بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

چه زمانی می توانم استفاده از دوربین و مانیتور اتاق کودک را متوقف کنم؟

چه زمانی می توانم استفاده از دوربین و مانیتور اتاق کودک را متوقف کنم؟

استفاده از دوربین و مانیتور اتاق کودک(پیجر تصویری) بیشتر برای والدینی مناسب است که می‌خواهند از همان ابتدا الگوی خواب دلخواهشان را برای نوزاد به یک عادت تبدیل کنند. این مانیتور یا دوربین وسیله مناسبی است تا شما خیالتان از بابت امنیت کودکتان راحت باشد. اما آیا میدانید در چه بازه سنی برای کودکتان می‌توانید از این مانیتورها استفاده کنید؟ و یا چه زمانی باید استفاده از آن را متوقف کنید؟ در این بخش می‌خواهیم اطلاعات مفیدی در خصوص استفاده از این مانیتورها را در اختیارتان قرار دهیم و در نهایت بگوییم که بهتر است چه زمانی استفاده از آن را متوقف کنید.

اهمیت استفاده از مانیتور و پیجر اتاق کودک چیست؟

پس از تولد نوزاد، پدر و مادر و خصوصا مادرها وظیفه مراقبت و نگه‌داری از نوزادشان را دارند. زیرا او هنوز بسیار کوچک است و نمی‌تواند از خودش مراقبت کند. به همین دلیل به توجه و مراقبت زیادی نیاز دارد. بنابراین والدین باید با دقت بسیار بالایی از نوزادشان نگهداری و مراقبت کنند. زیرا کوچکترین خطایی در این امر ممکن است به قیمت به خطر افتادن سلامتی نوزاد تمام شود. استفاده از دوربین اتاق کودک نیز از این جهت اهمیت زیادی دارد.

پیجر تصویری سامر مدل پیکسلپیجر تصویری اونت مدل Smartپیجر تصویری Summer مدل 2 wide view


زیرا شما می‌توانید در هر موقع شبانه‌روز و در هر نقطه از منزل خود، کودکتان را کنترل کنید. این مانیتورها انواع مختلفی دارند که با آلارم‌ها و هشدارهایی که دارند، باعث می‌شوند تا شما متوجه نیاز کودکتان شوید و سریعا خودتان را به او برسانید. زیرا ممکن است زمانی که شما در آشپزخانه یا اتاق کارتان مشغول به کار هستید، کودک شما در اتاق خواب باشد و ناگهان از خواب بپرد. در این صورت شما باید خودتان را فورا به او برسانید. مانیتور کودک با هشدارها و اعلان‌هایی که دارد، به شما کمک می‌کند تا سریعا از گریه نوزادتان باخبر شوید و خودتان را به او برسانید.

 


آیا مانیتور کودک باید دائما روشن باشد؟

به دنبال اهمیت استفاده از مانیتور کودک شاید این سوال برای بسیاری از والدین به وجود بیاید که آیا استفاده از مانیتور برای کودک به گونه‌ای است که باید دائما آن را در حالت روشن بگذاریم؟ لازم است تا این نکته را بدانید که تا قبل از 6 ماهگی کودک شما بسیار ضعیف و ناتوان است. بنابراین زمانی که می‌خواهید او را تنها بگذارید، بهتر است تا مانیتور را در حالت روشن قرار دهید. اما این اهمیت دادن نباید به یک عادت غلط برای او تبدیل شود. همانطور که میدانید از همان ابتدا کودک شما یک الگوی خواب مخصوصی را به خود می‌گیرد که ممکن است او را بدعادت کند یا برعکس باعث برخورداری از یک خواب آرام و راحت کند. شما تا حد زیادی در این موضوع دخیل هستید. زیرا اگر به دنبال استفاده از مانیتور کودک حساسیت زیادی به خرج دهید و با هر صدای کوچکی به اتاق نوزادتان بروید، قطعا به او می‌آموزید که باید شبی چند بار بیدار شود، شیر بخورد یا شما را کنارش داشته باشد.

