بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

پماد برای ادرار سوختگی شدید نوزاد

پماد برای ادرار سوختگی شدید نوزاد

ادرار سوختگی شدید نوزاد قطعا مشکلات متعددی را برای او به وجود می‌آورد. این نوع التهاب پوستی اگر درمان نشود و شدت پیدا کند باعث بروز عفونت‌های باکتریایی، اگزمای شدید پوستی و به طور کلی بیماری‌های پوستی می‌شود. سوال خیلی از والدین از ما معرفی پماد برای ادرار سوختگی شدید نوزاد است. بنابراین بهتر است تا راه‌های جلوگیری از بروز این مشکل را بدانید و با آن مقابله کنید. در هر صورت لازم است تا از نوزاد دلبندتان در برابر چنین آسیب‌هایی محافظت کنید. در این بخش تصمیم داریم ضمن معرفی بهترین پماد سوختگی نوزاد، عوامل بروز این مشکل، راه‌های پیشگیری و راه‌های درمان آن را نیز برایتان مطرح کنیم. با ما تا پایان همراه باشید.


ادرار سوختگی شدید نوزاد
چه علائمی دارد؟

ادرار سوختگی شدید نوزاد نوعی التهاب شدید پوستی با علائم مختلف است. زمانی که نوزاد دچار ادرار سوختگی می‌شود با علائم پوستی شدیدی روبرو می‌شود که قطعا می‌توان این علائم را به وضوح روی پوست نوزاد مشاهده کرد. علاوه بر آن یک سری تغییرات در خلق‌وخوی نوزاد و در رفتار او به وجود می‌آید که نشان‌دهنده میزان اذیت و آزار نوزاد در برابر این مشکل است.
علائم ادرار سوختگی شدید نوزاد عبارتند از:

التهاب و قرمزی

به طور کلی ادرار سوختگی در نوزادان با التهاب و قرمزی پوست نمایان می‌شود. در صورتی که شدت ادرار سوختگی بالا باشد، این التهاب و قرمزی نیز تشدید می‌شود.

راش پوستی

بروز راش پوستی یا دانه های قرمز برآمده، یکی دیگر از علائم ادرار سوختگی شدید نوزاد است. راش پوستی معمولا در ناحیه باسن، ران و اندام تناسلی نوزاد دیده می شود.

بی‌تابی و بی‌قراری کودک

در صورتی که نوزاد شما هیچ مشکلی نداشته باشد اما بی‌تاب و بی‌قرار باشد، از طرفی التهابات پوستی برایش به وجود آمده باشد، قطعا این موضوع به ادرار سوختگی شدید ارتباط دارد.

 

کرم سوختگی پناتنکرم سوختگی دسیتینکرم 1-2-3 ویتامین بریر موستلا


چرا این مشکل به وجود می‌آید؟

ادرار سوختگی شدید نوزاد به دلیل بی‌توجهی والدین نسبت به زمان تعویض پوشک به وجود می‌آید. زمانی که بدن نوزاد برای مدت طولانی با ادرار و مدفوع در تماس باشد، آمونیاک تولید می‌شود. این ماده به پوست نوزاد آسیب می‌رساند و در صورتی که مدام تکرار شود، قطعا بدن نوزاد را با ادراسوختگی‌های شدید روبرو می‌کند.

به غیر از این مورد، ادرار سوختگی شدید نوزاد به دلیل تکرر ادرار نوزاد و یا تندی ادرار او نیز به وجود می‌آید. گاهی اوقات مصرف بعضی از داروها یا مصرف بعضی از مواد غذایی باعث تندی ادرار می‌شود. به همین علت ادرار سوختگی برای نوزاد به وجود می‌آید و پوست او دچار التهابات شدید می‌شود.

چند نوع ادرار سوختگی داریم؟

ادرار سوختگی شدید نوزاد با علائم و نشانه‌های شدیدی نیز همراه است. به طور کلی دو نوع ادرار سوختگی داریم که هر یک از آنها می‌توانند حساسیت‌های شدیدی را برای نوزادان به وجود آورند.

ادرار سوختگی آمونیاکی
این نوع ادرار سوختگی به دلیل تماس بیش از حد و طولانی مدت بدن نوزاد با ماده آمونیاکی که در ادرار و مدفوع است، به وجود می‌آید.

ادرار سوختگی باکتریایی و قارچی
این یکی دیگر از انواع ادرار سوختگی شدید نوزاد است که دلیل نفوذ باکتری و قارچ به لایه‌های زیرین پوست به وجود می‌آید. در حقیقت در چنین شرایطی پوست نوزاد حالت تدافعی خودش را از دست می‌دهد و توانایی مقابله با ویروس‌ها و عفونت‌ها را ندارد.

