بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

چرا باید در کلاس فرزندپروری شرکت کنیم؟

چرا باید در کلاس فرزندپروری شرکت کنیم؟

 کلاس فرزندپروری چیست؟
چرا والدین باید تا قبل از متولد شدن فرزندشان در این کلاس‌ها و دوره‌ها شرکت کنند؟
شرکت در این دوره‌ها چه مزایایی دارد؟
اضافه شدن یک فرزند به خانواده تغییرات زیادی را در زندگی به وجود می‌آورد. زوجین باید تا قبل از متولد شدن فرزندشان، به خوبی خودشان را آماده کنند تا بتوانند پذیرای حضور یک عضو جدید در خانواده باشند. بسیاری از زوجین گمان می‌کنند تولد فرزند جدید در خانواده نیازمند فراهم کردن یک سری وسایل است. اما در حقیقت زوجین باید خود را برای موضوع مهمتری آماده کنند و آن هم فرزندپروری و نحوه مراقبت از نوزاد است. در این بخش تصمیم داریم شما را با نحوه مراقبت از نوزاد و با فرزندپروری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

شرکت در کلاس فرزندپروری برای والدین

کلاس فرزندپروری برای والدین بسیار هیجان انگیز و ضروری است. این کلاس‌ها و دوره‌ها معمولا در دوران بارداری و تا قبل از به دنیا آمدن نوزاد برگزار می‌شوند. چرا که قطعا پس از زایمان فرصت مناسبی برای شرکت در این کلاس‌ها به وجود نمی‌آید. اصلی‌ترین هدف از شرکت در کلاس فرزندپروری را می‌توان در یک کلام خلاصه کرد؛ آماده شدن والدین برای نگهداری و مراقبت از نوزاد. جالب است تا بدانید شرکت در کلاس‌های فرزندپروری برای تمام زوجین ضرورت دارد. حتی کسانی که برای بار دوم صاحب فرزند می‌شوند!

دلایلی که می‌گوید شما باید در دوره فرزندپروری شرکت کنید

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که چرا باید در کلاس فرزندپروری شرکت کنیم؟ در اینجا یک سری دلایل برایتان مطرح می‌کنیم تا بدانید که چرا شرکت در این کلاس‌ها برای شما ضروری است. بنابراین به مواردی که در ادامه برایتان مطرح می‌کنیم، توجه داشته باشید. شرکت در دوره فرزندپروری ضروری است زیرا شما باید در این دوره‌ها:

  • بیاموزید که چطور با آرامش و اعتماد به نفس نوزادتان را تربیت کنید

یکی از مهمترین دلایلی که ایجاب می‌کند شما در کلاس فرزندپروری شرکت کنید این است که بیاموزید چطور با اعتماد به نفس نوزادتان را تربیت کنید. برخورداری از دانش اینکه چطور از فرزند خود مراقبت کنید و چگونه او را آرام کنید، نیازمند آموزش‌های لازم در این زمینه است.

 

  • بیاموزید که فرزند شما چه نیازهایی دارد

از دیگر دلایلی که ایجاب می‌کند شما در دوره‌های فرزندپروری شرکت کنید این است که بیاموزید نوزادتان پس از تولد چه نیازهایی دارد و چطور باید این نیازها را تشخیص دهید. در این صورت می‌توانید آرام و خونسرد فرزندتان را کنترل کنید و در کنار او احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشید.

  • دانش لازم برای رشد او در ماه‌هایی که پیش رو دارد را به دست آورید

در کلاس فرزندپروری شما می‌آموزید که فرزند خود را چگونه تربیت کنید. همانطور که می‌دانید از همان ابتدا و درست پس از تولد نوزاد شما باید با استفاده از مهارت‌ای فرزندپروری، دلبند خود را تربیت کنید و به او آموزش‌های لازم در خصوص کشف مهارت‌های جدیدش را بدهید. در این کلاس شما می‌توانید اطلاعات مربوط به رشد و تربیت فرزند را بیاموزید.

