بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

گریه نوزاد چه معنایی دارد؟

گریه نوزاد چه معنایی دارد؟

اگر به تازگی صاحب فرزند شدید و نوزاد شما مدام در حال گریه کردن است، از این موضوع کلافه نشوید! گریه نوزاد پیام‌های زیادی برای پدر و مادر دارد. در واقع او سعی می‌کند با این کار حسابی نظر و توجه اطرافیانش را به خود جلب کند و وجود پدر و به خصوص مادرش را در کنار خود احساس کند. شاید شما به عنوان پدر و مادر از گریه‌های نوزاد خود کلافه یا ناراحت شوید، اما به خاطر داشته باشید این گریه‌ها پیامی را به همراه دارند. گریه نوزاد یک موضوع کاملا طبیعی است.

او به تازگی پا به این دنیا گذاشته و بسیاری از احساست درونی‌اش را کشف نکرده است. ممکن است به جای تقلا کردن برای شیر خوردن، گریه کند. یا زمانی که به بازی و سرگرمی نیاز دارد، با جیغ و گریه‌های بی‌امان خودش حسابی شما را درگیر کند.

اما به طور کلی این گریه‌ها همگی معنا و مفهومی دارند و بی‌دلیل نیستند. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید گاهی اوقات گریه‌های نوزاد برایش نوعی ورزش به حساب می‌آید! اما در حالت کلی نوزاد سعی دارد با گریه کردن، با شما ارتباط برقرار کند. زیرا راه دیگری برای برقراری ارتباط با شما برایش وجود ندارد. اگر مایلید تا معنی و مفهوم گریه فرزندتان را متوجه شوید، در این بخش همراه ما باشید.

 


گریه نوزاد چه معنا و مفهومی دارد؟

ترجمه گریه‌ نوزاد همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، معنا و مفهوم خاصی دارند. شما به عنوان پدر و مادر باید سعی کنید ترجمه گریه‌های نوزادتان را بیاموزید. زیرا این کار در فرزندپروری به شما کمک زیادی می‌کند. حال بهتر است بدون فوت وقت به سراغ ترجمه این گریه‌های بی‌امان برویم.

صدای "نِه": قطعا نوزاد تازه متولد شده شما، قادر به تکلم نیست. به همین دلیل شما باید از لابلای گریه‌های نوزاد، متوجه القا یک سری کلمات شوید. زمانی که نوزاد هنگام گریه کردن کلمه "نه" یا "نَ نَ "را القا می‌کند، یعنی گرسنه است. در این هنگام گریه‌های نوزاد به گونه‌ای است که زبانش به سقف دهانش می‌چسبد. پس بهتر است تا به او شیر بدهید.

صدای "اوه": اگر توجه کرده باشید، هنگام خمیازه کشیدن یک صدای "اوه" مانند را القا می‌کنیم. بنابراین این صدا به گوش شما آشناست. اگر گریه نوزاد با صدای اوه همراه بود، به این معنی است که او حسابی خسته شده و نیاز به استراحت دارد. استفاده از نی نی لالای و گهواره برقی و تاب برقی نوزاد برای استراحت نوزاد توصیه می شود.

نی نی لای لای Cam مدل Giocamنی نی لای لای مدل Long Shang مدل 1883 گهواره و نی نی لای لای Mastela مدل 5in1


صدای "هه": اگر صدای گریه نوزاد با القای هه همراه بود، بدانید او از ناراحتی پوستی کلافه شده است. به طور مثال زمان تعویض پوشکش رسیده یا قسمتی از پاهایش دچار ادرار سوختگی شده است. گاهی هم ممکن است بیش از حد سرد یا گرمش شده باشد. بنابراین این موارد را چک کنید تا نوزاد شما آرام بگیرد. صدای "ه" یا "ههه" این صدا در گریه نوزاد به معنی محبوس شدن گاز معده در روده‌ها یا قفسه سینه‌اش است. زمانی که نوزاد این صدا را القا می‌کند، در واقع دچار ناراحتی معده شده است. در این هنگام شما می‌توانید نوزاد را برای آروغ زدن تحریک کنید و یا با خم و راست کردن زانوهایش، گاز معده‌اش را خارج کنید.