ادرار سوختگی تحریک‌کننده
در این نوع ادرار سوختگی نوزاد، پوست به دلیل تماس با پوشک یا حساسیت به پوشک دچار التهاب و قرمزی می‌شود. این موضوع هیچ ربطی به تعویض دیرهنگام پوشک کودک ندارد.

درمان ادرار سوختگی شدید نوزاد با روش‌های مختلف

از آنجایی که ادرار سوختگی شدید نوزاد مشکلات متعددی را برای او به وجود می‌آورد، لازم است تا از راه‌های مناسب به فکر درمان آن باشید. بهترین نوع درمان ادرار سوختگی شدید نوزاد، از بین بردن عوامل بروز ادرار سوختگی و استفاده از پمادهای مناسب است. به یاد داشته باشید تعویض به موقع پوشک نوزاد، یک روش درمانی به حساب می‌آید و از تشدید ادرار سوختگی پیشگیری می‌کند.

بهترین پماد برای ادرار سوختگی شدید نوزاد پماد و کرم‌های سوختگی نوزاد و کودک هستند که به دسیتین، پناتن، موستلا و سودوکرم به عنوان بهترین آنها می‌توان اشاره کرد، کرم دسیتین به دلیل داشتن بیشترین مقدار مجاز زینک اکساید بیشترین تاثیر رو در بهبود ادرار سوختگی دارد. در صورتی که ادرار سوختگی نوزادتان از نوع قارچی و باکتریایی باشد، لازم است تا در کنار پماد و کرم، از آنتی‌بیوتیک‌های موضعی هم برای درمان نوزاد استفاده کنید. سایر پمادهای دیگر مانند کالاندولا نیز برای درمان و حتی پیشگیری از ادرار سوختگی شدید نوزاد مناسب هستند. در هر صورت شما باید با توجه به نوع و شدت مشکل فرزندتان، از محصولات مناسب برای درمان او استفاده کنید.

 

کرم تعویض پوشک دکتر براونز مدل 054کرم سوختگی Sudocremکرم سوختگی babycoccole


آیا نیاز است که برای ادرار سوختگی شدید نوزاد به پزشک مراجعه کنیم؟

ادرار سوختگی شدید نوزاد دردناک بوده و با سوزش زیادی همراه است. در صورتی که ادرار سوختگی در مراحل اولیه درمان نشود، قطعا باید از درمان‌های جدی‌تر برای برطرف کردن آن استفاده کرد. در صورتی که با استفاده از کرم و پماد داخل منزل نتوانستید نوزادتان را درمان کنید، لازم است تا حتما به پزشک مراجعه داشته باشید. شاید بپرسید چطور باید تشخیص داد که کودک برای درمان به پزشک نیاز دارد؟ به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • مشاهده تاول پوستی در ناحیه پوشک
  • بی‌قراری زیاد کودک و یا تب کردن او
  • سرخی و خشکی بیش از اندازه پوست
  • تورم و التهاب شدید در ناحیه ادرار سوختگی
  • ترشح عفونت از قسمت‌هایی که دچار ادرار سوختگی شده‌اند
  • بثورات شدیدی که با استفاده از پمادهای رایج برای ادرار سوختگی از بین نمی‌روند

اگر شاهد چنین علائم و نشانه‌هایی بودید، لازم است تا حتما فرزندتان را نزد متخصص اطفال و یا متخصص پوست ببرید. در صورتی که این علائم را نادیده بگیرید و درمان جدی را برای فرزندتان دنبال نکنید ادرار سوختگی به ضایعات پوستی تبدیل می‌شود که این موضوع بسیار دردناک و آسیب‌زا خواهد بود. بنابراین لازم است تا به موقع پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

نکاتی که باید رعایت کنید

برای پیشگیری از ادرار سوختگی شدید نوزاد لازم است تا یک سری نکات را رعایت کنید. البته رعایت این نکات برای موقعی که ادرار سوختگی نوزادتان را درمان می‌کنید هم ضروری است.

نسبت به زمان تعویض پوشک نوزادتان حساس باشید؛ خصوصا وقتی که مدفوع کرده است.

اگر احساس می‌کنید کودکتان علیرغم حساسیت‌های شما نسبت به تعویض پوشک باز هم دچار ادرار سوختگی می‌شود، حتما از برند دیگری استفاده کنید و سراغ برندهای دیگر بروید.

از آنجایی که پوست نوزاد دائما با پوشک در ارتباط است، پس از هر بار تعویض، از پمادهای مختلف مانند زینک اکساید، ویتامین آ+د، وازلین، کالاندولا و... استفاده کنید.

برای پیشگیری از ادرار سوختگی شدید نوزاد لازم است تا پس از هر بار تعویض و شستشوی نوزاد، کمی او را در معرض هوای آزاد قرار دهید. هرگز نباید بلافاصله نوزادتان را پوشک کنید.


منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close