چگونه در دوره‌های مربوط به فرزندپروری شرکت کنیم؟

حالا که متوجه شدید شرکت در کلاس فرزندپروری چه مزایایی دارد، شاید بپرسید چطور باید در این کلاس‌ها ثبت نام کنیم و چطور شرکت کنیم؟ در زندگی‌های پرمشغله امروزی، قطعا پیدا کردن وقت مناسب برای شرکت در این دوره‌ها کار بسیار دشواری است. چه بسا اینکه ممکن است شرایط بارداری به شما این اجازه را ندهد که برای مدتی در کلاس‌ها حضور داشته باشید. بنابراین بهترین راه شرکت در دوره‌های مجازی و آنلاین فرزندپروری است.

با توجه به اهمیت شرکت در کلاس فرزندپروری، امروزه بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند. بنابراین شما می‌توانید با ثبت نام و شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های فرزندپروری را به همراه همسرتان بیاموزید. مزایای شرکت در کلاس فرزندپروری آنلاین بسیار زیاد است. به مواردی که در ادامه مطرح می‌کنیم، توجه داشته باشید.

  • حتی یک جلسه را هم از دست نمی‌دهید!

یکی از مهمترین مزایای شرکت در کلاس‌های آنلاین فرزندپروری این است که شما حتی یک جلسه را هم از دست نمی‌دهید. در صورتی که بخواهید حضوری در این کلاس‌ها شرکت کنید، شاید نتوانید از تمام جلسات استفاده کنید. در هر صورت باید احتمالات را در نظر گرفت. اما با شرکت در دوره‌های آنلاین می‌توانید تمامی جلسات را به صورت ضبط شده و آماده در فرصت مناسب به همراه همسرتان دنبال کنید. این یک مزیت بسیار مهم است.

  • صرفه جویی در وقت

از دیگر مزایای شرکت در کلاس فرزندپروری آنلاین این است که در وقت و زمان خود صرفه جویی می‌کنید. بسیاری از والدین حوصله شنیدن سوالات دیگران را ندارند. اما حضور در کلاس‌های عمومی ایجاب می‌کند که گاهی به پرسش و پاسخ دیگران گوش دهید. در صورتی که در کلاس‌های آنلاین فرزندپروری شرکت کنید، قطعا دیگر مجبور نیستید که با چنین مواردی دست و پنجه نرم کنید. به نوعی در وقت و زمان شما صرفه جویی می‌شود و صرفا چیزی را جستجو می‌کنید که به دنبالش هستید.

  • استفاده از مباحث کلاس برای چندین بار متوالی

یکی دیگر از مهمترین مزایای شرکت در کلاس فرزندپروری این است که شما می‌توانید از مباحث کلاس برای چندین بار متوالی استفاده کنید. گاهی اوقات ممکن است مواردی که مربی آنها را به شما آموزش داده است، در ذهنتان به خوبی نقش نبندد. در این صورت می‌توانید از فایل ضبط شده استفاده کنید و بارها و بارها توصیه‌ها و آموزش‌های مربی را گوش دهید.

در کلاس‌های فرزندپروری چه چیزهایی به والدین آموزش داده می‌شود؟

خوب است تا بدانید کلاس فرزندپروری یک کلاس جامع و کامل است که شما را تا سالیان سال همراهی می‌کند. البته این به انتخاب خودتان بستگی دارد که تا کجا در این کلاس‌ها شرکت کنید. شروع کلاس‌های فرزندپروری دقیقا زمانی است که شما هنوز باردار هستید و فرزند خود را در آغوش نگرفته‌اید. در این زمان مواردی همچون رفتار با نوزاد، نحوه مراقبت از او، حمام بردن نوزاد، تغذیه نوزاد و... به شما آموزش داده می‌شود. پس از تولد فرزندتان مرحله به مرحله پیش می‌روید و اطلاعاتی در خصوص کمک به نوزاد برای کسب مهارت‌های بیشتر، جدا کردن تخت او از تخت پدر و مادر، از شیر گرفتن، از پوشک گرفتن و... در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به یاد داشته باشید این کلاس‌ها و دوره‌ها تمامی موارد مربوط به مراقبت از نوزاد و تربیت او را در بر می‌گیرند.

منبع: mamanatural

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close