برای آرام کردن نوزادم چه کاری انجام دهم؟

در بخش قبلی ما تا حدودی گریه‌ نوزاد را برایتان ترجمه کردیم و گفتیم که این گریه‌ها چه نشانه‌هایی دارند. همچنین ساده‌ترین راهکارها برای آرام کردن نوزاد را برایتان عنوان کردیم. حالا بهتر است تا به بررسی این موضوع بپردازیم که اگر نوزاد به راحتی آرام نشد، چه کاری انجام دهیم؟

ممکن است شما مامان عزیز با گریه‌های بی امان نوزادتان حسابی کلافه، سردرگم و دست‌پاچه شوید. اما بدانید که نوزادتان به یک مامانِ قوی نیاز دارد، نه یک مامانِ دست‌پاچه! بنابراین سعی کنید صبوری خود را حفظ کنید و آرام باشید. حالا با استفاده از یک سری روش‌های خاص که در ادامه برایتان عنوان می‌کنیم، سعی کنید نوزادتان را آرام کنید.

اگر گریه نوزاد تا حدی زیاد است که به سادگی آرام نمی‌شود، بهتر است تا او را به یک اتاق تاریک ببرید و به آرامی برایش لالایی بخوانید. تُن صدای ملایم شما و اتاق خلوت و تاریک برای نوزاد آرامش‌بخش خواهد بود. به همین علت می‌توانید به سادگی او را آرام کنید. بعضی از نوزادان از شلوغی بیش از حد ناراحت و گریان می‌شوند.

گاهی ممکن است این شلوغی به دلیل اسباب‌بازی‌های بیش از حدی باشد که در اتاقش چیده شده و یا محیط خانه که بیش از حد شلوغ است. بنابراین خلوت و ساکت کردن فضا در درمان گریه نوزاد موثر است.

گاهی اوقات ممکن است کاملا بی‌مقدمه و بی‌دلیل گریه‌های نوزاد شروع شود. در این صورت ممکن است او دچار درد و ناراحتی جسمی شده باشد. در این موقع معمولا اصطلاح کودکم ضعف کرد، به‌کار می‌رود. در واقع به این معنی است که کودک با شدت زیادی در حال گریه کردن می‌باشد. در این صورت امکان دارد گاز معده‌اش او را اذیت کرده باشد و یا در قسمتی از بدنش درد و ناراحتی داشته باشد.

نی نی لای لای فیشر پرایس مدل Newborn to Toddler نی نی لای لای نونا مدل Leafگهواره و نی نی لای لای جیکل مدل Rella


برای درمان این دردها بهتر است تا طبق راهکاری که در بخش قبلی به شما ارائه دادیم، پاهای نوزاد را مانند دوچرخه‌سواری خم و راست کنید تا روده‌هایش برای خروج گاز و اسید معده تحریک شوند. این کار برای خروج گاز معده بسیار مناسب است. در صورتی که احساس کردید درد و ناراحتی نوزادتان شدید می‌باشد، بهتر است تا او را نزد پزشک ببرید.

اگر گریه نوزاد شما به دلیل سرمای بیش از حد باشد، به گونه‌ای که چانه‌اش بلرزد، بهتر است تا یک پتو به او بپیچید و صورتش را به پوست بدنتان نزدیک کنید. گرمای بدن شما می‌تواند نوزادتان را گرم و آرام کند. در صورتی که گریه‌ نوزاد شما به دلیل گرمای بیش از حد است، می‌توانید چند لایه از لباس‌هایش را کم کنید و کمی دمای محیط را کاهش دهید. به خاطر داشته باشید، اگر در فصل زمستان هستید، به یکباره نوزاد را از هوای بسیار گرم به هوای بسیار سرد منتقل نکنید. زیرا این کار باعث آسیب رساندن به او و شاید سرماخوردگی‌اش شود.

در صورتی که با این روش‌ها گریه‌های نوزادتان آرام نشد، او را نزد پزشک ببرید. حتی اگر بعد از بررسی‌های پزشک باز هم گریه‌های بی‌امان نوزادتان آرام نگرفت، باید این مدت را صبر کنید تا سن نوزاد کمی بالاتر برود. بعضی از نوزادان در سنین پایین، زیاد گریه می‌کنند.

 

 

منبع:mamanatural

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close