نگهداری

نگهداری از قطره اینفاکول نیز بسیار آسان بوده و پیچیدگی خاصی ندارد. کافی است آن را در یک محیط خشک و خنک، دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید. دمای محیط نباید بیشتر از ۲۵ درجه (دمای معمولی اتاق) باشد. پس از باز کردن درب قطره، حداکثر تا ۲۸  روز می‌توانید از آن استفاده کنید.

عوارض جانبی

به طور کلی اینفاکول عملکرد بسیار سریعی در از بین بردن درد کولیک دارد و اکثر بچه‌ها هیچ واکنش نامطلوبی نسبت به آن نشان نمی‌دهند. با این حال، همچون هر ترکیب دارویی دیگری ممکن است بعضی نوزادان نسبت به برخی ترکیبات واکنش نشان دهند. اسهال، استفراغ و خارش پوست از جمله عوارض جانبی محتمل این دارو هستند که در برخی نوزادان دیده می‌شوند. در صورت مشاهده عوارض شدید و غیرطبیعی، لازم است با پزشک مشورت کنید.

واکنش‌های آلرژیک

هیچ ماده حساسیت‌زایی در ترکیبات قطره اینفاکول به کار نرفته است و احتمال بروز آلرژی بسیار ناچیز است. اما ترکیبات متیل هیدروکسی بنزات و پروپیل هیدورکسی بنزات که برای جلوگیری از رشد باکتری در ترکیبات قطره مورد استفاده قرار گرفته‌اند ممکن است برای بعضی از کودکان حساسیت‌زا باشند. در صورت وجود سابقه حساسیت نوزاد به این ترکیبات، لازم است پیش از دادن قطره به نوزاد با پزشک مشورت کنید.

ایمنی

قطره اینفاکول در صورت استفاده صحیح کاملا برای نوزاد ایمن است. به طور طبیعی بهتر است قبل از دادن اینفاکول به نوزاد با یک پزشک مشورت کنید. در صورت وجود سوابق حساسیت و یا بیماری‌های ارثی مشورت با پزشک اهمیت بیشتری داد. در هنگام استفاده از قطره نیز همیشه دستورالعمل پزشک را دنبال کرده و توضیحات درج شده بر روی بسته‌بندی را به دقت مطالعه کنید.

تجارب حقیقی

قطره اینفاکول از محصولات شناخته شده و مشهور برای کاهش درد کولیک نوزاد در سطح جهانی است و در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین بین‌المللی، امتیاز بالایی از خریداران کسب کرده است. کسب امتیاز ۴.۴ در سه فروشگاه مجزا با تعداد بالای رأی دهندگان نشان دهنده اعتبار و عملکرد مثبت این قطره از دیدگاه مصرف کنندگان است.

اکثر والدین عملکرد قطره اینفاکول در قطع گریه نوزاد و کاهش درد کولیک فوق‌العاده ارزیابی کرده‌اند. برخی خانواده‌ها نیز به عوارض جانبی جزئی و یا ضعیف شدن عملکرد دارو پس از چند هفته اشاره کرده‌اند. به ندرت می‌توانید شکایت‌هایی مبنی بر عدم عملکرد این دارو را در فضای وب پیدا کنید که می‌تواند گواهی بر کارکرد موثر آن باشد.

قطره اینفاکول جزو محصولات دارویی می‌باشد و طبق قوانین فروش اینترنتی دارو و مکمل‌ها ممنوع است.

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close