بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

نکات مهم انتخاب مهدکودک خوب

نکات مهم انتخاب مهدکودک خوب

رفتن به مهدکودک یکی از شیرین‌ترین لحظاتی است که هر پدر و مادری آن را در خصوص فرزندشان تجربه می‌کنند. دیدنِ آموزش و یادگیری کودک و همچنین استقلال او لذت بسیار زیادی دارد. خوب است تا در مورد مهدکودک رفتن دلبندتان یک سری نکات و موارد مهم را در نظر بگیرید؛ زیرا پیش‌دبستانی و مهدکودک تاثیر بسیار زیادی در موفقیت و پیشرفت کودک شما در آینده دارد. به همین علت شما باید برای انتخاب مهدکودک برای فرزندتان به یک سری نکات و موارد مهم توجه داشته باشید تا شاهد موفقیت‌های پی‌درپی کودکتان باشید. در این بخش قصد داریم نکاتی که شاید هیچ‌کس در مورد مهدکودک رفتن را به شما نگوید، برایتان عنوان کنیم تا بهترین تصمیم را در مورد مهد رفتن کودکتان بگیرید. با ما همراه باشید.

 

 


شاید بسیاری از پدر و مادرها رفتن به مهدکودک را چنان که باید جدی نگیرند. زیرا آنها فقط مدرسه رفتن را مهم می‌دانند. اما شما پدر و مادر آگاه و فهیم باید بدانید که مهد رفتن، پیش‌زمینه‌ای برای شروع یادگیری و مدرسه رفتن است. به همین علت باید آن را برابر مدرسه رفتن جدی بگیرید.

شاید در ابتدا بسیاری از والدین به دلیل مشغله‌های کاری که دارند، کودکشان را به مهد بفرستند، اما در حقیقت باید این را در نظر بگیرید که کودک شما وارد دنیای جدیدی می‌شود که قرار است چند ساعت طولانی در روز را آنجا بماند. به همین علت باید احساس راحتی و آرامش داشته باشد. حتما شما هم کودکان بسیاری را دیده‌اید که با محیط مهدکودک انس نمی‌گیرند و مدام بی‌تابی و بی‌قراری می‌کنند.
آیا می‌دانید علتش چیست؟ در واقع اصلی‌ترین علت آن عدم توجه کافی والدین به نکات مهم در انتخاب مهدکودک است. بنابراین رفتن به مهدکودک را جدی بگیرید و برای انتخاب مهدکودک مناسب به نکات بسیار مهم توجه داشته باشید. در این صورت کودک شما از مهد رفتن خوشحال و راضی خواهد بود و به دنبال آن قطعا شما نیز رضایت و خوشحالی خواهید داشت.

 

6 نکته‌ مهمی که هیچ‌کس در مورد رفتن به مهدکودک به شما نمی‌گوید!

حال که متوجه شدید رفتن به مهدکودک تا چد حد جدی و مهم است، باید به یک سری نکات و موارد مهم در خصوص مهدکودک رفتن به شما بگوییم تا در انتخابتان تردیدی نداشته باشید. در هر صورت انتخاب مهدکودک مناسب برای دلبندتان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس با دقت موارد زیر را دنبال کنید.

  1. مدارک معتبر مهدکودک را بررسی کنید

اولین و مهمترین نکته‌ای که شما باید در انتخاب یک مهدکودک مناسب در نظر بگیرید، بررسی مدارک معتبر مهدکودک است. معمولا مهدکودک‌های معتبر باید از سوی سازمان‌‌ها و نهادهای دولتی و شناخته شده تاییدیه داشته باشند. به طور مثال اگر مهدکودکی ادعا می‌کند از سوی بهزیستی یا آموزش و پرورش تاییدیه دارد، حتما آن تاییدیه را بررسی کنید. زیرا بسیاری از مهدکودک‌ها در این مورد فقط ادعای پوچ دارند.

