بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

۵ دلیل اهمیت وجود دوربین، پیجر و مانیتور در اتاق کودک

۵ دلیل اهمیت وجود دوربین، پیجر و مانیتور در اتاق کودک

دوربین اتاق کودک و یا پیجر تصویری اتاق کودک از جمله لوازم نسبتا جدید در لیست خرید سیسمونی نوزاد محسوب می‌شود که ممکن است برای خرید آن دچار تردید باشید. بسیاری از والدینی که از دوربین و مانیتور برای مراقبت از نوزاد و کودک خود بهره گرفته‌اند اعتقاد دارند این وسیله برای آنها بسیار کاربردی بوده است. در عین حال ممکن است عده‌ای نیز ادعا کنند بسیاری از افراد به راحتی بدون در اختیار داشتن این وسیله فرزندان خود را بزرگ کرده‌اند و این وسیله کاربرد خاصی ندارد. روبه‌رو شدن با نظرات گوناگون و متناقض می‌تواند تصمیم‌گیری را برای والدین دشوار سازد. در این نوشته به دلایل اهمیت وجود پیجر تصویری اتاق نوزاد(دوربین و مانیتور) در اتاق کودک خواهیم پرداخت که می‌تواند راهنمای خوبی برای تصمیم‌گیری شما باشد.

 

 

۱- امکان خواب شبانه نوزاد در اتاق مجزا

امروزه بسیاری از والدین به دلایل متعدد از جمله شکل‌گیری شخصیت مستقل ترجیح می‌دهند نوزاد از ماه‌های اول تولد به خوابیدن در اتاق خود عادت کند. در صورتی که شما نیز چنین اعتقادی دارید اما نگران ایمنی و سلامتی نوزاد در حین خواب هستید، وجود یک دوربین اتاق کودک می‌تواند تردیدهای شما را از بین ببرد.

 

 

۲- آزادی عمل والدین در پرداختن به امور روزمره

تداخل مسئولیت‌های مراقبت از کودک و پرداختن به امور ضروری روزانه، اغلب خانواده‌های امروزی را دچار مشکل می‌کند: گاه والدین به منظور نگهداری از کودک از انجام کارهای بسیار ضروری باز می‌مانند و گاه کودکان به دلیل عدم حضور والدین دچار آسیب می‌شوند. با در اختیار داشتن یک دوربین جهت مراقبت دورادور از کودک، والدین می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری مسئولیت‌های متعدد خود را مدیریت کنند.

 

 

۳- حفظ ارتباط عاطفی والدین و کودک

حتی در صورت درخواست از اطرافیان برای نگهداری کودک و رهایی از دغدغه ایمنی و سلامت فیزیکی کودک، تحمل عدم حضور والدین در خانه به ویژه مادران شاغل برای بسیاری از کودکان بسیار دشوار است. دوربین‌ها و مانیتورهای امروزی با فراهم ساختن امکان صحبت کردن والدین با کودک و نیز القای حس حضور والدین در کنار کودک، می‌توانند نقش مثبتی در کاهش احساس تنهایی و حفظ ارتباط عاطفی آنان با والدین داشته باشند.

 

۴- نظارت بر بازی و فرآیند رشد کودکان

فرآیند رشد یک کودک، مسیری پرپیچ و خم با ظرافت‌های بسیار می‌باشد که نیاز به توجه خاص والدین دارد. فراهم ساختن امکانات بازی و سرگرمی برای کودک در اتاق مجزا و نظارت دورادور والدین می‌تواند نقش مهمی در آشکار کردن مشکلات و مسائل خاص کودکان داشته باشد. مسائلی همچون دیر به خواب رفتن، خواب آشفته، خشونت در هنگام بازی کردن و خودزنی کودک از جمله مواردی هستند که در حالت عادی ممکن است والدین متوجه این موضوعات نشوند یا خیلی دیر به آن پی ببرند. 

 

۵- خواب راحت و آرامش روحی والدین

بسیاری از والدین به دلیل نگرانی از وضعیت سلامتی کودک ممکن است دچار آشفتگی و بی‌برنامگی در خواب شده و یا خود را موظف کنند که در طول شب به دفعات متعدد بیدار شده و وضعیت کودک را بررسی کنند. با در اختیار داشتن یک دوربین هوشمند، خیال شما راحت خواهد بود که در صورت بروز مشکل سیستم آلارم دستگاه شما را بیدار خواهد کرد و می‌توانید با آرامش بیشتری به خواب روید.

 

 دوربین و مانیتور اتاق نوزاد و کودک  ممکن است در نگاه اول یک وسیله لوکس در میان لوازم سیسمونی نوزاد محسوب شود. اما با یک نگاه جزئی‌نگرانه، به سرعت به نقش آن در کاهش مشکلات زندگی امروزی هم برای والدین و هم برای کودک پی خواهیم برد. این وسیله به ویژه برای خانواده‌هایی که هر دو والدین شاغل هستند و یا مادرانی که محل فعالیت آنها در خانه دور از اتاق کودک است اهمیت ویژه خواهد داشت.

 

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close