بنابراین اگر می‌بینید که کودک شما الگوی خواب مناسبی دارد، نیازی نیست تا دائما مانیتور در اتاقش روشن باشد. برخی از نوزادان می‌توانند 8 ساعت در شب بدون نیاز به شیر خوردن خواب عمیقی داشته باشند. البته اگر نوزاد شما زیاد شیر می‌خورد به خاطر داشته باشید که با مرور زمان بهتر می‌شود و تعداد دفعات شیر خوردن او در شب کمتر می‌شود.

 

چگونه استفاده از پیجر تصویری کودک را متوقف کنم؟

زمانی که کودک شما به 6 ماهگی نزدیک می‌شود، کمتر برای شیر خوردن از خواب بیدار می‌شود. همچنین او دیگر بزرگتر از قبل شده و مهارت‌های بسیار زیادی کسب کرده است. بنابراین شما می‌توانید کم‌کم اقدامات لازم برای توقف استفاده از مانیتور کودک را آغاز کنید. اگر الگوی خواب کودک شما سالم باشد، کارتان بسیار راحت خواهد بود. اما در صورتی که او عادات غلطی در خوابیدن داشته باشد، کمی باید روی این موضوع و تغییر عادت کار کنید. به عنوان مثال اگر او شب‌ها برای شیر خوردن به طور مکرر از خواب بیدار می‌شود، باید قبل از خواب حسابی به او شیر و غذای کمکی بدهید تا او کمتر احساس گرسنگی کند.

اگر شما حساسیت زیادی نسبت به بیداری‌های کوتاه شبانه کودکتان نشان می‌دهید، بهتر است که هرچه سریعتر استفاده از مانیتور کودک را متوقف کنید. زیرا این کار او را بدعادت می‌کند و ممکن است با بزرگتر شدنش مشکلات متعددی برای شما به وجود بیاید. بنابراین بهتر است ابتدا استفاده از مانیتور کودک را محدود کنید و سپس به طور کامل قطع کنید. به خاطر داشته باشید زمانی که شما مانیتور را در حالت خاموش قرار دهید، دیگر متوجه صداهای کوچک نمی‌شوید. به همین دلیل هم خودتان و هم کودکتان به این روال عادت می‌کنید. کودکی که خواب‌آلود است، قطعا پس از یک گریه کوتاه دوباره به خواب می‌رود. پس نیازی نیست که شما با هر صدا و گریه کوچکی فورا خودتان را به اتاق کودکتان برسانید.

پیجر تصویری نوویتا مدل 3043پیجر صوتی نوویتا مدل 3015


چه سنی برای متوقف کردن استفاده از  دوربین و مانیتور اتاق کودک بهتر است؟

همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، شما می‌توانید از 6 ماهگی استفاده از مانیتور برای کودک را محدود کنید. به این ترتیب که اگر در خانه حضور دارید و کودکتان در اتاقش خواب است، مانیتور را خاموش کنید. بدین ترتیب هم شما و هم کودک از حساسیت کمتری در این مورد برخوردار می‌شوید. اما به طور قطعی می‌توانیم بگوییم پس از 9 الی 12 ماهگی دیگر نیازی به استفاده از مانیتور کودک نیست. زیرا در این سن دیگر کودک شما می‌تواند با ادای کلمات و یا حرکت کردن، نیازش را به شما بفهماند. کودک 9 ماهه می‌تواند شیشه شیرش را در دستش نگه دارد و یا خودش دوباره به خواب برود. به همین منظور دیگر نیازی نیست با استفاده از مانیتور برای اتاق کودک خودتان را اذیت کنید. در واقع اگر بخواهید به استفاده از مانیتور ادامه دهید، تعداد شب بیداری‌های دلبند شما بیشتر می‌شود و در آینده ممکن است کودک شما با اختلالات در خواب مواجه شود. البته فراموش نکنید که برای خاموش کردن مانیتور کودک باید جوانب احتیاط را در نظر بگیرید و تا زمانی که از الگوی خواب کودک خود مطمئن نشدید، هرگز او را همین گونه به حال خودش رها نکنید. کودک شما باید محبتتان را حس کند و هرگز نباید احساس تنهایی یا ناامنی کند. پس هر زمان که احساس کردید به وجود شما نیاز دارد، حتما خودتان را به او برسانید و کمکش کنید.

منبع:babycenter

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close