  1. مدرک مربیان مهدکودک را چک کنید

از دیگر موارد مهمی که شما باید در خصوص رفتن به مهدکودک دلبندتان آن را بررسی کنید، مدرک مربی‌گری مربیان مهد است. بسیاری از مهدکودک‌ها مربیانی بی‌تجربه استخدام می‌کنند و طی فعالیتی که آن مربیان در مهدکودک دارند، آموزش‌های لازم را به آنها می‌دهند. یک توصیه دوستانه به شما؛ هرگز فرزندتان را در چنین مهدکودک‌هایی ثبت‌نام نکنید. زیرا ممکن است این مربیان با بی‌تجربگی به روحیه و شخصیت فرزند شما آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد کنند. بنابراین حتما مدرک مربیان مهدکودک را چک کنید.

  1. قوانین مهدکودک را با دقت بررسی کنید

از دیگر نکات مهمی که شما باید در خصوص رفتن به مهدکودک دلبندتان بررسی کنید، قوانین مهدکودک است. در هر صورت شما باید تابع قوانینی باشید که در منشور قوانین ذکر شده است. گاهی ممکن است طرز تفکر شما با قوانین مهدکودک همخوانی نداشته باشد. در این صورت شما در رفتار و تربیت فرزندتان با مشکل روبرو می‌شوید. همچنین برای فرزند شما دوگانگی تربیتی به وجود خواهد آمد. به همین علت بهتر است تا اگر قوانین مهدکودک بر ضد عقیده شما است، کودکتان را در مهد دیگری ثبت‌نام کنید.

  1. به تصاویری که روی دیوارهای مهدکودک نصب شده است، توجه کنید

شاید شما برای رفتن به مهدکودک فرزندتان توجه و حساسیت خاصی نسبت به تصاویر و نقاشی‌های روی دیوار مهد نشان ندهید؛ اما این تصاویر بخش مهمی از تفکر فرزندتان را تحت تاثیر خودشان قرار می‌دهند. بنابراین با دقت به این تصاویر نگاه کنید تا متوجه سبک کار و سبک آموزش مهدکودک شوید.

  1. در خصوص امنیت کودکتان سوال کنید

زمانی که با مدیر یا پرسنل مهدکودک در مورد ثبت‌نام کودکتان صحبت می‌کنید، حتما در خصوص امنیت و تدابیری که در این خصوص اندیشیده شده است، سوال کنید. هیچ چیز به اندازه تامین امنیت فرزندتان مهم نیست. حتما بررسی کنید که آیا محیط مهد به دوربین مداربسته مجهز است یا خیر؟ پرسنل تا چه حد به ورود و خروج کودکان اهمیت می‌دهند؟ آیا محیط مهدکودک کپسول آتش‌نشانی دارد؟ آیا جعبه کمک‌های اولیه در دسترس است؟ آیا سیستم سرمایشی یا گرمایشی مناسبی دارد؟ و... همگی این موارد برای تامین امنیت جانی کودک شما اهمیت بسیار زیادی دارند. بنابراین با دقت این موضوع را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که ابهام دارید، از مدیر یا پرسنل مهد سوال کنید.

  1. بهداشت محیط را مورد بررسی قرار دهید

رفتن به مهدکودک فرزند شما باید از هر جهت مطمئن باشد. حتما بهداشت و نظافت محیط مهدکودک را زیر نظر بگیرید. بهتر است تا برای این کار از بخش‌های مختلف مهدکودک که در معرض دید شما نیست، شروع کنید. محیط آشپزخانه و نظافت آن را بررسی کنید. زیرا کودک شما قرار است در مهدکودک تغذیه داشته باشد. محیط سرویس بهداشتی و حیاط نیز باید کاملا تمیز و بهداشتی شود. اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده و ضدعفونی کننده مناسبی در مهدکودک وجود دارد. مسائل بهداشتی را شدیدا جدی بگیرید.

 

قبل از 6 سالگی سن بسیار مهمی برای کودک است. بیشترین استفاده از مغز در سنین کمتر از 6 سال دیده می‌شود. زیرا در این سن و سال نیم‌کره سمت راست مغز کودک شما به شدت فعال است و ذهن او آماده یادگیری هزاران مطلب مختلف است. رفتن به مهدکودک صرفا به نگهداری از کودک در ساعت خاصی ختم نمی‌شود. بلکه کودک شما در آن ساعت‌ها نکات آموزشی بسیار زیادی را فرا می‌گیرد. بنابراین با توجه به نکاتی که در این بخش برای شما عنوان کردیم، مهدکودک مناسبی را برای دلبندتان انتخاب کنید.

 

منبع:babycenter

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close